ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
Pantelistil
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2018 1:45 pm

ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Pantelistil » Σάβ Ιούλ 28, 2018 2:07 pm

Έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα στο upload δικαιολογητικων στο υπουργείο υγείας για την κατάρτιση πινάκων επικουρικό προσωπικού πλην ιατρων ή μόνο εγώ έχω το πρόβλημα ? Έχει κανείς τηλέφωνα επικοινωνίας ?
Ευχαριστώ

Ioanna222
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 27, 2018 10:38 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Ioanna222 » Σάβ Ιούλ 28, 2018 11:02 pm

Pantelistil έγραψε:Έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα στο upload δικαιολογητικων στο υπουργείο υγείας για την κατάρτιση πινάκων επικουρικό προσωπικού πλην ιατρων ή μόνο εγώ έχω το πρόβλημα ? Έχει κανείς τηλέφωνα επικοινωνίας ?
Ευχαριστώ


Δεν εχω κανει ακομη upload, αλλα χτες δε μου ανοιγαν το προσοντολογιο, οι δομες κλπ... Γενικα εχει προβλημα το σαιτ πιστεύω.. Τις τελευταίες μερες.. Προσεχε τα αρχεία που ανεβάζεις να ειναι τα οριζομενα mb κι οχι μεγαλυτερα.. Μαλλον δεν υπαρχουν διαθεσιμα τηλ επικοινωνίας.. Μονο μεσω ηλεκτρονικού μηνυματος

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Κυρ Ιούλ 29, 2018 6:38 pm

Καλησπέρα! Μέσω μηνυμάτων απαντούν, εμένα μου έχουν απαντήσει δυο φορές. Αλλά καθημερινές.
Να σας ρωτήσω... Σας φαίνεται λογική αυτή η διαδικασία? Να δηλώνεις δηλαδή νοσοκομεία ή Κέντρα υγείας που μπορεί να μη ζητήσουν καν την ειδικότητά σου? Και αυτός ο περιορισμός, 6 επιλογές και απαραίτητα 2 από ΕΟΦ, ΕΚΕΑ, ΕΟΠΥΥ? Για την ειδικότητά μου που είναι παρα'ι'τρικό (ούτε νοσηλευτής, ούτε διοικητικός), αυτές είναι χαμένες επιλογές...

Ioanna222
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 27, 2018 10:38 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Ioanna222 » Κυρ Ιούλ 29, 2018 11:36 pm

[quote="melimeli"]Καλησπέρα! Μέσω μηνυμάτων απαντούν, εμένα μου έχουν απαντήσει δυο φορές. Αλλά καθημερινές.
Να σας ρωτήσω... Σας φαίνεται λογική αυτή η διαδικασία? Να δηλώνεις δηλαδή νοσοκομεία ή Κέντρα υγείας που μπορεί να μη ζητήσουν καν την ειδικότητά σου? Και αυτός ο περιορισμός, 6 επιλογές και απαραίτητα 2 από ΕΟΦ, ΕΚΕΑ, ΕΟΠΥΥ? Για την ειδικότητά μου που είναι παρα'ι'τρικό (ούτε νοσηλευτής, ούτε διοικητικός), αυτές είναι χαμένες επιλογές...

Απολύτως παραλογο μου φαινεται και οτι να ναι επισης..αν δηλαδη δεν ζητάνε την ειδικοτητα αχρηστευεις καποιες επιλογες...επισης στα μηνυματα απαντούν πιο γενικολογα κι απ το ασεπ και καθολου διευκρινιστικα..σε δικο μου ερωτημα μου ειπαν να διαβασω καλα τις οδηγιες στελνοντας μου το λινκ,λες και αν εβγαζα ακρη απ αυτες θα τους ρωταγα παλι για να βρισκομαι σε δουλεια. να σε ρωτησω μηπως εχεις καταλαβει εσυ? εγω πχ διαλεξα 1η υπε και σε ολες μα όλες τις θεσεις εχει με χ κοκκινο την εντοπιοτητα χωρις να μπορεις να την επιλεξεις για τη θεση που θες...στις οδηγιες λεει να τικαρεις εντοπιοτητα αν για τη θεση που ενδιαφερεσαι υπαρχει διαθεσιμη επιλογη.Εγώ ομως τουλαχιστον 1η ΥΠΕ δε βλέπω πουθενα να μπορώ να τικαρω την εντοπιοτητα...θέλω ν ανοιξω και το ΣΥΝΟΛΟ ΔΟΜΩΝ οπως συμβουλευουν οι οδηγιες, να δω τις θεσεις μ εντοπιοτητα και δεν βρισκω το λινκ. :roll: γενικα η κατι δεν εχω καταλαβει η αυτοι τα χουν κανει αχταρμα

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Δευ Ιούλ 30, 2018 12:59 am

Απολύτως παραλογο μου φαινεται και οτι να ναι επισης..αν δηλαδη δεν ζητάνε την ειδικοτητα αχρηστευεις καποιες επιλογες...επισης στα μηνυματα απαντούν πιο γενικολογα κι απ το ασεπ και καθολου διευκρινιστικα..σε δικο μου ερωτημα μου ειπαν να διαβασω καλα τις οδηγιες στελνοντας μου το λινκ,λες και αν εβγαζα ακρη απ αυτες θα τους ρωταγα παλι για να βρισκομαι σε δουλεια. να σε ρωτησω μηπως εχεις καταλαβει εσυ? εγω πχ διαλεξα 1η υπε και σε ολες μα όλες τις θεσεις εχει με χ κοκκινο την εντοπιοτητα χωρις να μπορεις να την επιλεξεις για τη θεση που θες...στις οδηγιες λεει να τικαρεις εντοπιοτητα αν για τη θεση που ενδιαφερεσαι υπαρχει διαθεσιμη επιλογη.Εγώ ομως τουλαχιστον 1η ΥΠΕ δε βλέπω πουθενα να μπορώ να τικαρω την εντοπιοτητα...θέλω ν ανοιξω και το ΣΥΝΟΛΟ ΔΟΜΩΝ οπως συμβουλευουν οι οδηγιες, να δω τις θεσεις μ εντοπιοτητα και δεν βρισκω το λινκ. :roll: γενικα η κατι δεν εχω καταλαβει η αυτοι τα χουν κανει αχταρμα


Μμμ.... Άλλο μελανό σημείο αυτό με την εντοπιότητα. Κι εγώ είχα την ίδια απορία επειδή κι εγώ ήθελα 1η ΥΠΕ και τελικά η εντοπιότητα ισχύει μόνο με την στενή έννοια που ισχύει στους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ, δηλαδή για νησιά και οικισμούς κάτω από 10000 κατοίκους (τόσο δεν είναι?). Στην 1η ΥΠΕ δεν ισχύει πουθενά και στη 2η μόνο στα νησιά. Κάπου το πήρε το μάτι μου και στα αρχεία που λένε να διαβάσουμε αλλά δε θυμάμαι που... :roll:

Ioanna222
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 27, 2018 10:38 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Ioanna222 » Δευ Ιούλ 30, 2018 9:26 am

Αχα! Μαλιστα, σ ευχαριστώ πολυ που μου το ξεδιαλυνες, γιατι ακρη δεν εβγαζα.. Αρα δε χρειαζομαστσ και χαρτι μονιμης διαμονης... Παντως τα αρχεια συνολο δομων και προσοντολογιο ενω στην αρχη μου ανοιγαν, τωρα δεν τα βλεπω πουθενα, απλα χαθηκαν κ δεν τα βρισκω. Οτι να ναι, και σενα σου εστειλαν τις οδηγιες ε? Ελπίζω στα ερωτηματα σου να ηταν πιο διευκρινιστικοι γιατι σ εμενα δεν εγινε αυτο.. Παντως οντως εισαι αναγκασμενος να κανεις συγκεκριμενες επιλογες χωρις καν να ξέρεις αν θα ζητησουν την ειδικοτητα.. Να σου πω την αληθεια πολυ φοβαμαι οτι δεν θα υπάρξει διαφανεια, ουτε ασεπ στη μεση, απλα θα σε φωναζουν αν σε χρειαστουν, τρεχα γυρευε.. Που θα ξερουμε τα μορια μας τη λιστα των υποψηφιων.. Υποπτα πραγματα

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Δευ Ιούλ 30, 2018 12:08 pm

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ, διαφάνεια μηδέν... :x Δηλαδή μπορεί να έχεις ικανοποιητικό αριθμό μορίων, και οι δομές που έχεις επιλέξει ως 1η, 2η να μη ζητήσουν την ειδικότητά σου. Και να ζητήσει μια άλλη που δεν την έχεις δηλώσει καν και να πάρουν κάποιον με πολύ λιγότερα μόρια απλά επειδή την είχε 1η επιλογή... Από τη στιγμή που η διαδικασία δεν αφορά προκήρυξη αλλά απλά κατάρτιση πινάκων δε θα έπρεπε να το περιορίζουν τόσο.
Εμένα οι ερωτήσεις μου αφορούσαν την εμπειρία και την απόδειξή της, είχα ρωτήσει και εδώ στο forum σχετικά. Επειδή η δική μου προϋπηρεσία στο μεγαλύτερο κομμάτι της είχε αποκτηθεί σε επιχείρηση που δεν υφίσταται πια, δεν μπορούσα να έχω βεβαίωση εργοδότη για την προϋπηρεσία και το είδος της και μου απάντησαν, όπως και ένας συμφορουμίτης, ότι αν δεν υπάρχει η δυνατότητα να προσκομίσεις βεβαίωση πρέπει να προσκομίσεις υπεύθυνη δήλωση προϋπηρεσίας (την κλασική που ζητάει και ο ΑΣΕΠ).
Έχω την εντύπωση πάντως ότι οι φάκελοι θα περάσουν από έλεγχο ΑΣΕΠ. Ας επιβεβαιώσει ή διαψεύσει κάποιος αν γνωρίζει κάτι σίγουρα.

evig
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 08, 2017 11:50 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό evig » Τρί Ιούλ 31, 2018 8:47 am

Έχω ανεβάσει κάποια δικαιολογητικά κι εγώ και μου μένουν κάποια ακόμη να ανεβάσω. Προσπαθώ απο χτες και τα αρχεία φαίνονται να ανεβαίνουν αλλά δεν αλλάζει το ονομά τους σε μπλε και δεν αποθηκεύονται. Τους έστειλα μήνυμα χτες αλλά θα γίνει κάτι;

Εχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Θα προλάβω να την υποβάλλω; Πριν δυό μέρες πήρα είδηση την προκήρυξη και ανησυχώ μην δεν προλάβω.

evig
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 08, 2017 11:50 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό evig » Τρί Ιούλ 31, 2018 9:34 am

Και σε μένα κάποια δικαιολογητικά δεν ανεβαίνουν απο χτες. Φαίνονται πως ανεβαίνουν αλλά δεν αλλάζει το χρώμα τους σε μπλε και δεν αποθηκεύονται.
Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Θα προλάβω την προθεσμία άραγε;

Ioanna222
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 27, 2018 10:38 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Ioanna222 » Τετ Αύγ 01, 2018 8:42 am

evig έγραψε:Και σε μένα κάποια δικαιολογητικά δεν ανεβαίνουν απο χτες. Φαίνονται πως ανεβαίνουν αλλά δεν αλλάζει το χρώμα τους σε μπλε και δεν αποθηκεύονται.
Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Θα προλάβω την προθεσμία άραγε;


Αν τα αρχεία ειναι μεγαλυτερα απο 2MB δεν τα ανεβάζει πφοσεξε το... Να ρωτήσω κ γω μηπως απαντησει κανεις.. Τα δικαιολογητικά λεει να είναι pdf/jpg. Επειδη τα περισσότερα εινακ σκαναρισμενα αρχικα ολα τα δικά μου τουλάχιστον είναι σε μορφή jpg... Τα δικα σας τα επισυνάψατε ετσι ή τα μετατρεψατε σε pdf? Επισης οι υπευθυνες δηλωσεις 3 & 4 αφοφουν και οι δύο δηλωση εμπειρίας ή ειναι διαφορετικες, εγω δεν βρίσκω πουθενά το λινκ να τις ανοιξω? Υπάρχει πουθενα το κουμπι εξαγωγη pdf για κατέβασμα της δηλωσης?

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τετ Αύγ 01, 2018 11:17 am

Καλημέρα!
Πήρε παράταση η διαδικασία μέχρι τις 5/8. Γενικά νομίζω ότι η πλατφόρμα έχει πρόβλημα. Ή είναι τόσος κόσμος που προσπαθεί, τι να πω. Εγώ οριστικοποίησα την αίτηση πριν μια βδομάδα και πάλι δεινοπάθησα. Προτιμήστε τις βραδυνές ώρες, μετά τις 12 αν έχετε την ευχέρεια.

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τετ Αύγ 01, 2018 12:18 pm

Στη σελίδα αυτή http://loipoepikouriko.moh.gov.gr/ αν πας τον κέρσορα στο "Οδηγίες συμπλήρωσης αίτησης" σου ξεδιπλώνει χωρίς να πατήσεις κλικ όλα αυτά που χρειάζεσαι. Και τις υπεύθυνες δηλώσεις ιιι και ιν. Τις τυπώνεις, τις συμπληρώνεις και μετά τις σκανάρεις για να τις ανεβάσεις.
Εγώ τα έγγραφα όλα τα πήγα έξω σε φωτοτυπάδικο για σκανάρισμα και είναι όλα σε pdf. Έτσι τα ανέβασα.
Μόλις είδα ότι αποκαταστάθηκε λέει "το τεχνικό πρόβλημα στη λειτουργία επισύναψης δικαιολογητικών". Οπότε όσοι είχατε πρόβλημα μ' αυτό σπεύσατε.

Ioanna222
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 27, 2018 10:38 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Ioanna222 » Τετ Αύγ 01, 2018 1:15 pm

melimeli έγραψε:Στη σελίδα αυτή http://loipoepikouriko.moh.gov.gr/ αν πας τον κέρσορα στο "Οδηγίες συμπλήρωσης αίτησης" σου ξεδιπλώνει χωρίς να πατήσεις κλικ όλα αυτά που χρειάζεσαι. Και τις υπεύθυνες δηλώσεις ιιι και ιν. Τις τυπώνεις, τις συμπληρώνεις και μετά τις σκανάρεις για να τις ανεβάσεις.
Εγώ τα έγγραφα όλα τα πήγα έξω σε φωτοτυπάδικο για σκανάρισμα και είναι όλα σε pdf. Έτσι τα ανέβασα.
Μόλις είδα ότι αποκαταστάθηκε λέει "το τεχνικό πρόβλημα στη λειτουργία επισύναψης δικαιολογητικών". Οπότε όσοι είχατε πρόβλημα μ' αυτό σπεύσατε.


Ευχαριστώ βρε συ και παλι για οσα εγραψες ειναι μεγαλη βοηθεια.. Οι υπ δηλωσεις επειδή εσυ τις ειδες αφορούν το ιδιο πραγμα η εχουν διαφορετικη μορφη εξου κ η αριθμηση 3&4?

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τετ Αύγ 01, 2018 2:24 pm

Τίποτα, βρε! Όπως μπορεί ο καθένας βοηθάει, αυτή είναι η χρησιμότητα του φόρουμ. :D
Όχι, δεν είναι ίδιες. Η μία λέει τα γνωστά, Δεν έχω καταδικαστεί για κακούργημα, δεν είμαι υπόδικος κτλ. Και η άλλη αναφέρει "Δεν κατέχω άλλη θέση ως επικουρικό προσωπικό ή ως προσωπικό σε Τοπική Ομάδα Υγείας (Τ.ΟΜ.Υ.)". Η υπεύθυνη δήλωση εμπειρίας είναι ξεχωριστή, την έχει κι αυτή ακριβώς από κάτω.

evig
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 08, 2017 11:50 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό evig » Τετ Αύγ 01, 2018 7:43 pm

Κατάφερα να τα ανεβάσω τελικά. Όλα τα αρχεία μου είναι σε pdf. Ευχαριστώ για την απάντηση.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες