ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nuvolari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2018 7:34 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nuvolari » Κυρ Οκτ 14, 2018 7:53 pm

Να σας χαιρετίσω κι εγώ με την σειρά μου. Ανήκω στο 30% που δεν υπήρχε στους προσωρινούς πίνακες αλλά τελικά βρέθηκε στους οριστικούς οπότε δεν έχω καμία συνέχεια του τι έγινε στο ενδιάμεσο ή του τι πρέπει να περιμένω. Για την ακρίβεια ακόμα και τα τελικά αποτελέσματα τα έμαθα στο άσχετο από κάποιον τρίτο 3-4 μέρες μετά την έκδοση τους, αφού δεν είχα ενδιαφερθεί να τα κοιτάξω μένοντας στα προσωρινά.
Αυτό που θα ήθελα να ζητήσω είναι να μοιραζόμαστε ακόμα και αυτά που από κάποιους θεωρούνται αυτονόητα, καθώς κάποιοι από εμάς έχουν μαύρα μεσάνυχτα. Ευχαριστώ!

nuvolari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2018 7:34 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nuvolari » Δευ Οκτ 15, 2018 10:42 am

Σε τηλεφωνική μου επικοινωνία με το Υπουργείο πριν από λίγο, η υπάλληλος με ενημέρωσε ότι δεν υπάρχει κανένα χρονοδιάγραμμα για την πορεία των προσλήψεων. Σε δεύτερη διευκρινιστική ερώτηση μου αν η ίδια εκτιμά πως θα μας καλέσουν εντός του Νοεμβρίου ή του Δεκεμβρίου, η απάντηση της ήταν αρνητική. Οπότε, σύμφωνα τουλάχιστον με την συγκεκριμένη υπάλληλο, μάλλον πάμε για του χρόνου.

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Δευ Οκτ 15, 2018 11:14 am

nuvolari έγραψε:Σε τηλεφωνική μου επικοινωνία με το Υπουργείο πριν από λίγο, η υπάλληλος με ενημέρωσε ότι δεν υπάρχει κανένα χρονοδιάγραμμα για την πορεία των προσλήψεων. Σε δεύτερη διευκρινιστική ερώτηση μου αν η ίδια εκτιμά πως θα μας καλέσουν εντός του Νοεμβρίου ή του Δεκεμβρίου, η απάντηση της ήταν αρνητική. Οπότε, σύμφωνα τουλάχιστον με την συγκεκριμένη υπάλληλο, μάλλον πάμε για του χρόνου.


Και με τι καθεστώς θα διατηρήσουν τους ΙΔΟΧ τώρα που λήγουν οι συμβάσεις τους ?
Προφανώς και μιλάμε για μεγάλο όγκο δουλειάς, αλλά...

ody79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 11:34 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ody79 » Δευ Οκτ 15, 2018 2:44 pm

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι ... πολλοί που γράφουν στο φόρουμ αναφέρουν ότι έχουν ήδη στείλει τα δικαιολογητικά τους. Μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει πότε τα έστειλαν, αν ήταν στα προσωρινα και τους τα ζήτησαν ή αν είναι ΙΔΑΧ και γι΄αυτό τα έχουν στείλει ήδη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Δευ Οκτ 15, 2018 4:44 pm

eleath234 έγραψε:
nuvolari έγραψε:Σε τηλεφωνική μου επικοινωνία με το Υπουργείο πριν από λίγο, η υπάλληλος με ενημέρωσε ότι δεν υπάρχει κανένα χρονοδιάγραμμα για την πορεία των προσλήψεων. Σε δεύτερη διευκρινιστική ερώτηση μου αν η ίδια εκτιμά πως θα μας καλέσουν εντός του Νοεμβρίου ή του Δεκεμβρίου, η απάντηση της ήταν αρνητική. Οπότε, σύμφωνα τουλάχιστον με την συγκεκριμένη υπάλληλο, μάλλον πάμε για του χρόνου.


Και με τι καθεστώς θα διατηρήσουν τους ΙΔΟΧ τώρα που λήγουν οι συμβάσεις τους ?
Προφανώς και μιλάμε για μεγάλο όγκο δουλειάς, αλλά...


Δεν θα τους διατηρήσουν προφανώς...

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Δευ Οκτ 15, 2018 4:46 pm

ody79 έγραψε:Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι ... πολλοί που γράφουν στο φόρουμ αναφέρουν ότι έχουν ήδη στείλει τα δικαιολογητικά τους. Μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει πότε τα έστειλαν, αν ήταν στα προσωρινα και τους τα ζήτησαν ή αν είναι ΙΔΑΧ και γι΄αυτό τα έχουν στείλει ήδη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


Τα ζήτησαν από όλους τους προσωρινά διοριστέους κατά το Μάρτιο αν θυμάμαι καλά, προς επίσπευση της διαδικασίας μετά την έκδοση των οριστικών σε περίπτωση κ που στα οριστικά θα ήμασταν μέσα.

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Δευ Οκτ 15, 2018 7:34 pm

mjspidy έγραψε:
eleath234 έγραψε:
nuvolari έγραψε:Σε τηλεφωνική μου επικοινωνία με το Υπουργείο πριν από λίγο, η υπάλληλος με ενημέρωσε ότι δεν υπάρχει κανένα χρονοδιάγραμμα για την πορεία των προσλήψεων. Σε δεύτερη διευκρινιστική ερώτηση μου αν η ίδια εκτιμά πως θα μας καλέσουν εντός του Νοεμβρίου ή του Δεκεμβρίου, η απάντηση της ήταν αρνητική. Οπότε, σύμφωνα τουλάχιστον με την συγκεκριμένη υπάλληλο, μάλλον πάμε για του χρόνου.


Και με τι καθεστώς θα διατηρήσουν τους ΙΔΟΧ τώρα που λήγουν οι συμβάσεις τους ?
Προφανώς και μιλάμε για μεγάλο όγκο δουλειάς, αλλά...


Δεν θα τους διατηρήσουν προφανώς...


Τους διατηρούν. Αυτοί που δούλευαν ως ΙΔΟΧ και δεν βρίσκονται στα οριστικά έχουν κληθεί ήδη να αποχωρήσουν. Οι άλλοι δουλεύουν κανονικά.

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Δευ Οκτ 15, 2018 10:18 pm

eleath234 έγραψε:
mjspidy έγραψε:
eleath234 έγραψε:
Και με τι καθεστώς θα διατηρήσουν τους ΙΔΟΧ τώρα που λήγουν οι συμβάσεις τους ?
Προφανώς και μιλάμε για μεγάλο όγκο δουλειάς, αλλά...


Δεν θα τους διατηρήσουν προφανώς...


Τους διατηρούν. Αυτοί που δούλευαν ως ΙΔΟΧ και δεν βρίσκονται στα οριστικά έχουν κληθεί ήδη να αποχωρήσουν. Οι άλλοι δουλεύουν κανονικά.


Ναι γιατί δεν έψει τελειώσει ακόμα το οκτάμηνο! Κ εγώ δουλεύω... Αλλά όταν τελειώσει το οκταμηνο?

ody79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 11:34 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ody79 » Δευ Οκτ 15, 2018 10:28 pm

mjspidy έγραψε:
ody79 έγραψε:Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι ... πολλοί που γράφουν στο φόρουμ αναφέρουν ότι έχουν ήδη στείλει τα δικαιολογητικά τους. Μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει πότε τα έστειλαν, αν ήταν στα προσωρινα και τους τα ζήτησαν ή αν είναι ΙΔΑΧ και γι΄αυτό τα έχουν στείλει ήδη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


Τα ζήτησαν από όλους τους προσωρινά διοριστέους κατά το Μάρτιο αν θυμάμαι καλά, προς επίσπευση της διαδικασίας μετά την έκδοση των οριστικών σε περίπτωση κ που στα οριστικά θα ήμασταν μέσα.



Μάλιστα, σε ευχαριστώ πολύ! Και αν δεν κουράζω ... τι ακριβώς ζήτησαν επιπλέον από τη στιγμή που αρχικά είχαμε στείλει φάκελο με όλα τα δικαιολογητικά, ιατρικές γνωματεύσεις? Η ειδοποίηση με τι τρόπο έγινε (τηλεφωνικά, με επιστολή, e-mail)? Είμαι κι εγώ από αυτούς που απροσδόκητα τρύπωσαν στους οριστικούς σε ειδική κατηγορία, αν και ήμουν οριακά εκτός στους προσωρινούς και είμαι λίγο χαμένος τις τελευταίες μέρες προσπαθώντας να συλλέξω πληροφορίες. Ευχαριστώ και πάλι!

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Τρί Οκτ 16, 2018 12:05 am

ody79 έγραψε:
mjspidy έγραψε:
ody79 έγραψε:Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι ... πολλοί που γράφουν στο φόρουμ αναφέρουν ότι έχουν ήδη στείλει τα δικαιολογητικά τους. Μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει πότε τα έστειλαν, αν ήταν στα προσωρινα και τους τα ζήτησαν ή αν είναι ΙΔΑΧ και γι΄αυτό τα έχουν στείλει ήδη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


Τα ζήτησαν από όλους τους προσωρινά διοριστέους κατά το Μάρτιο αν θυμάμαι καλά, προς επίσπευση της διαδικασίας μετά την έκδοση των οριστικών σε περίπτωση κ που στα οριστικά θα ήμασταν μέσα.



Μάλιστα, σε ευχαριστώ πολύ! Και αν δεν κουράζω ... τι ακριβώς ζήτησαν επιπλέον από τη στιγμή που αρχικά είχαμε στείλει φάκελο με όλα τα δικαιολογητικά, ιατρικές γνωματεύσεις? Η ειδοποίηση με τι τρόπο έγινε (τηλεφωνικά, με επιστολή, e-mail)? Είμαι κι εγώ από αυτούς που απροσδόκητα τρύπωσαν στους οριστικούς σε ειδική κατηγορία, αν και ήμουν οριακά εκτός στους προσωρινούς και είμαι λίγο χαμένος τις τελευταίες μέρες προσπαθώντας να συλλέξω πληροφορίες. Ευχαριστώ και πάλι!


Ό,τι είχες καταθέσει στο ΑΣΕΠ συν δύο ιατρικές γνωματεύσεις από γενικό ιατρικό και ψυχίατρο... και κάποιες υπεύθυνες δηλώσεις που θα σου λένε ακριβώς τι να γράψεις. Και τα τηλέφωνα γραμματείας από τα πτυχία σου. Από την εισαγγελία του τόπου διαμονής σου θα ειδοποιηθείς.

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Τρί Οκτ 16, 2018 8:13 am

mjspidy έγραψε:
eleath234 έγραψε:
mjspidy έγραψε:
Δεν θα τους διατηρήσουν προφανώς...


Τους διατηρούν. Αυτοί που δούλευαν ως ΙΔΟΧ και δεν βρίσκονται στα οριστικά έχουν κληθεί ήδη να αποχωρήσουν. Οι άλλοι δουλεύουν κανονικά.


Ναι γιατί δεν έψει τελειώσει ακόμα το οκτάμηνο! Κ εγώ δουλεύω... Αλλά όταν τελειώσει το οκταμηνο?


Ε ναι.. τον Νοέμβριο αρχίζει η σταδιακή λήξη των οκταμήνων, αν δεν κάνω λάθος.

mairhath91
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 22, 2017 9:24 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mairhath91 » Τρί Οκτ 16, 2018 12:42 pm

Μετα την εκδοση του ΦΕΚ με τα οριστικα αποτελεσματα,
σημερα αναρτηθηκαν και στη Διαυγεια.

diavgeia.gov.gr/doc/7%CE%94%CE%A016%CE%976-4%CE%9A%CE%A0?inline=true

Ολα προχωρουν κανονικα . Γνωριζει κανεις τι ακολουθει στη συνεχεια; Καλούν οσους δεν ηταν στα προσωρινα για καταθεση ιατρικων βεβαιωσεων και αντιγραφων πτυχιων;

ody79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 11:34 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ody79 » Τρί Οκτ 16, 2018 12:58 pm

mjspidy έγραψε:
ody79 έγραψε:
mjspidy έγραψε:
Τα ζήτησαν από όλους τους προσωρινά διοριστέους κατά το Μάρτιο αν θυμάμαι καλά, προς επίσπευση της διαδικασίας μετά την έκδοση των οριστικών σε περίπτωση κ που στα οριστικά θα ήμασταν μέσα.



Μάλιστα, σε ευχαριστώ πολύ! Και αν δεν κουράζω ... τι ακριβώς ζήτησαν επιπλέον από τη στιγμή που αρχικά είχαμε στείλει φάκελο με όλα τα δικαιολογητικά, ιατρικές γνωματεύσεις? Η ειδοποίηση με τι τρόπο έγινε (τηλεφωνικά, με επιστολή, e-mail)? Είμαι κι εγώ από αυτούς που απροσδόκητα τρύπωσαν στους οριστικούς σε ειδική κατηγορία, αν και ήμουν οριακά εκτός στους προσωρινούς και είμαι λίγο χαμένος τις τελευταίες μέρες προσπαθώντας να συλλέξω πληροφορίες. Ευχαριστώ και πάλι!


Ό,τι είχες καταθέσει στο ΑΣΕΠ συν δύο ιατρικές γνωματεύσεις από γενικό ιατρικό και ψυχίατρο... και κάποιες υπεύθυνες δηλώσεις που θα σου λένε ακριβώς τι να γράψεις. Και τα τηλέφωνα γραμματείας από τα πτυχία σου. Από την εισαγγελία του τόπου διαμονής σου θα ειδοποιηθείς.



:D Σε ευχαριστώ και πάλι, να σαι καλά!

vasilis99
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 6:42 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό vasilis99 » Τρί Οκτ 16, 2018 9:17 pm

Με προσωρινή διαταγή του προέδρου του ΙΑ Τμήματος του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών Αθανάσιου Σερμιέ πάγωσε ο διαγωνισμός (πίνακας κατάταξης) του υπουργείου Δικαιοσύνης, μέσω του ΑΣΕΠ, για την πρόσληψη 404 δικαστικών υπαλλήλων, Πανεπιστημιακής εκπαίδευσης, οι οποίο θα επανδρώσουν τα δικαστήρια και τις δικαστικές υπηρεσίες της χώρας.

ΠΗΓΗ: https://www.diorismos.gr/dhmosia-dioikh ... -meso-asep

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Τρί Οκτ 16, 2018 9:23 pm

vasilis99 έγραψε:Με προσωρινή διαταγή του προέδρου του ΙΑ Τμήματος του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών Αθανάσιου Σερμιέ πάγωσε ο διαγωνισμός (πίνακας κατάταξης) του υπουργείου Δικαιοσύνης, μέσω του ΑΣΕΠ, για την πρόσληψη 404 δικαστικών υπαλλήλων, Πανεπιστημιακής εκπαίδευσης, οι οποίο θα επανδρώσουν τα δικαστήρια και τις δικαστικές υπηρεσίες της χώρας.

ΠΗΓΗ: https://www.diorismos.gr/dhmosia-dioikh ... -meso-asep


Δεν πάγωσε ο διαγωνισμός... Η απόλυση των ΙΔΟΧ πάγωσε μέχρι την έκδοση της απόφασης της αίτησης αναστολής...


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες