ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
cloelia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Δεκ 26, 2017 11:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό cloelia » Πέμ Αύγ 02, 2018 12:52 pm

netgirl έγραψε:Καλημέρα,
επικοινώνησα και πάλι με την Διευθύντρια του Προγραμματισμού του Ανθρώπινου Δυναμικού στο Υπουργείο Διοικητικής Ανασυγκρότησης, η οποία μου είπε μια από τα ίδια.
Ότι επειδή δεν είμαστε στον Προϋπολογισμό του 2018 θα πρέπει να πάρουν έγκριση από την Πολιτική Ηγεσία ώστε να προχωρήσουν τις διαδικασίες. Ομως όσο και αν προσπάθησα να μάθω κάτι παραπάνω δεν τα κατάφερα καθώς προφανώς ούτε η ίδια γνωρίζει για το πότε θα πάρει την απόφαση αυτή η πολιτική ηγεσία. Από ότι κατάλαβα από τη στάση της είναι μάλλον σίγουρο ότι θα μας πάρουν αλλά δεν γνωρίζει το πότε. Καλύτερα θα ήταν να μην την ενοχλήσουμε άλλο, καθώς παρ' ότι είναι ευγενέστατη έχουμε αρχίσει να της προκαλούμε έναν ψιλοεκνευρισμό.
Εγώ αυτό που ήθελα ήταν να μάθω ποιοι στο καλό είναι αυτοί της πολιτικής ηγεσίας ώστε να επικοινωνούσα μαζί τους, αλλά μάλλον αυτό είναι μια απροσπέλαστη πληροφορία από ότι κατάλαβα.
Αυτά προς το παρόν

cloelia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Δεκ 26, 2017 11:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό cloelia » Πέμ Αύγ 02, 2018 12:55 pm

netgirl έγραψε:Καλημέρα,
επικοινώνησα και πάλι με την Διευθύντρια του Προγραμματισμού του Ανθρώπινου Δυναμικού στο Υπουργείο Διοικητικής Ανασυγκρότησης, η οποία μου είπε μια από τα ίδια.
Ότι επειδή δεν είμαστε στον Προϋπολογισμό του 2018 θα πρέπει να πάρουν έγκριση από την Πολιτική Ηγεσία ώστε να προχωρήσουν τις διαδικασίες. Ομως όσο και αν προσπάθησα να μάθω κάτι παραπάνω δεν τα κατάφερα καθώς προφανώς ούτε η ίδια γνωρίζει για το πότε θα πάρει την απόφαση αυτή η πολιτική ηγεσία. Από ότι κατάλαβα από τη στάση της είναι μάλλον σίγουρο ότι θα μας πάρουν αλλά δεν γνωρίζει το πότε. Καλύτερα θα ήταν να μην την ενοχλήσουμε άλλο, καθώς παρ' ότι είναι ευγενέστατη έχουμε αρχίσει να της προκαλούμε έναν ψιλοεκνευρισμό.
Εγώ αυτό που ήθελα ήταν να μάθω ποιοι στο καλό είναι αυτοί της πολιτικής ηγεσίας ώστε να επικοινωνούσα μαζί τους, αλλά μάλλον αυτό είναι μια απροσπέλαστη πληροφορία από ότι κατάλαβα.
Αυτά προς το παρόν


Αφού είναι μέσα στον προϋπολογισμό του 2018...μάλλον ιδέα δεν έχει κι αυτή....

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Πέμ Αύγ 02, 2018 1:08 pm

merm έγραψε:
netgirl έγραψε:Καλημέρα,
επικοινώνησα και πάλι με την Διευθύντρια του Προγραμματισμού του Ανθρώπινου Δυναμικού στο Υπουργείο Διοικητικής Ανασυγκρότησης, η οποία μου είπε μια από τα ίδια.
Ότι επειδή δεν είμαστε στον Προϋπολογισμό του 2018 θα πρέπει να πάρουν έγκριση από την Πολιτική Ηγεσία ώστε να προχωρήσουν τις διαδικασίες. Ομως όσο και αν προσπάθησα να μάθω κάτι παραπάνω δεν τα κατάφερα καθώς προφανώς ούτε η ίδια γνωρίζει για το πότε θα πάρει την απόφαση αυτή η πολιτική ηγεσία. Από ότι κατάλαβα από τη στάση της είναι μάλλον σίγουρο ότι θα μας πάρουν αλλά δεν γνωρίζει το πότε. Καλύτερα θα ήταν να μην την ενοχλήσουμε άλλο, καθώς παρ' ότι είναι ευγενέστατη έχουμε αρχίσει να της προκαλούμε έναν ψιλοεκνευρισμό.
Εγώ αυτό που ήθελα ήταν να μάθω ποιοι στο καλό είναι αυτοί της πολιτικής ηγεσίας ώστε να επικοινωνούσα μαζί τους, αλλά μάλλον αυτό είναι μια απροσπέλαστη πληροφορία από ότι κατάλαβα.
Αυτά προς το παρόν


Από το Υπουργείο Μεταναστευτικής είχατε κάποια επικοινωνία, μήπως ξέρουν κάτι παραπάνω;


Πέρασα εγώ το πρωί μιας και ήμουν στην περιοχή...δεν έχουν ιδέα...με παρέπεμψαν στα κεντρικά της υπηρεσίας ασύλου...

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Πέμ Αύγ 02, 2018 1:22 pm

Θα μας εχουν παρει ως τον Δεκεμβρη λετε ή θα παμε από νεα χρονια?

netgirl
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 22, 2008 5:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό netgirl » Παρ Αύγ 03, 2018 7:24 am

cloelia έγραψε:
Αφού είναι μέσα στον προϋπολογισμό του 2018...μάλλον ιδέα δεν έχει κι αυτή....


Αυτο που το ειδες;
Στην επικοινωνια που ειχα με το Υπ. ΔΙΟΙΚ. Ανασ. της ειπα οτι προσπαθώ να καταλαβω τη λογικη σε ολο αυτο που συμβαίνει, καθως ενω δεν είμαστε στον προϋπολογισμό του 2018, εγκρίθηκαν οι πιστωσεις της μισθοδοσίας μας απο το Γ.Λ.Κ. (προφανώς ως εκτακτη δαπάνη ) και εκει τη ειδα οτι σοκαριστηκε και με ρωτουσε ψιλοεκνευρισμενη που το ειδα αυτο. Της απαντησα οτι το ειδα αναρτημενο στη Διαυγεια.... υπηρξε μια παυση απο την πλευρα της οπου ένιωθα την έκπληξή της και καθως δεν ειχε να μου απαντηση κατι σε αυτο αλλάξαμε συζητηση.

cloelia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Δεκ 26, 2017 11:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό cloelia » Παρ Αύγ 03, 2018 10:10 am

netgirl έγραψε:
cloelia έγραψε:
Αφού είναι μέσα στον προϋπολογισμό του 2018...μάλλον ιδέα δεν έχει κι αυτή....


Αυτο που το ειδες;
Στην επικοινωνια που ειχα με το Υπ. ΔΙΟΙΚ. Ανασ. της ειπα οτι προσπαθώ να καταλαβω τη λογικη σε ολο αυτο που συμβαίνει, καθως ενω δεν είμαστε στον προϋπολογισμό του 2018, εγκρίθηκαν οι πιστωσεις της μισθοδοσίας μας απο το Γ.Λ.Κ. (προφανώς ως εκτακτη δαπάνη ) και εκει τη ειδα οτι σοκαριστηκε και με ρωτουσε ψιλοεκνευρισμενη που το ειδα αυτο. Της απαντησα οτι το ειδα αναρτημενο στη Διαυγεια.... υπηρξε μια παυση απο την πλευρα της οπου ένιωθα την έκπληξή της και καθως δεν ειχε να μου απαντηση κατι σε αυτο αλλάξαμε συζητηση.



Ας με διορθώσει κάποιος αν έχω λάθος, αλλά το ότι εγκρίθηκαν κάποιες πιστώσεις σημαίνει ότι συμπεριλαμβάνεται η πρόσληψη μας στον προϋπολογισμό του 2018. Απο εκεί και περα, η συγκεκριμένη υπάλληλος το μονο που γνωρίζει είναι ότι δεν έχει ιδέα...απλώς δίνει διπλωματικές απαντήσεις.

cloelia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Δεκ 26, 2017 11:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό cloelia » Παρ Αύγ 03, 2018 4:48 pm

Τα υπ’ αριθμ. πρωτ. 2/49637/12.7.2016 και 2/31146/21.4.2017 έγγραφα του Γενικού Λογιστηρίου του Κράτους
με τα οποία γνωστοποιείται η ύπαρξη εγκεκριμένων πιστώσεων για την κάλυψη της δαπάνης μισθοδοσίας του
προσωπικού που θα προσληφθεί, για την πλήρωση των θέσεων αυτών.
8. Το έγγραφο με αριθμ. πρωτ. 8153/27.4.2017 του Υπουργείου Μεταναστευτικής Πολιτικής - Υπηρεσία Ασύλου,
με το οποίο βεβαιώνεται η συμφωνία του φορέα με το περιεχόμενο της παρούσας προκήρυξης και η ύπαρξη των
απαιτούμενων πιστώσεων για την κάλυψη της δαπάνης από την πλήρωση των προκηρυσσόμενων θέσεων.
9. Ότι η δαπάνη, η οποία θα προκληθεί από την εφαρμογή της αποφάσεως αυτής για τη διεξαγωγή της σχετικής
διαδικασίας, και η οποία δεν μπορεί να προσδιοριστεί στο στάδιο αυτό, θα βαρύνει αρχικώς τον φορέα 05-620
Α.Σ.Ε.Π. και τελικώς θα επιβαρύνει τον οικείο οργανισμό ή τις οικείες υπηρεσίες και νομικά πρόσωπα.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Παρ Αύγ 03, 2018 7:50 pm

cloelia έγραψε:Τα υπ’ αριθμ. πρωτ. 2/49637/12.7.2016 και 2/31146/21.4.2017 έγγραφα του Γενικού Λογιστηρίου του Κράτους
με τα οποία γνωστοποιείται η ύπαρξη εγκεκριμένων πιστώσεων για την κάλυψη της δαπάνης μισθοδοσίας του
προσωπικού που θα προσληφθεί, για την πλήρωση των θέσεων αυτών.
8. Το έγγραφο με αριθμ. πρωτ. 8153/27.4.2017 του Υπουργείου Μεταναστευτικής Πολιτικής - Υπηρεσία Ασύλου,
με το οποίο βεβαιώνεται η συμφωνία του φορέα με το περιεχόμενο της παρούσας προκήρυξης και η ύπαρξη των
απαιτούμενων πιστώσεων για την κάλυψη της δαπάνης από την πλήρωση των προκηρυσσόμενων θέσεων.
9. Ότι η δαπάνη, η οποία θα προκληθεί από την εφαρμογή της αποφάσεως αυτής για τη διεξαγωγή της σχετικής
διαδικασίας, και η οποία δεν μπορεί να προσδιοριστεί στο στάδιο αυτό, θα βαρύνει αρχικώς τον φορέα 05-620
Α.Σ.Ε.Π. και τελικώς θα επιβαρύνει τον οικείο οργανισμό ή τις οικείες υπηρεσίες και νομικά πρόσωπα.

Μας δουλευουν??!!

cloelia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Δεκ 26, 2017 11:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό cloelia » Παρ Αύγ 03, 2018 9:41 pm

Προσωπική κι εντελώς ανεπίσημη μου εκτίμηση είναι ότι επειδή ακριβώς καθυστέρησαν τα οριστικά των ΠΕ Γι αυτο και δεν προχωρούν με εμάς. Ίσως θέλουν για κάποιον λογο, να μας προσλάβουν όλους ΔΕ_ΤΕ_ΠΕ, συνολικά η τουλάχιστον με μικρή χρονική απόκλιση. Εκεί καταληγω

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Παρ Αύγ 03, 2018 11:25 pm

Σημερινή επικοινωνία με αρμόδια υπάλληλο για τα οριστικά ΠΕ:από Σεπτέμβριο,οι ενστάσεις εξετάζονται σε αυτή τη φάση.Σε ερώτημά μου αν μπορεί να βγουν το Νοέμβριο,για παράδειγμα,η απάντηση ήταν αρνητική,ότι δε θα πάει τόσο μακριά.

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Σάβ Αύγ 04, 2018 10:12 am

cloelia έγραψε:Προσωπική κι εντελώς ανεπίσημη μου εκτίμηση είναι ότι επειδή ακριβώς καθυστέρησαν τα οριστικά των ΠΕ Γι αυτο και δεν προχωρούν με εμάς. Ίσως θέλουν για κάποιον λογο, να μας προσλάβουν όλους ΔΕ_ΤΕ_ΠΕ, συνολικά η τουλάχιστον με μικρή χρονική απόκλιση. Εκεί καταληγω


Προσωπικές υποθέσεις κάνουμε όλοι μας και θυμάμαι κάποια στιγμή που ειπώθηκε ότι σε επικοινωνία με κάποιον υπάλληλο στην υπηρεσία ασύλου...είχε πει ότι όλους μαζί θα σας πάρουν...ένα ΦΕΚ διορισμού θα βγει για όλους ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ...
Και τότε μου έκανε πραγματικά εντύπωση γιατί ήταν ακόμη Μάιος και ούτε προσωρινά δεν είχαν οι ΠΕ...
Τι να πω...έχουμε ακούσει τόσα πολλά απ τον κάθε υπάλληλο που όπως και να χει - έστω και τυχαία - κάποιος θα πέσει μέσα...

historian
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Δευ Μαρ 06, 2017 2:21 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό historian » Σάβ Αύγ 04, 2018 11:50 am

KATE4050 έγραψε:
cloelia έγραψε:Προσωπική κι εντελώς ανεπίσημη μου εκτίμηση είναι ότι επειδή ακριβώς καθυστέρησαν τα οριστικά των ΠΕ Γι αυτο και δεν προχωρούν με εμάς. Ίσως θέλουν για κάποιον λογο, να μας προσλάβουν όλους ΔΕ_ΤΕ_ΠΕ, συνολικά η τουλάχιστον με μικρή χρονική απόκλιση. Εκεί καταληγω


Προσωπικές υποθέσεις κάνουμε όλοι μας και θυμάμαι κάποια στιγμή που ειπώθηκε ότι σε επικοινωνία με κάποιον υπάλληλο στην υπηρεσία ασύλου...είχε πει ότι όλους μαζί θα σας πάρουν...ένα ΦΕΚ διορισμού θα βγει για όλους ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ...
Και τότε μου έκανε πραγματικά εντύπωση γιατί ήταν ακόμη Μάιος και ούτε προσωρινά δεν είχαν οι ΠΕ...
Τι να πω...έχουμε ακούσει τόσα πολλά απ τον κάθε υπάλληλο που όπως και να χει - έστω και τυχαία - κάποιος θα πέσει μέσα...

Τα προσωρινά έχουν βγει από Φλεβάρη για ΠΕ.

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Σάβ Αύγ 04, 2018 12:07 pm

historian έγραψε:
KATE4050 έγραψε:
cloelia έγραψε:Προσωπική κι εντελώς ανεπίσημη μου εκτίμηση είναι ότι επειδή ακριβώς καθυστέρησαν τα οριστικά των ΠΕ Γι αυτο και δεν προχωρούν με εμάς. Ίσως θέλουν για κάποιον λογο, να μας προσλάβουν όλους ΔΕ_ΤΕ_ΠΕ, συνολικά η τουλάχιστον με μικρή χρονική απόκλιση. Εκεί καταληγω


Προσωπικές υποθέσεις κάνουμε όλοι μας και θυμάμαι κάποια στιγμή που ειπώθηκε ότι σε επικοινωνία με κάποιον υπάλληλο στην υπηρεσία ασύλου...είχε πει ότι όλους μαζί θα σας πάρουν...ένα ΦΕΚ διορισμού θα βγει για όλους ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ...
Και τότε μου έκανε πραγματικά εντύπωση γιατί ήταν ακόμη Μάιος και ούτε προσωρινά δεν είχαν οι ΠΕ...
Τι να πω...έχουμε ακούσει τόσα πολλά απ τον κάθε υπάλληλο που όπως και να χει - έστω και τυχαία - κάποιος θα πέσει μέσα...

Τα προσωρινά έχουν βγει από Φλεβάρη για ΠΕ.


Ουπς...συγνώμη...δεν το θυμόμουν....
Αν πάντως όντως προχωρήσει έτσι, Σεπτέμβρη να βγουν τα οριστικά των ΠΕ....μάλλον πάμε για τοποθέτηση όλοι μαζί...
Με αυτή τη λογική, Νοέμβρη βλέπω πιθανά σενάρια για φεκ διορισμού...
Καλό 2019 δηλ...

cloelia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Δεκ 26, 2017 11:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό cloelia » Σάβ Αύγ 04, 2018 5:56 pm

Δεν το είχε πει υπάλληλος της Υπηρεσίας Ασύλου αυτο με τις συνολικές προσλήψεις αλλά ήταν δική μου εκτίμηση μετα απο συζήτηση με έναν υπάλληλο δημοσίου που μου έλεγε ότι αφού η προκήρυξη αφορά 203 θέσεις, ολοι μαζί λογικά θα προσληφθουμε. Ανεπίσημα πάντα όλα αυτά...για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις...

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Σάβ Αύγ 04, 2018 8:37 pm

Πάντως,παιδιά,αν υποτεθεί ότι τα οριστικά ΠΕ βγουν τέλος Σεπτέμβρη(κατά προσέγγιση),ο διορισμός λογικά θα ολοκληρωθεί το επόμενο έτος..Δε φαντάζομαι και για ΔΕ με οριστικά από Απρίλιο να τραβήξει τόσο πολύ χρονικά..


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες