Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τετ Αύγ 08, 2018 1:36 pm

rjim έγραψε:Καλημέρα!

μόλις μίλησα με Άλιμο και μου είπαν ότι θα λάβουμε τις επιστολές τοποθέτησης 10 με 15 Σεπτέμβρη και θα έχουμε ορισμένες μέρες περιθώριο για να παρουσιαστούμε, δεν γνωρίζουν όμως πόσες μέρες!

Ευχαριστούμε για την πληροφόρηση!Δηλαδή μέσα Σεπτεμβρίου θα μας γνωστοποιηθεί πού ακριβώς θα τοποθετηθούμε και μπορεί μια εβδομάδα μετά να μας πουν να είμαστε εκεί :? ;

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τετ Αύγ 08, 2018 2:03 pm

rjim έγραψε:Καλημέρα!

μόλις μίλησα με Άλιμο και μου είπαν ότι θα λάβουμε τις επιστολές τοποθέτησης 10 με 15 Σεπτέμβρη και θα έχουμε ορισμένες μέρες περιθώριο για να παρουσιαστούμε, δεν γνωρίζουν όμως πόσες μέρες!

Αυτή η νεότερη εξέλιξη με χαροποίησε Ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση

rjim
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2017 3:13 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό rjim » Πέμ Αύγ 09, 2018 11:00 am

niki258 έγραψε:
rjim έγραψε:
niki258 έγραψε:

Είναι πράγματι επιτυχία δεδομένης της πραγματικότητας, έχετε δίκιο. Εγώ, αντίθετα με εσάς, ζω στην επαρχία και μάλλον θα πρέπει να την αφήσω ( :cry: ) και να μετακομίσω κάπου στην Ανατολ. Αττική, αφήνοντας πίσω σύζυγο και παιδιά!!! Κάθε εμπόδιο για καλό δεν λένε; Παρεμπιπτόντως, όσοι ξεκινήσουν να δουλεύουν με ΣΟΧ, ας ενημερώνουν σιγά σιγά και εμάς τους υπόλοιπους για όσα θα κληθούν να κάνουν. :roll:
Φυσικά θα έχετε ενημέρωση. Ρίσκο είναι για όλους,σε μικρό ή μεγαλύτερο βαθμό,αλλά ενίοτε επιβάλλεται,μετά από προσεκτική στάθμιση,να το αναλαμβάνουμε.Όποιος έχει σταθερή εργασία ή/και οικογένεια,είναι όντως πιο συνετό να περιμένει οριστικοποιηθείσες καταστάσεις για να μπει σε τροχιά σημαντικών αλλαγών.Εύχομαι σε όλους τα καλύτερα! :)


Νίκη, θα ξεκινήσεις? καλή αρχή!
Ναι,θα ξεκινήσω!Κι εσύ;Ευχαριστώ πολύ!Εύχομαι και σ'εσένα καλό ξεκίνημα!![/quote]

Το σκέφτομαι...δεν πιστεύω ότι θα είμαι εκτος οριστικών, γιατί είμαι ψηλά στη λίστα, αλλά συντρέχουν οικογενειακοί λόγοι
που πρέπει να λάβω υπόψη....

rjim
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2017 3:13 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό rjim » Πέμ Αύγ 09, 2018 11:08 am

niki258 έγραψε:
rjim έγραψε:Καλημέρα!

μόλις μίλησα με Άλιμο και μου είπαν ότι θα λάβουμε τις επιστολές τοποθέτησης 10 με 15 Σεπτέμβρη και θα έχουμε ορισμένες μέρες περιθώριο για να παρουσιαστούμε, δεν γνωρίζουν όμως πόσες μέρες!

Ευχαριστούμε για την πληροφόρηση!Δηλαδή μέσα Σεπτεμβρίου θα μας γνωστοποιηθεί πού ακριβώς θα τοποθετηθούμε και μπορεί μια εβδομάδα μετά να μας πουν να είμαστε εκεί :? ;


Ναι, μέχρι τις 15 θα έχουμε λάβει την επιστολή τοποθέτησης και θα έχουμε ένα χρονικό περιθώριο να παρουσιαστούμε! Ρώτησα αν θα είναι 10 με 20 μέρες, αλλά δεν ήξερε ο υπάλληλος να μου απαντήσει.
Θεωρώ ότι θα ναι ένα 20ημερο, καθώς υπάρχουν επιτυχόντες που πρέπει να μετακομίσουν σε άλλη πόλη!

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Πέμ Αύγ 09, 2018 1:59 pm

Ποσα μορια στο περιπου συγκεντρωσατε και σε τι επιλογη πετυχατε?
Ειμαι ψηλα στη λιστα αλλα αγχωνομαι για τα οριστικα.

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Πέμ Αύγ 09, 2018 2:08 pm

rjim έγραψε:
niki258 έγραψε:
rjim έγραψε:Φυσικά θα έχετε ενημέρωση. Ρίσκο είναι για όλους,σε μικρό ή μεγαλύτερο βαθμό,αλλά ενίοτε επιβάλλεται,μετά από προσεκτική στάθμιση,να το αναλαμβάνουμε.Όποιος έχει σταθερή εργασία ή/και οικογένεια,είναι όντως πιο συνετό να περιμένει οριστικοποιηθείσες καταστάσεις για να μπει σε τροχιά σημαντικών αλλαγών.Εύχομαι σε όλους τα καλύτερα! :)


Νίκη, θα ξεκινήσεις? καλή αρχή!
Ναι,θα ξεκινήσω!Κι εσύ;Ευχαριστώ πολύ!Εύχομαι και σ'εσένα καλό ξεκίνημα!!


Το σκέφτομαι...δεν πιστεύω ότι θα είμαι εκτος οριστικών, γιατί είμαι ψηλά στη λίστα, αλλά συντρέχουν οικογενειακοί λόγοι
που πρέπει να λάβω υπόψη....[/quote]
Αν συντρέχουν λόγοι τέτοιας φύσεως,καλά κάνεις και τους συνεκτιμάς..Τουλάχιστον πριν προβείς σε τέτοιο εγχείρημα,να είσαι απολύτως βέβαιη για τα δεδομένα..

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Πέμ Αύγ 09, 2018 2:09 pm

rjim έγραψε:
niki258 έγραψε:
rjim έγραψε:Καλημέρα!

μόλις μίλησα με Άλιμο και μου είπαν ότι θα λάβουμε τις επιστολές τοποθέτησης 10 με 15 Σεπτέμβρη και θα έχουμε ορισμένες μέρες περιθώριο για να παρουσιαστούμε, δεν γνωρίζουν όμως πόσες μέρες!

Ευχαριστούμε για την πληροφόρηση!Δηλαδή μέσα Σεπτεμβρίου θα μας γνωστοποιηθεί πού ακριβώς θα τοποθετηθούμε και μπορεί μια εβδομάδα μετά να μας πουν να είμαστε εκεί :? ;


Ναι, μέχρι τις 15 θα έχουμε λάβει την επιστολή τοποθέτησης και θα έχουμε ένα χρονικό περιθώριο να παρουσιαστούμε! Ρώτησα αν θα είναι 10 με 20 μέρες, αλλά δεν ήξερε ο υπάλληλος να μου απαντήσει.
Θεωρώ ότι θα ναι ένα 20ημερο, καθώς υπάρχουν επιτυχόντες που πρέπει να μετακομίσουν σε άλλη πόλη!

Μακάρι γιατί και εμένα με περιμένει μετακόμιση και δεν είναι εύκολο να γίνει σε μία εβδομάδα!

kazandb
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 10, 2018 7:12 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό kazandb » Παρ Αύγ 10, 2018 9:24 pm

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!!!! Θα ήθελα τα φώτα σας..!!! Σήμερα παρέλαβα το φάκελο από το ταχυδρομείο με ημερομηνία αποστολής 31/07. Επειδή η ταχυδρόμος είναι ότι ναναι!!! Η προθεσμία για την αποστολή της υπεύθυνης δήλωσης περί μη αποδοχής ανάληψης καθηκόντων με τον προσωρινό πίνακα είναι η ίδια? Δηλαδή 20/08? Αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει με βεβαιότητα!!

Alina2017
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 09, 2017 2:46 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Alina2017 » Παρ Αύγ 10, 2018 10:39 pm

kazandb έγραψε:Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!!!! Θα ήθελα τα φώτα σας..!!! Σήμερα παρέλαβα το φάκελο από το ταχυδρομείο με ημερομηνία αποστολής 31/07. Επειδή η ταχυδρόμος είναι ότι ναναι!!! Η προθεσμία για την αποστολή της υπεύθυνης δήλωσης περί μη αποδοχής ανάληψης καθηκόντων με τον προσωρινό πίνακα είναι η ίδια? Δηλαδή 20/08? Αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει με βεβαιότητα!!
Ναι, και για εμάς 20/8 είναι η προθεσμία. Την κατέθεσα σήμερα. Καλή επιτυχία σε όσους ξεκινούν και τα οριστικά μας με το καλό όσο πιο σύντομα!!!

Pepi23
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2018 12:24 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Pepi23 » Σάβ Αύγ 11, 2018 12:35 am

kazandb έγραψε:Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!!!! Θα ήθελα τα φώτα σας..!!! Σήμερα παρέλαβα το φάκελο από το ταχυδρομείο με ημερομηνία αποστολής 31/07. Επειδή η ταχυδρόμος είναι ότι ναναι!!! Η προθεσμία για την αποστολή της υπεύθυνης δήλωσης περί μη αποδοχής ανάληψης καθηκόντων με τον προσωρινό πίνακα είναι η ίδια? Δηλαδή 20/08? Αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει με βεβαιότητα!!

Ναι είναι η ίδια ρώτησα τηλεφωνικα υπάλληλο του οαεδ. Πήρα σε ένα από τα τηλ που έχει επάνω η ειδοποίηση που παραλάβαμε.

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό stellak » Σάβ Αύγ 11, 2018 4:24 am

kazandb έγραψε:Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!!!! Θα ήθελα τα φώτα σας..!!! Σήμερα παρέλαβα το φάκελο από το ταχυδρομείο με ημερομηνία αποστολής 31/07. Επειδή η ταχυδρόμος είναι ότι ναναι!!! Η προθεσμία για την αποστολή της υπεύθυνης δήλωσης περί μη αποδοχής ανάληψης καθηκόντων με τον προσωρινό πίνακα είναι η ίδια? Δηλαδή 20/08? Αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει με βεβαιότητα!!

Δεν διευκρινίζεται αλλα προσωπικά αυτό θεώρησα.θα σου πρότεινα να καλεσεις το τοπικο ταχυδρομειο κ να παραπονεθεις για την καθυστερημένη παράδοση ωστε να μην ξανασυμβεί πχ και σε καποια επόμενη φάση του διαγωνισμού/διαγωνισμών.

kazandb
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 10, 2018 7:12 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό kazandb » Σάβ Αύγ 11, 2018 5:23 pm

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!!!! Καλή επιτυχία σε όλους, καλή αρχή σε όσους ξεκινούν και μακάρι να ανταμειφθούν οι κόποι όλων!!!!

Alina2017
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 09, 2017 2:46 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Alina2017 » Δευ Αύγ 13, 2018 10:20 am

Όσοι με το καλό ξεκινήσετε ρωτήστε εάν η θέση που θα πιάσετε εργασία με τη σύμβαση θα είναι και η μόνιμη σας μετά ή αλλάζει η κατανομή? γιατί αν ισχύει αυτό ακόμη και εμείς που δεν πάμε από τώρα θα ξέρουμε σε ποιο ΚΠΑ διοριζόμαστε και παίζει ρόλο για τη μελλοντική μετακόμιση και ενοικίαση σπιτιού. Θα ήθελα ακόμη να παρατηρήσετε όταν με το καλό πάτε σε ποιο ποσοστό αποδέχτηκαν οι προσωρινά διορισθέντες τη σύμβαση και δεν περίμεναν τα οριστικά.

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τρί Αύγ 14, 2018 10:11 am

Alina2017 έγραψε:Όσοι με το καλό ξεκινήσετε ρωτήστε εάν η θέση που θα πιάσετε εργασία με τη σύμβαση θα είναι και η μόνιμη σας μετά ή αλλάζει η κατανομή? γιατί αν ισχύει αυτό ακόμη και εμείς που δεν πάμε από τώρα θα ξέρουμε σε ποιο ΚΠΑ διοριζόμαστε και παίζει ρόλο για τη μελλοντική μετακόμιση και ενοικίαση σπιτιού. Θα ήθελα ακόμη να παρατηρήσετε όταν με το καλό πάτε σε ποιο ποσοστό αποδέχτηκαν οι προσωρινά διορισθέντες τη σύμβαση και δεν περίμεναν τα οριστικά.

Θα ενημερωθείτε σχετικά για όλα αυτά τα ζητήματα.Λέτε οντως να μας βάλουν σε άλλο υποκατάστημα από αυτό στο οποίο θα είμαστε εάν παραμεινουμε στα οριστικά;Αυτό είναι ένα θέμα που δεν είναι ακόμα ξεκάθαρο και ίσως εξαρτηθεί από το ποσοστό αποδοχής των συμβάσεων ιδοχ σε συνδυασμό με τις υπηρεσιακές ανάγκες.Σε αυτή τη φάση δε νομίζω οτι πηγάζει από κάπου δέσμευση τοποθέτησης σε ορισμένο υποκατάστημα.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Πέμ Αύγ 16, 2018 10:35 am

Προσωπικά για οικογενειακούς λόγους αποφάσισα να περιμένω τα οριστικά. 'Εστειλα και τη σχετική ΥΔ.
Όσοι ξεκινήσουν με ΣΟΧ, καλή δύναμη, μόνο εάν θέλετε να μας ενημερώνετε σχετικά, μη χαθούμε.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες