2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Κυρ Σεπ 02, 2018 1:40 am

Afra έγραψε:Εχουμε καμμια ιδεα για το στυλ των συνεντευξεων? Θα αφορουν το γνωστικο αντικειμενο ή την προσωπικοτητα του υποψηφιου?Ας πουμε οι συμμετεχοντες με διδακτορικα, χωρις καμμια σχεση με συμβασεις ,σε τι θα ερωτηθουν?
Γνωριζουμε ποιοι συμμετεχουν στη διαδικασια?Ευχαριστω!



Οταν ακουω συνεντευξη φοβαμαι για την διαβλητοτητα της διαδικασιας και θεωρω ολα ειναι πιθανα.Αν θελουν να σε περασουν θα σε περασουν.Αν δεν θελουν δεν θα σε περασουν.
Σε μια προηγουμενη προκηρυξη επιστημονικου προσωπικου δεν με καλεσαν καν σε συνεντευξη ενω στο excel που ανεβηκε στο διαδικτυο ελεγε οτι πληρουσα τα προσοντα αλλα δεν καλεστηκα σε συνεντευξη.Ετσι γιατι μπορουν.
Αν εχεις την εμπειρια σε δημοσιες συμβασεις τοτς θα ρωτησουν για αυτο.Αν εχεις διδακτορικο, ισως να ρωτησουν για το λογο που θες να ασχοληθεις με τις δημοσιες συμβασεις κλπ.
Καλο ειναι και στις δυο περιπτωσεις να γνωριζεις καποια πραγματα για τον φορεα και το αντικειμενο ωστε να μπορεις να κανεις συζητηση.

Θα ηθελα να ρωτησω αν το επιστημονικο προσωπικο ειναι μονιμο η αοριστου ιδιωτικου δικαιου και για τα εργασιακα δικαιωματα.Εχω περασει στην 15Κ αλλα με ενδιαφερει και η 2Ε οποτε περιμενω να με καλεσουν σε συνεντευξη.Απο μισθο γνωριζετε?

Afra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 9:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό Afra » Κυρ Σεπ 02, 2018 10:03 am

Ειναι ΙΔΑΧ.Μισθολογικα απ οτι εχει απαντηθει αλλου στο forum ισχυουν πλεον τα ιδια με τις θεσεις ΠΕ.Το κακο ειναι οτι ειναι μια νεοσυστατη υπηρεσια(βλεπε αρχικο μπαχαλο),την τρεχουν σχετικα γρηγορα γιατι ειναι απαιτηση της Τροικα(ετσι ακουσα),αλλα αν στο μελλον δεν εξυπηρετει τις αναγκες για την οποια δημιουργηθηκε ή θεωρηθει πολυπληθης αγνωστο τι μελλει γενεσθαι!Αλλο κακο ειναι οτι θα στεγασθει στο κτηριο Κερανης που ειναι στο μεσο του πουθενα απο αποψη μετρο κλπ.Αυτο βεβαια ισως ειναι πολυτελεια και υβρις να το σκεφτεται καποιος με τη σημερινη εργασιακη κατασταση αλλα για καποιον το να θελει δυο ωρες στο πηγαινε ελα (εξαρταται βεβαια που μενει)ισως ειναι σημαντικο!
Εκεινο που μου κανει εντυπωση ,ειναι οτι ενω δεν εχουν βγει καν οριστικα απορριπτικα για την 10003,10004,10007, προχωρησαν σε συνεντευξεις με τους στατιστικολογους.Οπως και ναχει με την πρεμουρα του Ασεπ να βγαλει μεχρι τελος Νοεμβριου τα οριστικα της 3Κ(ολο αυτο διαβαζω),νομιζω οτι θα τραβηξει τουλαχιστον ενα 6/μηνο η ιστορια για την 2Ε!Καλημερα...

stvasilis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2018 1:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό stvasilis » Πέμ Σεπ 06, 2018 1:45 pm

Καλησπέρα σε όλους,

Ψάχνοντας για τη 2Ε/2018, βρέθηκα εδώ! :D
Έχω κάνει αίτηση στο γνωστικό αντικείμενο “Οικονομολόγων” (κωδικός θέσης: 10009), έχω αρκετά χρόνια εμπειρία στις δημόσιες συμβάσεις και (ευτυχώς) δεν είμαι στον πίνακα των αποκλεισθέντων!

Μου κάνει εντύπωση πώς και δεν έχουν βγάλει λοιπά στατιστικά, όπως σε άλλες προκηρύξεις... Ο.Κ, μάθαμε πόσοι αποκλείστηκαν, πόσοι όμως πέρασαν στην επόμενη φάση? Πώς άραγε μπορούμε να το μάθουμε αυτό; :?
Από ότι είδα στο ΦΕΚ, πρέπει να καλέσουν για συνέντευξη τουλάχιστον τους διπλάσιους από τις θέσεις, άρα τουλάχιστον 30 άτομα στην περίπτωσή μας... Έχουν καλέσει κάποιον?

ssd26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Μάιος 15, 2018 12:09 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό ssd26 » Πέμ Σεπ 06, 2018 2:25 pm

Είχατε καμιά ενημέρωση σχετικά με τους οικονομολόγους;
Κοιτάζω την 3Ε/2018 και βλέπω πολλούς πίνακες αποκλειόμενων: πίνακα αποκλειόμενων, συμπληρωματικό πίνακα αποκλειόμενων, οριστικό πίνακα αποκλειόμενων και ξανά συμπληρωματικό πίνακα αποκλειόμενων. Γιατί τόσοι πολλοί πίνακες και όχι μόνο προσωρινοί και οριστικοί;

ssd26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Μάιος 15, 2018 12:09 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό ssd26 » Παρ Σεπ 07, 2018 2:58 pm

stvasilis έγραψε:Καλησπέρα σε όλους,

Ψάχνοντας για τη 2Ε/2018, βρέθηκα εδώ! :D
Έχω κάνει αίτηση στο γνωστικό αντικείμενο “Οικονομολόγων” (κωδικός θέσης: 10009), έχω αρκετά χρόνια εμπειρία στις δημόσιες συμβάσεις και (ευτυχώς) δεν είμαι στον πίνακα των αποκλεισθέντων!

Μου κάνει εντύπωση πώς και δεν έχουν βγάλει λοιπά στατιστικά, όπως σε άλλες προκηρύξεις... Ο.Κ, μάθαμε πόσοι αποκλείστηκαν, πόσοι όμως πέρασαν στην επόμενη φάση? Πώς άραγε μπορούμε να το μάθουμε αυτό; :?
Από ότι είδα στο ΦΕΚ, πρέπει να καλέσουν για συνέντευξη τουλάχιστον τους διπλάσιους από τις θέσεις, άρα τουλάχιστον 30 άτομα στην περίπτωσή μας... Έχουν καλέσει κάποιον?


Καλώς ήρθες stvasilis. Εμένα δε με έχουν καλέσει. Προσωπικά δεν έχω δει να βγάζουν στατιστικά γενικώς για τις προκηρύξεις Ειδικού Επιστημονικού Προσωπικού.

stvasilis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2018 1:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό stvasilis » Παρ Σεπ 07, 2018 9:32 pm

Προβληματιζομαι για το πως θα κινηθει το ζητημα των συντευξεων και κυριως με ποιο κριτηριο θα καλεσουν υποψηφιους. Εγω διδακτορικο δεν εχω. Μονο μεταπτυχιακο στα οικονομικα και εργασιακη εμπειρια 6 χρονια στον τομεα των δημοσιων συμβασεων. Εσεις ειστε με διδακτορικο και με σχετικη εργασιακη εμπειρια? Αν εχω καποιο νεο σχετικα με την συνεντευξη θα σας ενημερωσω.

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Σάβ Σεπ 08, 2018 12:47 am

stvasilis έγραψε:Προβληματιζομαι για το πως θα κινηθει το ζητημα των συντευξεων και κυριως με ποιο κριτηριο θα καλεσουν υποψηφιους. Εγω διδακτορικο δεν εχω. Μονο μεταπτυχιακο στα οικονομικα και εργασιακη εμπειρια 6 χρονια στον τομεα των δημοσιων συμβασεων. Εσεις ειστε με διδακτορικο και με σχετικη εργασιακη εμπειρια? Αν εχω καποιο νεο σχετικα με την συνεντευξη θα σας ενημερωσω.



Την εμπειρια σου την απεκτησες σε δημοσιο η ιδιωτικο φορεα?
Καλη επιτυχια!

stvasilis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2018 1:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό stvasilis » Σάβ Σεπ 08, 2018 9:36 am

Gieleni έγραψε:Την εμπειρια σου την απεκτησες σε δημοσιο η ιδιωτικο φορεα?
Καλη επιτυχια!


Ευχαριστώ, επίσης!
Η εμπειρία είναι σε ΝΠΙΔ το οποίο όμως εντάσσεται στους φορείς του Δημοσίου (ισχύει το ενιαίο μισθολόγιο, οι ΙΔΑΧ συμμετέχουν στην κινητικότητα κλπ).

Εσύ; :)

ssd26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Μάιος 15, 2018 12:09 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό ssd26 » Σάβ Σεπ 08, 2018 10:43 am

stvasilis έγραψε:Προβληματιζομαι για το πως θα κινηθει το ζητημα των συντευξεων και κυριως με ποιο κριτηριο θα καλεσουν υποψηφιους. Εγω διδακτορικο δεν εχω. Μονο μεταπτυχιακο στα οικονομικα και εργασιακη εμπειρια 6 χρονια στον τομεα των δημοσιων συμβασεων. Εσεις ειστε με διδακτορικο και με σχετικη εργασιακη εμπειρια? Αν εχω καποιο νεο σχετικα με την συνεντευξη θα σας ενημερωσω.


Καλημέρα. Κι εγώ με εργασιακή εμπειρία είμαι στο στενό δημόσιο και μεταπτυχιακό στα οικονομικά. Διδακτορικό ούτε εγώ εχώ. Το θέμα των συνεντεύξεων με προβληματίζει κι εμένα καθώς παίζει πολύ ρόλο το υποκειμενικό στοιχείο και ο τρόπος που θα γίνει η αξιολόγηση είναι πολύ αόριστος.

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Τρί Σεπ 11, 2018 2:22 pm

stvasilis έγραψε:
Gieleni έγραψε:Την εμπειρια σου την απεκτησες σε δημοσιο η ιδιωτικο φορεα?
Καλη επιτυχια!


Ευχαριστώ, επίσης!
Η εμπειρία είναι σε ΝΠΙΔ το οποίο όμως εντάσσεται στους φορείς του Δημοσίου (ισχύει το ενιαίο μισθολόγιο, οι ΙΔΑΧ συμμετέχουν στην κινητικότητα κλπ).

Εσύ; :)



Πανω απο δεκα ετη εργασιας τοσο σε ιδιωτικο οσο και σε ευρυτερα δημοσιο τομεα, τοσο σε οικονομικη διευθυνηση τμημα προμηθειων οσο και σε τμημα διαχειρισης πορων.

stvasilis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2018 1:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό stvasilis » Τετ Σεπ 12, 2018 9:12 am

Gieleni έγραψε:Πανω απο δεκα ετη εργασιας τοσο σε ιδιωτικο οσο και σε ευρυτερα δημοσιο τομεα, τοσο σε οικονομικη διευθυνηση τμημα προμηθειων οσο και σε τμημα διαχειρισης πορων.


Όπως μας βλέπω, αν αποφάσιζα εγώ, θα μας καλούσα όλους στη συνέντευξη! Για να δούμε τι γνώμη έχει και ο ΑΣΕΠ! :D

Αν κάποιος λάβει τηλεφώνημα για τη συνέντευξη, ας ενημερώσει και εδώ!!! ;)

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Τετ Σεπ 12, 2018 1:26 pm

Θεωρω οτι εχουν καθυστερησει πολυ τις συνεντευξεις.Εκτος κι αν εχουν γινει κι εμεις χαμπαρι.

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Τετ Σεπ 19, 2018 9:54 am

Ξεκινησαν οι συνεντευξεις, μολις τωρα δεκτηκα τηλεφωνημα.

stvasilis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2018 1:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό stvasilis » Τετ Σεπ 19, 2018 12:06 pm

Gieleni έγραψε:Ξεκινησαν οι συνεντευξεις, μολις τωρα δεκτηκα τηλεφωνημα.


Άντε, να προχωράμε! :D
Πότε σου είπαν ότι πρέπει να πας για συνέντευξη??

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: 2Ε/2018 Επιστημονικο προσωπικο σε ΑΕΠΠ

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Τετ Σεπ 19, 2018 3:01 pm

stvasilis έγραψε:
Gieleni έγραψε:Ξεκινησαν οι συνεντευξεις, μολις τωρα δεκτηκα τηλεφωνημα.


Άντε, να προχωράμε! :D
Πότε σου είπαν ότι πρέπει να πας για συνέντευξη??



Την ερχομενη Τριτη, εσενα σε πηραν?


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot], gpt147689 και 17 επισκέπτες