2Κ/2017 Αποτελέσματα

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Gig
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Αύγ 28, 2017 2:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό Gig » Τετ Ιουν 06, 2018 3:39 pm

thes έγραψε:Καλή αρχή σε όλους!!!Απ'ότι είδα το ΦΕΚ το σύνολο των διοριστέων είναι 44 ενώ οι θέσεις της προκύρηξης ήταν 66.. λογικά κάποιοι δεν έχουν αποδεχθεί..έτσι δεν είναι???


Δεν θα έλεγα ¨αποδεχθεί" ακριβώς γιατί μπορεί κ όσοι είναι στη λίστα του ΦΕΚ να μην αποδεχθούν τον διορισμό τελικά και να μη πάνε να ορκιστούν.

thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 10:17 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό thes » Τετ Ιουν 13, 2018 12:15 am

zisis168 έγραψε:
Gig έγραψε:
thes έγραψε:Καλή αρχή σε όλους!!!Απ'ότι είδα το ΦΕΚ το σύνολο των διοριστέων είναι 44 ενώ οι θέσεις της προκύρηξης ήταν 66.. λογικά κάποιοι δεν έχουν αποδεχθεί..έτσι δεν είναι???


Δεν θα έλεγα ¨αποδεχθεί" ακριβώς γιατί μπορεί κ όσοι είναι στη λίστα του ΦΕΚ να μην αποδεχθούν τον διορισμό τελικά και να μη πάνε να ορκιστούν.
Ένα 5-10 % από τους 44 δεν θα αποδεχθεί .Τώρα κάποιοι που δεν είναι στο ΦΕΚ διοριστέων είναι πολύ πιθανό να βγαίνουν για αυτούς τις επόμενες ημέρες ατομικές πράξεις διορισμού όπως γίνεται και για τους ΠΕ ( ψάξτε στη διαύγεια ) . Δυστυχώς όμως δεν γνωρίζουμε πόσοι δεν αποδέχθηκαν από την αρχή την θέση . Το μόνο σίγουρο "ΘΑ ΈΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΟΙ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΛΊΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΈΡΘΕΙ Η ΣΕΙΡΆ ΤΟΥΣ"


Καλησπέρα..Προσπάθησα να κάνω αναζήτηση στο διαύγεια και το μόνο που μπόρεσα ήταν να βλέπω της αναπληρώσεις για διάφορους διαγωνισμούς.
Μπορείς να με καθοδηγήσεις λίγο πως μπορώ να αναζητήσω ατομικές πράξεις διορισμού??
Ευχαριστώ!

thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 10:17 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό thes » Τετ Ιουν 13, 2018 8:23 pm

zisis168 έγραψε:
thes έγραψε:
zisis168 έγραψε:Ένα 5-10 % από τους 44 δεν θα αποδεχθεί .Τώρα κάποιοι που δεν είναι στο ΦΕΚ διοριστέων είναι πολύ πιθανό να βγαίνουν για αυτούς τις επόμενες ημέρες ατομικές πράξεις διορισμού όπως γίνεται και για τους ΠΕ ( ψάξτε στη διαύγεια ) . Δυστυχώς όμως δεν γνωρίζουμε πόσοι δεν αποδέχθηκαν από την αρχή την θέση . Το μόνο σίγουρο "ΘΑ ΈΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΟΙ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΛΊΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΈΡΘΕΙ Η ΣΕΙΡΆ ΤΟΥΣ"


Καλησπέρα..Προσπάθησα να κάνω αναζήτηση στο διαύγεια και το μόνο που μπόρεσα ήταν να βλέπω της αναπληρώσεις για διάφορους διαγωνισμούς.
Μπορείς να με καθοδηγήσεις λίγο πως μπορώ να αναζητήσω ατομικές πράξεις διορισμού??
Ευχαριστώ!
διαυγεια -- > υπουργειο δικαιοσύνης ---> στην αναζήτηση γράψε διορισμός ή ψάξε όλες τις σελίδες πχ βρήκα αυτό https://diavgeia.gov.gr/doc/ΨΒΦΡΩ-ΣΟΟ?inline=true. Αναπληρώσεις δεν έχουν γίνει ακόμα και τις βλέπεις μονο στο διαυγεια --- >Ασεπ


Ευχαριστώ πολύ!!οπότε αναζητώ στο φορέα!!

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Δευ Ιουν 25, 2018 11:45 pm

DTINFINITY έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Φίλε μου αν δεις τα....σκούρα και έχεις πετύχει ΚΑΙ σε άλλο διαγωνισμό ΣΑΧ, καλύτερα να παραμείνεις ΜΟΝΟ εκεί που είσαι διότι αν εργαστείς έστω μία μόνο ημέρα με σύμβαση αορίστου χρόνου και παραιτηθείς τότε έχεις κώλυμα διόρισμου ολόκληρης πενταετίας και για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα δεν θα μπορείς να αναλάβεις υπηρεσία στον ευρύτερο δημόσιο τομέα ως μόνιμος ή αορίστου χρόνου!Να παραμείνεις εκεί που τώρα είσαι και να δοξάζεις τον θεό που βρήκες σταθερή εργασία!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ...

Αρχικά θα σε ευχαριστήσω για τα συγχαρητήρια, αλλά θα συμφωνήσω και με τον συμφορουμιτη knts, στο ότι δεν υπάρχει κανένα κώλυμα διορισμού και καλό θα ήταν αν δεν γνωρίζουμε να μην εκφραζόμαστε απόλυτα ειδικά σε δημόσιες συζητήσεις διότι παραπληροφορουμε κι άλλους που μπορεί να είναι σε παρόμοια κατάσταση.
Τουλάχιστον σύμφωνα με τον ΑΣΕΠ από τον οποίο έχω γραπτή απάντηση αλλά και απο το Υπουργείο εσωτερικών μπορείς να διοριστείς σε θέση άλλου διαγωνισμού αρκεί να είχες συμμετάσχει και να είχαν κλείσει οι αιτήσεις πριν την ανάληψη υπηρεσία ως τακτικό προσωπικό σε φορέα του δημοσίου κλπ. που ακολουθεί τον υπαλληλικό κώδικα.


Σου απαντάω ξανά έπειτα από τόσο καιρό διότι πραγματικά πλέον έχω σοβαρές πιθανότητες να βρεθώ ΚΑΙ εγώ αντιμέτωπος με τέτοιο ενδεχόμενο, βλέπε τις προκηρύξεις 10Κ/2017 και 1Κ/2018...Σε ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση να 'σαι καλά και καλή σταδιοδρομία στην νέα θέση εργασίας...

ioanna_2004
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Αύγ 09, 2006 3:46 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό ioanna_2004 » Πέμ Ιουν 28, 2018 1:10 pm

Καλησπέρα σε όλους σας.
Καθότι δεν έχω ιδέα πως πάει το σύστημα, αν μπορέσει κάποιος να με διαφωτίσει.... :idea:
Επειδή είμαι επιλαχούσα, ξέρετε, αν τυχόν πάρουν επιλαχόντες, πότε υπάρχει πιθανότητα να τους καλέσουν;
Και, αν τελικά πάρουν, θα γίνει ανακατανομή των θέσεων από την αρχή του πίνακα για όλους (και αυτών που έχουν ήδη ξεκινήσει εννοώ) ή θα καλέσουν άτομα στις θέσεις όσων τελικά αρνήθηκαν;

exc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Οκτ 31, 2017 11:52 am

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό exc » Σάβ Ιουν 30, 2018 10:11 am

ioanna_2004 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους σας.
Καθότι δεν έχω ιδέα πως πάει το σύστημα, αν μπορέσει κάποιος να με διαφωτίσει.... :idea:
Επειδή είμαι επιλαχούσα, ξέρετε, αν τυχόν πάρουν επιλαχόντες, πότε υπάρχει πιθανότητα να τους καλέσουν;
Και, αν τελικά πάρουν, θα γίνει ανακατανομή των θέσεων από την αρχή του πίνακα για όλους (και αυτών που έχουν ήδη ξεκινήσει εννοώ) ή θα καλέσουν άτομα στις θέσεις όσων τελικά αρνήθηκαν;


Οι περισσότεροι που ήταν να αρνηθούν το έχουν ήδη κάνει, οπότε η διαδικασία προχωράει, μπορείς να επικοινωνήσεις με το υπουργείο για το πως προχωράνε τα πράγματα (κάποια κ. Αναγνωστοπουλου δες προηγούμενα ποστ). Φυσικά δεν θα γίνει ανακατανομή των θέσεων από την αρχή του πίνακα για όλους αλλά θα καλέσουν άτομα στις θέσεις όσων τελικά αρνήθηκαν, οπότε κάποιος επιλαχών μπορεί να πάει σε θέση "καλύτερη", στην οποία είχε βάλει μεγαλύτερη προτεραιότητα από κάποιον με περισσότερα μόρια, που πέρασε κατευθείαν.

ioanna_2004
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Αύγ 09, 2006 3:46 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό ioanna_2004 » Δευ Ιούλ 02, 2018 5:21 pm

Σε ευχαριστώ πολύ exc.
Μίλησα σήμερα με υπουργείο, με τη συγκεκριμένη κυρία, και μου είπε πως δεν έχουν φτάσει ακόμη στο στάδιο των επιλαχόντων.
Τη ρώτησα αν έχει καμία ιδέα για το πότε περίπου αλλά δεν γνώριζε να μου πει.
Ελπίζω να μη καθυστερήσουν πάρα πολύ και μας προλάβουν τίποτα πολιτικές εξελίξεις (εκλογές, κλπ), ή περάσει μεγάλο χρονικό διάστημα και δεν είναι πλέον υποχρεωμένοι να διορίσουν επιλαχόντες (δε ξέρω αν υφίσταται κάτι τέτοιο).
Για να δούμε...

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τρί Ιούλ 03, 2018 8:48 pm

ioanna_2004 έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ exc.
Μίλησα σήμερα με υπουργείο, με τη συγκεκριμένη κυρία, και μου είπε πως δεν έχουν φτάσει ακόμη στο στάδιο των επιλαχόντων.
Τη ρώτησα αν έχει καμία ιδέα για το πότε περίπου αλλά δεν γνώριζε να μου πει.
Ελπίζω να μη καθυστερήσουν πάρα πολύ και μας προλάβουν τίποτα πολιτικές εξελίξεις (εκλογές, κλπ), ή περάσει μεγάλο χρονικό διάστημα και δεν είναι πλέον υποχρεωμένοι να διορίσουν επιλαχόντες (δε ξέρω αν υφίσταται κάτι τέτοιο).
Για να δούμε...


Επειδή αυτό με ενδιαφέρει κι εμένα (είμαι επιλαχών κ ξέρω ήδη ότι έχουν στείλει δηλώσεις μη αποδοχής) θα σε παρακαλούσα αν έχεις κάτι νεότερο να το γράψεις εδώ!!

ioanna_2004
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Αύγ 09, 2006 3:46 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό ioanna_2004 » Τετ Ιούλ 04, 2018 1:46 pm

italos77 έγραψε:
ioanna_2004 έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ exc.
Μίλησα σήμερα με υπουργείο, με τη συγκεκριμένη κυρία, και μου είπε πως δεν έχουν φτάσει ακόμη στο στάδιο των επιλαχόντων.
Τη ρώτησα αν έχει καμία ιδέα για το πότε περίπου αλλά δεν γνώριζε να μου πει.
Ελπίζω να μη καθυστερήσουν πάρα πολύ και μας προλάβουν τίποτα πολιτικές εξελίξεις (εκλογές, κλπ), ή περάσει μεγάλο χρονικό διάστημα και δεν είναι πλέον υποχρεωμένοι να διορίσουν επιλαχόντες (δε ξέρω αν υφίσταται κάτι τέτοιο).
Για να δούμε...


Επειδή αυτό με ενδιαφέρει κι εμένα (είμαι επιλαχών κ ξέρω ήδη ότι έχουν στείλει δηλώσεις μη αποδοχής) θα σε παρακαλούσα αν έχεις κάτι νεότερο να το γράψεις εδώ!!


Λογικά τώρα καλοκαιριάτικα πολύ δύσκολο να έχουμε κάτι νεότερο. Υποθέτω από Σεπτέμβρη και μετά. Θα ξανακαλέσω μετά το καλοκαίρι.
Οποιοσδήποτε όμως μάθει κάτι ας το ανεβάσει εδώ γιατί θα μας φάει η αγωνία...

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό italos77 » Δευ Οκτ 22, 2018 10:40 pm

Καλησπέρα!
Ξέρει κανένας τι γίνεται με τις αναπληρώσεις αυτού του διαγωνισμού?
Δεν έχει γίνει ακόμα καμία και αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια πληροφορία

thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 10:17 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό thes » Πέμ Φεβ 21, 2019 1:17 pm

καλησπέρα,
δυστυχώς δεν βλέπω φως με τις αναπληρώσεις.τα οριστικά είχαν βγει τέλος 11/2017.και έχουν περάσει περίπου 1,5 χρόνος και ούτε μια αναπλήρωση...αν θυμάμαι καλά είχαν μείνει καμιά 20 θέσεις κενές σύμφωνα με το φεκ διορισμού που είχε βγει τότε (δεν ξέρω αν είχε βγει κάτι σε ατομικό επίπεδο)!!!δεν κινείται τίποτα...!!!αυτή 3κ έχει καταστρέψει όλο το σύμπαν!!!

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό italos77 » Πέμ Φεβ 21, 2019 4:35 pm

thes έγραψε:καλησπέρα,
δυστυχώς δεν βλέπω φως με τις αναπληρώσεις.τα οριστικά είχαν βγει τέλος 11/2017.και έχουν περάσει περίπου 1,5 χρόνος και ούτε μια αναπλήρωση...αν θυμάμαι καλά είχαν μείνει καμιά 20 θέσεις κενές σύμφωνα με το φεκ διορισμού που είχε βγει τότε (δεν ξέρω αν είχε βγει κάτι σε ατομικό επίπεδο)!!!δεν κινείται τίποτα...!!!αυτή 3κ έχει καταστρέψει όλο το σύμπαν!!!


Κοιτα οι συνάδελφοι που διορίστηκαν κανονικά ξεκίνησαν δουλειά Ιουνιο-Ιούλιο 2018. Οπότε τα πρώτα εγγραφα αναπληρώσεων εφυγαν λογικά αργότερα προς ΑΣΕΠ. Είναι δηλαδή μεσα στα όρια του φυσιολογικού ακόμα , αν συνυπολογίσεις την 3κ καθώς και ότι απο το υπουργείο καιγονται να βάλουν τους γραμματείς μέσα.
Αν δεις αναπληρώσεις που γίνονται είναι πολύ παλαιότερες απο την 2κ/17.
Εχεις ελπίδες αναπλήρωσης? Οι μισοί περίπου εχουν πιάσει δουλεια (απο τους ΤΕ εννοώ) .

thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 10:17 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό thes » Παρ Φεβ 22, 2019 10:42 am

Έχω κάποιες πιθανότητες αλλά το θέμα είναι πως άλλο.με ενδιαφέρει η τοποθέτηση..δεν ξέρω πως γίνεται η κατανομή των θέσεων..με τους επιλαχόντες..παίρνουν μια-μια την θέση π.χ. την πρώτη θέση στο πίνακα που δεν έχει κάποιος αποδεχτεί και βρίσκουν τον πρώτο σε μόρια και η θέση να είναι στις πρώτες του επιλογές?? ή πάνε τυχαία πχ στην μέση του πίνακα και βρίσκουν τον πρώτο σε μόρια και η θέση να είναι στις πρώτες του επιλογές?
Γιατί έτσι θα υπάρχει διαφοροποίηση στα άτομα που θα καλύψουν τις θέσεις..αυτό δεν έχω καταλάβει πως βγαίνει όταν υπάρχουν πολλές θέσεις για αναπλήρωση..

thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 10:17 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό thes » Παρ Φεβ 22, 2019 10:44 am

Η' παίρνουν αλφαβητικά τα ονόματα που αρνήθηκαν..και ξεκινάνε τις αναπληρώσεις??? άρα δεν υπάρχει ταξινόμηση στις θέσεις...

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό italos77 » Παρ Φεβ 22, 2019 4:13 pm

thes έγραψε:Η' παίρνουν αλφαβητικά τα ονόματα που αρνήθηκαν..και ξεκινάνε τις αναπληρώσεις??? άρα δεν υπάρχει ταξινόμηση στις θέσεις...


Οταν κάποιος αρνηθεί μία θέση καλούν για αναπλήρωση τον αμέσως επόμενο , με τα περισσότερα μόρια , μη διοριστέο σε άλλη θέση, που εχει δηλώσει τη συγκεκριμένη θέση. Δεν υπάρχει το αλφαβητικά που λες. Είναι προκαθορισμένος ο τρόπος που πάνε στον επόμενο.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες