Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
pelinaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2018 3:04 am

Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δημοσίευσηαπό pelinaa » Πέμ Ιουν 14, 2018 9:44 am

Καλημέρα σε όλους.

Για την προκήρυξη 6κ/2018 που είναι για σωφρονιστικούς εμείς με απολυτήριο λυκείου έχουμε καμία ελπίδα ρε παιδιά?? Ειδικά για τις γυναικείες θέσεις που είναι και λίγες.

georgekn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 21, 2014 5:38 am

Re: Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δημοσίευσηαπό georgekn » Παρ Ιουν 15, 2018 8:32 pm

Ούτε καν, και ελπίζω όλοι όσοι μπουν να είναι με πτυχίο ιεκ μπας και εκσυχρονιστουμε λίγο .

pelinaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2018 3:04 am

Re: Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δημοσίευσηαπό pelinaa » Παρ Ιουν 15, 2018 11:43 pm

Το αν θα μπουν κάποιοι με ΙΕΚ ή με απολυτήριο που κολλάει με τον εκσυγχρονισμό?? Έχεις ιδέα ότι αυτοί που θα μπουν με ΙΕΚ έχουν απλά ένα ΙΕΚ φύλαξης αρχαιολογικών χώρων? Καμιά σχέση με φιλακες και κρατούμενους δηλαδή. Όποτε σκέψου καλύτερα αυτά που λες άλλη φορά.

galini
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιαν 25, 2017 4:51 pm

Re: Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δημοσίευσηαπό galini » Σάβ Ιουν 16, 2018 4:55 am

Και οχι μονο αυτο,αν καταφερεις να σε επιλεξουν,θα εχεις αργοτερα και τις υπολοιπες διαδικασιες που δεν εισαι σιγουρος οτι θα περασεις...Το ερωτημα μου ειναι ποτε καταθετεις τη βεβαιωση απο το γιατρο για την υψομετρηση και πως τη βρισκω;

pelinaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2018 3:04 am

Re: Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δημοσίευσηαπό pelinaa » Σάβ Ιουν 16, 2018 11:45 pm

Σιγουρα εχεις και αλλες διαδικασιες μετα και τα αθληματα ειναι δυσκολα αποτι ξερω αλλα οσοι διοριστουν θα προσπαθησουν πολυ. Τωρα οσον αφορα το χαρτι του γιατρου για το υψος πρεπει να το συμπεριλαβεις μαζι με ολα τα υπολοιπα δικαιολογητικα στον φακελο που θα στειλεις.

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δημοσίευσηαπό evi44 » Κυρ Ιουν 17, 2018 12:21 am

pelinaa έγραψε:Καλημέρα σε όλους.

Για την προκήρυξη 6κ/2018 που είναι για σωφρονιστικούς εμείς με απολυτήριο λυκείου έχουμε καμία ελπίδα ρε παιδιά?? Ειδικά για τις γυναικείες θέσεις που είναι και λίγες.



Αρκετα χλωμο φαινεται εως καταχλωμο, αλλα κανεις δεν μπορει 100% να σου το προεξοφλησει, δεδομενου οτι παρολο που τουλαχιστον ιεκ φυλακων μουσειων εχουν πολλοι, ισως δε δειξουν τοση ζητηση για τις συγκεκριμενες θεσεις για μια σειρα απο λογους.. Οσον αφορα στην πρωτη επικουρια δεν μπορουμε να γνωρίζουμε απολυτα ποσοι ειναι κατοχοι της ζητουμενης πιστοποιησης.. Τωρα αν εχεις δυνατο απολυτηριο, δευτερο αποδεκτο τιτλο γλωσσες ισως αξίζει ν κανεις την αιτηση για να μη λες οτι δεν επαιξες με τις πιθανοτητες.. Αλλωστε τιθεται κι ενα καθοριστικής σημασιας κριτηριο απρόβλεπτο οπως εχει αποδειξει η τακτική ασεπ.. Θα εξειδικευσουν πολυ τη συναφεια της εμπειριας ως προς τη φυλαξη η θα αποδεχτουν και εμπειρια πχ υπαλληλου γραφειου? Διοτι εγω τουλαχιστον γνωριζω αρκετα ατομα που αν κ με απολυτηριο λυκειου χωρις ιεκ, εχουν δουλεψει σε μουσεια ως φυλακες με ιδοχ.. Αν λοιπον πιασουν την δικη τους εμπειρία εκει ως συναφη και δε μετρησουν καθολου τη δικια σου που ενδεχομένως δεν εχει σχεση με φυλαξη, αλλαζουν κατα πολυ οι συσχετισμοι και μπαινεις χαμηλα στον πινακα εφοσον δε συγκεντρωνεις καθολου μορια στην εμπειρια

georgekn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 21, 2014 5:38 am

Re: Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δημοσίευσηαπό georgekn » Κυρ Ιουν 17, 2018 10:13 am

pelinaa έγραψε:Το αν θα μπουν κάποιοι με ΙΕΚ ή με απολυτήριο που κολλάει με τον εκσυγχρονισμό?? Έχεις ιδέα ότι αυτοί που θα μπουν με ΙΕΚ έχουν απλά ένα ΙΕΚ φύλαξης αρχαιολογικών χώρων? Καμιά σχέση με φιλακες και κρατούμενους δηλαδή. Όποτε σκέψου καλύτερα αυτά που λες άλλη φορά.

Ίσως πρέπει να διαβάσεις τον οδηγό σπουδών των δυο ειδικοτήτων που αναφέρονται στην προκήρυξη και μετά να σχολιάσεις . Και ναι όταν το προσωπικό είναι καταρτισμένο αυτό λέγετε εκσυγχρονισμός .

galini
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιαν 25, 2017 4:51 pm

Re: Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δημοσίευσηαπό galini » Κυρ Ιουν 17, 2018 10:44 pm

georgekn έγραψε:
pelinaa έγραψε:Το αν θα μπουν κάποιοι με ΙΕΚ ή με απολυτήριο που κολλάει με τον εκσυγχρονισμό?? Έχεις ιδέα ότι αυτοί που θα μπουν με ΙΕΚ έχουν απλά ένα ΙΕΚ φύλαξης αρχαιολογικών χώρων? Καμιά σχέση με φιλακες και κρατούμενους δηλαδή. Όποτε σκέψου καλύτερα αυτά που λες άλλη φορά.

Ίσως πρέπει να διαβάσεις τον οδηγό σπουδών των δυο ειδικοτήτων που αναφέρονται στην προκήρυξη και μετά να σχολιάσεις . Και ναι όταν το προσωπικό είναι καταρτισμένο αυτό λέγετε εκσυγχρονισμός .





Νομιζω οτι για οποιοδηποτε τιτλο δεν μοριοδοτουνται οι ξενες γλωσσες και οι γνωσεις Η/Υ ή απλως δεν ειναι απαραιτητα;

Giorgos999
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιουν 25, 2018 8:17 am

Re: Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δημοσίευσηαπό Giorgos999 » Τρί Ιουν 26, 2018 6:59 pm

Καλησπέρα έκανα την αίτηση με απολυτήριο λυκείου και ενσημα 60 μήνες αγγλικά ecdl εντοπιότητα έχω πιθανότητες?

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Σάβ Ιουν 30, 2018 2:01 pm

Giorgos999 έγραψε:Καλησπέρα έκανα την αίτηση με απολυτήριο λυκείου και ενσημα 60 μήνες αγγλικά ecdl εντοπιότητα έχω πιθανότητες?


To ecdl δεν μετράει.

Ένσημα τι εννοείς ? προϋπηρεσία από που ? το ΑΣΕΠ ζητούσε συγκεκριμένη προϋπηρεσία.

Τα απολυτήρια δυστυχώς ανήκουν στο Β επικουρικό Πίνακα.

Spiros131
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 4:15 am

Re: Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δημοσίευσηαπό Spiros131 » Σάβ Ιούλ 14, 2018 12:47 pm

Ερώτηση παιδιά. .. εχω κανει για εξωτερικη φρουρα .Έχω πτυχιο ιεκ στέλεχος υπηρεσιών ασφαλείας,εντοπιοτητα και στη πόλη μου παίρνουν 5 άτομα. ..Έχω πιθανότητες?

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Σάβ Ιούλ 14, 2018 1:56 pm

Spiros131 έγραψε:Ερώτηση παιδιά. .. εχω κανει για εξωτερικη φρουρα .Έχω πτυχιο ιεκ στέλεχος υπηρεσιών ασφαλείας,εντοπιοτητα και στη πόλη μου παίρνουν 5 άτομα. ..Έχω πιθανότητες?


Προφανώς και έχεις πιθανότητες.

Panos1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2018 2:44 pm

Re: Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δημοσίευσηαπό Panos1 » Σάβ Ιούλ 14, 2018 2:32 pm

Spiros131 έγραψε:Ερώτηση παιδιά. .. εχω κανει για εξωτερικη φρουρα .Έχω πτυχιο ιεκ στέλεχος υπηρεσιών ασφαλείας,εντοπιοτητα και στη πόλη μου παίρνουν 5 άτομα. ..Έχω πιθανότητες?


Σπύρο από την στιγμή που έχεις εντοπιότητα έχεις προταιρεότητα από όλους ακόμη και αν δεν είχες πτυχίο ΙΕΚ. Τώρα ακόμη και αν έχει και άλλους στην πόλη σου που έκαναν αίτηση με εντοπιότητα τότε θα έχεις προτεραιότητα λόγο του πτυχίου ΙΕΚ. Από ποια πόλη είσαι ; Έχεις δηλώσει άλλες περιοχές εκτός από την πόλη σου; αν ναι τότε σίγουρα θα διοριστείς κάπου αρκεί να έκανες έγκυρη αίτηση.

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Σάβ Ιούλ 14, 2018 11:10 pm

Panos1 έγραψε:
Spiros131 έγραψε:Ερώτηση παιδιά. .. εχω κανει για εξωτερικη φρουρα .Έχω πτυχιο ιεκ στέλεχος υπηρεσιών ασφαλείας,εντοπιοτητα και στη πόλη μου παίρνουν 5 άτομα. ..Έχω πιθανότητες?


Σπύρο από την στιγμή που έχεις εντοπιότητα έχεις προταιρεότητα από όλους ακόμη και αν δεν είχες πτυχίο ΙΕΚ. Τώρα ακόμη και αν έχει και άλλους στην πόλη σου που έκαναν αίτηση με εντοπιότητα τότε θα έχεις προτεραιότητα λόγο του πτυχίου ΙΕΚ. Από ποια πόλη είσαι ; Έχεις δηλώσει άλλες περιοχές εκτός από την πόλη σου; αν ναι τότε σίγουρα θα διοριστείς κάπου αρκεί να έκανες έγκυρη αίτηση.


Sorry Panos αλλα νομιζω οτι κανεις λαθος.. Οταν καποιος εχει απλη εντοπιότητα χωρις τον απαιτουμενο τιτλο για ενταξη στους κυριους πινακες, δεν προηγειται αυτου που εχει ιεκ, ακομη κι αν ο τελευταίος δεν εχει εντοπιοτητα.. Το αντιθετο συμβαινει.. Τωρα μεταξυ ατομων που εχουν το απαιτουμενο ιεκ οντως προηγουνται αυτοι που διαθετουν εντοπιοτητα... Και φυσικα το παιδι που εχει και τον κυριο τιτλο και την εντοπιοτητα εχει πολλες πιθανοτητες παντα βεβαια σε συναρτηση με τα προσοντα των συνυποψηφιων που διεκδικουν τη συγκεκριμένη θεση

Panos1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2018 2:44 pm

Re: Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δημοσίευσηαπό Panos1 » Κυρ Ιούλ 15, 2018 2:27 am

Δηλαδή ο έχον εντοπιότητα έχει απλά ένα προβάδισμα σε σχέση με τους συνυποψηφίους που έχουν τον ίδιο τίτλο(κατηγορία)?
Είχα την εντύπωση ότι είχαν προταιρεότητα σε συγκεκριμένο αριθμό θέσεων αλλά δεν είμαι βέβαιος. όπως και να έχει εγώ θεωρώ ότι όσοι έχουν κύριο τίτλο θα έχουν κάποια θέση αρκεί να περάσουν στα αθλήματα.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες