Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Ellli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:09 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Ellli » Τρί Μάιος 15, 2018 2:43 pm

mylena έγραψε:
Ellli έγραψε:
sakis198 έγραψε:

Η αδεια ανατροφης για τους δημοσιους υπαλληλους ειναι 9 μηνες μεχρι το παιδι να γινει 6 ετων. Αν εχεις παρεις μερος της αδειας στον ιδιωτικο τομεα ,θα πρεπει να ρωτησεις την υπηρεσια σου για το τι δικαιουσαι


Στον φορεα μου ειπαν εφοσον διοριστηκα μετα τη γενηση του παιδιου δικαιουμαι αναλογικα την αδεια ανατροφης τεκνου. Ναι ο συζυγος εκανε 3 μηνες χρηση αρα οι υπολοιποι 6 μηνες πανε αναλογικα. Οσο καθυστερει η προσληψη και ορκομωσια τοσο μειωνεται και ο χρονος της αδειας. Παει αναλογικα. Δεν ειναι καθαροι μηνες εως 6 ετων. Ρωταω αν ξερει καποιος αν μπορω να παρω ανευ αποδοχων μετα την ορκωμοσια γενικα στη δοκιμη περιοδο για να δω τι θα κανω με το παιδι.


Ναι μπορεις. Εγω χθες τη ζητησα (ανευ αποδοχων για ανατροφη τεκνου). Κανεις δε μου ειπε οτι δε θα μου τη δωσουν η οτι δε τη δικαιούμαι. Ρωτησα κιόλας αν σαν δοκιμη θα εχω προβλημα. Θα σε ενημερώσω μολις βγει.
Δεν ξερω βεβαια αν παιζει ρολο η συνεργασια που θα εχεις με το νοσοκομείο. Εμενα ετυχε να ειναι εξαιρετικοι ανθρωποι. Και πιστεύω θα γινει δεκτη.
Επισης μου ειπαν οτι το κακο με την ανευ αποδοχων είναι οτι χανεις προυπηρεσια, αλλα νομιζω απο τους 4 μηνες κσι μετα. Εγω ζητησα πιο λιγο.
Θα σου πω μολις εχω νεα...


Ευχαριστω πολυ για την απαντηση, και οταν εχεις νεα αν μπορεις γραψε μου εδω. Γιατι και εγω θελω να παρω 2 η 3 μηνες οχι παραπανω.. και ποσο καιρο κανει να εγκριθει..δεν ξερω τι συνεργασια θα εχω μαζι τους ελπιζω καλη! Και παλι σρ ευχαριστω για την ενημερωση

Chrissanthiz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 02, 2017 2:31 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Chrissanthiz » Τρί Μάιος 15, 2018 4:05 pm

mylena έγραψε:
Chrissanthiz έγραψε:Καλημερα! Μια ερωτηση σε οσους εχουν ΗΔΗ αναλαβει καθηκοντα. Απο τη στιγμη που σας πηραν τηλεφωνο και σας ενημερωσαν πως ο φακελος σας εφυγε για ε.τ., ποσες ημερες εκανε να δημοσιευτει στο φεκ ο διορισμος σας? Μου ειπανε απο το φορεα πως θα κανει 15ημερες. (Και οταν βγει θα με ξανατηλεφωνησουν για να μου δωσουν ενα μηνα μεγιστο να παρουσιαστω.) Ομως δεν γνωριζω εαν εννοει ημερολογιακες 15 ή εργασιμες 15. Μου προέκυψε χειρουργειο, οποτε θελω να γνωριζω κατα ποσο προλαβαινω να αναρρωσω. Ακομη και μια επιπλεον εβδομαδα εχει σημασια. Παρακαλω οποιος γνωριζει να απαντησει, ευχαριστω πολυ!


Σε εμενα εκανε 16 μερες το ε.τ. Και 30 ημερες μου εδωσαν να παρουσιαστω. Και στις 2 περιπτώσεις ημερολογιακες.


Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Θα πορευτω λοιπον με γνωμονα τις 15 ημερολογιακες και οτι επιπλεον προκυψει, αν προκυψει, ακομα καλυτερα.

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Τετ Μάιος 16, 2018 1:35 pm

Παιδια μια ερωτηση απο οσους εχετε διοριστει εαν καποιος απο εσας βρηκε να κανει αμοιβαια μεταταξη{μεταθεση} πριν την διετια ,και εαν βρηκατε τι σας ειπαν απο τα νοσοκομεια και εαν σας αφησουν να την κανετε....

Eftixiakiritsi
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 04, 2018 9:08 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Eftixiakiritsi » Τετ Μάιος 16, 2018 8:31 pm

Καλησπερα!Να ρωτήσω κάτι εσας που έχετε θεμα συνηπηρέτησης θέλω.Με μπερδέψανε λιγάκι με τη διαδικασια απόσπασης.Εγω θέλω να πάω απο τη 2η ΥΠΕ στην 5η.Πήρα τηλέφωνο στην 5η και μου είπαν οτι θα κάνω αίτηση μονο στην 5η.Πήρα στη 2η και μου είπαν οτι πρέπει να κάνω και στις 2 ΥΠΕ.Ο νόμος λέει μονο στην ΥΠΕ προσέλευσης.Δεν ξερω τι να κάνω.Επίσης στην 5η μου είπαν να κάνω αίτηση τρίμηνης μετακίνησης μέχρι να βγει η απόσπασης ενω στη 2η μου είπαν οχι.Αν ξέρει κάποιος ας βοηθ

billakos83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιουν 07, 2017 11:20 am

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό billakos83 » Τετ Μάιος 16, 2018 9:31 pm

Πεντεμιση μηνες απο τα οριστικα των ΤΕ και 1,5 χρονο απο την προκυρηξη και ακομα στην αναμονη του Φεκ..Διορισμενος στο δρομοκαιτειο και μου φαινεται αντι για νοσηλευτης θα παω για νοσηλευομενος...Τι εγινε ρε παιδια μας ξεχασανε εμας?

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Τετ Μάιος 16, 2018 10:30 pm

Eftixiakiritsi έγραψε:Καλησπερα!Να ρωτήσω κάτι εσας που έχετε θεμα συνηπηρέτησης θέλω.Με μπερδέψανε λιγάκι με τη διαδικασια απόσπασης.Εγω θέλω να πάω απο τη 2η ΥΠΕ στην 5η.Πήρα τηλέφωνο στην 5η και μου είπαν οτι θα κάνω αίτηση μονο στην 5η.Πήρα στη 2η και μου είπαν οτι πρέπει να κάνω και στις 2 ΥΠΕ.Ο νόμος λέει μονο στην ΥΠΕ προσέλευσης.Δεν ξερω τι να κάνω.Επίσης στην 5η μου είπαν να κάνω αίτηση τρίμηνης μετακίνησης μέχρι να βγει η απόσπασης ενω στη 2η μου είπαν οχι.Αν ξέρει κάποιος ας βοηθ


Την αιτηση αποσπασης θα την καταθεσεις στην 5η. Μολις δωσει τη θετικη εισήγηση ο διοικητης θα την προωθησουν στο νοσοκομειο που θα αποσπαστεις για να περασει υπηρεσιακο. Αφου περασει θα ξαναπαει στην 5η, η οποια θα τη στειλει για συνυπογραφη απο το διοικητη της 2ης. Τελος η 2η θα την ξαναστειλει στην 5η η οποια θα αναρτησει την αποσπαση στη διαυγεια.
Κανονικα δε χρειαζεται να την υποβαλεις και στη 2η γιατι αρχικα δε θα κανει κατι. Παρολαυτα, παρτους ενα τηλεφωνο οτι την κατεθεσες στην 5η και αν τη θελουν για να ειναι ενημεροι στειλτη με ενα φαξ.

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Τετ Μάιος 16, 2018 10:39 pm

Eftixiakiritsi έγραψε:Καλησπερα!Να ρωτήσω κάτι εσας που έχετε θεμα συνηπηρέτησης θέλω.Με μπερδέψανε λιγάκι με τη διαδικασια απόσπασης.Εγω θέλω να πάω απο τη 2η ΥΠΕ στην 5η.Πήρα τηλέφωνο στην 5η και μου είπαν οτι θα κάνω αίτηση μονο στην 5η.Πήρα στη 2η και μου είπαν οτι πρέπει να κάνω και στις 2 ΥΠΕ.Ο νόμος λέει μονο στην ΥΠΕ προσέλευσης.Δεν ξερω τι να κάνω.Επίσης στην 5η μου είπαν να κάνω αίτηση τρίμηνης μετακίνησης μέχρι να βγει η απόσπασης ενω στη 2η μου είπαν οχι.Αν ξέρει κάποιος ας βοηθ


Οσον αφορα τη μετακινηση κανονικα με βαση το νομο οι δοκιμοι υπαλληλοι δεν τη δικαιουνται. Για αυτο και καποιες υπε δε θα στο πουν. Παρολα αυτα εαν παρεις τη συμφωνη γνωμη του διοικητη του νοσοκομειου που διοριστηκες τοτε η υπε θα την δεχτει. Οποτε εσυ θα κανεις αιτηση στο νοσοκομειο που θα διοριστεις. Θα '' παρακαλεσεις και λιγο. (παιδια, εξοδα κτλ). Εαν πετυχεις καλο διοικητη και τη δεχτει τοτε θα την στειλει στη 2η υπε. Εκει θα παρουν τη συμφωνη γνωμη του διοικητη της 2ης υπε (που θα συμφωνησει αν εχει συμφωνησει το νοσοκομειο). Μετα θα το στειλει στην 5η οπου θα γραφτει η αποφαση και θα υπογραφει απο το διοικητη της 5ης.θα ξανασταλει στην 2η για συνυπογραφη. Και ξανα πισω στην 5η που θα αναρτησει την αποφαση στη διαυγεια. Την επομενη μερα πας στο νεο νοσοκομειο.

Εαν κανεις την αιτηση στην υπε, χανεις χρονο γιατι θα τη στειλουν πισω στο νοσοκομειο για να παρουν τη γνωμη του διοικητη. Και να την ξαναπαρουν.

Γενικα αν ολα αυτα δεν γινουν με κουριερ αργει πολυ.
Εγω διοριστηκα στις 27.4. Η αποσπαση τωρα παει για υπηρεσιακο αλλα θα περασει σε 15 μερες, ενω η μετακινηση φευγει απο τη μια υπε να παει στην αλλη αυριο. Ελπιζω σε 2-3 βδομαδες να βγει η μετακινηση...

Konzouk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Δευ Οκτ 30, 2017 5:50 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Konzouk » Τετ Μάιος 16, 2018 11:51 pm

Eftixiakiritsi έγραψε:Καλησπερα!Να ρωτήσω κάτι εσας που έχετε θεμα συνηπηρέτησης θέλω.Με μπερδέψανε λιγάκι με τη διαδικασια απόσπασης.Εγω θέλω να πάω απο τη 2η ΥΠΕ στην 5η.Πήρα τηλέφωνο στην 5η και μου είπαν οτι θα κάνω αίτηση μονο στην 5η.Πήρα στη 2η και μου είπαν οτι πρέπει να κάνω και στις 2 ΥΠΕ.Ο νόμος λέει μονο στην ΥΠΕ προσέλευσης.Δεν ξερω τι να κάνω.Επίσης στην 5η μου είπαν να κάνω αίτηση τρίμηνης μετακίνησης μέχρι να βγει η απόσπασης ενω στη 2η μου είπαν οχι.Αν ξέρει κάποιος ας βοηθ


Η αλήθεια είναι πως κι εγβ έτσι γνωρίζω, κανείς αίτηση μετακινήσεις και απόσπασης ωστόσο την αίτηση την υποβάλει στο γραφείο προσωπικού του φορρα σου κι αυτοί μετα απο υπογραφή του διοικητή νοσοκομείου την στέλνουν στις εκάστοτε ΔΥΠΕ γιατι σε μπέρδεψε τοσο;;; Δεν τα στέλνεις εσύ,ουτε τα πας η ίδια σε κάποια ΔΥΠΕ

υ.σ. να ξέρετε οτι ο χρόνος απάντησης απόσπασης θα ειναι σχετικά σύντομος καθως μπαίνουμε στην περίοδο μεταθέσεων ένστολων και υπάρχει κινητικότητα ποίο έντονη Ιούνιο Ιούλιο Αύγουστο λόγο αποσπάσεων απο συνηπυρετουντες!

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Πέμ Μάιος 17, 2018 7:24 am

Konzouk έγραψε:
Eftixiakiritsi έγραψε:Καλησπερα!Να ρωτήσω κάτι εσας που έχετε θεμα συνηπηρέτησης θέλω.Με μπερδέψανε λιγάκι με τη διαδικασια απόσπασης.Εγω θέλω να πάω απο τη 2η ΥΠΕ στην 5η.Πήρα τηλέφωνο στην 5η και μου είπαν οτι θα κάνω αίτηση μονο στην 5η.Πήρα στη 2η και μου είπαν οτι πρέπει να κάνω και στις 2 ΥΠΕ.Ο νόμος λέει μονο στην ΥΠΕ προσέλευσης.Δεν ξερω τι να κάνω.Επίσης στην 5η μου είπαν να κάνω αίτηση τρίμηνης μετακίνησης μέχρι να βγει η απόσπασης ενω στη 2η μου είπαν οχι.Αν ξέρει κάποιος ας βοηθ


Η αλήθεια είναι πως κι εγβ έτσι γνωρίζω, κανείς αίτηση μετακινήσεις και απόσπασης ωστόσο την αίτηση την υποβάλει στο γραφείο προσωπικού του φορρα σου κι αυτοί μετα απο υπογραφή του διοικητή νοσοκομείου την στέλνουν στις εκάστοτε ΔΥΠΕ γιατι σε μπέρδεψε τοσο;;; Δεν τα στέλνεις εσύ,ουτε τα πας η ίδια σε κάποια ΔΥΠΕ

υ.σ. να ξέρετε οτι ο χρόνος απάντησης απόσπασης θα ειναι σχετικά σύντομος καθως μπαίνουμε στην περίοδο μεταθέσεων ένστολων και υπάρχει κινητικότητα ποίο έντονη Ιούνιο Ιούλιο Αύγουστο λόγο αποσπάσεων απο συνηπυρετουντες!



Η αιτηση αποσπασης, συγκεκριμενα, δεν υπογραφεται απο το νοσοκομειο και επιση τα νοσοκομεια προωθουν χαρτια μονο στη δικη τους δυπε. Εαν το κανει ετσι θα χάσει χρονο γιατι το νοσοκομείο θα το στειλει στην 2η υπε και μετα αυτοι στην 5η για να κανει τη διαδικασια.
Εαν το παει κατευθείαν στην 5η κερδιζει χρονο.
Οι αποσπασεις εξαρτωνται απο το ποτε θα γινει υπηρεσιακό στο νοσοκομειο που θες να πας. Δε νομζιω οτι τα υπηρεσιακα των νοσοκομειων επηρεαζονται απο το αν ειναι η οχι περιοδος μεταθεσεων.
Οι μετακινησεις μπορει και να επηρεαζονται.

Chrissanthiz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 02, 2017 2:31 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Chrissanthiz » Πέμ Μάιος 17, 2018 7:44 am

Konzouk έγραψε:
Eftixiakiritsi έγραψε:Καλησπερα!Να ρωτήσω κάτι εσας που έχετε θεμα συνηπηρέτησης θέλω.Με μπερδέψανε λιγάκι με τη διαδικασια απόσπασης.Εγω θέλω να πάω απο τη 2η ΥΠΕ στην 5η.Πήρα τηλέφωνο στην 5η και μου είπαν οτι θα κάνω αίτηση μονο στην 5η.Πήρα στη 2η και μου είπαν οτι πρέπει να κάνω και στις 2 ΥΠΕ.Ο νόμος λέει μονο στην ΥΠΕ προσέλευσης.Δεν ξερω τι να κάνω.Επίσης στην 5η μου είπαν να κάνω αίτηση τρίμηνης μετακίνησης μέχρι να βγει η απόσπασης ενω στη 2η μου είπαν οχι.Αν ξέρει κάποιος ας βοηθ


Η αλήθεια είναι πως κι εγβ έτσι γνωρίζω, κανείς αίτηση μετακινήσεις και απόσπασης ωστόσο την αίτηση την υποβάλει στο γραφείο προσωπικού του φορρα σου κι αυτοί μετα απο υπογραφή του διοικητή νοσοκομείου την στέλνουν στις εκάστοτε ΔΥΠΕ γιατι σε μπέρδεψε τοσο;;; Δεν τα στέλνεις εσύ,ουτε τα πας η ίδια σε κάποια ΔΥΠΕ

υ.σ. να ξέρετε οτι ο χρόνος απάντησης απόσπασης θα ειναι σχετικά σύντομος καθως μπαίνουμε στην περίοδο μεταθέσεων ένστολων και υπάρχει κινητικότητα ποίο έντονη Ιούνιο Ιούλιο Αύγουστο λόγο αποσπάσεων απο συνηπυρετουντες!



Μακαρι να ισχυει αυτο που λες, γιατί λογω καλοκαιρινων αδειων του μονιμου προσωπικου, εγω πιστευω θα μας κρατησουν στους φορεις που αρχικως θα διοριστουμε και αφου καλυψουμε "τρυπες" προσωπικου ωστε να τελειωσουν με τις καλοκαιρινες τους αδειες, ΤΟΤΕ θα καταφέρουμε να μαζευτουμε στον τοπο συνυπηρετησης και κατ'επεκταση στα σπιτια μας. Κοινως, καλο σεπτεμβρη....

Eftixiakiritsi
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 04, 2018 9:08 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Eftixiakiritsi » Πέμ Μάιος 17, 2018 11:21 am

Chrissanthiz έγραψε:
Konzouk έγραψε:
Eftixiakiritsi έγραψε:Καλησπερα!Να ρωτήσω κάτι εσας που έχετε θεμα συνηπηρέτησης θέλω.Με μπερδέψανε λιγάκι με τη διαδικασια απόσπασης.Εγω θέλω να πάω απο τη 2η ΥΠΕ στην 5η.Πήρα τηλέφωνο στην 5η και μου είπαν οτι θα κάνω αίτηση μονο στην 5η.Πήρα στη 2η και μου είπαν οτι πρέπει να κάνω και στις 2 ΥΠΕ.Ο νόμος λέει μονο στην ΥΠΕ προσέλευσης.Δεν ξερω τι να κάνω.Επίσης στην 5η μου είπαν να κάνω αίτηση τρίμηνης μετακίνησης μέχρι να βγει η απόσπασης ενω στη 2η μου είπαν οχι.Αν ξέρει κάποιος ας βοηθ


Η αλήθεια είναι πως κι εγβ έτσι γνωρίζω, κανείς αίτηση μετακινήσεις και απόσπασης ωστόσο την αίτηση την υποβάλει στο γραφείο προσωπικού του φορρα σου κι αυτοί μετα απο υπογραφή του διοικητή νοσοκομείου την στέλνουν στις εκάστοτε ΔΥΠΕ γιατι σε μπέρδεψε τοσο;;; Δεν τα στέλνεις εσύ,ουτε τα πας η ίδια σε κάποια ΔΥΠΕ

υ.σ. να ξέρετε οτι ο χρόνος απάντησης απόσπασης θα ειναι σχετικά σύντομος καθως μπαίνουμε στην περίοδο μεταθέσεων ένστολων και υπάρχει κινητικότητα ποίο έντονη Ιούνιο Ιούλιο Αύγουστο λόγο αποσπάσεων απο συνηπυρετουντες!



Μακαρι να ισχυει αυτο που λες, γιατί λογω καλοκαιρινων αδειων του μονιμου προσωπικου, εγω πιστευω θα μας κρατησουν στους φορεις που αρχικως θα διοριστουμε και αφου καλυψουμε "τρυπες" προσωπικου ωστε να τελειωσουν με τις καλοκαιρινες τους αδειες, ΤΟΤΕ θα καταφέρουμε να μαζευτουμε στον τοπο συνυπηρετησης και κατ'επεκταση στα σπιτια μας. Κοινως, καλο σεπτεμβρη....


Στην 5η ΥΠΕ που μίλησα μου είπαν να την στείλω είτε ταχυδρομικα είτε με φαξ.Κι ετσι θα κάνω γιατι το γραφείο προσωπικου μπορει να αργήσει να την προωθήσει.Οσο γι αυτο με το καλοκαίρι κι εγω το σκέφτηκα.Μια θα λείπει ο ένας μια ο αλλος θα παει Σεπτέμβρης...

Konzouk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Δευ Οκτ 30, 2017 5:50 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Konzouk » Πέμ Μάιος 17, 2018 12:10 pm

Εγω σαε το λέω γιατί αν όλη την χρονιά υπάρχουν 10 μετακινήσεις αποσπάσεις αυτους τους μήνες υπάρχουν 100+ λογο συνθηκών εργασίας τουλάχιστον στον στρατό Ιούνιο εως Αυγούστου γίνεται ο κυρίως όγκος μεταθέσεων και κατ επέκταση αποσπάσεων συζύγων!! Είναι κάτι που γίνεται απο πάντα και στος δυπε το γνωρίζουν καλά οτι αυτό το διάστημα γίνονται οι μετακινήσεις μεταθέσεις αποσπάσεις!!

Ellli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:09 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Ellli » Πέμ Μάιος 17, 2018 12:11 pm

Εγω θελω να πάω στην 3 υπέρ και βρίσκομαι στην 4. Μια κυρία πολύ εξυπηρετική στην 3 υπε μου είπε καταθέτω τα χαρτιά στην 3 και επίσης και στη 2 και στο νοσοκομειο που ειμαι και εκεί που θέλω να. Δηλ να ετοιμάσω 4 πακετάκι χαρτιών. Να πείσω στο νοσοκομειο που θέλω να πάω να κάνουν πιο γρήγορα υπηρεσιακό. Παιδιά ενοίκια μπλα μπλα. Για να γίνει όσο πιο γρήγορα γίνεται.

Monosandalos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 25, 2018 8:09 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Monosandalos » Πέμ Μάιος 17, 2018 6:50 pm

Καλησπέρα διορισμενοι. Αφού βγήκανε τα ΦΕΚ πόσο περίπου θα κάνουν να μας καλέσουν; Γιατί στο νοσοκομείο που δουλεύω μου χρωστάνε 25 ρεπα και δεν έχω πάρει ούτε μια άδεια φέτος. Να τους καρφώσω στον επόπτη;;;

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό knts » Πέμ Μάιος 17, 2018 9:33 pm

mylena έγραψε:
Ellli έγραψε:
sakis198 έγραψε:

Η αδεια ανατροφης για τους δημοσιους υπαλληλους ειναι 9 μηνες μεχρι το παιδι να γινει 6 ετων. Αν εχεις παρεις μερος της αδειας στον ιδιωτικο τομεα ,θα πρεπει να ρωτησεις την υπηρεσια σου για το τι δικαιουσαι


Στον φορεα μου ειπαν εφοσον διοριστηκα μετα τη γενηση του παιδιου δικαιουμαι αναλογικα την αδεια ανατροφης τεκνου. Ναι ο συζυγος εκανε 3 μηνες χρηση αρα οι υπολοιποι 6 μηνες πανε αναλογικα. Οσο καθυστερει η προσληψη και ορκομωσια τοσο μειωνεται και ο χρονος της αδειας. Παει αναλογικα. Δεν ειναι καθαροι μηνες εως 6 ετων. Ρωταω αν ξερει καποιος αν μπορω να παρω ανευ αποδοχων μετα την ορκωμοσια γενικα στη δοκιμη περιοδο για να δω τι θα κανω με το παιδι.


Ναι μπορεις. Εγω χθες τη ζητησα (ανευ αποδοχων για ανατροφη τεκνου). Κανεις δε μου ειπε οτι δε θα μου τη δωσουν η οτι δε τη δικαιούμαι. Ρωτησα κιόλας αν σαν δοκιμη θα εχω προβλημα. Θα σε ενημερώσω μολις βγει.
Δεν ξερω βεβαια αν παιζει ρολο η συνεργασια που θα εχεις με το νοσοκομείο. Εμενα ετυχε να ειναι εξαιρετικοι ανθρωποι. Και πιστεύω θα γινει δεκτη.
Επισης μου ειπαν οτι το κακο με την ανευ αποδοχων είναι οτι χανεις προυπηρεσια, αλλα νομιζω απο τους 4 μηνες κσι μετα. Εγω ζητησα πιο λιγο.
Θα σου πω μολις εχω νεα...


Ενδιαφέρει κι εμένα το θέμα της άδειας άνευ αποδοχών για ανατροφή τέκνου, μετά τον διορισμό. Κάθε πληροφορία δεκτή! Ευχαριστώ!


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες