ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Πέμ Ιούλ 19, 2018 8:54 am

Maryli έγραψε:
artor151 έγραψε:Οι ΣΟΧ είμαστε κατά 95% ΠΕ..οπότε δεν έχει σχέση το πότε θα διοριστούν οι μόνιμοι ΔΕ με τους ΠΕ ΣΟΧ..είναι ανεξάρτητα το ένα από το άλλο


Έχεις δίκιο μου διέφυγε. Εντάξει πάντως υπομονή και θα πάμε κ μεις στις θέσεις μας!


Θα παμε ή θα ακυρωσουν το διαγωνισμο? 3μηνες απ τα οριστικά, ουτε φεκ κατανομης, όλα στασιμα

kozuser
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2016 5:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό kozuser » Πέμ Ιούλ 19, 2018 4:58 pm

maria101980 έγραψε:
Maryli έγραψε:
artor151 έγραψε:Οι ΣΟΧ είμαστε κατά 95% ΠΕ..οπότε δεν έχει σχέση το πότε θα διοριστούν οι μόνιμοι ΔΕ με τους ΠΕ ΣΟΧ..είναι ανεξάρτητα το ένα από το άλλο


Έχεις δίκιο μου διέφυγε. Εντάξει πάντως υπομονή και θα πάμε κ μεις στις θέσεις μας!


Θα παμε ή θα ακυρωσουν το διαγωνισμο? 3μηνες απ τα οριστικά, ουτε φεκ κατανομης, όλα στασιμα

Αν συμβεί κάτι τετοιο εγω θα κινηθώ νομικά...αν και έχω περάσει ευτυχώς και σε άλλες προκηρυξεις αυτο δεν θα περάσει 'ετσι. :twisted:

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Πέμ Ιούλ 19, 2018 9:15 pm

kozuser έγραψε:
maria101980 έγραψε:
Maryli έγραψε:
Έχεις δίκιο μου διέφυγε. Εντάξει πάντως υπομονή και θα πάμε κ μεις στις θέσεις μας!


Θα παμε ή θα ακυρωσουν το διαγωνισμο? 3μηνες απ τα οριστικά, ουτε φεκ κατανομης, όλα στασιμα

Αν συμβεί κάτι τετοιο εγω θα κινηθώ νομικά...αν και έχω περάσει ευτυχώς και σε άλλες προκηρυξεις αυτο δεν θα περάσει 'ετσι. :twisted:


Παιδιά, μην τρελαίνεστε... Κατανοώ πόσο ψυχοφθόρο είναι όλο αυτό (φανταστείτε για εμάς που περιμένουμε οριστικά πως είναι...) αλλά δεν ξέρετε από κάπου ότι δε θα προχωρήσει ο διορισμός. Απλά δεν έχει τρέξει ακόμα η απόφαση κατανομής. Κάποια στιγμή θα προχωρήσει.

Επιπρόσθετα, αυτό με το να κινηθείς νομικά δε νομίζω ότι πολυισχύει. Γι' αυτό υπάρχει η απόφαση κατανομής για να αποφασίζει η εκάστοτε Κυβέρνηση πότε θα προχωρήσει σε διορισμό. Το ότι προκηρύχθηκε ένας διαγωνισμός δε συνεπάγεται και υποχρέωση άμεσου διορισμού. Ίσως νομικά να μπορούσες να κινηθείς αν τυχόν έβγαζαν άλλη Προκήρυξη για τον ίδιο φορέα και για την ίδια ειδικότητα. Δεν είμαι δικηγόρος αλλά πιστεύω έτσι έχουν τα πράγματα...

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Παρ Ιούλ 20, 2018 12:21 am

xana έγραψε:
kozuser έγραψε:
maria101980 έγραψε:
Θα παμε ή θα ακυρωσουν το διαγωνισμο? 3μηνες απ τα οριστικά, ουτε φεκ κατανομης, όλα στασιμα

Αν συμβεί κάτι τετοιο εγω θα κινηθώ νομικά...αν και έχω περάσει ευτυχώς και σε άλλες προκηρυξεις αυτο δεν θα περάσει 'ετσι. :twisted:


Παιδιά, μην τρελαίνεστε... Κατανοώ πόσο ψυχοφθόρο είναι όλο αυτό (φανταστείτε για εμάς που περιμένουμε οριστικά πως είναι...) αλλά δεν ξέρετε από κάπου ότι δε θα προχωρήσει ο διορισμός. Απλά δεν έχει τρέξει ακόμα η απόφαση κατανομής. Κάποια στιγμή θα προχωρήσει.

Επιπρόσθετα, αυτό με το να κινηθείς νομικά δε νομίζω ότι πολυισχύει. Γι' αυτό υπάρχει η απόφαση κατανομής για να αποφασίζει η εκάστοτε Κυβέρνηση πότε θα προχωρήσει σε διορισμό. Το ότι προκηρύχθηκε ένας διαγωνισμός δε συνεπάγεται και υποχρέωση άμεσου διορισμού. Ίσως νομικά να μπορούσες να κινηθείς αν τυχόν έβγαζαν άλλη Προκήρυξη για τον ίδιο φορέα και για την ίδια ειδικότητα. Δεν είμαι δικηγόρος αλλά πιστεύω έτσι έχουν τα πράγματα...


Εχει βγει νεα προκηρυξη για το ιδιο το υπουργειο μεταν. Πολιτικης. Εαν ξερεις πεσμου τι εννοουν με αυτο.
ΚΕΦΑΛΑΙΟ Γ΄
ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ
Άρθρο 15
Υποχρέωση διορισμού
Οι επιτυχόντες που περιλαμβάνονται στον πίνακα διοριστέων διορίζονται υποχρεωτικά μέσα σε τριάντα (30) ημέρες από τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των δικαιολογητικών και το αργότερο μέσα σε τέσσερις (4) μήνες από την έκδοση των πινάκων διοριστέων.

Με λιγα λογια άλλα γραφουν, άλλα εννοουν κ άλλα κανουν.

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Παρ Ιούλ 20, 2018 1:17 am

maria101980 έγραψε:
xana έγραψε:
kozuser έγραψε:Αν συμβεί κάτι τετοιο εγω θα κινηθώ νομικά...αν και έχω περάσει ευτυχώς και σε άλλες προκηρυξεις αυτο δεν θα περάσει 'ετσι. :twisted:


Παιδιά, μην τρελαίνεστε... Κατανοώ πόσο ψυχοφθόρο είναι όλο αυτό (φανταστείτε για εμάς που περιμένουμε οριστικά πως είναι...) αλλά δεν ξέρετε από κάπου ότι δε θα προχωρήσει ο διορισμός. Απλά δεν έχει τρέξει ακόμα η απόφαση κατανομής. Κάποια στιγμή θα προχωρήσει.

Επιπρόσθετα, αυτό με το να κινηθείς νομικά δε νομίζω ότι πολυισχύει. Γι' αυτό υπάρχει η απόφαση κατανομής για να αποφασίζει η εκάστοτε Κυβέρνηση πότε θα προχωρήσει σε διορισμό. Το ότι προκηρύχθηκε ένας διαγωνισμός δε συνεπάγεται και υποχρέωση άμεσου διορισμού. Ίσως νομικά να μπορούσες να κινηθείς αν τυχόν έβγαζαν άλλη Προκήρυξη για τον ίδιο φορέα και για την ίδια ειδικότητα. Δεν είμαι δικηγόρος αλλά πιστεύω έτσι έχουν τα πράγματα...


Εχει βγει νεα προκηρυξη για το ιδιο το υπουργειο μεταν. Πολιτικης. Εαν ξερεις πεσμου τι εννοουν με αυτο.
ΚΕΦΑΛΑΙΟ Γ΄
ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ
Άρθρο 15
Υποχρέωση διορισμού
Οι επιτυχόντες που περιλαμβάνονται στον πίνακα διοριστέων διορίζονται υποχρεωτικά μέσα σε τριάντα (30) ημέρες από τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των δικαιολογητικών και το αργότερο μέσα σε τέσσερις (4) μήνες από την έκδοση των πινάκων διοριστέων.

Με λιγα λογια άλλα γραφουν, άλλα εννοουν κ άλλα κανουν.


Συγγνώμη, επειδή αυτό το έχεις ξαναβάλει κι αναρωτήθηκα και τότε, πού το έχεις βρει; Γιατί η Προκήρυξη άλλο πράγμα γράφει, αν τη δεις (Κεφάλαιο Ε', σελ. 411). Υποχρέωση διορισμού υφίσταται από την απόφαση κατανομής και μετά.

Αν το έχεις βρει σε κάποιο νόμο ή Υπουργική Απόφαση, μπορεί κάλλιστα να έχει τροποποιηθεί.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Παρ Ιούλ 20, 2018 9:48 am

xana έγραψε:
maria101980 έγραψε:
xana έγραψε:
Παιδιά, μην τρελαίνεστε... Κατανοώ πόσο ψυχοφθόρο είναι όλο αυτό (φανταστείτε για εμάς που περιμένουμε οριστικά πως είναι...) αλλά δεν ξέρετε από κάπου ότι δε θα προχωρήσει ο διορισμός. Απλά δεν έχει τρέξει ακόμα η απόφαση κατανομής. Κάποια στιγμή θα προχωρήσει.

Επιπρόσθετα, αυτό με το να κινηθείς νομικά δε νομίζω ότι πολυισχύει. Γι' αυτό υπάρχει η απόφαση κατανομής για να αποφασίζει η εκάστοτε Κυβέρνηση πότε θα προχωρήσει σε διορισμό. Το ότι προκηρύχθηκε ένας διαγωνισμός δε συνεπάγεται και υποχρέωση άμεσου διορισμού. Ίσως νομικά να μπορούσες να κινηθείς αν τυχόν έβγαζαν άλλη Προκήρυξη για τον ίδιο φορέα και για την ίδια ειδικότητα. Δεν είμαι δικηγόρος αλλά πιστεύω έτσι έχουν τα πράγματα...


Εχει βγει νεα προκηρυξη για το ιδιο το υπουργειο μεταν. Πολιτικης. Εαν ξερεις πεσμου τι εννοουν με αυτο.
ΚΕΦΑΛΑΙΟ Γ΄
ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ
Άρθρο 15
Υποχρέωση διορισμού
Οι επιτυχόντες που περιλαμβάνονται στον πίνακα διοριστέων διορίζονται υποχρεωτικά μέσα σε τριάντα (30) ημέρες από τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των δικαιολογητικών και το αργότερο μέσα σε τέσσερις (4) μήνες από την έκδοση των πινάκων διοριστέων.

Με λιγα λογια άλλα γραφουν, άλλα εννοουν κ άλλα κανουν.


Συγγνώμη, επειδή αυτό το έχεις ξαναβάλει κι αναρωτήθηκα και τότε, πού το έχεις βρει; Γιατί η Προκήρυξη άλλο πράγμα γράφει, αν τη δεις (Κεφάλαιο Ε', σελ. 411). Υποχρέωση διορισμού υφίσταται από την απόφαση κατανομής και μετά.

Αν το έχεις βρει σε κάποιο νόμο ή Υπουργική Απόφαση, μπορεί κάλλιστα να έχει τροποποιηθεί.


Δεν το εχω βαλει εγω. Το ειχε βαλει λιγο πιο πισω αν δεις η netgirl. Μαλλον εχει τροποποιηθει απ τη στιγμη που πρεπει να βγαζουν τωρα πια πινακες κατανομης

cloelia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Δεκ 26, 2017 11:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό cloelia » Παρ Ιούλ 20, 2018 9:59 am

Χωρίς παρεξήγηση, ας προσπαθουμε να ειμαστε λίγο προσεκτικοί στις πληροφοριες που αναρτουμε ως επίσημες...Γιατί να σπέρνουμε τον πανικό...Δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να ακυρώσουν τον διαγωνισμό. Να αργήσει μπορεί Αλλά να ακυρωθεί αποκλείεται. Επομένως ας αφήσουμε τις ανασφάλειες μας καλύτερα στην άκρη.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Παρ Ιούλ 20, 2018 10:37 am

xana έγραψε:
kozuser έγραψε:
maria101980 έγραψε:
Θα παμε ή θα ακυρωσουν το διαγωνισμο? 3μηνες απ τα οριστικά, ουτε φεκ κατανομης, όλα στασιμα

Αν συμβεί κάτι τετοιο εγω θα κινηθώ νομικά...αν και έχω περάσει ευτυχώς και σε άλλες προκηρυξεις αυτο δεν θα περάσει 'ετσι. :twisted:


Παιδιά, μην τρελαίνεστε... Κατανοώ πόσο ψυχοφθόρο είναι όλο αυτό (φανταστείτε για εμάς που περιμένουμε οριστικά πως είναι...) αλλά δεν ξέρετε από κάπου ότι δε θα προχωρήσει ο διορισμός. Απλά δεν έχει τρέξει ακόμα η απόφαση κατανομής. Κάποια στιγμή θα προχωρήσει.

Επιπρόσθετα, αυτό με το να κινηθείς νομικά δε νομίζω ότι πολυισχύει. Γι' αυτό υπάρχει η απόφαση κατανομής για να αποφασίζει η εκάστοτε Κυβέρνηση πότε θα προχωρήσει σε διορισμό. Το ότι προκηρύχθηκε ένας διαγωνισμός δε συνεπάγεται και υποχρέωση άμεσου διορισμού. Ίσως νομικά να μπορούσες να κινηθείς αν τυχόν έβγαζαν άλλη Προκήρυξη για τον ίδιο φορέα και για την ίδια ειδικότητα. Δεν είμαι δικηγόρος αλλά πιστεύω έτσι έχουν τα πράγματα...


@xana
Επειδή και εγώ περιμένω οριστικά ΠΕ, όντως το Υπ. Μεταναστευτικής Πολιτικής έβγαλε προκήρυξη, βέβαια δεν ξέρω εάν μας επηρεάζει.
Αλλά κατά την προσωπική μου άποψη, θεωρώ ότι είναι κρίμα να βγάζεις μια προκήρυξη να μην τα προχωράς και κατά μία έννοια να "εγκλωβίζεις" κόσμο "στο περίμενε".

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Παρ Ιούλ 20, 2018 12:56 pm

merm έγραψε:
xana έγραψε:
kozuser έγραψε:Αν συμβεί κάτι τετοιο εγω θα κινηθώ νομικά...αν και έχω περάσει ευτυχώς και σε άλλες προκηρυξεις αυτο δεν θα περάσει 'ετσι. :twisted:


Παιδιά, μην τρελαίνεστε... Κατανοώ πόσο ψυχοφθόρο είναι όλο αυτό (φανταστείτε για εμάς που περιμένουμε οριστικά πως είναι...) αλλά δεν ξέρετε από κάπου ότι δε θα προχωρήσει ο διορισμός. Απλά δεν έχει τρέξει ακόμα η απόφαση κατανομής. Κάποια στιγμή θα προχωρήσει.

Επιπρόσθετα, αυτό με το να κινηθείς νομικά δε νομίζω ότι πολυισχύει. Γι' αυτό υπάρχει η απόφαση κατανομής για να αποφασίζει η εκάστοτε Κυβέρνηση πότε θα προχωρήσει σε διορισμό. Το ότι προκηρύχθηκε ένας διαγωνισμός δε συνεπάγεται και υποχρέωση άμεσου διορισμού. Ίσως νομικά να μπορούσες να κινηθείς αν τυχόν έβγαζαν άλλη Προκήρυξη για τον ίδιο φορέα και για την ίδια ειδικότητα. Δεν είμαι δικηγόρος αλλά πιστεύω έτσι έχουν τα πράγματα...


@xana
Επειδή και εγώ περιμένω οριστικά ΠΕ, όντως το Υπ. Μεταναστευτικής Πολιτικής έβγαλε προκήρυξη, βέβαια δεν ξέρω εάν μας επηρεάζει.
Αλλά κατά την προσωπική μου άποψη, θεωρώ ότι είναι κρίμα να βγάζεις μια προκήρυξη να μην τα προχωράς και κατά μία έννοια να "εγκλωβίζεις" κόσμο "στο περίμενε".


Το Μεταναστευτικής έβγαλε για την Κεντρική του Υπηρεσία ρε συ merm. Η 6Κ/2017 είναι για την Υπηρεσία Ασύλου. Στο ίδιο Υπουργείο ανήκουν αλλά άλλα πόστα. Επίσης, το ότι βγήκε κι άλλη Προκήρυξη δε σημαίνει ότι θα ακυρωθεί η προηγούμενη, ίσα ίσα που δείχνει ανάγκες για προσωπικό.

Στους ΠΕ δεν έχουν καν οριστικά. Πώς έχουν λοιπόν κόσμο στο περίμενε;

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Παρ Ιούλ 20, 2018 1:01 pm

cloelia έγραψε:Χωρίς παρεξήγηση, ας προσπαθουμε να ειμαστε λίγο προσεκτικοί στις πληροφοριες που αναρτουμε ως επίσημες...Γιατί να σπέρνουμε τον πανικό...Δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να ακυρώσουν τον διαγωνισμό. Να αργήσει μπορεί Αλλά να ακυρωθεί αποκλείεται. Επομένως ας αφήσουμε τις ανασφάλειες μας καλύτερα στην άκρη.


Να ακυρωθεί ο διαγωνισμός όντως αποκλείεται, αλλά για να είμαστε αντικειμενικοί, δε μας υπέγραψε κανείς κανένα συμβόλαιο ότι θα μας πάρει (όσους θα είναι στα οριστικά τέλος πάντων). Δηλαδή προσωπικά και στα οριστικά να είμαι, έναν προβληματισμό θα τον έχω αν π.χ. γίνουν εκλογές χωρίς να έχει προλάβει αυτή η Κυβέρνηση να προχωρήσει διορισμό. Από την άλλη πρόκειται για ένα φορέα που σίγουρα έχει ανάγκες. Για εσάς που έχουν ήδη βγει οριστικά, όμως, δε συντρέχει λόγος ανησυχίας. Απλά κωλυσιεργούν λίγο παραπάνω από το σύνηθες. Με το ελληνικό δημόσιο έχετε να κάνετε, είναι λογικό.

cloelia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Δεκ 26, 2017 11:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό cloelia » Παρ Ιούλ 20, 2018 1:22 pm

Η νέα προκήρυξη αφορά την πλήρωση 46 θέσεων στο Υπουργείο μεταναστευτικής πολιτικής. Οι δικές μας θέσεις είναι για την υπηρεσία ασύλου Όχι για το Υπουργείο.

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Παρ Ιούλ 20, 2018 1:31 pm

Υπομονή χρειάζεται, όλα κινούνται σε τόσο αργούς ρυθμούς που το παράλογο θα ήταν να εξελίσσονταν απρόσκοπτα. Ένας διαγωνισμός που έχει ολοκληρωθεί δε μπορεί να ακυρωθεί,εξάλλου δεν υπάρχουν βάσιμα στοιχεία για να εξαχθεί τέτοιου είδους συμπέρασμα.Οι ΠΕ περιμένουμε 13 μήνες και τα οριστικά από φθινόπωρο θα ξέρουμε,σύμφωνα με ενημέρωση από αρμόδιο υπάλληλο. Σίγουρα οι πιέσεις που ασκούνται από τους φορείς και το πόσο γρήγορα κινούν τις διαδικασίές διαδραματίζουν πρωτεύοντα ρόλο,ωστόσο η κωλυσιεργία είναι η πλέον αναμενόμενη.Μην καταστροφολογείτε,όλα θα γίνουν,έστω και αν αυτό προϋποθέτει την εξάντληση της υπομονής μας.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Παρ Ιούλ 20, 2018 1:39 pm

cloelia έγραψε:Χωρίς παρεξήγηση, ας προσπαθουμε να ειμαστε λίγο προσεκτικοί στις πληροφοριες που αναρτουμε ως επίσημες...Γιατί να σπέρνουμε τον πανικό...Δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να ακυρώσουν τον διαγωνισμό. Να αργήσει μπορεί Αλλά να ακυρωθεί αποκλείεται. Επομένως ας αφήσουμε τις ανασφάλειες μας καλύτερα στην άκρη.


Η υπηρεσια δημιουργησε ολη αυτη την αναστατωση απ τη στιγμη που μας ελεγαν οτι ιουλιο θα μας παρουν. Κ τωρα αντι να εχουμε τοποθετηθει καθομαστε κ συζηταμε για το ποτε, το αν κλπ οταν απ το υπ. Διοικ. Ανασ. ενημερωνουν οτι ειναι σε συζητήσεις με την πολιτική ηγεσία ως προς την έγκριση των πινακων κατανομης, γιατο αν θα προχωρήσουν κ πότε...όχι σύντομα ειπαν

Τι να λεμε λοιπον

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Κυρ Ιούλ 22, 2018 6:04 pm

Παιδιά, όχι άλλη καταστροφολογια. Όχι άλλα "μαύρα" σενάρια. Όχι άλλη κινδυλογια. Καταντάει αφόρητα κουραστική η συγκεκριμένη δημοσιεύση. Θα έλεγα ότι καταντάει και προκλητική προς άλλους συναδέλφους. Ανοίξτε μια νέα δημοσίευση γκρίνιας και σεναρίων. Σεβαστείτε όλες τις κατηγορίες που βρίσκονται εδώ ΠΕ ΤΕ ΔΕ. Πολλές φορές καταντάει και προκλητικό να συζητάνε οι όντως οριστικά διορισμένοι. Για σκεφτείτε και αυτούς που δεν είναι στη θέση σας; Η σκεφτείτε τους επιλαχόντες που μια μη αποδοχή τους δίνει το ''εισητηριο''. Σε κάθε περίπτωση σταματήστε να γκρινιάζετε και ηρεμήστε. Όχι άλλα σενάρια αν δε σας προσλάβουν, αν θα γίνουν εκλογές αν θα έρθουν δεινόσαυροι!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει είτε μιζεριασετε εδώ μέσα είτε όχι. Αν δε το ξέρατε πώς λειτουργεί το ΑΣΕΠ και το δημόσιο γενικότερα πριν κάνετε την αίτηση, ήταν μια καλή ευκαιρία!

historian
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Δευ Μαρ 06, 2017 2:21 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό historian » Δευ Ιούλ 23, 2018 1:36 am

Η υπηρεσία ασύλου ανήκει στο Υπουργείο και κάποιες από αυτές τις θέσεις είναι στην Κεντρική Υπηρεσία. Απαράδεκτη η καθυστέρηση τόσο για την κατανομή όσο και για τους ΠΕ. Θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι μεθοδευμένη η καθυστέρηση. Το υπουργείο όπως κάποιος έγραψε είναι νεοσύστατο, ανοργάνωτο και απ' ότι διάβασα σε διαδικασία μετακόμισης στο κτίριο του Κεράνη. Από Σεπτέμβρη βλέπω οριστικά στην καλύτερη.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 4 επισκέπτες