Δεν υπάρχει η ειδικότητα Λογοθεραπευτής στον ΟΑΕΔ στον κατάλογο 'Επιθυμητή Απασχόληση'

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
petrath1972
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Σεπ 03, 2018 6:19 pm

Δεν υπάρχει η ειδικότητα Λογοθεραπευτής στον ΟΑΕΔ στον κατάλογο 'Επιθυμητή Απασχόληση'

Δημοσίευσηαπό petrath1972 » Τρί Σεπ 04, 2018 12:14 pm

Όταν γράφτηκα στον ΟΑΕΔ δήλωσα την ειδικότητά μου, Λογοθεραπευτής.
Η κυρία όμως που με καταχωρούσε δεν...έβρισκε την ειδικότητα 'Λογοθεραπευτής'... :shock:...δεν υπήρχε στον κατάλογο!! :!:
Κι έτσι με ρώτησε:
- ως τι θέλετε να σας καταχωρήσω;
- αφού είμαι Λογοθεραπευτής, θα ήταν παράλογο να καταχωρηθώ ως Λογοθεραπευτής;
- δεν έχουμε κύριέ μου, ως τι να σας καταχωρήσω;
- ε καταχώρησέ με ως δικηγόρο!!! της λέω
...και με καταχωρεί!!! :shock: :shock:

, με ύφος μάλιστα του στυλ 'δήλωσε κάτι να σε ξεφορτωθούμε', με καταχώρησε ως...δικηγόρο!!! :shock: :roll:

Οπότε στο oaed.gr, Συμπλήρωση Βιογραφικού Σημειώματος->Επιθυμητή Απασχόληση έχω:
Στοιχεία Επιθυμητής Απασχόλησης
Ειδικότητα Τύπος Είδος Μορφή
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΚΑΙ ΝΟΜΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ ΑΝΕΥ ΦΑΡΜΑΚΩΝ

Ενώ στο Συμπλήρωση Βιογραφικού Σημειώματος->Εκπαίδευση έχω:
Τίτλος: Λογοθεραπευτής

Δηλαδή ειδικότητα Λογοθεραπευτής υπάρχει στον κατάλογο της 'Εκπαίδευσης' αλλά...όχι και στον κατάλογο 'Επιθυμητή Απασχόληση'.... :shock:

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να το διορθώσω;
Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό;

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: Δεν υπάρχει η ειδικότητα Λογοθεραπευτής στον ΟΑΕΔ στον κατάλογο 'Επιθυμητή Απασχόληση'

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Τρί Σεπ 04, 2018 2:49 pm

petrath1972 έγραψε:Όταν γράφτηκα στον ΟΑΕΔ δήλωσα την ειδικότητά μου, Λογοθεραπευτής.
Η κυρία όμως που με καταχωρούσε δεν...έβρισκε την ειδικότητα 'Λογοθεραπευτής'... :shock:...δεν υπήρχε στον κατάλογο!! :!:
Κι έτσι με ρώτησε:
- ως τι θέλετε να σας καταχωρήσω;
- αφού είμαι Λογοθεραπευτής, θα ήταν παράλογο να καταχωρηθώ ως Λογοθεραπευτής;
- δεν έχουμε κύριέ μου, ως τι να σας καταχωρήσω;
- ε καταχώρησέ με ως δικηγόρο!!! της λέω
...και με καταχωρεί!!! :shock: :shock:

, με ύφος μάλιστα του στυλ 'δήλωσε κάτι να σε ξεφορτωθούμε', με καταχώρησε ως...δικηγόρο!!! :shock: :roll:

Οπότε στο oaed.gr, Συμπλήρωση Βιογραφικού Σημειώματος->Επιθυμητή Απασχόληση έχω:
Στοιχεία Επιθυμητής Απασχόλησης
Ειδικότητα Τύπος Είδος Μορφή
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΚΑΙ ΝΟΜΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ ΑΝΕΥ ΦΑΡΜΑΚΩΝ

Ενώ στο Συμπλήρωση Βιογραφικού Σημειώματος->Εκπαίδευση έχω:
Τίτλος: Λογοθεραπευτής

Δηλαδή ειδικότητα Λογοθεραπευτής υπάρχει στον κατάλογο της 'Εκπαίδευσης' αλλά...όχι και στον κατάλογο 'Επιθυμητή Απασχόληση'.... :shock:

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να το διορθώσω;
Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό;


Προφανώς είσαι μικρός/μικρή. Δεν πρόκειται να βρεις δουλειά από ΟΑΕΔ οπότε ότι και να βάλει η υπάλληλος δεν παίζει απολύτως κανενα ρόλο.

kristal
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 28, 2017 7:16 pm

Re: Δεν υπάρχει η ειδικότητα Λογοθεραπευτής στον ΟΑΕΔ στον κατάλογο 'Επιθυμητή Απασχόληση'

Δημοσίευσηαπό kristal » Τρί Σεπ 04, 2018 10:57 pm

Μπορείς να το αλλάξεις μόνος σου τα πεδια τόσο στην εκπαίδευση όσο και στην επιθυμητη απασχόληση είναι ελεύθερα επεξεργασιας, δοκίμασε τον ορο "θεραπεία και αποκατάσταση" νομίζω είναι πλησιέστερο στο αντικέιμενο σου.

petrath1972
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Σεπ 03, 2018 6:19 pm

Re: Δεν υπάρχει η ειδικότητα Λογοθεραπευτής στον ΟΑΕΔ στον κατάλογο 'Επιθυμητή Απασχόληση'

Δημοσίευσηαπό petrath1972 » Τετ Σεπ 05, 2018 7:20 pm

Όχι, μικρός δεν είμαι, δυστυχώς είμαι μεγάλος.
Προσπάθησα να το αλλάξω αλλά όταν κάνω κλικ στο 'Αναζήτηση κωδικών' δεν εμφανίζεται τίποτα.
Ενώ υποτίθεται ότι έπρεπε να εμφανίζεται η λίστα με τους κωδικούς των επαγγελμάτων...
Νταξ, το σάιτ είναι τραγικό, σκέτη απελπισία. Αν πω ότι είναι του προηγούμενου αιώνα και βγάλε, θα τους κολακέψω...

petrath1972
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Σεπ 03, 2018 6:19 pm

Re: Δεν υπάρχει η ειδικότητα Λογοθεραπευτής στον ΟΑΕΔ στον κατάλογο 'Επιθυμητή Απασχόληση'

Δημοσίευσηαπό petrath1972 » Τετ Σεπ 05, 2018 7:22 pm

Ξέχασα να πω: δοκίμασα και με firefox και με chrome, και να επιτρέπονται τα αναδυόμενα παράθυρα. Τίποτα.


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες