ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
MichalSpye
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Μαρ 06, 2018 9:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό MichalSpye » Τρί Ιούλ 24, 2018 11:42 am

Καλημέρα παιδία. Θέλω να λάβω μέρος στην προκύρηξη και έχω μια ερώτηση.
Έχω προυπήρεσία ως ΔΕ διοικητικός υπάλληλος. Μπορώ να την χρησιμοποιήσω
για τις θέσεις ΠΕ; Ευχαριστώ.

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Τρί Ιούλ 24, 2018 12:26 pm

MichalSpye έγραψε:Καλημέρα παιδία. Θέλω να λάβω μέρος στην προκύρηξη και έχω μια ερώτηση.
Έχω προυπήρεσία ως ΔΕ διοικητικός υπάλληλος. Μπορώ να την χρησιμοποιήσω
για τις θέσεις ΠΕ; Ευχαριστώ.

Ναί

MichalSpye
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Μαρ 06, 2018 9:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό MichalSpye » Τρί Ιούλ 24, 2018 1:55 pm

JohnyMnemonic έγραψε:
MichalSpye έγραψε:Καλημέρα παιδία. Θέλω να λάβω μέρος στην προκύρηξη και έχω μια ερώτηση.
Έχω προυπήρεσία ως ΔΕ διοικητικός υπάλληλος. Μπορώ να την χρησιμοποιήσω
για τις θέσεις ΠΕ; Ευχαριστώ.

Ναί


Σε ευχαριστώ πολύ JohnyMnemonic! Έχω και κάποιους μήνες ως
ΔΕ Πληροφορικής γνωρίζεις μήπως αν μπορώ να χρησιμοποιήσω και αυτούς τους μήνες σε θέσεις
Διοικητικών;

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Τρί Ιούλ 24, 2018 7:17 pm

MichalSpye έγραψε:
JohnyMnemonic έγραψε:
MichalSpye έγραψε:Καλημέρα παιδία. Θέλω να λάβω μέρος στην προκύρηξη και έχω μια ερώτηση.
Έχω προυπήρεσία ως ΔΕ διοικητικός υπάλληλος. Μπορώ να την χρησιμοποιήσω
για τις θέσεις ΠΕ; Ευχαριστώ.

Ναί


Σε ευχαριστώ πολύ JohnyMnemonic! Έχω και κάποιους μήνες ως
ΔΕ Πληροφορικής γνωρίζεις μήπως αν μπορώ να χρησιμοποιήσω και αυτούς τους μήνες σε θέσεις
Διοικητικών;

Ο γενικός κανόνας είναι "βάλε ότι έχεις και ας κρίνουν αυτοί".

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τετ Ιούλ 25, 2018 12:06 am

Γεια σας και απο εμενα. Αυτες οι θεσεις βρε παιδια τι λετε πως θα ειναι απο εργασιακες συνθηκες;; μετα τη διετια ο υπαλληλος θα εχει την εναλλακτικη να ζητησει μεταταξη σε αλλο υπουργειο κλπ ή θα υπαρχει κάτι σαν τα δικαστηρια που δε μπορεις ευκολα να πας αλλου;

elliear
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 27, 2018 1:27 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό elliear » Πέμ Αύγ 16, 2018 11:52 am

Καλημέρα και από μένα. Έχω λάβει μέρος στην προκήρυξη αυτή ως ΠΕ. Είναι η πρώτη φορά που παίρνω μέρος σε διαγωνισμό με σειρά προτεραιότητας του ΑΣΕΠ.

Πληροφοριακά Θα ήθελα να ρωτήσω ποτέ περίπου υπολογίζονται τα προσωρινά αποτελέσματα σε σχέση με άλλες προκηρύξεις τύπου "Κ" δεδομένου ότι και οι καλυπτομενες θέσεις είναι λίγες?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή επιτυχία σε ολους!! :D :D :D

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Αύγ 16, 2018 2:55 pm

elliear έγραψε:Καλημέρα και από μένα. Έχω λάβει μέρος στην προκήρυξη αυτή ως ΠΕ. Είναι η πρώτη φορά που παίρνω μέρος σε διαγωνισμό με σειρά προτεραιότητας του ΑΣΕΠ.

Πληροφοριακά Θα ήθελα να ρωτήσω ποτέ περίπου υπολογίζονται τα προσωρινά αποτελέσματα σε σχέση με άλλες προκηρύξεις τύπου "Κ" δεδομένου ότι και οι καλυπτομενες θέσεις είναι λίγες?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή επιτυχία σε ολους!! :D :D :D


Καλησπέρα και καλή επιτυχία!
Δυστυχώς λόγω της 3κ/2018 εχουν παγώσει πολλές άλλες προκηρύξεις αναφορικά με την έκδοση προσωρινώ-οριστικών αποτελεσμάτων. Είναι καθαρά θέμα πολιτικής πίεσης η εκδοση των αποτελεσμάτων και σαφώς επιτακτικής ανάγκης κάλυψης των θέσεων στον κάθε φορέα. Δεδομένου οτι το Υπουργείο Μεταναστευτικής Πολιτικής είναι νεοσυσταθέν Υπουργείο και δεν εχει μόνιμους υπαλλήλους υπηρετούντες σε αυτό παρά μονο κάποιες μετατάξεις που έγιναν, ίσως και να επισπεύσουν τη διαδικασία πλήρωσης των θέσεων μιας που και οι θέσεις ειναι μόλις 46 και οι αιτήσεις οχι υπερβολικά πολλές όπως στην 3κ/2018. Γνωρίζω πως το υπουργειο μεταναστευτικής δουλευει πολύ με ΙΔΟΧ προσωπικό επειδή δεν έχει μόνιμους. Σε κάθε περίπτωση καλή επιτυχία και καλό διορισμό!

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Dimil » Πέμ Αύγ 16, 2018 4:28 pm

elliear έγραψε:Καλημέρα και από μένα. Έχω λάβει μέρος στην προκήρυξη αυτή ως ΠΕ. Είναι η πρώτη φορά που παίρνω μέρος σε διαγωνισμό με σειρά προτεραιότητας του ΑΣΕΠ.

Πληροφοριακά Θα ήθελα να ρωτήσω ποτέ περίπου υπολογίζονται τα προσωρινά αποτελέσματα σε σχέση με άλλες προκηρύξεις τύπου "Κ" δεδομένου ότι και οι καλυπτομενες θέσεις είναι λίγες?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή επιτυχία σε ολους!! :D :D :D

Σε παλαιοτερες προκηρύξεις περιμεναμε προσωρινα μεχρι κι 7 μηνες κι ενα χρονο μετα αναμενονται ακομη τα οριστικά αποτελεσματα. Θελει υπομονη και πανω απ ολα οχι προσδοκιες. Το ξεχνας και θα ερθει μηνυμα στο κινητο οτι βγηκαν.

elliear
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 27, 2018 1:27 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό elliear » Πέμ Αύγ 16, 2018 10:36 pm

Σας ευχαριστώ όλους και καλή επιτυχία σε όλους Σας!!! :D :mrgreen: :mrgreen:

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Ιαν 10, 2019 4:14 pm

5.5 μήνες μετά την λήξη των αιτήσεων για μόλις 46 (!!!!!) θέσεις δεν έχουνε δεσμευτεί καν τα παράβολα της 9Κ/2018 που σημαίνει δεν εχουνε πρωτοκολλήθει καν οι αιτήσεις μας. Επικοινώνησα σημερα με τον Γενικό Γραμματέα του Υπουργείου Μεταναστευτικής Πολιτικής κ. Κωνσταντίνο Παπαδημητρίου ο οποίος με ενημέρωσε αμεσότατα (προς μεγάλη εκπληξη μου και του δίνω συγχαρητήρια για την άμεση απάντηση) οτι :

Συμφωνούμε μαζί σας σχετικά με την καθυστέρηση έκδοσης των αποτελεσμάτων. Ωστόσο, δεν είναι στην αρμοδιότητά μας να πράξουμε κάτι, καθότι όλη η διαδικασία βρίσκεται στο ΑΣΕΠ, το οποίο εδώ και καιρό αντιμετωπίζει προβλήματα «συμφόρησης».


Φανταστείτε οτι ειναι και νεοσύστατο Υπουργείο και χρειάζεται άμεσα τα άτομα..

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mylw » Παρ Ιαν 11, 2019 4:59 pm

λοιπόν από τη μέρα που θα βγούν τα αποτελέσματα της 3κ υπολογίστε κάνα 7-8 μήνες. άρα πάμε για 28η Οκτωβρίου. τώρα αν γίνουν και βουλευτικές εκλογές νωρίτερα, το ποιο πιθανό δλδ, βάλτε ένα χρόνο. και αυτό συντηρητικά, διότι είναι τόσες προκηρύξεις που δεν έχουν ασχοληθεί καθόλου που ένας θεός ξέρει με ποια σειρά θα τις πιάσουν μετά....

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Σάβ Ιαν 12, 2019 12:28 am

mylw έγραψε:λοιπόν από τη μέρα που θα βγούν τα αποτελέσματα της 3κ υπολογίστε κάνα 7-8 μήνες. άρα πάμε για 28η Οκτωβρίου. τώρα αν γίνουν και βουλευτικές εκλογές νωρίτερα, το ποιο πιθανό δλδ, βάλτε ένα χρόνο. και αυτό συντηρητικά, διότι είναι τόσες προκηρύξεις που δεν έχουν ασχοληθεί καθόλου που ένας θεός ξέρει με ποια σειρά θα τις πιάσουν μετά....


ρυθμοί χελώνας το αθάνατο ελληνικό δημόσιο. γι αυτό διορίζεται ο κόσμος μετά απο 20 χρόνια. ντροπη τους πραγματικά. με ηλεκτρονικές αιτήσεις για μολις 46 θέσεις μη εξειδικευμένες τι έλεγχος χρειάζεται για να βγούνε τα αποτελέσματα;; πραγματικά θλίβομαι!
παιζουνε με τον πονο και την ανεργια χιλιαδων ανθρωπων.

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Σάβ Ιαν 12, 2019 9:46 am

Δεν είναι οτι ειναι οι 46 θέσεις λίγες

Είναι η 3κ και άλλες 8κ του 2017 + τις εκκρεμότητες του 2018.

Συνιπολογίσατε τις 1200 επικουρικών των νοσοκομείων που θα λυσσάξουν από τη ΠΟΕΔΗΝ ;;

Τη 3.200 στο Βοήθεια στο σπίτι;;

28η Οκτωβρίου του 2020 πιο πιθανό.

Πάντως πραγματικά αν πούμε ότι έχουμε εκλογές κτλ θα έπρεπε τα αποτελέσματα να βγαίνουν γρήγορα.

Εγώ προσωπικά ΔΕΝ πίστεψα ποτέ ότι το ΑΣΕΠ που είναι άλλη μια δημόσια υπηρεσία θα ήταν γρήγορη στη δουλειά της για να βγουν τα αποτελέσματα.

αυτά που λενε τα διάφορα site κατά διαστήματα τα θεωρώ μπούρδες ότι εργάζονται πυρετωδώς.

είμαι εγώ υπάλληλος του ΑΣΕΠ που για καμιά 5 ετία καθόμουν και πληρωνόμουν χωρίς να κάνω ουσιαστικά τίποτα κατά τη διάρκεια των μνημονίων και μετά έπεσε δουλειά. Για ποιο λόγο να εργαστώ πυρετωδώς;;; για ποιο λόγο να κάνω πιο γρήγορα;;


μη ξεγιελιόμαστε.

Αν ήταν ετσι και ο εφοριακός έχει πολλές εκκρεμότητες αλλά δεν τις κάνει γρήγορα, ούτε ο οποιοσδήποτε αλλος δημόσιος υπάλληλος.
Δεν νομίζω να πιστεύετε το αντιθετο

elliear
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 27, 2018 1:27 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό elliear » Σάβ Φεβ 23, 2019 6:26 pm

Καλησπέρα σε όλους!! Τα παράβολα δεσμεύτηκαν επιτέλους.
Πότε λέτε να έχουμε Αποτελέσματα??

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Σάβ Φεβ 23, 2019 8:58 pm

Εγώ που είμαι ΤΕ δεν δεσμεύτηκε, εσύ τι κατηγορία εισαι;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες