Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό melimeli » Παρ Σεπ 21, 2018 3:57 pm

thourios έγραψε:Κάπου μπάζει όπως είπα. Σε δεσμεύει πάλι αν δεν αποδεχθείς κάποια θέση αν σε καλέσουν με το να μην μπορείς να συμμετάσχεις στην επόμενη διαδικασία επιλογής. Θα περιμένουμε άνεργοι όσοι είναι δηλαδή για να δούμε πότε θα λύσει το σταυρόλεξο αυτό το Υπέροχο. Υγείας; Τελείως απαράδεκτη κατάσταση.
Αφού δεν έχουν ακόμα γίνει αιτήματα από τους φορείς για να απορροφηθούν κάποιοι από τους αναρτημένους τωρινούς πίνακες πως θα ακολουθήσει επόμενη προκήρυξη για άλλα άτομα τον Οκτώβρη για το επόμενο έτος Κάτι δεν πάει καλά.
Τι ωραίο είναι ότι έχουν ανεβάσει και έντυπο ένστασης για το ΑΣΕΠ. Βέβαια είναι για τα μόρια αλλά δεν είναι μόνο τα μόρια το θέμα στη διαδικασία.



Ακριβώς! Τα μόρια δεν είναι το θέμα γιατί έχουν προκύψει κατά δήλωσή μας και προφανώς δεν έχει προλάβει να γίνει κανένας έλεγχος.
Εν τω μεταξύ, στην ειδικότητά μου δεν μπορώ να βρω γενικότερα άτομα που έχουν πάρει σαν επικουρικό τα προηγούμενα χρόνια. Μπορεί και να μην έχουν πάρει ποτέ...

Mairybaggelus
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2018 5:15 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό Mairybaggelus » Πέμ Σεπ 27, 2018 4:16 pm

Κανενα νέο από 5η υπε;

samofot33
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2011 8:56 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό samofot33 » Σάβ Οκτ 06, 2018 6:11 pm

Κάποιο νεο για 2η ΥΠΕ;

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Σάβ Οκτ 06, 2018 9:46 pm

samofot33 έγραψε:Κάποιο νεο για 2η ΥΠΕ;

Έχει πάρει νοσηλευτές σε Κέντρο Υγείας Περιστερίου και Θριάσειο και Βοηθητικό Υγειονομικό Προσωπικό στην Ικαρία.

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό thourios » Σάβ Οκτ 06, 2018 10:41 pm

NSSN έγραψε:
samofot33 έγραψε:Κάποιο νεο για 2η ΥΠΕ;

Έχει πάρει νοσηλευτές σε Κέντρο Υγείας Περιστερίου και Θριάσειο και Βοηθητικό Υγειονομικό Προσωπικό στην Ικαρία.


Το θέμα είναι αν έχουν προσληφθεί μέσω της συγκεκριμένης προκήρυξης ή όχι.
Είχε ένα ρεπορτάζ προχθές στην πρωινή ζώνη αλλά δεν το πρόλαβα όλο. Αναφέρθηκε ότι παρακάμφθηκαν οι λίστες με τους επιτυχόντες και αγνοήθηκαν κάποια διακαιολογητικά στους νοσηλευτές που προσελήφθησαν στο νοσοκομείο της Καλαμάτας.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Κυρ Οκτ 07, 2018 4:17 pm

thourios έγραψε:
NSSN έγραψε:
samofot33 έγραψε:Κάποιο νεο για 2η ΥΠΕ;

Έχει πάρει νοσηλευτές σε Κέντρο Υγείας Περιστερίου και Θριάσειο και Βοηθητικό Υγειονομικό Προσωπικό στην Ικαρία.


Το θέμα είναι αν έχουν προσληφθεί μέσω της συγκεκριμένης προκήρυξης ή όχι.
Είχε ένα ρεπορτάζ προχθές στην πρωινή ζώνη αλλά δεν το πρόλαβα όλο. Αναφέρθηκε ότι παρακάμφθηκαν οι λίστες με τους επιτυχόντες και αγνοήθηκαν κάποια διακαιολογητικά στους νοσηλευτές που προσελήφθησαν στο νοσοκομείο της Καλαμάτας.

Ναί εννοείται τώρα έγιναν οι προσλήψεις αυτές στην 2η ΥΠΕ.Ναί το παρακολούθησα κι εγώ για λίγο αυτό που λες...Παρακάμφθηκαν κάποια άτομα που είχαν καταθέσει όλα τα δικαιολογητικά που έπρεπε, με την αιτιολογία ότι δεν κατατέθηκαν όλα τελικά.....Αυτός ήταν ο ισχυρισμός για το νοσοκομείο Καλαμάτας.Τώρα τί πραγματικά συνέβη κι αν θα βρούν το δίκιο τους δε μπορούμε να το ξέρουμε εμείς.

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό thourios » Κυρ Οκτ 07, 2018 5:57 pm

Εμένα μου τα δέχθηκαν όλα πάντως και τα μοριοδοτησαν κανονικά. Τι να πω!

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Κυρ Οκτ 07, 2018 7:45 pm

thourios έγραψε:Εμένα μου τα δέχθηκαν όλα πάντως και τα μοριοδοτησαν κανονικά. Τι να πω!

Σε γενικές γραμμές, όμως, ήταν αρκετοί αυτοί που δεν είχαν σωστά τα δικαιολογητικά τους.Έλειπαν υπεύθυνες δηλώσεις, απόδειξη εμπειρίας κ.λπ.

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό thourios » Κυρ Οκτ 07, 2018 7:55 pm

NSSN έγραψε:
thourios έγραψε:Εμένα μου τα δέχθηκαν όλα πάντως και τα μοριοδοτησαν κανονικά. Τι να πω!

Σε γενικές γραμμές, όμως, ήταν αρκετοί αυτοί που δεν είχαν σωστά τα δικαιολογητικά τους.Έλειπαν υπεύθυνες δηλώσεις, απόδειξη εμπειρίας κ.λπ.


Εσείς πώς το γνωρίζετε αυτό;

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Κυρ Οκτ 07, 2018 9:15 pm

thourios έγραψε:
NSSN έγραψε:
thourios έγραψε:Εμένα μου τα δέχθηκαν όλα πάντως και τα μοριοδοτησαν κανονικά. Τι να πω!

Σε γενικές γραμμές, όμως, ήταν αρκετοί αυτοί που δεν είχαν σωστά τα δικαιολογητικά τους.Έλειπαν υπεύθυνες δηλώσεις, απόδειξη εμπειρίας κ.λπ.


Εσείς πώς το γνωρίζετε αυτό;

Έχουν βγεί σε δύο ΥΠΕ (1η και 6η) τα συγκεντρωτικά αποτελέσματα, οι προσλήψεις, και οι λόγοι απόρριψης αυτών που έχασαν τις θέσεις που εγκρίθηκαν λόγω έλλειψης των απαιτούμενων δικαιολογητικών.Και δεν ήταν και λίγοι αυτοί σε ένα μεγάλο δείγμα που αποτελούν η 1η και η 6η ΥΠΕ.

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Τρί Οκτ 09, 2018 8:18 am

NSSN έγραψε:
thourios έγραψε:Εμένα μου τα δέχθηκαν όλα πάντως και τα μοριοδοτησαν κανονικά. Τι να πω!

Σε γενικές γραμμές, όμως, ήταν αρκετοί αυτοί που δεν είχαν σωστά τα δικαιολογητικά τους.Έλειπαν υπεύθυνες δηλώσεις, απόδειξη εμπειρίας κ.λπ.


Καλημέρα

Εννοείτε ότι ζητήθηκαν τα δικαιολογητικά σε φυσική μορφή και δεν τα έδωσαν οι επιτυχόντες σωστά;Ή έπρεπε να τα στείλουμε όταν κάναμε τις ηλεκτρονικές αιτήσεις; Καθώς εκτιμω ότι αν δεν μας καλέσουν να αναλάβουμε εργασία δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τα υποβάλλουμε. Λάθος;

nikos64
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Οκτ 08, 2018 1:39 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό nikos64 » Τρί Οκτ 09, 2018 9:23 am

Καλημέρα και από εμένα. Τι γίνεται βρε παιδιά με τους επικουρικούς; Θα προσληφθούν ή όχι; Και γιατί δεν θα πάρουν όλες τις ειδικότητες; Εγώ τα έχω κάνει στην 5 ΥΠΕ, αλλά δεν θα πάρουνε την ειδικότητα μου. Αφού το ξέρανε εκ των προτέρων γιατί προκηρύξανε θέσεις; Θα πάρουνε λένε μερικές ειδικότητες. Οι υπόλοιπες; Ας υπάρχουνε μήπως χρειαστούμε; Είμαστε σοβαρό κράτος; Τι λογική είναι αυτή. Ξέρει κανείς να απαντήσει;.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Οκτ 09, 2018 11:19 am

mixalis80 έγραψε:
NSSN έγραψε:
thourios έγραψε:Εμένα μου τα δέχθηκαν όλα πάντως και τα μοριοδοτησαν κανονικά. Τι να πω!

Σε γενικές γραμμές, όμως, ήταν αρκετοί αυτοί που δεν είχαν σωστά τα δικαιολογητικά τους.Έλειπαν υπεύθυνες δηλώσεις, απόδειξη εμπειρίας κ.λπ.


Καλημέρα

Εννοείτε ότι ζητήθηκαν τα δικαιολογητικά σε φυσική μορφή και δεν τα έδωσαν οι επιτυχόντες σωστά;Ή έπρεπε να τα στείλουμε όταν κάναμε τις ηλεκτρονικές αιτήσεις; Καθώς εκτιμω ότι αν δεν μας καλέσουν να αναλάβουμε εργασία δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τα υποβάλλουμε. Λάθος;

Καλημέρα!Δεν μιλάω για φυσική μορφή.Τα δικαιολογητικά έπρεπε να τα ανεβάσουμε σε ηλεκτρονική μορφή όλα μαζί με την ηλεκτρονική αίτηση και αυτό ήταν υποχρεωτικό για όλους.Όταν εγκρίνεται κάποια θέση και έρχεται η ώρα των προσλήψεων, τότε ελέγχονται οι υποψήφιοι για τη συγκεκριμένη θέση, και όποιος του λείπουν δικαιολογητικά από την ηλεκτρονική αίτηση, αυτομάτως απορρίπτεται και η ΔΥΠΕ προχωράει στον επόμενο.

xriraf
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Σεπ 25, 2018 2:44 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό xriraf » Τρί Οκτ 09, 2018 1:17 pm

Καλησπέρα σε όλους. Έχουμε κάποιο νέο από την 3η ύπε?

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Οκτ 09, 2018 1:54 pm

xriraf έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Έχουμε κάποιο νέο από την 3η ύπε?

Έβγαλαν χθες πίνακες κατάταξης νέους με κάποιες προσλήψεις.Στο site τους.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες