Υπάρχει λόγος αποβολής από τον διαγωνισμό ;

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
Panos1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Υπάρχει λόγος αποβολής από τον διαγωνισμό ;

Δημοσίευσηαπό Panos1 » Πέμ Ιούλ 12, 2018 5:45 pm

Καλησπέρα, έχω στείλει μία οριστικοποιημένη αίτηση για την 6Κ/2018 την οποία μετέπειτα ακύρωσα ώστε να την διορθώσω. Δημιούργησα μία νέα αίτηση σύμφωνα με τις οδηγίες την οποία οριστικοποίησα και έστειλα στην συνέχεια στον ΑΣΕΠ την εκτυπωμένη μορφή της. Για την δεύτερη(διορθωμένη) αίτηση που απέστειλα στις οδηγίες αναφέρει ότι πρέπει να αναγράφω σε αυτή <<Νέα Αίτηση>> , όμως δεν γίνεται ξεκάθαρο αν πρέπει να αναγράφεται <<Νέα αίτηση>> επάνω στο στην ίδια την αίτηση ή στον ταχυδρομικό φάκελο με τον οποίο αποστάλθηκε και έτσι σημείωσα επάνω στον φάκελο ( Asep Post) τον χαρακτηριστικό << Νέα αίτηση>> αφού συμβουλευτικά τον υπάλληλο τον ταχυδρομείου.

Θα μπορούσε το παραπάνω να θεωρηθεί ως αίτιο για την αποβολή μου από τον διαγωνισμό λόγο πολλαπλών αιτήσεων ;

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Re: Υπάρχει λόγος αποβολής από τον διαγωνισμό ;

Δημοσίευσηαπό niki258 » Πέμ Ιούλ 12, 2018 5:57 pm

Panos1 έγραψε:Καλησπέρα, έχω στείλει μία οριστικοποιημένη αίτηση για την 6Κ/2018 την οποία μετέπειτα ακύρωσα ώστε να την διορθώσω. Δημιούργησα μία νέα αίτηση σύμφωνα με τις οδηγίες την οποία οριστικοποίησα και έστειλα στην συνέχεια στον ΑΣΕΠ την εκτυπωμένη μορφή της. Για την δεύτερη(διορθωμένη) αίτηση που απέστειλα στις οδηγίες αναφέρει ότι πρέπει να αναγράφω σε αυτή <<Νέα Αίτηση>> , όμως δεν γίνεται ξεκάθαρο αν πρέπει να αναγράφεται <<Νέα αίτηση>> επάνω στο στην ίδια την αίτηση ή στον ταχυδρομικό φάκελο με τον οποίο αποστάλθηκε και έτσι σημείωσα επάνω στον φάκελο ( Asep Post) τον χαρακτηριστικό << Νέα αίτηση>> αφού συμβουλευτικά τον υπάλληλο τον ταχυδρομείου.

Θα μπορούσε το παραπάνω να θεωρηθεί ως αίτιο για την αποβολή μου από τον διαγωνισμό λόγο πολλαπλών αιτήσεων ;

Αφού ακυρώσατε την πρώτη αίτηση,δε θα έχετε πρόβλημα ,δε συντρέχει θέμα πολλαπλών αιτήσεων.

Panos1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Panos1 » Πέμ Ιούλ 12, 2018 6:09 pm

Σας ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω προβεί βήμα βήμα την διαδικασία ακυρώσης και επαναποστολη της νέας αίτησης με μόνο παρατυπία αυτή που προανέφερα. Δεν γνωρίζω την αυστηρότητα του ΑΣΕΠ, δεν έχω πρότερη εμπειρία. Ίσως υπαρχει κάποιος λόγος που θα μπορούσε να δημιουργήσει πρόβλημα στην συσχέτιση η κάπου αλλού?

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό niki258 » Πέμ Ιούλ 12, 2018 9:20 pm

Panos1 έγραψε:Σας ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω προβεί βήμα βήμα την διαδικασία ακυρώσης και επαναποστολη της νέας αίτησης με μόνο παρατυπία αυτή που προανέφερα. Δεν γνωρίζω την αυστηρότητα του ΑΣΕΠ, δεν έχω πρότερη εμπειρία. Ίσως υπαρχει κάποιος λόγος που θα μπορούσε να δημιουργήσει πρόβλημα στην συσχέτιση η κάπου αλλού?

Παρακαλώ. Δεν θα υπάρξει θέμα θεωρώ,αφού το αναγράψατε στο φάκελο και ακυρώσατε την αρχική αίτηση. Άλλως,θα μιλάμε για ακραία τυπολατρία που σίγουρα θα μπορεί να θεμελιώσει λόγο ένστασης σε περίπτωση αποβολής σας από τη διαδικασία.

Panos1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Panos1 » Πέμ Ιούλ 12, 2018 9:59 pm

niki258 έγραψε:
Panos1 έγραψε:Σας ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω προβεί βήμα βήμα την διαδικασία ακυρώσης και επαναποστολη της νέας αίτησης με μόνο παρατυπία αυτή που προανέφερα. Δεν γνωρίζω την αυστηρότητα του ΑΣΕΠ, δεν έχω πρότερη εμπειρία. Ίσως υπαρχει κάποιος λόγος που θα μπορούσε να δημιουργήσει πρόβλημα στην συσχέτιση η κάπου αλλού?

Παρακαλώ. Δεν θα υπάρξει θέμα θεωρώ,αφού το αναγράψατε στο φάκελο και ακυρώσατε την αρχική αίτηση. Άλλως,θα μιλάμε για ακραία τυπολατρία που σίγουρα θα μπορεί να θεμελιώσει λόγο ένστασης σε περίπτωση αποβολής σας από τη διαδικασία.

Έχω ακούσει πολλά για αυτή την τυπολατρία του ελληνικού δημοσίου είναι αλήθεια αλλά ελπίζω να μην φθάνει ως εκεί... Να είστε καλά για τον χρόνο σας ευχαριστώ.

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot], melissa1 και 4 επισκέπτες