Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό thourios » Τετ Σεπ 12, 2018 10:21 am

Διαβάζουμε στην σελίδα diorismos.gr
Ανάρτηση ηλεκτρονικών καταλόγων που αφορούν στην πρόσληψη και τοποθέτηση λοιπού επικουρικού προσωπικού σε φορείς του υπουργείου Υγείας. Αναρτήθηκαν στις ιστοσελίδες των Δ.Υ.ΠΕ οι ηλεκτρονικοί κατάλογοι του λοιπού επικουρικού προσωπικού ανά φορέα και για όλες τις ειδικότητες και κλάδους.Οι παραπάνω πίνακες θα παραμείνουν σε ισχύ μέχρι τις 15 Οκτωβρίου του τρέχοντος έτους όπως ορίζει η ΥΑ ΦΕΚ 2607/4-7-2018 Τεύχος Β’. Υπενθυμίζουμε ότι, σύμφωνα με τη νέα εφαρμογή, οι δημόσιοι Φορείς Παροχής Υπηρεσιών Υγείας (Φ.Π.Υ.Υ.) που εποπτεύονται από τις Δ.Υ.Πε. (Νοσοκομεία και Φορείς Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας), οι Δ.Υ.Πε, το Ε.Κ.Α.Β, ο Ε.Ο.Π.Υ.Υ, ο Ε.Ο.Φ, το Ε.Κ.Ε.Α, το Γ.Ν. Θεσσαλονίκης Γ. Παπαγεωργίου, η Α.Ε.Μ.Υ για το Νοσοκομείο της Θήρας και τα Πανεπιστημιακά Νοσοκομεία αρμοδιότητας του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, μπορούν να προσλαμβάνουν από τους ηλεκτρονικούς πίνακες, επικουρικό προσωπικό όλων των κατηγοριών και κλάδων για την κάλυψη των επιτακτικών τους αναγκών, ανεξάρτητα από την ύπαρξη κενών οργανικών θέσεων. Οι Φορείς, θα προβούν σε αιτήματα έγκρισης πρόσληψης λοιπού προσωπικού, συνοδευόμενα από τις αντίστοιχές πιστώσεις. Όταν ένα αίτημα εγκριθεί, η αρμόδια Δ.Υ.Πε πρέπει να τοποθετήσει το αιτούμενο προσωπικό κατά σειρά προτίμησης από τους ηλεκτρονικούς καταλόγους που διαθέτει.

Μπορεί κάποιος να μας εξηγήσει πως διαβάζονται οι πίνακες που έχουν αναρτηθεί και πως ερμηνεύονται;
Πχ βλέπω ότι έχω (ΧΧΧ) μόρια. Επιλέγομαι ή όχι; Από την άλλη δεν βλέπω να υπάρχουν πίνακες επιτυχόντων ή απορριφθέντων αλλά πίνακες με μόρια. Τα δικά μου μόρια στις θέσεις προτίμησης μου είναι πολύ περισσότερα των άλλων υποψηφίων στις περισσότερες των περιπτώσεων.
Ευχαριστώ
:?

gelly
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2017 1:05 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό gelly » Παρ Σεπ 14, 2018 10:36 am

Καλησπέρα!!!συμμετείχα και γω στον διαγωνισμό για το επικουρικό.Αν έχω καταλάβει σωστά,η σειρά ταξινόμησης πάει ανάλογα με την βαθμολογία.Δηλαδή είσαι πρώτος στην ειδικότητα σου,αφού έχεις την υψηλότερη βαθμολογία.
Εμένα αυτό που με προβληματίζει,είναι το αν θα τοποθετηθούμε.Και γω ειμαι πρώτη στην ειδικότητα μου μου(ηλεκτρολόγος),αλλα ανησυχώ μήπως μείνω απέξω διότι δεν ξέρω αν οι φορείς που δήλωσα,έχουν αιτηθεί για ηλεκτρολόγο μηχανικό.
Έχεις κάποια πληροφόρηση;;;;Ευχαριστώ

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό thourios » Παρ Σεπ 14, 2018 12:25 pm

Έχω την εντύπωση ότι η διαδικασία είναι ολίγον άρπα κόλα και μπάζει . Αν και κατά την αποψή μου προσπάθησαν να την κάνουν αξιοκρατική.
Τα λέω εγώ που όπως φαίνεται από τους πίνακες είμαι στους προσληφθέντες λόγω των μορίων που συγκεντρώνω.
Η προκήρυξη πέρασε στα ψιλά αν και ήταν άμεσα εμφανής στην σελίδα του υπουργείου Υγείας. Δεν ξέρω τον λόγο.
Μέχρι στιγμής δεν έχω ειδοποιηθεί από πουθενά.

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό marykit » Τετ Σεπ 19, 2018 12:24 am

Κι εγώ συμμετείχα αλλά αναρωτιέμαι το ίδιο με εσάς ποιές θα είναι οι θέσεις και πότε μπορεί να ανακοινωθούν; :roll:

kristal
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 28, 2017 7:16 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό kristal » Τετ Σεπ 19, 2018 11:52 am

Ηδη εχουν ξεκινήσει να αναρτώνται στη διαύγεια οι αιτούμενες θέσεις ανα φορέα , όπως ειδα σε μεγάλο αστικό νοσοκομείο εκτός Αθηνων. Καλό θα είναι να ανατρέξετε εκει , καθώς οι ΥΠΕ δεν ειναι πολύ διατεθειμένες να απαντούν σε κάθε υποψηφιο. Ανατρεξτε στην διαυγεια εκάστοτε φορέα που εχετε τουλάχιστον καλή θέση στην πρώτη προτίμηση , για 2,3 κλπ προτίμηση είναι αστείο να ψάξετε. Και φυσικά δεν ζητούνται ολες οι ειδικότητες πχ αν ειστε πρώτος/η ΤΕ Διοικητικού σε ένα νοσοκομείο μπορεί να μην έχει ζητηθεί κάν η ειδικότητα.

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό thourios » Τετ Σεπ 19, 2018 1:30 pm

Στη διαύγεια που κοίταξα σε κάποιους φορείς που δήλωσα ενδιαφέρον είδα ότι έχουν να ενημερώσουν τις σελίδες αυτές σχετικά με προσλήψεις εδώ και μερικά χρόνια.
Θέλει μία μία οι αναρτήσεις ψάξιμο προς τα πίσω αφού μπορεί να έχει καταχωρηθεί διαφορετικά πχ διοικητική πράξη. Ψάξιμο με κριτήρισ και όχι από οθόνη κινητού που δυσκολεύει το ψάξιμο.

kristal
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 28, 2017 7:16 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό kristal » Τετ Σεπ 19, 2018 3:09 pm

thourios έγραψε:Στη διαύγεια που κοίταξα σε κάποιους φορείς που δήλωσα ενδιαφέρον είδα ότι έχουν να ενημερώσουν τις σελίδες αυτές σχετικά με προσλήψεις εδώ και μερικά χρόνια.
Θέλει μία μία οι αναρτήσεις ψάξιμο προς τα πίσω αφού μπορεί να έχει καταχωρηθεί διαφορετικά πχ διοικητική πράξη. Ψάξιμο με κριτήρισ και όχι από οθόνη κινητού που δυσκολεύει το ψάξιμο.



Αναζήτηση ανα φορέα στην κατηγορία ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ-ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑ- και επιλογή πιό ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ αναρτήσεις. Τουλάχιστον ετσι το βρήκα εγω μια μερα μετα την ανακοίνωση των πινάκων απο νοσοκομείο που εκανε αιτηση για εγκριση προσληψης επικουρικου προσωπικου (πλην ιατρων). Με βαση το νεό σύστημα υποτίθεται οτι οι φορεις θα πρέπει να αιτηθούν εγκρισης πρόσληψης μετα την ανάρτηση των αποτελεσμάτων Δεν ξέρω αν έχει γίνει κάτι πρίν απο την ημερομηνία των σποτελεσμάτων και αν είναι ορθό.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Σεπ 20, 2018 1:59 pm

kristal έγραψε:
thourios έγραψε:Στη διαύγεια που κοίταξα σε κάποιους φορείς που δήλωσα ενδιαφέρον είδα ότι έχουν να ενημερώσουν τις σελίδες αυτές σχετικά με προσλήψεις εδώ και μερικά χρόνια.
Θέλει μία μία οι αναρτήσεις ψάξιμο προς τα πίσω αφού μπορεί να έχει καταχωρηθεί διαφορετικά πχ διοικητική πράξη. Ψάξιμο με κριτήρισ και όχι από οθόνη κινητού που δυσκολεύει το ψάξιμο.



Αναζήτηση ανα φορέα στην κατηγορία ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ-ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑ- και επιλογή πιό ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ αναρτήσεις. Τουλάχιστον ετσι το βρήκα εγω μια μερα μετα την ανακοίνωση των πινάκων απο νοσοκομείο που εκανε αιτηση για εγκριση προσληψης επικουρικου προσωπικου (πλην ιατρων). Με βαση το νεό σύστημα υποτίθεται οτι οι φορεις θα πρέπει να αιτηθούν εγκρισης πρόσληψης μετα την ανάρτηση των αποτελεσμάτων Δεν ξέρω αν έχει γίνει κάτι πρίν απο την ημερομηνία των σποτελεσμάτων και αν είναι ορθό.

Kristal δοκίμασα την αναζήτηση που έκανες για 3 φορείς και δεν βρήκα τίποτα....Θα μπορούσες μήπως να μας πείς για ποιά νοσοκομεία βρήκες τα αιτήματα στην Διαύγεια?

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό thourios » Πέμ Σεπ 20, 2018 2:32 pm

Βρήκα το Αρεταίειο Νοσοκομείο στην διαύγεια αλλά αποτελέσματα δεν βρήκε πουθενά. Δεν πρόλαβε να ψάξω όμως προσεκτικά.
Βάζεις στο google τον φορέα που θες πχ. Ευαγγελισμός και δίπλα την λέξη διαύγεια.
Τα κέντρα υγείας δεν τα βρήκα. Κάπου όμως θα υπάγονται.
Θέλει χρόνο και ψάξιμο. Προσωπικά όσο καθυστερούν τόσο καλύτερα για μένα γιατί είμαι ήδη σε σύμβαση που λήγει στο τέλος του έτους.
Αν καιγόμουν θα πήγαινα στον ίδιο τον φορέα αυτοπροσώπως αν και μπορεί να μην έβγαζα άκρη.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Σεπ 20, 2018 3:51 pm

thourios έγραψε:Βρήκα το Αρεταίειο Νοσοκομείο στην διαύγεια αλλά αποτελέσματα δεν βρήκε πουθενά. Δεν πρόλαβε να ψάξω όμως προσεκτικά.
Βάζεις στο google τον φορέα που θες πχ. Ευαγγελισμός και δίπλα την λέξη διαύγεια.
Τα κέντρα υγείας δεν τα βρήκα. Κάπου όμως θα υπάγονται.
Θέλει χρόνο και ψάξιμο. Προσωπικά όσο καθυστερούν τόσο καλύτερα για μένα γιατί είμαι ήδη σε σύμβαση που λήγει στο τέλος του έτους.
Αν καιγόμουν θα πήγαινα στον ίδιο τον φορέα αυτοπροσώπως αν και μπορεί να μην έβγαζα άκρη.

Δεν βρήκα κάτι ούτε στο Αρεταίειο που κοίταξα τώρα.Εμένα μου έχουν πεί από δύο ΔΥΠΕ ότι η διαδικασία θα τρέξει έως τέλος Οκτωβρίου και ότι για το επόμενο έτος θα ισχύουν οι επόμενοι πίνακες για τους οποίους θα γίνουν αιτήσεις 15-30 Οκτωβρίου. Kristal εσύ από ποιό νοσοκομείο το αίτημα βρήκες με την αναζήτηση που προανέφερες?

kristal
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 28, 2017 7:16 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό kristal » Πέμ Σεπ 20, 2018 7:28 pm

Σε σύντομη αναζήτηση βρήκα οτι το νοσοκομειο Καλαμάτας π.χ εχει κανει αιτηση για επικουρικο απο 26/6/18 το νοσοκομειο Σαντορινης δυο αιτηματα 3/8/18 και 30/8/18 και το νοσοκομειο Χανίων 12/9/2018 μετά την αναρτηση των πινάκων. Φυσικά και η πλειοψηφια των φορεων δεν θα εχουν ακομη υποβαλει αιτηματα αλλα το να κοιτάζει κάποιος τον φορέα που τον ενδιαφερει σε καθημερινή βάση δεν ειναι κακό. Αν κάποιος βρει κάτι για 3 ΔΥΠΕ η γενικα νοσοκομεια ας ενημερώνει εδω.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Σεπ 20, 2018 10:47 pm

kristal έγραψε:Σε σύντομη αναζήτηση βρήκα οτι το νοσοκομειο Καλαμάτας π.χ εχει κανει αιτηση για επικουρικο απο 26/6/18 το νοσοκομειο Σαντορινης δυο αιτηματα 3/8/18 και 30/8/18 και το νοσοκομειο Χανίων 12/9/2018 μετά την αναρτηση των πινάκων. Φυσικά και η πλειοψηφια των φορεων δεν θα εχουν ακομη υποβαλει αιτηματα αλλα το να κοιτάζει κάποιος τον φορέα που τον ενδιαφερει σε καθημερινή βάση δεν ειναι κακό. Αν κάποιος βρει κάτι για 3 ΔΥΠΕ η γενικα νοσοκομεια ας ενημερώνει εδω.

Εγώ βρήκα 2 αιτήματα από τα νοσοκομεία της Πάτρας. Το ένα έγινε 30/07 και το άλλο χθες! Εντύπωση μου κάνει που έψαξα διάφορα νοσοκομεία της Αθήνας και δε βρήκα ούτε ένα αίτημα. :roll: Εσύ λες ότι οι περισσότεροι δεν έχουν υποβάλλει ακόμα αιτήματα?

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό melimeli » Παρ Σεπ 21, 2018 12:09 pm

NSSN έγραψε:
kristal έγραψε:Σε σύντομη αναζήτηση βρήκα οτι το νοσοκομειο Καλαμάτας π.χ εχει κανει αιτηση για επικουρικο απο 26/6/18 το νοσοκομειο Σαντορινης δυο αιτηματα 3/8/18 και 30/8/18 και το νοσοκομειο Χανίων 12/9/2018 μετά την αναρτηση των πινάκων. Φυσικά και η πλειοψηφια των φορεων δεν θα εχουν ακομη υποβαλει αιτηματα αλλα το να κοιτάζει κάποιος τον φορέα που τον ενδιαφερει σε καθημερινή βάση δεν ειναι κακό. Αν κάποιος βρει κάτι για 3 ΔΥΠΕ η γενικα νοσοκομεια ας ενημερώνει εδω.

Εγώ βρήκα 2 αιτήματα από τα νοσοκομεία της Πάτρας. Το ένα έγινε 30/07 και το άλλο χθες! Εντύπωση μου κάνει που έψαξα διάφορα νοσοκομεία της Αθήνας και δε βρήκα ούτε ένα αίτημα. :roll: Εσύ λες ότι οι περισσότεροι δεν έχουν υποβάλλει ακόμα αιτήματα?


Κι εγώ από νοσοκομεία Αθήνας δεν έχω βρει τίποτα... Αφού σκεφτόμουν μήπως δεν κάνω σωστά την αναζήτηση. Τεσπα, δεν έχω ελπίδες γενικά, αν γίνει κάτι για 'μένα θα είναιπό τύχη. Είναι διάτρητη η διαδικασία καταφανώς. :roll:

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Παρ Σεπ 21, 2018 1:52 pm

melimeli έγραψε:
NSSN έγραψε:
kristal έγραψε:Σε σύντομη αναζήτηση βρήκα οτι το νοσοκομειο Καλαμάτας π.χ εχει κανει αιτηση για επικουρικο απο 26/6/18 το νοσοκομειο Σαντορινης δυο αιτηματα 3/8/18 και 30/8/18 και το νοσοκομειο Χανίων 12/9/2018 μετά την αναρτηση των πινάκων. Φυσικά και η πλειοψηφια των φορεων δεν θα εχουν ακομη υποβαλει αιτηματα αλλα το να κοιτάζει κάποιος τον φορέα που τον ενδιαφερει σε καθημερινή βάση δεν ειναι κακό. Αν κάποιος βρει κάτι για 3 ΔΥΠΕ η γενικα νοσοκομεια ας ενημερώνει εδω.

Εγώ βρήκα 2 αιτήματα από τα νοσοκομεία της Πάτρας. Το ένα έγινε 30/07 και το άλλο χθες! Εντύπωση μου κάνει που έψαξα διάφορα νοσοκομεία της Αθήνας και δε βρήκα ούτε ένα αίτημα. :roll: Εσύ λες ότι οι περισσότεροι δεν έχουν υποβάλλει ακόμα αιτήματα?


Κι εγώ από νοσοκομεία Αθήνας δεν έχω βρει τίποτα... Αφού σκεφτόμουν μήπως δεν κάνω σωστά την αναζήτηση. Τεσπα, δεν έχω ελπίδες γενικά, αν γίνει κάτι για 'μένα θα είναιπό τύχη. Είναι διάτρητη η διαδικασία καταφανώς. :roll:

Τα ίδια σκέφτομαι κι εγώ ακριβώς. Εν τω μεταξύ βρήκα τελικά 3 νοσοκομεία Αθήνας που είχαν δώσει παρατάσεις στους επικουρικούς που έληγαν πέρσι το φθινόπωρο, έως τις 31/12/2018 ή έως τις 31/5/2019.Με αποτέλεσμα να παραμένουν άτομα στις ίδιες θέσεις για συνολικά 2-2.5 χρόνια ή και παραπάνω.....

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό thourios » Παρ Σεπ 21, 2018 2:02 pm

Κάπου μπάζει όπως είπα. Σε δεσμεύει πάλι αν δεν αποδεχθείς κάποια θέση αν σε καλέσουν με το να μην μπορείς να συμμετάσχεις στην επόμενη διαδικασία επιλογής. Θα περιμένουμε άνεργοι όσοι είναι δηλαδή για να δούμε πότε θα λύσει το σταυρόλεξο αυτό το Υπέροχο. Υγείας; Τελείως απαράδεκτη κατάσταση.
Αφού δεν έχουν ακόμα γίνει αιτήματα από τους φορείς για να απορροφηθούν κάποιοι από τους αναρτημένους τωρινούς πίνακες πως θα ακολουθήσει επόμενη προκήρυξη για άλλα άτομα τον Οκτώβρη για το επόμενο έτος Κάτι δεν πάει καλά.
Τι ωραίο είναι ότι έχουν ανεβάσει και έντυπο ένστασης για το ΑΣΕΠ. Βέβαια είναι για τα μόρια αλλά δεν είναι μόνο τα μόρια το θέμα στη διαδικασία.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες