ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Πέμ Σεπ 06, 2018 4:19 pm

SEHIDIS έγραψε:Επικοινώνησα με 3 νοσοκομεία στα οποία είχα κάνει αίτηση και μου απάντησαν ότι για την ειδικότητα που επέλεξα δεν έχουν υποβάλει αίτημα...


Να τα, ωραία! Θα πάρω κι εγώ αύριο. Στις 4 από τις 6 μου επιλογές είμαι πρώτη αλλά ίσως να μη ζητηθεί καν η ειδικότητα... :roll:

christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Παρ Σεπ 07, 2018 12:19 pm

Καλημέρα παιδιά έκανα και εγω αίτηση σαν ΔΕ Διοικητικού ΣΤΗΝ 4η ΥΠΕ είδα οτι στις επιλογές μου μόνο τις 3 απο τις 6 ειμαι κάπως ψηλα δηλ. 7η θέση 8η θέση και πήρα τηλ. να ρωτήσω τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση και μου είπαν οτι την Δευτέρα να παρώ τηλ. που θα έχουν τα ονόματα αλλά μιλάω για την 4η ΔΥΠΕ οπότε όποιος ενδιαφέρεται για αυτην την περιφέρεια ίσως με ένα τηλέφωνο να μάθει αν είναι μέσα είτε η ειδικότητά του είτε αν είναι επιτυχων...
Αντε να δούμε

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Παρ Σεπ 07, 2018 1:04 pm

melimeli έγραψε:
SEHIDIS έγραψε:Επικοινώνησα με 3 νοσοκομεία στα οποία είχα κάνει αίτηση και μου απάντησαν ότι για την ειδικότητα που επέλεξα δεν έχουν υποβάλει αίτημα...


Να τα, ωραία! Θα πάρω κι εγώ αύριο. Στις 4 από τις 6 μου επιλογές είμαι πρώτη αλλά ίσως να μη ζητηθεί καν η ειδικότητα... :roll:


Ευχαριστω για την απαντηση και ευχομαι τα καλυτερα...απ οτι φαινεται το αξιζεις...μακαρι να ζητηθει η ειδικοτητα σου :)

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Παρ Σεπ 07, 2018 1:30 pm

ersilyk έγραψε:
melimeli έγραψε:
SEHIDIS έγραψε:Επικοινώνησα με 3 νοσοκομεία στα οποία είχα κάνει αίτηση και μου απάντησαν ότι για την ειδικότητα που επέλεξα δεν έχουν υποβάλει αίτημα...


Να τα, ωραία! Θα πάρω κι εγώ αύριο. Στις 4 από τις 6 μου επιλογές είμαι πρώτη αλλά ίσως να μη ζητηθεί καν η ειδικότητα... :roll:


Ευχαριστω για την απαντηση και ευχομαι τα καλυτερα...απ οτι φαινεται το αξιζεις...μακαρι να ζητηθει η ειδικοτητα σου :)


Νομίζω ότι ο κάθε άνθρωπος που αναζητά σοβαρά μια αξιοπρεπή δουλειά, με βάση τα προσόντα του, αξίζει να τη βρει κάποια στιγμή. Οι περισσότεροι εδώ έχουμε κάνει θυσίες για να μαζέψουμε τα πτυχία μας ή την προϋπηρεσία μας οπότε λίγο-πολύ όλοι το αξίζουμε! Το τι θα γίνει τελικά εξαρτάται από πολλούς παράγοντες! :wink:
Εγώ πάντως κατάφερα να επικοινωνήσω με τον ένα φορέα που είμαι μέσα και δε θα ζητήσουν την ειδικότητά μου...

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Παρ Σεπ 07, 2018 3:24 pm

melimeli έγραψε:
ersilyk έγραψε:
melimeli έγραψε:
Να τα, ωραία! Θα πάρω κι εγώ αύριο. Στις 4 από τις 6 μου επιλογές είμαι πρώτη αλλά ίσως να μη ζητηθεί καν η ειδικότητα... :roll:


Ευχαριστω για την απαντηση και ευχομαι τα καλυτερα...απ οτι φαινεται το αξιζεις...μακαρι να ζητηθει η ειδικοτητα σου :)


Νομίζω ότι ο κάθε άνθρωπος που αναζητά σοβαρά μια αξιοπρεπή δουλειά, με βάση τα προσόντα του, αξίζει να τη βρει κάποια στιγμή. Οι περισσότεροι εδώ έχουμε κάνει θυσίες για να μαζέψουμε τα πτυχία μας ή την προϋπηρεσία μας οπότε λίγο-πολύ όλοι το αξίζουμε! Το τι θα γίνει τελικά εξαρτάται από πολλούς παράγοντες! :wink:
Εγώ πάντως κατάφερα να επικοινωνήσω με τον ένα φορέα που είμαι μέσα και δε θα ζητήσουν την ειδικότητά μου...

Αν επιτρέπεται πού απευθύνθηκες για να μάθεις τί ζητάνε?Στην ΥΠΕ ή στο νοσοκομείο απευθείας?

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Παρ Σεπ 07, 2018 4:30 pm

NSSN έγραψε:
melimeli έγραψε:
ersilyk έγραψε:
Ευχαριστω για την απαντηση και ευχομαι τα καλυτερα...απ οτι φαινεται το αξιζεις...μακαρι να ζητηθει η ειδικοτητα σου :)


Νομίζω ότι ο κάθε άνθρωπος που αναζητά σοβαρά μια αξιοπρεπή δουλειά, με βάση τα προσόντα του, αξίζει να τη βρει κάποια στιγμή. Οι περισσότεροι εδώ έχουμε κάνει θυσίες για να μαζέψουμε τα πτυχία μας ή την προϋπηρεσία μας οπότε λίγο-πολύ όλοι το αξίζουμε! Το τι θα γίνει τελικά εξαρτάται από πολλούς παράγοντες! :wink:
Εγώ πάντως κατάφερα να επικοινωνήσω με τον ένα φορέα που είμαι μέσα και δε θα ζητήσουν την ειδικότητά μου...

Αν επιτρέπεται πού απευθύνθηκες για να μάθεις τί ζητάνε?Στην ΥΠΕ ή στο νοσοκομείο απευθείας?


Στο νοσοκομείο απευθείας. Πήρα στη γραμματεία και μου έδωσαν το τηλέφωνο του γραφείου προσωπικού.

Tzeni1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2017 4:22 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Tzeni1987 » Παρ Σεπ 07, 2018 4:38 pm

Παιδια καλησπερα εκανα τα χαρτια μου για την 2 υπε και συγκεκριμενα για τη χιο.εια τα αποτελεσματα για διοικητικο προσωπικο και μπορω να πω ιτι σεν υπηρχε μεγαλη συμμετοχη.ειμαι δευτερη με βασει τα μορια μου και πρωτη σε μια απο τις επιλογες μου που αφορα ενα χωριο.γνωριζει κανεις αν εχουν ζητησει ατομα;

ela_aleko
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 20, 2014 9:26 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό ela_aleko » Παρ Σεπ 07, 2018 5:03 pm

Καλησπέρα σε όλους!! Να ρωτήσω κάτι που δεν έχω καταλάβει; Βγήκαν οι πίνακες και σε όλους είμαι μέσα απλά δεν έχω καταλάβει το εξής: όσοι είναι στον πίνακα θα τους πάρουν; Έχουν δημοσιεύσει δηλαδή τους επιτυχόντες; Ο πίνακας δεν έχει κανένα τίτλο και δε βγάζω άκρη. πχ στην 1η μου επιλογή που με ενδιαφέρει γιατί είναι δίπλα στο σπίτι μου είμαι 2η και έχει 3 άτομα ο πίνακας. Αυτό σημαίνει ότι έχουμε περάσει και οι 3;

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Παρ Σεπ 07, 2018 5:58 pm

ela_aleko έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!! Να ρωτήσω κάτι που δεν έχω καταλάβει; Βγήκαν οι πίνακες και σε όλους είμαι μέσα απλά δεν έχω καταλάβει το εξής: όσοι είναι στον πίνακα θα τους πάρουν; Έχουν δημοσιεύσει δηλαδή τους επιτυχόντες; Ο πίνακας δεν έχει κανένα τίτλο και δε βγάζω άκρη. πχ στην 1η μου επιλογή που με ενδιαφέρει γιατί είναι δίπλα στο σπίτι μου είμαι 2η και έχει 3 άτομα ο πίνακας. Αυτό σημαίνει ότι έχουμε περάσει και οι 3;


Παιδιά, μην μπερδεύεστε! Το έλεγε σαφώς και στο site που καταθέσαμε τις αιτήσεις μας ότι δεν πρόκειται για προκήρυξη αλλά απλά για κατάρτιση πινάκων με βάση τις προτιμήσεις των υποψηφίων. Το ότι είμαστε μέσα στον πίνακα για το τάδε νοσοκομείο ή κέντρο υγείας δε σημαίνει τίποτα περισσότερο από το ότι απλά δηλώσαμε το συγκεκριμένο φορέα.
Αν ο συγκεκριμένος φορέας λοιπόν, ζητήσει την ειδικότητά σου, θα καλέσει τον πρώτο στην κατάταξη. Αν δε δεχτεί θα πάει στο δεύτερο κοκ. Μπορεί και να μη ζητήσει όμως καθόλου αυτή την ειδικότητα.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Παρ Σεπ 07, 2018 6:56 pm

melimeli έγραψε:
NSSN έγραψε:
melimeli έγραψε:
Νομίζω ότι ο κάθε άνθρωπος που αναζητά σοβαρά μια αξιοπρεπή δουλειά, με βάση τα προσόντα του, αξίζει να τη βρει κάποια στιγμή. Οι περισσότεροι εδώ έχουμε κάνει θυσίες για να μαζέψουμε τα πτυχία μας ή την προϋπηρεσία μας οπότε λίγο-πολύ όλοι το αξίζουμε! Το τι θα γίνει τελικά εξαρτάται από πολλούς παράγοντες! :wink:
Εγώ πάντως κατάφερα να επικοινωνήσω με τον ένα φορέα που είμαι μέσα και δε θα ζητήσουν την ειδικότητά μου...

Αν επιτρέπεται πού απευθύνθηκες για να μάθεις τί ζητάνε?Στην ΥΠΕ ή στο νοσοκομείο απευθείας?


Στο νοσοκομείο απευθείας. Πήρα στη γραμματεία και μου έδωσαν το τηλέφωνο του γραφείου προσωπικού.

Ευχαριστώ πολύ!!Ξέρεις αν όλες οι αιτήσεις των υποψηφίων που είναι στους πίνακες κατάταξης έχουν ήδη ελεγχθεί? Ή είναι η κατάταξη χωρίς έλεγχο, σύμφωνα με αυτά που δήλωσε ως μοριοδοτούμενα προσόντα ο καθένας? Εν τω μεταξύ έχουμε ενστάσεις έως 21/09. Τώρα πώς γίνεται οι πίνακες να ισχύουν μέχρι 15 Οκτωβρίου και μέχρι 21/09 να γίνονται ενστάσεις τρέχα γύρευε.... :roll:

galini
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιαν 25, 2017 4:51 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό galini » Σάβ Σεπ 08, 2018 3:13 am

Μηπως ξερουμε περιπου ποσα ατομα περνουν συνηθως ΔΕ νοσηλευτων;(σε νοσοκομειο πχ της Πατρας)

ioannachr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 08, 2018 11:39 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό ioannachr » Σάβ Σεπ 08, 2018 11:43 pm

Γνωρίζει κανείς πώς ενημερωνόμαστε αν τελικά είμαστε στους επιλαχόντες σε κάποιον φορέα;

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Κυρ Σεπ 09, 2018 3:14 pm

ioannachr έγραψε:Γνωρίζει κανείς πώς ενημερωνόμαστε αν τελικά είμαστε στους επιλαχόντες σε κάποιον φορέα;

Η σειρά κατάταξης ανά ειδικότητα και φορέα είναι αυτή που δημοσιεύτηκε.....Τώρα αν σε κάποιον φορέα είσαι πολύ ψηλά 1η, 2η στην κατάταξη, μπορείς να επικοινωνήσεις με τον ίδιο τον φορέα (νοσοκομείο), προκειμένου να μάθεις αν υπάρχει περίπτωση να ζητηθεί από τον φορέα η ειδικότητά σου και για πόσες θέσεις.

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Κυρ Σεπ 09, 2018 4:59 pm

NSSN έγραψε:
melimeli έγραψε:
NSSN έγραψε:Αν επιτρέπεται πού απευθύνθηκες για να μάθεις τί ζητάνε?Στην ΥΠΕ ή στο νοσοκομείο απευθείας?


Στο νοσοκομείο απευθείας. Πήρα στη γραμματεία και μου έδωσαν το τηλέφωνο του γραφείου προσωπικού.

Ευχαριστώ πολύ!!Ξέρεις αν όλες οι αιτήσεις των υποψηφίων που είναι στους πίνακες κατάταξης έχουν ήδη ελεγχθεί? Ή είναι η κατάταξη χωρίς έλεγχο, σύμφωνα με αυτά που δήλωσε ως μοριοδοτούμενα προσόντα ο καθένας? Εν τω μεταξύ έχουμε ενστάσεις έως 21/09. Τώρα πώς γίνεται οι πίνακες να ισχύουν μέχρι 15 Οκτωβρίου και μέχρι 21/09 να γίνονται ενστάσεις τρέχα γύρευε.... :roll:


Δε γνωρίζω επίσημα από κάπου για τον έλεγχο στους πίνακες. Καθαρά υποκειμενικά όμως κρίνω ότι αποκλείεται να πρόλαβαν σε ένα μήνα να ελέγξουν την εγκυρότητα αυτών που καταθέσαμε. Μάλλον όταν και αν βρεθούμε σε θέση πρόσληψης..
Ισχύουν μέχρι 15/10 οι πίνακες? Γιατί τόσο λίγο? Υπάρχει η προοπτική να ανανεώνονται κάθε μήνα δηλαδή??

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Κυρ Σεπ 09, 2018 7:40 pm

melimeli έγραψε:
NSSN έγραψε:
melimeli έγραψε:
Στο νοσοκομείο απευθείας. Πήρα στη γραμματεία και μου έδωσαν το τηλέφωνο του γραφείου προσωπικού.

Ευχαριστώ πολύ!!Ξέρεις αν όλες οι αιτήσεις των υποψηφίων που είναι στους πίνακες κατάταξης έχουν ήδη ελεγχθεί? Ή είναι η κατάταξη χωρίς έλεγχο, σύμφωνα με αυτά που δήλωσε ως μοριοδοτούμενα προσόντα ο καθένας? Εν τω μεταξύ έχουμε ενστάσεις έως 21/09. Τώρα πώς γίνεται οι πίνακες να ισχύουν μέχρι 15 Οκτωβρίου και μέχρι 21/09 να γίνονται ενστάσεις τρέχα γύρευε.... :roll:


Δε γνωρίζω επίσημα από κάπου για τον έλεγχο στους πίνακες. Καθαρά υποκειμενικά όμως κρίνω ότι αποκλείεται να πρόλαβαν σε ένα μήνα να ελέγξουν την εγκυρότητα αυτών που καταθέσαμε. Μάλλον όταν και αν βρεθούμε σε θέση πρόσληψης..
Ισχύουν μέχρι 15/10 οι πίνακες? Γιατί τόσο λίγο? Υπάρχει η προοπτική να ανανεώνονται κάθε μήνα δηλαδή??

Ναί για φέτος που το σύστημα ηλεκτρονικών αιτήσεων εφαρμόζεται πρώτη φορά οι πίνακες ισχύουν έως 15 Οκτωβρίου. Από 15 έως 30 Οκτωβρίου γίνονται αιτήσεις για την επόμενη χρονιά. Όλα αυτά αναφέρονται στο ΦΕΚ. Κάνε αναζήτηση το ΦΕΚ λοιπού επικουρικού προσωπικού και θα τα βρείς όλα αυτά.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες