Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
eugenia4
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Φεβ 14, 2018 2:41 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό eugenia4 » Πέμ Μάιος 17, 2018 12:24 pm

Αφού λοιπόν τα τα οριστικά δεν θα βγουν σύντομα....
Μήπως ξέρει κανείς γτ το υπουργείο καθυστερεί τόσο με τις συμβάσεις 8μήνων?

ritaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 6:41 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό ritaa » Πέμ Μάιος 17, 2018 12:41 pm

Πωπω οκ, αυτό είναι τουλάχιστον θλιβερό!!!!! Τι να πω βρε παιδιά καλά κουραγια!!!
Και φανταστείτε να τραβήξουμε τόση αγωνία και να μην είμαστε στα οριστικά!
Οκ, τι θα πει "δίνεται προτεραιότητα σε άλλες προκηρύξεις"; Δεν υπάρχει η αρχή της χρονικής προτεραιότητας; Εμείς δεν είμαστε άνθρωποι; Γενικά οποιαδήποτε είδους διάκριση, η οποία μάλιστα παρουσιάζεται ως εύλογη αιτιολογία, με ενοχλεί απίστευτα.
Τουλάχιστον έχουμε και αυτή την ενημέρωση, μην έχουμε την αγωνία ότι από ώρα σε ώρα από στιγμή σε στιγμή θα ανακοινωνθούν τα οριστικά.
Σας ευχαριστούμε παιδιά, που μας πληροφορήσατε σχετικά. Εύχομαι να είναι η τελευταία απογοήτευση με αυτή την προκήρυξη :(

Pena
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 25, 2018 7:38 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Pena » Πέμ Μάιος 17, 2018 12:41 pm

Καλησπέρα, έχω παρουσιαστεί ήδη στην υπηρεσία μου. Η δουλειά που μου έχουν αναθέσει δεν είναι απαιτητική λόγω του ότι δεν έχουμε δικαίωμα υπογραφής (κυρίως αρχειοθέτηση, πιστοποιητικά, αλληλογραφία και τα συναφή). Το κλίμα στη δική μου περίπτωση είναι καλό και οι συνάδελφοι πρόθυμοι να δείξουν. Πήρα και γω τηλέφωνο σήμερα στο τηλέφωνο που υπέδειξε η Dkesp και η απάντηση ήταν ίδια. Μήπως θα έπρεπε να κινηθούμε κάνοντας κάποια παράσταση στο ΑΣΕΠ ώστε να ανέβουμε και μεις στη λίστα κατάταξης που προφανώς υπάρχει για το πότε θα βγουν τα οριστικά μας αποτελέσματα? Γιατί προφανώς υπάρχει περισσότερη πίεση από αλλού κι έτσι έχουν προηγηθεί άλλοι... Φοβάμαι και το άλλο: μη μας κρατήσουν ομήρους για περίπτωση εκλογών και μετά να ξεχαστούν είτε όλοι είτε κάποιοι διαγωνισμοί (από πιέσεις τρόικα, ενδεχόμενη αλλαγή πολιτικού τοπίου κτλ.).

SOT11
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τετ Φεβ 14, 2018 9:18 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό SOT11 » Πέμ Μάιος 17, 2018 12:52 pm

Dkesp έγραψε:
SOT11 έγραψε:
Msn80 έγραψε:Kαλημερα σε ολους.Η Dkesp τελικα εχει απολυτο δικιο...Η συγκεκριμενη υπαλληλος ειναι ξεκαθαρη οτι ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θα βγουν αποτελεσματα το καλοκαιρι,και απο Σεπτεμβρη και μετα να επικοινωνησουμε ξανα.Δινεται προτεραιοτητα σε συγκεκριμενες προκηρυξεις(που ειναι πολλες) και αυτη παει πισω.Δεν μου φανηκε ασχετη γιατι ηξερε αριθμο ατομων κτλ.Επομενως καλο καλοκαιρι σε ολους,ας ηρεμησουμε και να μην τρωμε τις σαρκες μας εδω μεσα!


Msn80, και εγώ μόλις πήρα τηλ. σε αυτό το νούμερο που έδωσε η Dkesp και όντως η υπάλληλος ήταν σαφής και κατηγορηματική. Δουλεύουν πάνω σε άλλες προκηρύξεις, όπως αυτή για τους δήμους. Επίσης, περιμένουν και την προκήρυξη για τους εκπαιδευτικούς. Δεν έχουν προσωπικό και άρα δεν μπορούν να ανταποκριθούν. Μου είπε, επίσης, (και αυτό ειναι το πιο ενδιαφέρον) ότι δεν έχουν γραφεί ακόμα οι ενστάσεις, δηλαδή δεν έχουν γίνει οι εισηγήσεις, για να σταλούν στο αρμόδιο τμήμα. Τέλος μου είπε να ξαναμιλήσουμε από Σεπτέμβρη. Όταν τη ρώτησα αν έννοει ότι εκεί γύρω θα βγουν τα οριστικά, μου είπε όχι, να ξαναμιλήσουμε Σεπτέμβρη. Αυτά τα ωραία. Καλό καλοκαίρι, λοιπόν, σε όλους. Ας το απολαύσουμε τουλάχιστον...Ευτυχώς έχουμε ήλιο στην Ελλάδα... :D

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Όταν λέει δεν έχουν αρχίσει οι εισηγησεις για ενστάσεις, τι εννοεί? Ότι δεν έχουν άρχισει να τις εξετάζουν?


Dkesp, ειλικρινά δεν ξέρω πώς να το ερμηνεύσω αυτό. Δύο τρόπους σκέφτομαι:

α) Έχουν εξεταστεί οι ενστάσεις από τους συμβούλους και πρέπει να γραφτεί εισήγηση βάσει της εξέτασης για να εκγριθεί ή όχι,
β) δεν έχουν εξεταστεί οι ενστάσεις από τους συμβούλους, γιατί πρέπει πρώτα να γίνει η εισήγηση και να σταλεί προς εξέταση στους συμβούλους, οι οποίοι θα αποφασίσουν.

Δεν ξέρω ποια είναι η διαδικασία του ΑΣΕΠ, αρά δεν ξέρω και τι ακριβώς σημαίνει αυτό που μου είπε. Η αλήθεια είναι ότι και εγώ δεν ρώτησα περισσότερες λεπτομέρειες, γιατί μου φάνηκε ότι δεν είχε πολύ χρόνο στη διάθεσή της να κάτσει να μου εξηγήσει και είπα να μην την εκνευρίσω. Αν κάποιος πάρει τηλ. και θέλει ας ρωτήσει για διευκρινήσεις. Η ουσία πάντως είναι ότι κατά πως φαίνεται έχουμε πολύ δρόμο ακόμη. Εγώ θα αρχίσω να μπαίνω σε καλοκαιρινό mood για να μην σπάσουν τα νεύρα μου τελείως. Θα αρχίσω τα κρύα μπάνια για να ισίωσω :P

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Πέμ Μάιος 17, 2018 12:57 pm

eugenia4 έγραψε:Αφού λοιπόν τα τα οριστικά δεν θα βγουν σύντομα....
Μήπως ξέρει κανείς γτ το υπουργείο καθυστερεί τόσο με τις συμβάσεις 8μήνων?


Κι εγώ περιμένω.. Έκανε ένα κύμα αναρτήσεων στη Διαύγεια κ μετά σταμάτησε.... Λέτε κ εκεί να το πάνε με δόσεις??? :shock:

Dkesp
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2018 2:53 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Dkesp » Πέμ Μάιος 17, 2018 1:30 pm

SOT11 έγραψε:
Dkesp έγραψε:
SOT11 έγραψε:
Msn80, και εγώ μόλις πήρα τηλ. σε αυτό το νούμερο που έδωσε η Dkesp και όντως η υπάλληλος ήταν σαφής και κατηγορηματική. Δουλεύουν πάνω σε άλλες προκηρύξεις, όπως αυτή για τους δήμους. Επίσης, περιμένουν και την προκήρυξη για τους εκπαιδευτικούς. Δεν έχουν προσωπικό και άρα δεν μπορούν να ανταποκριθούν. Μου είπε, επίσης, (και αυτό ειναι το πιο ενδιαφέρον) ότι δεν έχουν γραφεί ακόμα οι ενστάσεις, δηλαδή δεν έχουν γίνει οι εισηγήσεις, για να σταλούν στο αρμόδιο τμήμα. Τέλος μου είπε να ξαναμιλήσουμε από Σεπτέμβρη. Όταν τη ρώτησα αν έννοει ότι εκεί γύρω θα βγουν τα οριστικά, μου είπε όχι, να ξαναμιλήσουμε Σεπτέμβρη. Αυτά τα ωραία. Καλό καλοκαίρι, λοιπόν, σε όλους. Ας το απολαύσουμε τουλάχιστον...Ευτυχώς έχουμε ήλιο στην Ελλάδα... :D

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Όταν λέει δεν έχουν αρχίσει οι εισηγησεις για ενστάσεις, τι εννοεί? Ότι δεν έχουν άρχισει να τις εξετάζουν?


Dkesp, ειλικρινά δεν ξέρω πώς να το ερμηνεύσω αυτό. Δύο τρόπους σκέφτομαι:

α) Έχουν εξεταστεί οι ενστάσεις από τους συμβούλους και πρέπει να γραφτεί εισήγηση βάσει της εξέτασης για να εκγριθεί ή όχι,
β) δεν έχουν εξεταστεί οι ενστάσεις από τους συμβούλους, γιατί πρέπει πρώτα να γίνει η εισήγηση και να σταλεί προς εξέταση στους συμβούλους, οι οποίοι θα αποφασίσουν.

Δεν ξέρω ποια είναι η διαδικασία του ΑΣΕΠ, αρά δεν ξέρω και τι ακριβώς σημαίνει αυτό που μου είπε. Η αλήθεια είναι ότι και εγώ δεν ρώτησα περισσότερες λεπτομέρειες, γιατί μου φάνηκε ότι δεν είχε πολύ χρόνο στη διάθεσή της να κάτσει να μου εξηγήσει και είπα να μην την εκνευρίσω. Αν κάποιος πάρει τηλ. και θέλει ας ρωτήσει για διευκρινήσεις. Η ουσία πάντως είναι ότι κατά πως φαίνεται έχουμε πολύ δρόμο ακόμη. Εγώ θα αρχίσω να μπαίνω σε καλοκαιρινό mood για να μην σπάσουν τα νεύρα μου τελείως. Θα αρχίσω τα κρύα μπάνια για να ισίωσω :P

Εγώ καταλαβαίνω ότι ίσως είναι σε αρχικό στάδιο οι ενστάσεις. Δεν περίμενα τέτοια καθυστέρηση, βλέποντας και συγκρινοντας με άλλες προκηρύξεις. Ανυπομονώ να έρθει ο Αύγουστος, να χαλάρωσω κάπως. Πολλή απογοήτευση

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό niki258 » Πέμ Μάιος 17, 2018 2:14 pm

Υπομονή παιδιά!Δύσκολο όσο και κοινότοπο,αλλά δε γίνεται αλλιώς!Μήπως σας είπαν σε ποιες προκηρύξεις θα δοθεί προτεραιότητα(προσωρινά ή οριστικά);Ευχαριστώ πολύ και εύχομαι η αναμονή να σας δικαιώσει!!

Dkesp
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2018 2:53 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Dkesp » Πέμ Μάιος 17, 2018 2:40 pm

niki258 έγραψε:Υπομονή παιδιά!Δύσκολο όσο και κοινότοπο,αλλά δε γίνεται αλλιώς!Μήπως σας είπαν σε ποιες προκηρύξεις θα δοθεί προτεραιότητα(προσωρινά ή οριστικά);Ευχαριστώ πολύ και εύχομαι η αναμονή να σας δικαιώσει!!

Ευχαριστούμε, Νίκη. Όλα καλά να πάνε κ για σένα. Μάλλον θα δοθεί προτεραιότητα στην 3κ. Αυτό κατάλαβα

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό niki258 » Πέμ Μάιος 17, 2018 2:57 pm

Dkesp έγραψε:
niki258 έγραψε:Υπομονή παιδιά!Δύσκολο όσο και κοινότοπο,αλλά δε γίνεται αλλιώς!Μήπως σας είπαν σε ποιες προκηρύξεις θα δοθεί προτεραιότητα(προσωρινά ή οριστικά);Ευχαριστώ πολύ και εύχομαι η αναμονή να σας δικαιώσει!!

Ευχαριστούμε, Νίκη. Όλα καλά να πάνε κ για σένα. Μάλλον θα δοθεί προτεραιότητα στην 3κ. Αυτό κατάλαβα

Ευχαριστώ πολύ.Οπότε αυτό συνεπάγεται λογικά παράταση της αναμονής και σε άλλα αποτελέσματα που εδώ και καιρό εκκρεμούν..

SOT11
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τετ Φεβ 14, 2018 9:18 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό SOT11 » Πέμ Μάιος 17, 2018 3:50 pm

Dkesp έγραψε:
niki258 έγραψε:Υπομονή παιδιά!Δύσκολο όσο και κοινότοπο,αλλά δε γίνεται αλλιώς!Μήπως σας είπαν σε ποιες προκηρύξεις θα δοθεί προτεραιότητα(προσωρινά ή οριστικά);Ευχαριστώ πολύ και εύχομαι η αναμονή να σας δικαιώσει!!

Ευχαριστούμε, Νίκη. Όλα καλά να πάνε κ για σένα. Μάλλον θα δοθεί προτεραιότητα στην 3κ. Αυτό κατάλαβα


Στην προκήρυξη με τους δήμους μου είπε σίγουρα, όπως και σε αυτή για τους καθηγητές που θα γίνει. Αυτές μου τις ανέφερε ρητά. Μου είπε ότι έχουμε άλλες μεγάλες προκηρύξεις που δουλεύουμε, όπως πχ. για τους δήμους ή αυτή που θα βγει για τους καθηγητές (υποθέτω εννοούσε τους αναπληρωτές, αλλά είναι δική μου υπόθεση, δε ρώτησα διευκρίνιση). Εγώ υποθέτω ότι θα δουλέυουνε και για την 6Κ για την υπηρεσία ασύλου για ευννόητους λόγους (λήξανε οι συμβάσεις, η υπηρεσία έχει πολλά αιτήματα και υπάρχουν πιέσεις να εξεταστούν και ολοκληρωθούν οι διαδικασίες, κλπ, κλπ). Παίζουνε αν έχεις παρατηρήσει και οι προκηρύξεις για τις γ.διευθύνσεις των υπουργείων.
Να πω την αλήθεια, όσο και αν δε με συμφέρει, θεωρώ ότι οι δήμοι και η υπηρεσία ασύλου πρέπρει να έχουν προτεραιότητα, καθώς οι ανάγκες τους είναι πιο επείγουσες από αυτές των δικαστηρίων. Τι να κάνουμε, θα περιμένουμε. Τουλάχιστον έχουμε πια μια πιο σαφή εικόνα για το πότε περίπου θα βγουν, να μην αγωνιούμε κάθε μέρα.
Απ'ότι καταλαβαίνω niki258 περιμένεις αποτελέσματα και από άλλες προκηρύξεις. Εύχομαι καλή σου επιτυχία!!!

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό niki258 » Πέμ Μάιος 17, 2018 4:40 pm

SOT11 έγραψε:
Dkesp έγραψε:
niki258 έγραψε:Υπομονή παιδιά!Δύσκολο όσο και κοινότοπο,αλλά δε γίνεται αλλιώς!Μήπως σας είπαν σε ποιες προκηρύξεις θα δοθεί προτεραιότητα(προσωρινά ή οριστικά);Ευχαριστώ πολύ και εύχομαι η αναμονή να σας δικαιώσει!!

Ευχαριστούμε, Νίκη. Όλα καλά να πάνε κ για σένα. Μάλλον θα δοθεί προτεραιότητα στην 3κ. Αυτό κατάλαβα


Στην προκήρυξη με τους δήμους μου είπε σίγουρα, όπως και σε αυτή για τους καθηγητές που θα γίνει. Αυτές μου τις ανέφερε ρητά. Μου είπε ότι έχουμε άλλες μεγάλες προκηρύξεις που δουλεύουμε, όπως πχ. για τους δήμους ή αυτή που θα βγει για τους καθηγητές (υποθέτω εννοούσε τους αναπληρωτές, αλλά είναι δική μου υπόθεση, δε ρώτησα διευκρίνιση). Εγώ υποθέτω ότι θα δουλέυουνε και για την 6Κ για την υπηρεσία ασύλου για ευννόητους λόγους (λήξανε οι συμβάσεις, η υπηρεσία έχει πολλά αιτήματα και υπάρχουν πιέσεις να εξεταστούν και ολοκληρωθούν οι διαδικασίες, κλπ, κλπ). Παίζουνε αν έχεις παρατηρήσει και οι προκηρύξεις για τις γ.διευθύνσεις των υπουργείων.
Να πω την αλήθεια, όσο και αν δε με συμφέρει, θεωρώ ότι οι δήμοι και η υπηρεσία ασύλου πρέπρει να έχουν προτεραιότητα, καθώς οι ανάγκες τους είναι πιο επείγουσες από αυτές των δικαστηρίων. Τι να κάνουμε, θα περιμένουμε. Τουλάχιστον έχουμε πια μια πιο σαφή εικόνα για το πότε περίπου θα βγουν, να μην αγωνιούμε κάθε μέρα.
Απ'ότι καταλαβαίνω niki258 περιμένεις αποτελέσματα και από άλλες προκηρύξεις. Εύχομαι καλή σου επιτυχία!!!

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!Και για την αναλυτικότατη ενημέρωση ευχαριστώ!Ναι,περιμένω,αν και το ενδιαφέρον μου επικεντρώνεται στα οριστικά της 6Κ.Τουλάχιστον η επίγνωση της καθυστέρησης ελαχιστοποιεί το καθημερινό άγχος.Εύχομαι καλή επιτυχία και ελπίζω να πέσω μέσα στις προβλέψεις μου!

lin11
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Τετ Φεβ 07, 2018 10:02 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό lin11 » Πέμ Μάιος 17, 2018 7:05 pm

Αφου επιβεβαιωθηκε κ αυτο τωρα μενει η φημη για αλλαγη συναφειων. Αποκλειεται να απαντησουν σε αυτο ακομη κ αν ξερουν γιατι θα πουν για τους συμβουλους αλλα αν μαθει καποιος κατι συγκεκριμενο ας μας ενημερωσει εστω κ ως φημη. Προς το παρον καλο μας καλοκαιρι!!!!

Ms71
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Ιαν 16, 2017 4:00 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Ms71 » Παρ Μάιος 18, 2018 8:36 am

lin11 έγραψε:Αφου επιβεβαιωθηκε κ αυτο τωρα μενει η φημη για αλλαγη συναφειων. Αποκλειεται να απαντησουν σε αυτο ακομη κ αν ξερουν γιατι θα πουν για τους συμβουλους αλλα αν μαθει καποιος κατι συγκεκριμενο ας μας ενημερωσει εστω κ ως φημη. Προς το παρον καλο μας καλοκαιρι!!!!


Η καθυστέρηση οφείλεται εν μέρει μόνο στην προτεραιότητα που δίνουν σε άλλες προκηρύξεις, όπως η 3Κ. Η δικαιολογία που αφορά την προκήρυξη των αναπληρωτών είναι τουλάχιστον ευτελής, αφού η προκήρυξη αυτή βγαίνει πανομοιότυπη κάθε χρόνο, το μόνο που αλλάζουν είναι τις ημερομηνίες και τα ονόματα των υπογραφόντων. Η κύρια αιτία καθυστέρησης είναι η εκ νέου κρίση των συναφειών, δεν είναι φήμη, είναι γεγονός από την αρχή, αλλά κάποιοι δεν λένε να καταλάβουν. Γιατί εξετάζονται από την αρχή μία-μία οι αιτήσεις και οι σύμβουλοι θα αποφασίσουν, όπως έγραψε και η dkesp ότι της είπαν;

katm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Μαρ 12, 2018 1:14 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό katm » Παρ Μάιος 18, 2018 10:13 am

Ειλικρινά εκπλήσσομαι δυσάρεστα με τη διχογνωμια στο ΑΣΕΠ. Χθες πέρασα από εκεί Πουλιου 6 Αμπελόκηποι και μίλησα με κάποιον υπεύθυνο ο οποίος ήταν κατηγορηματικος: Προχωρά ο έλεγχος των ενστάσεων αλλά δεν ξέρουν πότε ακριβώς θα βγουν τα οριστικά. Επιπλέον οποιαδήποτε πληροφορία για Ιούνιο η Σεπτέμβρη είναι ανυπόστατη φήμη που ο ίδιος αποκλείει να την έδωσε υπάλληλος του ΑΣΕΠ. Τα
οριστικά αργούν λόγω φόρτου εργασίας. Ο ίδιος ανέφερε ότι είναι η πρώτη φορά που τρέχουν ταυτόχρονα 21 προκηρύξεις και οι υπάλληλοι εργάζονται αργά συνεχόμενες υπερωρίες. Τέλος το ζήτημα περί συναφειών είναι επίσης φήμη καθώς είναι μέρος της διαδικασίας να ελέγχονται ξανά όλα τα δικαιολογητικά. Τέλος αναφορικά με την 3κ αποκλείεται να βγουν τα αποτελέσματα σε 8 μήνες λόγω του όγκου των ενστάσεων και του γεγονότος ότι τρέχουν και άλλες προκηρύξεις.

lin11
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Τετ Φεβ 07, 2018 10:02 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό lin11 » Παρ Μάιος 18, 2018 11:01 am

Ms71 έγραψε:
lin11 έγραψε:Αφου επιβεβαιωθηκε κ αυτο τωρα μενει η φημη για αλλαγη συναφειων. Αποκλειεται να απαντησουν σε αυτο ακομη κ αν ξερουν γιατι θα πουν για τους συμβουλους αλλα αν μαθει καποιος κατι συγκεκριμενο ας μας ενημερωσει εστω κ ως φημη. Προς το παρον καλο μας καλοκαιρι!!!!


Η καθυστέρηση οφείλεται εν μέρει μόνο στην προτεραιότητα που δίνουν σε άλλες προκηρύξεις, όπως η 3Κ. Η δικαιολογία που αφορά την προκήρυξη των αναπληρωτών είναι τουλάχιστον ευτελής, αφού η προκήρυξη αυτή βγαίνει πανομοιότυπη κάθε χρόνο, το μόνο που αλλάζουν είναι τις ημερομηνίες και τα ονόματα των υπογραφόντων. Η κύρια αιτία καθυστέρησης είναι η εκ νέου κρίση των συναφειών, δεν είναι φήμη, είναι γεγονός από την αρχή, αλλά κάποιοι δεν λένε να καταλάβουν. Γιατί εξετάζονται από την αρχή μία-μία οι αιτήσεις και οι σύμβουλοι θα αποφασίσουν, όπως έγραψε και η dkesp ότι της είπαν;



Μεχρι μαρτιο υπηρχε σοβαρη πιθανοτητα για αλλαγη. Επειδη ομως τελικα δε ξερω τι μπορει να αποφασισουν συμβουλοι, γιαυτο οποια νεοτερη "πληροφορηση" ειναι χρησιμη. Δε μου ακουγεται απιθανο να σκεφτονται να τις αλλαξουν κ μετα να αποφασισουν να τα αφησουν ως εχουν. Δυστυχωε τοσους μηνες ανακαζομαστε να στηριζομαστε σε ενδειξεις μηπως καταλαβουμε τι γινεται! Γιαυτο βεβαια το θεμα μσλλον η πληροφιρησγ πρεπει να προκυψει "εκ των εσω".


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: achos και 5 επισκέπτες