Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
DimitrakiDimitra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2018 1:52 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό DimitrakiDimitra » Τρί Σεπ 11, 2018 12:24 am

jonna έγραψε:
DimitrakiDimitra έγραψε:
jonna έγραψε:
Εγώ που πήρα στο εθνικό τυπογραφείο μου ζήτησαν τον αριθμό καδ κι όταν ρώτησα από που να τον πάρω μου ειπε από το υπουργείο δεν μου τον εδωσαν


Το ιδιο και εμενα μου ειπαν οτι δεν τους εχει ερθει κατι με το ονομα μου και οτι πρεπει να παρω στο υπουργειο υγειας . Joanna εσυ πηρες στο υπουργειο ; εισαι κ εσυ στους αναπληρωτες τε ; εμενα τα χαρτια μου εγιναμ μεσα ιουλιου και απο τοτε δεν εχω καμια ενημερωση . Ρωτω στο νοσοκειο και μου λενε οτι θα με ειδοποιησουν αυτοι και τιποτα αλλο .


Δεν πρόλαβα να μιλήσω με το υπουργείο γτ με πήραν την επόμενη και μου είπαν ότι βγήκε το ΦΕΚ σήμερα ορκιστηκα τον αριθμό καδ τον έχει και το νοσοκομείο ζητα να σου τον δώσουν εγώ είμαι ΔΕ ΌΧΙ ΤΕΙ


Με αγχωνει πολυ η αναμονη γιατι εχω ενημερωσω στη δουλεια μου οτι θα φυγω καποια στιγμη και δεν ξερω ποτε. Επισης σκεφτομαι κ κατι αλλο που με αγχωνει πιο πολυ. Υπαρχει περιπτωση να βρεθουμε απ εξω ; εννοω οτι αυτα ηταν τα οριστικα αποτελεσματα ετσι δεν ειναι ; υπαρχει περιπτωση να ξαναγινουν ενστασεις ;

billakos83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιουν 07, 2017 11:20 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό billakos83 » Τρί Σεπ 11, 2018 10:53 am

jonna έγραψε:
Olga1980 έγραψε:Kαλησπερα σας.
Ειμαι νεοδιοριστη με την 7κ/2016.
Ορκιστηκα 14-6-2018.
Θελω να μου πειτε οσοι ξερετε ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΣΕ ΑΔΕΙΕΣ.
Εχω 4 παιδια ανηλικα.Το μικροτερο 3 ετων.
Ηδη εχω μειωμενο ωραριο.
Μου ειπαν στο Γραφειο Προσωπικου οτι δικαιουμαι μειωμένο μεχρι ν γινει τ τεταρτο 4 ετων.Ισχυει;
Μια συναδελφος ειπε οτι λογω πολυτεκνιας μεχρι 6 ετων.
Ποσες γονικες δικαιουμαι; Ενα παιδι α λυκειου,δυο δημοτικο κ τ τεταρτο παιδικο σταθμο.

Δικαιουμαι αδεια ανατροφης; Τρεις μηνες;
Εχει το τριμηνο σχεση με το μειωμενο ωραριο;

Μια αλλη γνωστη μου ειπε δικαιουμαι κ καθε 15 μερες 2ωρη .

Βρισκομαι οπως βλεπετε σε μια συγχυση....δε ξερω πως να τα ξεκαθαρισω....

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων.


Την άδεια ανατροφής μπορώ να την παρω σε ώρες? Όλη μαζί η μπορώ και λίγη λιγη ο μικρός είναι 3

Αδεια ανατροφης δικαιουσαι οταν εχεις παιδι μεχρι 4 ετων..Κανονικα η αδεια ανατροφης ειναι οταν γεννησεις 9 μηνες και 15 μηνες σε διδυμα..Τωρα που διοριστηκκες και εχεις ηδη παιδι 3 ετων υπαρχει μια μσθηματικη εξισωση στα γραφεια προσωπικου που στο βγαζουν αναλογικα οσο πιο μεγαλο ειναι ηλικιακα κοντα στα 4 τοσο μικραινει η αδεια ανατροφης..Δηλαδη με παιδι 3 ετων δεν παιρνεις υπολογισε γυρω στον 1,5 μηνα...Φυσικα υπαρχει και η επιλογη για μειωμενο ωραριο αλλα δεν.νομιζω να συμφερει οταν κανεις κυκλικο ωραριο...Γονικες δικαιουσαι φυσικα απο το νηπιο και μετα..Οτι αλλο θες ρωτα γιατι ειμαι ομοιοπαθης και γνωριζω καποια πραγματα

Olga1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 16, 2017 9:35 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Olga1980 » Τρί Σεπ 11, 2018 1:54 pm

Billacos 83 σ ευχαριστω για την απαντηση.

Ειμαι πολυτεκνη.Υπαρχει νομος που λεει οτι το μειωμενο το δικαιουμαι μεχρι τ τεταρτο ν γινει 6 ετων!
Επισης μου ειπαν οτι δεν εχει σχεση το μειωμενο ωραριο με την τριμηνη εφαπαξ αδεια ( και μετ αποδοχων ) ανατροφης.
Δηλ αν παρω Ιανουαριο Φεβρ κ Μαρτιο...γυρνωντας εχω παλι μειωμενο ωραριο.

Περιμενω ν απαντησουν κ αλλοι!!
Κανεις ειδημων να μας λυσει τις αποριες;

billakos83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιουν 07, 2017 11:20 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό billakos83 » Τρί Σεπ 11, 2018 2:48 pm

Olga1980 έγραψε:Billacos 83 σ ευχαριστω για την απαντηση.

Ειμαι πολυτεκνη.Υπαρχει νομος που λεει οτι το μειωμενο το δικαιουμαι μεχρι τ τεταρτο ν γινει 6 ετων!
Επισης μου ειπαν οτι δεν εχει σχεση το μειωμενο ωραριο με την τριμηνη εφαπαξ αδεια ( και μετ αποδοχων ) ανατροφης.
Δηλ αν παρω Ιανουαριο Φεβρ κ Μαρτιο...γυρνωντας εχω παλι μειωμενο ωραριο.

Περιμενω ν απαντησουν κ αλλοι!!
Κανεις ειδημων να μας λυσει τις αποριες;

Ο νομος ειναι ξεκαθαρος εαν googlareis αδεια ανατροφης στο δημοσιο θα το επιβεβαιωσεις και εσυ..Η αδεια ανατροφης παιρνεις η μειωμενο ωραριο εκτος εαν υπαρχει κατι αλλο λογω πολυτεκνιας και υπαρχουν αλλες διευκολυνσεις..

jonna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τετ Ιαν 17, 2018 9:04 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό jonna » Τρί Σεπ 11, 2018 5:35 pm

billakos83 έγραψε:
jonna έγραψε:
Olga1980 έγραψε:Kαλησπερα σας.
Ειμαι νεοδιοριστη με την 7κ/2016.
Ορκιστηκα 14-6-2018.
Θελω να μου πειτε οσοι ξερετε ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΣΕ ΑΔΕΙΕΣ.
Εχω 4 παιδια ανηλικα.Το μικροτερο 3 ετων.
Ηδη εχω μειωμενο ωραριο.
Μου ειπαν στο Γραφειο Προσωπικου οτι δικαιουμαι μειωμένο μεχρι ν γινει τ τεταρτο 4 ετων.Ισχυει;
Μια συναδελφος ειπε οτι λογω πολυτεκνιας μεχρι 6 ετων.
Ποσες γονικες δικαιουμαι; Ενα παιδι α λυκειου,δυο δημοτικο κ τ τεταρτο παιδικο σταθμο.

Δικαιουμαι αδεια ανατροφης; Τρεις μηνες;
Εχει το τριμηνο σχεση με το μειωμενο ωραριο;

Μια αλλη γνωστη μου ειπε δικαιουμαι κ καθε 15 μερες 2ωρη .

Βρισκομαι οπως βλεπετε σε μια συγχυση....δε ξερω πως να τα ξεκαθαρισω....

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων.


Την άδεια ανατροφής μπορώ να την παρω σε ώρες? Όλη μαζί η μπορώ και λίγη λιγη ο μικρός είναι 3

Αδεια ανατροφης δικαιουσαι οταν εχεις παιδι μεχρι 4 ετων..Κανονικα η αδεια ανατροφης ειναι οταν γεννησεις 9 μηνες και 15 μηνες σε διδυμα..Τωρα που διοριστηκκες και εχεις ηδη παιδι 3 ετων υπαρχει μια μσθηματικη εξισωση στα γραφεια προσωπικου που στο βγαζουν αναλογικα οσο πιο μεγαλο ειναι ηλικιακα κοντα στα 4 τοσο μικραινει η αδεια ανατροφης..Δηλαδη με παιδι 3 ετων δεν παιρνεις υπολογισε γυρω στον 1,5 μηνα...Φυσικα υπαρχει και η επιλογη για μειωμενο ωραριο αλλα δεν.νομιζω να συμφερει οταν κανεις κυκλικο ωραριο...Γονικες δικαιουσαι φυσικα απο το νηπιο και μετα..Οτι αλλο θες ρωτα γιατι ειμαι ομοιοπαθης και γνωριζω καποια πραγματα


Το πρόβλημα μου ήταν το πρωί ο παιδικος ανοίγει 7 και έχει προσέλευση από τις 7:15 κ επειδή είμαι μακρυα χωρίς βοήθεια από γονείς ρώτησα και μου είπαν ότι έχω μια ώρα μειωμένο οπότε θέλω μέχρι να γίνει 4 Ευχαριστώ πολυ

filiov
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Τετ Μάιος 10, 2017 4:24 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό filiov » Τετ Σεπ 12, 2018 11:53 am

Η τρίμηνη άδεια με αποδοχές έχει σχέση με την εννιαμηνη που στην περίπτωση μου έχει ήδη πάρει ο σύζυγος; Εγώ που διορίστηκα τώρα μπορώ να την πάρω την τρίμηνη;

Olga1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 16, 2017 9:35 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Olga1980 » Τετ Σεπ 12, 2018 3:17 pm

Γεια σας.
Η τριμηνη που λεω τη παιρνουν ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΙ Κ ΑΝΩ!!! ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΦΑΠΑΞ ΑΔΕΙΑ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ.

Ρωτησα γνωστες που την πηρανε γιαυτο σας το λεω.
Εγω εχω τεσσερα παιδια.
Παιρνω αδεια τρεις μηνες εφαπαξ μετ αποδοχων λογω που εχω απο τρια κ ανω παιδια.
Το μειωμενο ουδεμια σχεση εχει.
Γυρναω κ συνεχιζω μειωμενο μεχρι τ τεταρτο παιδι ν γινει 6 ετων

billakos83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιουν 07, 2017 11:20 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό billakos83 » Τετ Σεπ 12, 2018 5:12 pm

filiov έγραψε:Η τρίμηνη άδεια με αποδοχές έχει σχέση με την εννιαμηνη που στην περίπτωση μου έχει ήδη πάρει ο σύζυγος; Εγώ που διορίστηκα τώρα μπορώ να την πάρω την τρίμηνη;

Ενας απο τους δυο κανει χρηση..Εαν το πηρε ο συζηγος σου τοτε δεν δικαιουσαι

freedom1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 1:38 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό freedom1 » Πέμ Σεπ 13, 2018 9:38 am

Olga οπως τα λες τα ξερω κι εγω
τριμηνη ανατροφης παιρνεις οποτε θελεις μεχρι το τεταρτο παιδι να γινει 6 ετων
μειωμενο ωραριο κατα 1 ωρα εχεις επισης μεχρι το τεταρτο παιδι ν αγινει 6 ετων

τα εχω κανει και τα δυο!

DimitrakiDimitra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2018 1:52 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό DimitrakiDimitra » Παρ Σεπ 14, 2018 9:26 pm

MARIANTSAK έγραψε:παιδια δεν μου απαντησε τελικα κανενας αυτο που γραφει στο κεφαλαιο διορισμος της προκηρυξης μας , ( Τα αρμόδια για το διορισμό ή πρόσληψη όργανα οφείλουν να
προβούν στη δημοσίευση των ατομικών πράξεων διορισμού ή πρόσληψης εντός τριών (3) μηνών από τη δημοσίευση στην
Εφημερίδα της Κυβερνήσεως της απόφασης κατανομής. Η μη τήρηση της προθεσμίας συνιστά πειθαρχικό παράπτωμα κατά τα
οριζόμενα στην περίπτωση β ́ της παραγράφου 1 του άρθρου 107 του Υπαλληλικού Κώδικα (αρ. 32, Ν. 4440/2016).Δεν ισχυει τελικα ; γιατι καποια παιδια απο εδω γραφουν οτι περασαν 4 και 5 μηνες και ακομα δεν ορκιστηκανε


Τελικα τι ισχυει ;

Elenjohn78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2017 8:43 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Elenjohn78 » Κυρ Σεπ 16, 2018 3:51 pm

Καλησπέρα,θα ηθελα να ρωτήσω...αυριο θα παω στην υπηρεσία μου και θα ορκιστώ,ξερετε ποια ειναι η διαδικασία;αμέσως αναλαμβάνω στα καθήκοντα μου;πως γινεται το ολο θέμα;

Nena79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 08, 2017 7:24 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Nena79 » Κυρ Σεπ 16, 2018 5:04 pm

Elenjohn78 έγραψε:Καλησπέρα,θα ηθελα να ρωτήσω...αυριο θα παω στην υπηρεσία μου και θα ορκιστώ,ξερετε ποια ειναι η διαδικασία;αμέσως αναλαμβάνω στα καθήκοντα μου;πως γινεται το ολο θέμα;

Συνήθως την πρώτη μέρα πας υπογράφεις καποια χαρτιά ορκιζεσαι και σε τοποθετουν στο τμήμα σου. Είναι χρονοβόρα διαδικασία ειδικά αν ειστε πολλά άτομα που πρέπει να ορκιστειτε. Συνήθως ξεκινας κανονικά από την επόμενη. Αντε καλη αρχή!

Ellli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:09 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Ellli » Κυρ Σεπ 16, 2018 10:41 pm

MARIANTSAK έγραψε:
Ellli έγραψε:Καλησπέρα παιδιά. Ερώτηση αν ξέρει κάποιος να μου πει. Νεοδιοριζομενη συνεδελφος μου με την 7κ μπορεί να κάνει αμοιβαία με μια παλιά που δουλεύει 9 χρόνια?
Και αν ναι ποιος νόμος είναι???
στην προκήρυξη μας εαν διαβάσεις καλά γράφει δεν επιτρέπεται μετάταξη ,μετάθεση πριν τα 5 χρονιά {εκτος απο την συνυπηρέτηση με ενστολο} στην αμοιβαια ομως επιτρέπεται μετά τα 2 χρονιά που τελειώνει η δοκιμοτητα ,αρα δεν μπορεί να κάνει αμοιβαια μεταταξη πριν τα 2 χρόνια ουτε με παλαιό ουτε καινούριο διοριζόμενο


Mariantsak ευχαριστώ πολύ για την απαντηση

DimitrakiDimitra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2018 1:52 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό DimitrakiDimitra » Δευ Σεπ 17, 2018 12:25 pm

Elenjohn78 έγραψε:Καλησπέρα,θα ηθελα να ρωτήσω...αυριο θα παω στην υπηρεσία μου και θα ορκιστώ,ξερετε ποια ειναι η διαδικασία;αμέσως αναλαμβάνω στα καθήκοντα μου;πως γινεται το ολο θέμα;



Καλησπέρα ! Συγχαρητηρια και καλη αρχη ! Ηθελα να σας ρωτησω ποσο καιρο εκανε ολη η διαδικασια μεχρι να ορκιστειτε ;

jonna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τετ Ιαν 17, 2018 9:04 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό jonna » Δευ Σεπ 17, 2018 4:24 pm

DimitrakiDimitra έγραψε:
Elenjohn78 έγραψε:Καλησπέρα,θα ηθελα να ρωτήσω...αυριο θα παω στην υπηρεσία μου και θα ορκιστώ,ξερετε ποια ειναι η διαδικασία;αμέσως αναλαμβάνω στα καθήκοντα μου;πως γινεται το ολο θέμα;



Καλησπέρα ! Συγχαρητηρια και καλη αρχη ! Ηθελα να σας ρωτησω ποσο καιρο εκανε ολη η διαδικασια μεχρι να ορκιστειτε ;

Απρίλιο βγήκαν τα οριστικά την προηγούμενη εβδομαδα ορκιστηκα μου είπαν ότι καθυστερήσει διαδικασία λόγω των αδειών του Αυγούστου


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες