Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
vnomik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 12, 2018 3:10 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό vnomik » Κυρ Οκτ 21, 2018 6:58 pm

Deminomiki έγραψε:Καληςπερα αφενός θα ήθελα να αναφέρω καποιες βαθμολογίες νομικων προς επικαιροποίηση της λίστας οποτε αν μπορει κάποιος να δωςει τα φώτα του αφετέρου να εισφερω το εξης στη συζητηςη. Επιβεβαιωμένα απο τα φροντιστήρια και "δημοσκόπηση" το ποσοστό αποτυχίας ειναι πολυ υψηλό οποτε προσωπική μου εκτίμηση ειναι οτι οι βαθμολογίες που εχουν αναφέρει εδω ειναι αρκετα υψηλές και τελικα ιςως οχι και τοσο ενδεικτικές. Βαςει γνωστών μου απο την ΑΑΔΕ ο ΑΣΕΠ εχει ηδη καθυστερήσει να εκδόσει τους πίνακες καθως το αρχικο πλάνο ηταν να εχουν πραγματοποιηθεί ηδη οι πρώτοι διορισμοί.


Καλησπέρα! Αν θέλετε μπορείτε να αναφέρετε γραπτές βαθμολογίες και τις προσαυξήσεις, έστω και κατά προσέγγιση για να εμπλουτίσουμε τη λίστα. Επίσης, όταν λέτε ότι το ποσοστό αποτυχίας είναι υψηλό, τι εννοείτε; Ότι είναι μάλλον μικρός ο αριθμός των επιτυχόντων ή ότι οι βαθμολογίες τους δεν είναι τόσο υψηλές; Εξηγήστε μας αν θέλετε λίγο πιο αναλυτικά, τι εικόνα έχετε από τα φροντιστήρια.

nonabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Δευ Αύγ 27, 2018 2:37 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nonabella » Κυρ Οκτ 21, 2018 8:05 pm

Deminomiki έγραψε:Καληςπερα αφενός θα ήθελα να αναφέρω καποιες βαθμολογίες νομικων προς επικαιροποίηση της λίστας οποτε αν μπορει κάποιος να δωςει τα φώτα του αφετέρου να εισφερω το εξης στη συζητηςη. Επιβεβαιωμένα απο τα φροντιστήρια και "δημοσκόπηση" το ποσοστό αποτυχίας ειναι πολυ υψηλό οποτε προσωπική μου εκτίμηση ειναι οτι οι βαθμολογίες που εχουν αναφέρει εδω ειναι αρκετα υψηλές και τελικα ιςως οχι και τοσο ενδεικτικές. Βαςει γνωστών μου απο την ΑΑΔΕ ο ΑΣΕΠ εχει ηδη καθυστερήσει να εκδόσει τους πίνακες καθως το αρχικο πλάνο ηταν να εχουν πραγματοποιηθεί ηδη οι πρώτοι διορισμοί.

Συμφωνώ μαζί σας ως προς τις βαθμολογίες εδώ στο φόρουμ, πολλοί υπερεκτιμούν τις προσαυξήσεις τους και δηλώνουν το μέγιστο βαθμό αντί για το λιγότερο οπότε πιστεύω ότι ο μέσος όρος κυμαίνεται χαμηλότερα. Παρόλο που η ΑΑΔΕ καίγεται για προσλήψεις, η ιστορία θα τραβήξει μέχρι Απρίλη έτσι όπως πάει...

Georgenew
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2018 6:01 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Georgenew » Κυρ Οκτ 21, 2018 9:32 pm

nonabella έγραψε:
Deminomiki έγραψε:Καληςπερα αφενός θα ήθελα να αναφέρω καποιες βαθμολογίες νομικων προς επικαιροποίηση της λίστας οποτε αν μπορει κάποιος να δωςει τα φώτα του αφετέρου να εισφερω το εξης στη συζητηςη. Επιβεβαιωμένα απο τα φροντιστήρια και "δημοσκόπηση" το ποσοστό αποτυχίας ειναι πολυ υψηλό οποτε προσωπική μου εκτίμηση ειναι οτι οι βαθμολογίες που εχουν αναφέρει εδω ειναι αρκετα υψηλές και τελικα ιςως οχι και τοσο ενδεικτικές. Βαςει γνωστών μου απο την ΑΑΔΕ ο ΑΣΕΠ εχει ηδη καθυστερήσει να εκδόσει τους πίνακες καθως το αρχικο πλάνο ηταν να εχουν πραγματοποιηθεί ηδη οι πρώτοι διορισμοί.


Συμφωνώ μαζί σας ως προς τις βαθμολογίες εδώ στο φόρουμ, πολλοί υπερεκτιμούν τις προσαυξήσεις τους και δηλώνουν το μέγιστο βαθμό αντί για το λιγότερο οπότε πιστεύω ότι ο μέσος όρος κυμαίνεται χαμηλότερα. Παρόλο που η ΑΑΔΕ καίγεται για προσλήψεις, η ιστορία θα τραβήξει μέχρι Απρίλη έτσι όπως πάει...



Απριλης δεν υπαρχει περίπτωση. Υπαρχει νόμος για αύξηση ελέγχων και επειδη ο προγραμματισμός γινεται κάθε αρχή του έτους , πρεπει να κάνουν προσλήψεις. Ισχύει αυτο που λεει παραπάνω η συνάδελφος , πως έπρεπε να είχαν γίνει .....
τωρα το θεμα των προσαυξήσεων ειναι όπως έχει αναφερθεί και απο άλλον συνάδελφο . Ότι λεει "λογιστικη και ελεγκτικη" θα προσμετρήσει διότι οι θεσεις ειναι "πε εφοριακοί" και όχι οικονομικού, κτλ και επιπλέον λόγω του χαμού που έχει ξεσπάσει σε άλλον διαγωνισμό ειναι λογικό να ειναι προς αυτήν την κατεύθυνση και υπαρχει και στο παρελθόν ίδια λογική. Το ιδιο πιστεύω και για την προϋπηρεσία.

Deminomiki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2018 10:17 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Deminomiki » Κυρ Οκτ 21, 2018 9:46 pm

Δικη μου βαθμολογία 64.58 γραπτά και προσαυξήσεις εκτός απροόπτου 7.5. Εχω δηλωσει Αττική, καποιες πόλεις επαρχίας και αποδοχη διορισμού σε καθε κενή θεση. Επιβεβαιωμένες βαθμολογίες γνωστών μου στα γραπτα: 75, 65, 60.05. Και οι τρεις με μεταπτυχιακά. Ο πρώτος με βαθμολογία 75 εχει δηλωσει όλη την Ελλαδα. Επιςης φυςικα με επιφυλαξη μου μετέφεραν και δυο άλλους επιτυχόντες με βαθμολογία 80 και 85 αντίστοιχα. εχω ακουςει Και Να γίνω πιο σαφής ως προς αυτο που ανέφερα για τις υψηλές βαθμολογίες. Προ φόρουμ οι μόνοι επιτυχόντες που γνωριζα πλην εμου ηταν αυτοί που σας ανέφερα μολονότι έδιναν αρκετοί γνωςτοι μου και γνωςτοι γνωστών... Η πλειοψηφία δεν ειχε περαςει. Οποτε προσωπική μου εκτίμηση ειναι οτι στο φόρουμ εχουν καταγράφει υψηλές βαθμολογίες που σημαίνει πολυ αυξημένες πιθανότητες διορισμού. Απο το γκάλοπ που εχω κανει εγω και τα άτομα των οποίων τις βαθμολογίες ανέφερα οι επιτυχόντες ειναι αρκετα λίγοι... Αυτο μου εχει μεταφερθεί και απο φίλους στην ΑΑΔΕ. Θεωρω οτι δεν θα διαψευσθώ πανηγυρικά !

Georgenew
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2018 6:01 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Georgenew » Κυρ Οκτ 21, 2018 10:11 pm

nonabella έγραψε:
Deminomiki έγραψε:Καληςπερα αφενός θα ήθελα να αναφέρω καποιες βαθμολογίες νομικων προς επικαιροποίηση της λίστας οποτε αν μπορει κάποιος να δωςει τα φώτα του αφετέρου να εισφερω το εξης στη συζητηςη. Επιβεβαιωμένα απο τα φροντιστήρια και "δημοσκόπηση" το ποσοστό αποτυχίας ειναι πολυ υψηλό οποτε προσωπική μου εκτίμηση ειναι οτι οι βαθμολογίες που εχουν αναφέρει εδω ειναι αρκετα υψηλές και τελικα ιςως οχι και τοσο ενδεικτικές. Βαςει γνωστών μου απο την ΑΑΔΕ ο ΑΣΕΠ εχει ηδη καθυστερήσει να εκδόσει τους πίνακες καθως το αρχικο πλάνο ηταν να εχουν πραγματοποιηθεί ηδη οι πρώτοι διορισμοί.


Συμφωνώ μαζί σας ως προς τις βαθμολογίες εδώ στο φόρουμ, πολλοί υπερεκτιμούν τις προσαυξήσεις τους και δηλώνουν το μέγιστο βαθμό αντί για το λιγότερο οπότε πιστεύω ότι ο μέσος όρος κυμαίνεται χαμηλότερα. Παρόλο που η ΑΑΔΕ καίγεται για προσλήψεις, η ιστορία θα τραβήξει μέχρι Απρίλη έτσι όπως πάει...



Απριλης δεν υπαρχει περίπτωση. Υπαρχει νόμος για αύξηση ελέγχων και επειδη ο προγραμματισμός γινεται κάθε αρχή του έτους , πρεπει να κάνουν προσλήψεις. Ισχύει αυτο που λεει παραπάνω η συνάδελφος , πως έπρεπε να είχαν γίνει .....
τωρα το θεμα των προσαυξήσεων ειναι όπως έχει αναφερθεί και απο άλλον συνάδελφο . Ότι λεει "λογιστικη και ελεγκτικη" θα προσμετρήσει διότι οι θεσεις ειναι "πε εφοριακοί" και όχι οικονομικού, κτλ και επιπλέον λόγω του χαμού που έχει ξεσπάσει σε άλλον διαγωνισμό ειναι λογικό να ειναι προς αυτήν την κατεύθυνση και υπαρχει και στο παρελθόν ίδια λογική. Το ιδιο πιστεύω και για την προϋπηρεσία.

frapmelot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 11, 2014 12:16 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό frapmelot » Δευ Οκτ 22, 2018 8:10 pm

Οσοι εχουν μεταπτυχιακο "λογιστικη και ελεγκτικη", κανονικα μπεναλτι επρεπε να ειχαν, οχι μπονους. :P

Σοβαρα τωρα, το μπαχαλο των μεταπτυχιακων, με τις μαχες για τους τιτλους και τα γνωστικα αντικειμενα θα μπορουσε να λειπει απο ενα γραπτο διαγωνισμο. Στο μεταπτυχιακο μου, επειδη ηταν διαπανεπιστημιακο και συνδυασμος 2 επιστημονικων πεδιων, αρκετα μαθηματα ειχαν κατι παραδοξα ονοματα, γιατι τα αντιστοιχα "καθαρα" μεταπτυχιακα της καθε σχολης ηθελαν φαινομενικη αποκλειστικοτητα στα γνωστικα αντικειμενα. Υπαρχει πολυ διαπλοκη και πολιτικη στον καθορισμο των προγραμματων σπουδων των μεταπτυχιακων, ειδικα στα οικονομικα που πεφτει πολυ χρημα. Δεν εχουν σχεση με τα μεταπτυχιακα "λογιστικης & ελεγκτικης" τα ανωτερω να διευκρινισω. Γενικα μιλαω.

Elenia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 7:22 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Elenia » Τρί Οκτ 23, 2018 11:02 am

Συνάδελφοι κανένα νεότερο υπάρχει?Πήρε τηλέφωνο κανείς στη γραμματεια?

Georgenew
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2018 6:01 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Georgenew » Τρί Οκτ 23, 2018 1:34 pm

Κατάφερε κανεις να επικοινωνήσει ;!

eva87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μάιος 30, 2014 11:00 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό eva87 » Τρί Οκτ 23, 2018 2:37 pm

Ουδέν νεότερο από το μέτωπο;

ltr90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ltr90 » Τρί Οκτ 23, 2018 4:05 pm

Εκανα προσπάθεια εγω! Πίεσα όσο μπορούσα αλλά δεν μου είπε τιποτα η υπάλληλος... Η συνήθης καραμέλα ότι υπάρχουν και φακελοι με λάθη οπότε δεν είναι τίποτα σίγουρο... Θέλουν να κάνουν τη δουλειά τους σωστά και ολοκληρωμένα και από ότι μου ψυχανεμίστηκα δεν έχει αλλάξει ο αρχικός προγραμματισμός. Επίσης, μου έκραζε από μόνη της τα sites και αυτά που γράφουν και ότι δεν μπορεί να καταλάβει πώς έχουν διαρρεύσει τέτοιες πληροφορίες... Μου έκλεισε το τηλέφωνο λέγοντάς μου να έχουμε "συγκρατημένη αισιοδοξία και να πιστεύουμε στις δυνάμεις μας". Αυτά τα ολίγα...

eva87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μάιος 30, 2014 11:00 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό eva87 » Τρί Οκτ 23, 2018 4:23 pm

ltr90 έγραψε:Εκανα προσπάθεια εγω! Πίεσα όσο μπορούσα αλλά δεν μου είπε τιποτα η υπάλληλος... Η συνήθης καραμέλα ότι υπάρχουν και φακελοι με λάθη οπότε δεν είναι τίποτα σίγουρο... Θέλουν να κάνουν τη δουλειά τους σωστά και ολοκληρωμένα και από ότι μου ψυχανεμίστηκα δεν έχει αλλάξει ο αρχικός προγραμματισμός. Επίσης, μου έκραζε από μόνη της τα sites και αυτά που γράφουν και ότι δεν μπορεί να καταλάβει πώς έχουν διαρρεύσει τέτοιες πληροφορίες... Μου έκλεισε το τηλέφωνο λέγοντάς μου να έχουμε "συγκρατημένη αισιοδοξία και να πιστεύουμε στις δυνάμεις μας". Αυτά τα ολίγα...



Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες.Δηλαδή ισχύει ο αρχικός προγραμματισμός για τέλη Οκτώβρη αρχές Νοέμβρη?

ltr90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ltr90 » Τρί Οκτ 23, 2018 4:30 pm

Δεν μου το είπε άμεσα, αλλα υποκειμενικά πάντα έμεινα με αυτή την αίσθηση...

Kouts13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 16, 2018 2:53 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Kouts13 » Τρί Οκτ 23, 2018 4:39 pm

καλησπέρα σε όλους.. φανταζομαι ειδατε ολοι την δημοσιευση για τα αποτελεσματα οτι παμε για το δευτερο μισο του Νοεμβριου...ολο και πιο πισω μας πανε...

eva87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μάιος 30, 2014 11:00 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό eva87 » Τρί Οκτ 23, 2018 4:41 pm

ltr90 έγραψε:Δεν μου το είπε άμεσα, αλλα υποκειμενικά πάντα έμεινα με αυτή την αίσθηση...



Κατάλαβα ναι ας ελπίσουμε ότι το αργότερο μέχρι 15 Νοέμβρη θα βγουν.. Αυτό πια με τα λάθη στους φακέλους, έλεος, τόσα λάθη υπάρχουν τι να πω;

Georgenew
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2018 6:01 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Georgenew » Τρί Οκτ 23, 2018 4:43 pm

eva87 έγραψε:
ltr90 έγραψε:Εκανα προσπάθεια εγω! Πίεσα όσο μπορούσα αλλά δεν μου είπε τιποτα η υπάλληλος... Η συνήθης καραμέλα ότι υπάρχουν και φακελοι με λάθη οπότε δεν είναι τίποτα σίγουρο... Θέλουν να κάνουν τη δουλειά τους σωστά και ολοκληρωμένα και από ότι μου ψυχανεμίστηκα δεν έχει αλλάξει ο αρχικός προγραμματισμός. Επίσης, μου έκραζε από μόνη της τα sites και αυτά που γράφουν και ότι δεν μπορεί να καταλάβει πώς έχουν διαρρεύσει τέτοιες πληροφορίες... Μου έκλεισε το τηλέφωνο λέγοντάς μου να έχουμε "συγκρατημένη αισιοδοξία και να πιστεύουμε στις δυνάμεις μας". Αυτά τα ολίγα...



Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες.Δηλαδή ισχύει ο αρχικός προγραμματισμός για τέλη Οκτώβρη αρχές Νοέμβρη?



Συνάδελφε ποια σημεία κατάλαβες ότι έκραζε;! Ποιες πληροφορίες !;
τις ημερομηνίες των αποτελεσμάτων ή ολα ότι έχουμε συζητήσει περί οριακών κτλ!;


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες