2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
stvasilis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2018 1:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό stvasilis » Πέμ Σεπ 20, 2018 12:22 pm

Gieleni έγραψε:Την ερχομενη Τριτη, εσενα σε πηραν?


Ναι, με πήραν, μου είπαν για Τετάρτη, μάλλον είμαστε πολλοί για μία ημέρα.

Επίσης, μου είπαν στο τηλέφωνο ότι η πρόσκληση για τη συνέντευξη (ώρα/ μέρα), θα μου έρθει και επίσημα, μέσω email αλλά μέχρι στιγμής ΔΕΝ έχω λάβει κάτι! Εσύ πήρες το email??

Καλή μας επιτυχία!

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Πέμ Σεπ 20, 2018 12:59 pm

stvasilis έγραψε:
Gieleni έγραψε:Την ερχομενη Τριτη, εσενα σε πηραν?


Ναι, με πήραν, μου είπαν για Τετάρτη, μάλλον είμαστε πολλοί για μία ημέρα.

Επίσης, μου είπαν στο τηλέφωνο ότι η πρόσκληση για τη συνέντευξη (ώρα/ μέρα), θα μου έρθει και επίσημα, μέσω email αλλά μέχρι στιγμής ΔΕΝ έχω λάβει κάτι! Εσύ πήρες το email??

Καλή μας επιτυχία!




Ναι πρωι μου εστειλαν εμαιλ
Ειμαι και στα προσωρινα της 15Κ/2017 και εχω προβληματιστει.
Τι θα εκανες στην θεση μου?

stvasilis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2018 1:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό stvasilis » Πέμ Σεπ 20, 2018 1:54 pm

Χμ, εγώ δεν έλαβα κάτι ακόμη... Ίσως τα στέλνουν με δόσεις τα emails :P

Τώρα για τη 15Κ.
Πέρα από τα κλασικά που πρέπει να συγκρίνεις (τόπος εργασίας, μετακινήσεις, αντικείμενο κλπ), το βασικό πλεονέκτημα της 15Κ είναι ότι μιλάμε για θέσεις τακτικού προσωπικού ενώ στην 2Ε οι θέσεις είναι ΙΔΑΧ.

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Πέμ Σεπ 20, 2018 6:10 pm

stvasilis έγραψε:Χμ, εγώ δεν έλαβα κάτι ακόμη... Ίσως τα στέλνουν με δόσεις τα emails :P

Τώρα για τη 15Κ.
Πέρα από τα κλασικά που πρέπει να συγκρίνεις (τόπος εργασίας, μετακινήσεις, αντικείμενο κλπ), το βασικό πλεονέκτημα της 15Κ είναι ότι μιλάμε για θέσεις τακτικού προσωπικού ενώ στην 2Ε οι θέσεις είναι ΙΔΑΧ.


Γνωριζετε ποιος ειναι ο μισθος του επιστημονικου προσωπικου? Δεν με απασχολει να ειναι τακτικο προσωπικο, αφου ολα κομμενα ειναι επιδοματα κτλ.τι να το κανω.
ΙΔΑΧ σε ανεξαρτητη αρζη σημαινει οτι ακομα και να κλεισει, οι υπαλληλοι πανε με μεταταξη αλλου, σωστα?

stvasilis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2018 1:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό stvasilis » Παρ Σεπ 21, 2018 8:25 am

Gieleni έγραψε:ΙΔΑΧ σε ανεξαρτητη αρζη σημαινει οτι ακομα και να κλεισει, οι υπαλληλοι πανε με μεταταξη αλλου, σωστα?


Τα χρήματα από ότι ξέρω ενιαίο μισθολόγιο είναι.

Το βασικό ερώτημα είναι αυτό που έγραψες:
Αν η επόμενη κυβέρνηση πει "δε θέλω πλέον τον ΑΕΠΠ" το προσωπικό που είναι με συμβάσεις ιδιωτικού δικαίου τι γίνεται?? Τη σύμβαση με τον φορέα την έχεις υπογράψει...
Ενώ το τακτικό προσωπικό... Δεν παίζει να βρεθείς ξεκρέμαστος!

Σε κάθε περίπτωση, ας δούμε τα οριστικά και βλέπουμε! Εννοείται πώς περιμένουμε ενημέρωση την Τρίτη, για το τι έγινε στη συνέντευξη!!! :D

stvasilis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2018 1:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό stvasilis » Δευ Σεπ 24, 2018 2:30 pm

Οι υπόλοιποι του topic που είναι; Μόνο εμένα και τη Gieleni κάλεσαν σε συνέντευξη? :?

Gieleni καλή επιτυχία αύριο!
Αν είναι εύκολο, μετά τη συνέντευξη, γράψε μια ενημέρωση για το κλίμα, να ξέρουμε τι να περιμένουμε την Τετάρτη! :D

Afra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 9:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό Afra » Δευ Σεπ 24, 2018 4:03 pm

Καλη επιτυχια και απο μενα στη συνεντευξη , Gieleni και stvasilis!!Θα το εκτιμουσα πολυ,αν μας ενημερωσετε!Εγω βεβαια ,ειμαι σε αλλο κωδικο οπου δεν εχουν βγει ακομη οι τελικοι απορριπτικοι πινακες!!

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Τρί Σεπ 25, 2018 12:26 pm

Παιδια καλημερα δεν εχω μπει ακομα, εννοειται μολις μπορεσω θα στειλω πληροφοριες.
Γενικα εχω διαβασει για τον
φορεα συσταση, μελη, εσοδα (0,06% του καθαρου ποσου συμβασεων) και γνωριζω απο τη δουλεια μου για διακηρυξεις, συμβασεις και, δημοσιο λογιστικο συστημα.

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Τρί Σεπ 25, 2018 6:09 pm

Καλησπερα, επιτροπη σοβαροι ανθρωποι, τεχνικες ερωτησεις και καλο φιλικο κλιμα δεν ενιωσα καθολου αμηχανα.
Τεχνικες ερωτησεις οτι ειπα παραπανω για το ειδος και το αντικειμενο, γνωσεις δημοσιας λογιστικης και ερωτησεις για την εργασιακη εμπειρια.
Ευκολη διαδικασια μην αγχωνεστε καθολου.
Καλη επιτυχια!

stvasilis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2018 1:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό stvasilis » Τρί Σεπ 25, 2018 6:55 pm

Gieleni έγραψε:Καλησπερα, επιτροπη σοβαροι ανθρωποι, τεχνικες ερωτησεις και καλο φιλικο κλιμα δεν ενιωσα καθολου αμηχανα.
Τεχνικες ερωτησεις οτι ειπα παραπανω για το ειδος και το αντικειμενο, γνωσεις δημοσιας λογιστικης και ερωτησεις για την εργασιακη εμπειρια.
Ευκολη διαδικασια μην αγχωνεστε καθολου.
Καλη επιτυχια!


Ευχαριστούμε για το feedback, μου έδιωξες αρκετό άγχος!

Το μόνο που με προβλημάτισε είναι αυτό που είπες "γνώσεις δημόσιας λογιστικής". Σε αυτό σου ζήτησαν κάτι εξειδικευμένο; Μπορείς να γράψεις δύο λόγια παραπάνω;

Ευχαριστώ! :)

Afra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 9:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό Afra » Τρί Σεπ 25, 2018 10:12 pm

Ευχαριστουμε Gieleni !Εχω μερικες ερωτησεις σε παρακαλω, γιατι αγχωθηκα!Ποσα τα μελη της επιτροπηςκαι ποσα απο αυτα της ειδικοτητας σου?Ποση ωρα η διαρκεια της συνεντευξης?Ετυχε στο χωρο αναμονης να υπαρχουν ατομα χωρις εμπειρια σε συμβασεις(διδακτορικοι), και αν ακουσες, τι ρωτηθηκαν?Οι ερωτησεις ησαν περισσοτερο γενικες δλδ αφορουσαν συσταση φορεα,χρησιμοτητα, κλπ, ή περισσοτερο τεχνικες?Εστιαζαν περισσοτερο στις γνωσεις σου ή στη προσωπικοτητα σου? Ξανα ευχαριστω!

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Τρί Σεπ 25, 2018 10:31 pm

Παιδια να ξερετε οτι ειναι δυο η και περισσοτερες οι επιτροπες, γιατι το ακουσα στην ρεσεψιον.Δεν ξερω ποσοι υποψηφιοι εχουν διδακτορικο με εμενα περιεναν τρια ατομα απεξω γιατι οι συνεντευξεις ηταν ανα μισαωρο και καποιοι ηρθαν νωριτερα αλλα δεν επιασα κουβεντα με τα παιδια.
Οι ερωτησεις δεν ξερω αν επιτρεπεται να ειπωθουν γιατι ειναι μια αδιαβλητη διαδικασια και δεν θα ηθελα να δημιουργησω προβλημα.
Απλα διαβαστε καλα απο τον ιστοτοπο ολη την φυση του φορεα.
Για δημοσια λογιστικη ερωτηθηκα παλι σε κατι που εχει σχεση με την φυση του φορεα.
Μπειτε στο site και διαβαστε εγω το κανω ετσι κι αλλιως σε καθε συνεντευξη.
Παντως μου εκανε εντυπωση οτι ηταν ολοι φιλικοι και ταυτοχρονα σοβαροι και ολοι φτασμενοι σε καριερα και καθηγητες.Μελη ειχε και απο ασεπ και απο αεππ.
Καλη επιτυχια!

Afra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 9:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό Afra » Τετ Σεπ 26, 2018 9:48 pm

Gieleni ,ησουν αρκουντως κατατοπιστικη,ευχαριστω παρα πολυ!
Η σειρα σου stvasilis να μας γραψεις αν θελεις τις εντυπωσεις σου και ισως περισσοτερες λεπτομερειες!
Ευχομαι και στους δυο να βρεθειτε στους επιτυχοντες και ας αποφασισετε μετα τι ειναι το καλυτερο για σας!

stvasilis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2018 1:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό stvasilis » Πέμ Σεπ 27, 2018 8:24 am

Afra έγραψε:Gieleni ,ησουν αρκουντως κατατοπιστικη,ευχαριστω παρα πολυ!
Η σειρα σου stvasilis να μας γραψεις αν θελεις τις εντυπωσεις σου και ισως περισσοτερες λεπτομερειες!
Ευχομαι και στους δυο να βρεθειτε στους επιτυχοντες και ας αποφασισετε μετα τι ειναι το καλυτερο για σας!


Πήγα και εγώ χθες το απόγευμα, θα συμφωνήσω με Afra, η Gieleni πλήρως κατατοπιστική!
Όπως τα έχει γράψει ήδη, πολύ καλό κλίμα στη συνέντευξη αν κάποιος όντως έχει δουλέψει στις δημόσιες συμβάσεις και ξέρει και δυο πράγματα για την ΑΕΠΠ δε θα έχει κανένα θέμα.

Εν αναμονή των αποτελεσμάτων πλέον!!! :D

stvasilis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2018 1:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό stvasilis » Δευ Οκτ 29, 2018 10:52 am

Την Παρασκευή βγήκαν κάποια αποτελέσματα, όχι ακόμη τα δικά μας αλλά κάτι κινείται...
Για να πω την αλήθεια περίμενα να είχαν βγει μέχρι τώρα!

Ερώτηση:
Ξέρει κανείς τι παίζει με το Ειδικό Επιστημονικό Προσωπικό σε Ανεξάρτητη Αρχή και αποσπάσεις/ μετακινήσεις/ μεταθέσεις; Προφανώς και θα χαρώ πολύ αν με πάρουν αλλά επειδή δεν είμαι από Αθήνα, δε θα ήθελα να μείνω για πάντα εκεί! Μετά από 2 χρόνια έχουμε και εμείς δικαίωμα να πάμε σε άλλη υπηρεσία; :?:


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες