ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
spiderman
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευ Δεκ 01, 2008 4:44 pm

ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό spiderman » Τρί Μάιος 29, 2018 6:16 pm

καλησπέρα!

υπάρχει τίποτα νεότερο σχετικά με τη κινητικότητα????
ειδιποιήθηκε κανένας για συνέντευξη?

vag3621
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2018 1:21 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό vag3621 » Τετ Ιουν 13, 2018 8:42 am

Κι εγώ έχω κάνει αίτηση, αλλά δεν έχω καμία ειδοποίηση, ούτε ξέρω να έχουν ειδοποιήσει μέχρι σήμερα κάποιον.

Apapadopoulou1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Ιουν 08, 2018 1:02 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Apapadopoulou1 » Τετ Ιουν 13, 2018 9:31 pm

Έχω κάνει αίτηση `για τον 1o Κύκλος Κινητικότητας 2018 . Προηγούμενη εβδομάδα μου στείλανε στο email μου την ειδοποίηση για την αποστολή βιογραφικού στα πλαίσια συμμετοχής στον `Α` κύκλο του ΕΣΚ και με ενημέρωσαν ότι έχουν αποστείλει αίτημα χορήγησης βεβαίωσης στοιχείων υπαλλήλου στο αρμόδιο Τμήμα/Διεύθυνση Προσωπικού του φορέα μου
και αναμένουν την απάντηση.

panosgks
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2018 8:57 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό panosgks » Πέμ Ιουν 14, 2018 8:59 am

Για την αποστολή συμπληρωματικού βιογραφικού έχουν στείλει σε όλους emails?γιατί σε κάποιους δεν έχει σταλεί τίποτα! Αποσο ξέρω,η αναμονή της απάντησης ειναι το εαν ο φορέας προέλευσης στον οποίο ανήκεις θα γνωμοδοτήσει θετικά η αρνητικά!

lina zou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Απρ 25, 2015 9:46 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό lina zou » Πέμ Ιουν 14, 2018 10:51 am

ουτε εγω πηρα mail.... λετε να παιζει ρόλο από ποιον φορέα εισαι και που θελεις να πας?

spiderman
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευ Δεκ 01, 2008 4:44 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό spiderman » Πέμ Ιουν 14, 2018 2:45 pm

οι ημερομηνίες δεν έχουν ξεφυγει λιγο? θα έπρεπε ηδη να εχουν γινει οι συνεντεύξεις νομιζω

panosgks
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2018 8:57 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό panosgks » Κυρ Ιουν 17, 2018 1:29 pm

Παιδιά έχετε κανένα νέο?

effie2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 1:54 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό effie2018 » Δευ Ιουν 18, 2018 8:47 am

Παιδια εμενα μου εστειλαν email για αποστολη βιογραφικου και στην υπηρεσια μου ηρθε επισης email για επιβεβαιωση στοιχειων και μαλιστα μας πιεσαν να το στειλουμε και αμεσα. Θεωρω οτι το σταδιο των συνεντευξεων θα αργησει ακομα. Μεσολαβει και καλοκαιρι....Τα γνωστα ελληνικα εθιμα...

panosgks
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2018 8:57 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό panosgks » Δευ Ιουν 18, 2018 11:43 am

effie τα βιογραφικά τα στέλνουν εδω και κάνα μηνα περίπου,στο λέω γτ 1η του μήνα μου ειχαν στείλει και εμένα email.Μαζί με την επιβεβαίωση των στοιχείων θέλουν και θετική η αρνητική γνωμάτευση απο την υπηρεσία σου!Ελπίζω να μην καθυστερησουν πολύ και να αρχίσουν να καλούν για συνεντεύξεις σύντομα!

spiderman
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευ Δεκ 01, 2008 4:44 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό spiderman » Δευ Ιουν 18, 2018 1:35 pm

θετική ή αρνητική γνωμάτευση? στη κινητικότητα δεν ζητείται η γνώμη του φορέα προέλευσης, μόνο αν καλύπτεται μια προϋπόθεση σχετικά με τις κενές θέσεις....
και σε κάθε περίπτωση, αν περάσουν 15 μέρες και δεν έχουν απάντηση από το φορέα προέλευσης, τεκμαίρεται ότι δεν υπάρχει οποιοδήποτε κώλυμα και προχωρούν στις συνεντεύξεις.....
εξάλλου και το πνεύμα της κινητικότητας είναι ακριβώς αυτό, η ταχύτητα...
τελοσπάντων δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόση μεγάλη καθυστέρηση για τις συνεντεύξεις.... ελπίζω πολύ σύντομα να μας καλέσουν!

dk2017
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 11:22 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό dk2017 » Δευ Ιουν 18, 2018 11:38 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ..ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ Ο ΦΟΡΕΑΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΙΣΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ?ΑΝΗΚΩ ΣΕ ΝΠΔΔ.ΕΠΙΣΗΣ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΑΜΟΙΒΑΙΑ??ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ ΣΑΙΤ

panosgks
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2018 8:57 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό panosgks » Τρί Ιουν 19, 2018 12:09 am

Στην υπηρεσία μου καλύπτονται πάνω απο 70% και ζητήθηκε!Την αναρτησανε και στο διαύγεια!Ρωτα μια στο γραφείο προσωπικού σου να είσαι σίγουρος για καλό και για κακό μην κάνανε κανα λάθος

Popeye
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Ιουν 19, 2018 11:42 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Popeye » Τρί Ιουν 19, 2018 12:58 pm

Και εγω εχω κάνει αίτηση `για τον 1o Κύκλος Κινητικότητας 2018 και την προηγούμενη εβδομάδα μου στείλανε στο email μου την ειδοποίηση για την αποστολή βιογραφικού (Α κύκλο του ΕΣΚ) και με ενημέρωσαν ότι έχουν αποστείλει αίτημα χορήγησης βεβαίωσης στοιχείων υπαλλήλου στο αρμόδιο Διεύθυνση Προσωπικού του φορέα μου και αναμένουν απάντηση για την κάλυψη - ποσόστωση - πληρότητα του κλάδου που υπηρετούμε τουλάχιστον στο 50% και να μην είμαι ο μοναδικός που υπηρετεί βάση οργανογράμματος, όσο αφορά το στάδιο των συνεντεύξεων είναι απαραίτητο εφόσον οι αιτήσεις για την συγκεκριμένη θέση είναι πάνω από 3, επίσης η γνωμοδότηση αρνητική ή θετική είναι απαραίτητη μόνον για τους ΟΤΑ Α βαθμού ως υπηρεσία προέλευσης.

panosgks
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2018 8:57 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό panosgks » Τρί Ιουν 19, 2018 8:47 pm

Popeye εγω ειμαι στους ΟΤΑ και ζητησανε τα στοιχεια του υπαλληλου και θετικη η αρνητικη γνωμοδοτηση απο τον φορεα μου.ηταν θετικη και αναρτηθηκε στο διαυγεια.Σε εσας ζητανε στοιχεια υπαλληλου και πληροτητα θεσεων?οχι γνωμοδοτηση?Σε μενα δεν ζητησανε πληροτητα.άλλα ισχυουν για τον καθε φορεα?εχω μπερδευτει λιγακι!

Popeye
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Ιουν 19, 2018 11:42 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Popeye » Τετ Ιουν 20, 2018 8:41 am

Είμαι σε ΟΤΑ Β' (Περιφέρεια) και την ΓΝΩΜΟΔΌΤΗΣΗ την ζητάνε μόνο για ΟΤΑ Α' (Δήμους)

NOMOΣ ΥΠ’ ΑΡΙΘΜ. 4440 (ΦΕΚ Α’ 224/02.12.2016)

4. Για τη διενέργεια μετάταξης ή απόσπασης το ποσοστό κάλυψης των θέσεων στο φορέα προέλευσης

του κλάδου στον οποίο ανήκει ο υπάλληλος, κατά την καταληκτική ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων για τη διαδικασία επιλογής, πρέπει να ανέρχεται σε ποσοστό τουλάχιστον πενήντα τοις εκατό (50%) ή εξηνταπέντε τοις εκατό (65%) στους ΟΤΑ α΄ βαθμού που έχουν πληθυσμό μικρότερο από ενενήντα χιλιάδες (90.000) κατοίκους. Επίσης, πρέπει ο αιτών υπάλληλος να μην είναι ο μοναδικός που υπηρετεί στον οικείο κλάδο, εκτός αν στο οργανόγραμμα του φορέα προβλέπεται μόνο μία θέση του εν λόγω κλάδου. Ειδικά για τη μετάταξη υπαλλήλου από ΟΤΑ α΄ βαθμού απαιτείται επιπλέον η γνώμη του αρμόδιου για το διορισμό οργάνου.


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες