ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Τρί Ιουν 12, 2018 10:35 am

maria101980 έγραψε:
Maryli έγραψε:
kozuser έγραψε:Τώρα ότι δήλωσα δήλωσα....εσεις που έχετε περάσει??στο περίπου...αν επιτρέπεται..


Εγώ Πελοπόννησο μεριά! Χεχε

Κ εγω!!!!


Τέλεια! :)

kozuser
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2016 5:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό kozuser » Τετ Ιουν 13, 2018 7:45 pm

Maryli έγραψε:
maria101980 έγραψε:
Maryli έγραψε:
Εγώ Πελοπόννησο μεριά! Χεχε

Κ εγω!!!!


Τέλεια! :)

χαίρομαι κορίτσια....τώρα κανένα νέο είχαμε πέρα απο το τηλεφώνημα για ΑΦΜ??

netgirl
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 22, 2008 5:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό netgirl » Τετ Ιουν 13, 2018 8:49 pm

Καλησπέρα σε όλους!
Σήμερα το μεσημέρι είχα λίγο χρόνο και πέρασα από την Υπηρεσία Ασύλου (είναι δίπλα στην τωρινή μου δουλειά) και μίλησα και με την συντονίστρια (είναι κάτι σαν προϊσταμένη) η οποία μου είπε πως προσφατα τους ενημέρωσαν από το Υπουργείο ότι θα μας καλέσουν κατά τον Αύγουστο. Δεν προσδιόρισε εάν θα είναι αρχές Αυγούστου ή τέλη Αυγούστου (θέλω να πιστεύω αρχές).
Το κλίμα στη δουλειά ήταν καλό, δεν υπήρχε ο τρελός πανικός που είχα πετύχει τις άλλες φορές. Αυτά

kozuser
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2016 5:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό kozuser » Τετ Ιουν 13, 2018 10:29 pm

netgirl έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!
Σήμερα το μεσημέρι είχα λίγο χρόνο και πέρασα από την Υπηρεσία Ασύλου (είναι δίπλα στην τωρινή μου δουλειά) και μίλησα και με την συντονίστρια (είναι κάτι σαν προϊσταμένη) η οποία μου είπε πως προσφατα τους ενημέρωσαν από το Υπουργείο ότι θα μας καλέσουν κατά τον Αύγουστο. Δεν προσδιόρισε εάν θα είναι αρχές Αυγούστου ή τέλη Αυγούστου (θέλω να πιστεύω αρχές).
Το κλίμα στη δουλειά ήταν καλό, δεν υπήρχε ο τρελός πανικός που είχα πετύχει τις άλλες φορές. Αυτά

καλά έκανες...πολύ το τραβάνε όμως...ελπίζω όπως είπες να ειναι αρχες Αυγούστου..μας γκαστρώσαν...

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Ιουν 13, 2018 11:06 pm

netgirl έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!
Σήμερα το μεσημέρι είχα λίγο χρόνο και πέρασα από την Υπηρεσία Ασύλου (είναι δίπλα στην τωρινή μου δουλειά) και μίλησα και με την συντονίστρια (είναι κάτι σαν προϊσταμένη) η οποία μου είπε πως προσφατα τους ενημέρωσαν από το Υπουργείο ότι θα μας καλέσουν κατά τον Αύγουστο. Δεν προσδιόρισε εάν θα είναι αρχές Αυγούστου ή τέλη Αυγούστου (θέλω να πιστεύω αρχές).
Το κλίμα στη δουλειά ήταν καλό, δεν υπήρχε ο τρελός πανικός που είχα πετύχει τις άλλες φορές. Αυτά


Και εγω το ιδιο. Πηγα σημερα. Καλά μου φανηκε. Οι συναδελφοι νεα παιδια κ γενικα το κλιμα καλο.
Να ρωτησω. Απ τη στιγμη που θα παραλαβουμε την συστημενη επιστολή στα χερια μας οταν θα μας καλεσουν, ποσες ημερες μας δινουν περιθωριο να παρουσιαστουμε?

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Τετ Ιουν 13, 2018 11:55 pm

netgirl έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!
Σήμερα το μεσημέρι είχα λίγο χρόνο και πέρασα από την Υπηρεσία Ασύλου (είναι δίπλα στην τωρινή μου δουλειά) και μίλησα και με την συντονίστρια (είναι κάτι σαν προϊσταμένη) η οποία μου είπε πως προσφατα τους ενημέρωσαν από το Υπουργείο ότι θα μας καλέσουν κατά τον Αύγουστο. Δεν προσδιόρισε εάν θα είναι αρχές Αυγούστου ή τέλη Αυγούστου (θέλω να πιστεύω αρχές).
Το κλίμα στη δουλειά ήταν καλό, δεν υπήρχε ο τρελός πανικός που είχα πετύχει τις άλλες φορές. Αυτά


Ευχαριστούμε για την ενημέρωση και για τον κόπο σου...
Αύγουστο,ε;;;; Πφφφφ....που να μην βιάζονταν κιόλας!!
Σε μια συζήτηση που είχα πριν λίγες μέρες περί της τοποθέτησης μού είπαν ότι γενικά αν δεν γίνει η τοποθέτηση Ιούλιο, να ελπίζω για Σεπτέμβρη μετά γιατί ο Αύγουστος είναι νεκρός μήνας...
Προτιμώ να πιστέψω τα λεγόμενα της προϊσταμένης απ την Υπηρεσία Ασύλου... :roll:

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Πέμ Ιουν 14, 2018 7:52 am

KATE4050 έγραψε:
netgirl έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!
Σήμερα το μεσημέρι είχα λίγο χρόνο και πέρασα από την Υπηρεσία Ασύλου (είναι δίπλα στην τωρινή μου δουλειά) και μίλησα και με την συντονίστρια (είναι κάτι σαν προϊσταμένη) η οποία μου είπε πως προσφατα τους ενημέρωσαν από το Υπουργείο ότι θα μας καλέσουν κατά τον Αύγουστο. Δεν προσδιόρισε εάν θα είναι αρχές Αυγούστου ή τέλη Αυγούστου (θέλω να πιστεύω αρχές).
Το κλίμα στη δουλειά ήταν καλό, δεν υπήρχε ο τρελός πανικός που είχα πετύχει τις άλλες φορές. Αυτά


Ευχαριστούμε για την ενημέρωση και για τον κόπο σου...
Αύγουστο,ε;;;; Πφφφφ....που να μην βιάζονταν κιόλας!!
Σε μια συζήτηση που είχα πριν λίγες μέρες περί της τοποθέτησης μού είπαν ότι γενικά αν δεν γίνει η τοποθέτηση Ιούλιο, να ελπίζω για Σεπτέμβρη μετά γιατί ο Αύγουστος είναι νεκρός μήνας...
Προτιμώ να πιστέψω τα λεγόμενα της προϊσταμένης απ την Υπηρεσία Ασύλου... :roll:


Άλλος μας λεει ιουλιο, άλλος Αυγουστο, άλλος Σεπτεμβρη.. Πολυ ψυχοφθορο όλο αυτο.
Ομως δεν εχει βγει ουτε το φεκ κατανομων κ ουτε το φεκ διορισμου. Αυτα κ τα 2 φεκ μαζι θελουν σε χρόνο πανω απο μηνα. Μεσα ιουνιου ειμαστε, αρα αν ειμαστε τυχεροι μπορει τελος ιουλιου να μας καλέσουν.
Αλλιως μετα Σεπτεμβρη?? Παει πολυ μακρια..τι να πω, ετσι κ αλλιως δεν ειναι στο χερι μας

anna17571
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 10, 2017 12:19 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό anna17571 » Πέμ Ιουν 14, 2018 3:33 pm

ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΤΩΝ ΔΕ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΝ

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Πέμ Ιουν 14, 2018 3:33 pm

Netgirl ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Ρε παιδιά όμως πολύ το τράβηξαν. Εγώ με όλη αυτή τη φημολογία δεν πήγα να μπω ταμείο γιατί πρέπει να κάνω μια απόλυση πρώτα καθώς παραιτήθηκα από τη δουλειά μου για να ξεκουραστώ αλλά αν πάει Αύγουστο ή Σεπτέμβρη δεν βγαίνει κ χωρίς έσοδα! Τι να πω μακάρι μέχρι να τελειώσει ο μήνας να χει βγει το ΦΕΚ κατανομής έστω να ξέρουμε ότι μετά θα περιμένουμε κανά μήνα ΦΕΚ διορισμού.

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Πέμ Ιουν 14, 2018 4:07 pm

Maryli έγραψε:Netgirl ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Ρε παιδιά όμως πολύ το τράβηξαν. Εγώ με όλη αυτή τη φημολογία δεν πήγα να μπω ταμείο γιατί πρέπει να κάνω μια απόλυση πρώτα καθώς παραιτήθηκα από τη δουλειά μου για να ξεκουραστώ αλλά αν πάει Αύγουστο ή Σεπτέμβρη δεν βγαίνει κ χωρίς έσοδα! Τι να πω μακάρι μέχρι να τελειώσει ο μήνας να χει βγει το ΦΕΚ κατανομής έστω να ξέρουμε ότι μετά θα περιμένουμε κανά μήνα ΦΕΚ διορισμού.


Ακριβώς....μα ακριβώς....μια από τα ίδια!!!
Ούτε συννενοημένοι να ήμασταν!!!
Αφού σκέφτομαι να κάνω μια απόλυση να πάω να γραφτώ τώρα... :|

anna17571
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 10, 2017 12:19 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό anna17571 » Πέμ Ιουν 14, 2018 8:57 pm

ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΤΩΝ ΔΕ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΝ?

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Πέμ Ιουν 14, 2018 9:22 pm

KATE4050 έγραψε:
Maryli έγραψε:Netgirl ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Ρε παιδιά όμως πολύ το τράβηξαν. Εγώ με όλη αυτή τη φημολογία δεν πήγα να μπω ταμείο γιατί πρέπει να κάνω μια απόλυση πρώτα καθώς παραιτήθηκα από τη δουλειά μου για να ξεκουραστώ αλλά αν πάει Αύγουστο ή Σεπτέμβρη δεν βγαίνει κ χωρίς έσοδα! Τι να πω μακάρι μέχρι να τελειώσει ο μήνας να χει βγει το ΦΕΚ κατανομής έστω να ξέρουμε ότι μετά θα περιμένουμε κανά μήνα ΦΕΚ διορισμού.


Ακριβώς....μα ακριβώς....μια από τα ίδια!!!
Ούτε συννενοημένοι να ήμασταν!!!
Αφού σκέφτομαι να κάνω μια απόλυση να πάω να γραφτώ τώρα... :|


Kate από αρχές Ιουνίου το σκεφτόμουν να πάω να κάνω πρόσληψη και απόλυση και γω να κάνω αίτηση αλλά αν δεν έχει αλλάξει η διαδικασία θέλουμε πες 7 μέρες για πρόσληψη απόλυση μην κάνει και μπαμ, μετά την αίτηση 20 -30 μέρες να απαντήσουν αν έγινε δεκτή, και μετά περίπου ένα μήνα να μπει το πρώτο επίδομα. Κ σκέφτομαι εγώ αν μέχρι να γίνουν όλα αυτά μας πουν πηγαίνετε στις θέσεις σας; μήπως δεν προλάβουμε ούτε το πρώτο επίδομα εκτός και αν μπει έτσι κι αλλιώς κ δεν συνεχίσει μετέπειτα. Αλλά σκέφτομαι ότι αν μας καλέσουν τσάμπα τα λεφτά που θα χω δώσει για τα ένσημα! Έχεις ακούσει τίποτα διαφορετικό για το ταμείο εσύ;

netgirl
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 22, 2008 5:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό netgirl » Πέμ Ιουν 14, 2018 9:31 pm

Σχετικά με το ΦΕΚ κατανομής θέσεων, είστε σίγουροι ότι είναι μια διαδικασία που μας αφορά.
Θέλω να πω, ότι η κατανομή θέσεων έχει γίνει κατά την έκδοση της προκήρυξης. Ποιο το νόημα να βγει ξανά ΦΕΚ κατανομής θέσεων?

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Πέμ Ιουν 14, 2018 11:28 pm

netgirl έγραψε:Σχετικά με το ΦΕΚ κατανομής θέσεων, είστε σίγουροι ότι είναι μια διαδικασία που μας αφορά.
Θέλω να πω, ότι η κατανομή θέσεων έχει γίνει κατά την έκδοση της προκήρυξης. Ποιο το νόημα να βγει ξανά ΦΕΚ κατανομής θέσεων?


Νομιζω πως μας αφορα. Στην 7κ.2017 βγηκε πινακας κατανομης. Εχω αναφερει το φεκ παραπανω

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Παρ Ιουν 15, 2018 12:13 am

Maryli έγραψε:
KATE4050 έγραψε:
Maryli έγραψε:Netgirl ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Ρε παιδιά όμως πολύ το τράβηξαν. Εγώ με όλη αυτή τη φημολογία δεν πήγα να μπω ταμείο γιατί πρέπει να κάνω μια απόλυση πρώτα καθώς παραιτήθηκα από τη δουλειά μου για να ξεκουραστώ αλλά αν πάει Αύγουστο ή Σεπτέμβρη δεν βγαίνει κ χωρίς έσοδα! Τι να πω μακάρι μέχρι να τελειώσει ο μήνας να χει βγει το ΦΕΚ κατανομής έστω να ξέρουμε ότι μετά θα περιμένουμε κανά μήνα ΦΕΚ διορισμού.


Ακριβώς....μα ακριβώς....μια από τα ίδια!!!
Ούτε συννενοημένοι να ήμασταν!!!
Αφού σκέφτομαι να κάνω μια απόλυση να πάω να γραφτώ τώρα... :|


Kate από αρχές Ιουνίου το σκεφτόμουν να πάω να κάνω πρόσληψη και απόλυση και γω να κάνω αίτηση αλλά αν δεν έχει αλλάξει η διαδικασία θέλουμε πες 7 μέρες για πρόσληψη απόλυση μην κάνει και μπαμ, μετά την αίτηση 20 -30 μέρες να απαντήσουν αν έγινε δεκτή, και μετά περίπου ένα μήνα να μπει το πρώτο επίδομα. Κ σκέφτομαι εγώ αν μέχρι να γίνουν όλα αυτά μας πουν πηγαίνετε στις θέσεις σας; μήπως δεν προλάβουμε ούτε το πρώτο επίδομα εκτός και αν μπει έτσι κι αλλιώς κ δεν συνεχίσει μετέπειτα. Αλλά σκέφτομαι ότι αν μας καλέσουν τσάμπα τα λεφτά που θα χω δώσει για τα ένσημα! Έχεις ακούσει τίποτα διαφορετικό για το ταμείο εσύ;


Έτσι ακριβώς είναι!
Και έτσι ακριβώς σκεφτόμουν και γω...
Τσάμπα τα λεφτά για τα ένσημα σκεφτόμουν...
Και αν μας καλούσαν πχ Ιούλιο το επίδομα που θα έπαιρνα ίσως έβγαινε η μια η άλλη με τα ένσημα που θα πλήρωνα...χωρια την ταλαιπωρία...
Και να τώρα που ίσως θα έπρεπε να το είχα κάνει...
Αν ήξερα ότι θα είναι σίγουρα αρχές Αυγούστου,δεν θα πήγαινα για ταμείο...άλλος ένας μήνας υπομονή και θα περάσει...
Αλλά με φοβίζει...μήπως ο Αύγουστος γίνει Σεπτέμβριος!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 8 επισκέπτες