Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
Makis1981
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Μαρ 05, 2018 11:44 am

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Makis1981 » Τρί Απρ 03, 2018 4:19 pm

Romeo1 έγραψε:
sakis198 έγραψε:Σημερα η ολομελεια του ασεπ αποφασισε την ειδικη προσμετρηση εμπειριας για τις θεσεις χωρις εμπειρια. Κινουμαστε δικαστικα.Δηλωστε συμμετοχη



Που θα δηλώσουμε συμμετοχή? Ο χρόνος πιέζει.


Και γω την ίδια απορία έχω. Ενδιαφέρομαι για την αδερφή μου. 1.358,5 στην ΔΕ και αν αφαιρεθεί διορίζεται άνετα. Έχει απολυτήριο σχεδόν 20, δεύτερο τίτλο, προφίσιενσι και ιταλικά. .....

Romeo1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 9:09 am

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Romeo1 » Τρί Απρ 03, 2018 9:29 pm

123xristos έγραψε:Γειά σας παιδιά.Εγώ και και κάποιοι ακόμα, είμαστε υπέρ μιας προσφυγής δικαστικά εναντίον της απόφασης για κάλυψη των θέσεων χωρίς εμπειρία από αυτούς με εμπειρία.Να τα λέμε εδώ μπας και κάνουμε κάτι ομαδικά για να έχουμε και περισσότερες πιθανότητες.


Εχεις διάθεση για προσφυγή? Αν πρέπει να γινει άμεσα.

Romeo1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 9:09 am

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Romeo1 » Τετ Απρ 04, 2018 1:45 am

Τελικά πόσοι είμαστε και πότε θα κάνουμε προσφυγη?

nik1982
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Απρ 01, 2018 11:51 am

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nik1982 » Τετ Απρ 04, 2018 9:27 am

Romeo1 έγραψε:Τελικά πόσοι είμαστε και πότε θα κάνουμε προσφυγη?

προσφυγες στα πληκτρολογια φιλε.
οπως τα εγραψε ενας παραπανο οτι αν εκανε συγκεντρωση εξω απο το ασεπ ουτε 20 απο δω μεσα δεν θα μαζευοντουσαν.
θελει και λεφτα και χρονο και υπομονη και εναν πολυ μεγαλο αριθμο ατομων.
εδω βγαινουν ατομα και λενε για το παραβολο των τριων ευρω.....νομιζεις υπαρχουν λεφτα για το 20αρικο της ενστανσης???
ποσο μαλλον ναμπεις στην διαδικασια να τρεξεις σε φορεις σε δικηγορους κτλ κτλ κτλ.
ρεαλιστες να,ειμαστε απλα βγαινει ενας δυο εδω μεσα γραφει προσφυγη και οσοι τσιμπησουν. αραγε θυμαμαι στην προκυρηξη της ευδαπ που εδω μεσα το 2008 γραφανε γραφανε και γραφανε προσφυγες δικαστηρια κτλ εγινε τιποτα???διοριστικαν???
παιξε με τους κανονες τους και αν εισαι τυχερος και φυσικα εχεις τα απαραιτητα χαρτια δεν σου λεω να γινεις λαμογιο και με υπομονη τοτε και αν και οποτε βγουν τα ΟΡΙΣΤΙΚΑ τοτε θα πεις με μαγκια πολεμοντας το συστημα

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Τετ Απρ 04, 2018 11:28 am

Romeo1 έγραψε:Τελικά πόσοι είμαστε και πότε θα κάνουμε προσφυγη?


Να προτεινω κατι? Επειδη κανεις δεν εχει οικονομικη δυνατοτητα να μπει απο την αρχη στα εξοδα, γνωριζω περίπτωση που ο δικηγορος πηρε την υποθεση γυρω στα 10 ατομα εδω μπορεί ν μαζευτουν περισσότερα εργολαβικα... Αυτο βοηθαει και τους ενάγοντες να διασφαλίζουν οτι θα κυνηγηθει μέχρι τέλους η υποθεση. Δηλαδη αρχικα πηρε 50ευρω απ τον καθενα κ υπεγραψαν πως αν τελικα δικαιωθουν θα παρει απ τον καθενα τους το 20% η διαφορα βεβαια ηταν οτι αυτοι διεκδικουσαν δεδουλευμένα που μετα το εφετειο δικαιωθηκαν και αφου τα πηραν πηρε αμεσα το μεριδιο του κι ο δικηγορος.. Κ αρκετα μεγαλο, αλλα επειδη κερδισε την υποθεση.. Αλλιως δε θα παιρνε τπτ εκτος των δικαστικων εξοδων. Το μεινεκτημα εδω ειναι οτι δε θα παρεις λεφτα, θα διοριστεις, οποτε απο που θα τον πληρωσεις? Εκτος κι ο διορισμος εχει αναδρομικη ισχυ.. Εχετε υποψη παντως κ αυτη τη λυση.... Αν ο δικηγορος δει οτι υπαρχει φως στο τούνελ θα αναλαβει κ θα το τρεξει... Αν θεωρησει χαμενη την υποθεση θα θελει ν πληρωθει εξαρχης για ν ναι εξασφαλισμενος... Ο δικηγόρος εχει μεγαλη σημασια που θα πέσεις... Φιλικη συμβουλη

123xristos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 25, 2018 9:57 pm

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό 123xristos » Παρ Απρ 06, 2018 3:30 pm

Εγώ είπα για προσφυγή όχι απλά για να το πω όπως λέει κάποιος φίλος παραπάνω..Δεν είδα συμμετοχή και το άφησα.Αν κάποιος είναι από Αθήνα και μπορεί να μιλήσει με κάποιον εργατολόγο για το κατά πόσον θα στέκει μια τέτοια προσφυγή είμαι μέσα και εγώ και 2-3 ακόμα.

sakis198
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 10:08 pm

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sakis198 » Παρ Απρ 06, 2018 6:57 pm

Δεν θα κινηθω δικαστικα και ας ειμαι εγω αυτος που ανοιξα το θεμα. Να ξερετε παντως οτι ακομα και οι πρωην συμβασιουχοι κινουνται δικαστικα. Ενημερωσα ολα τα κομματα της αντιπολιτευσης,καναλια,μιλησα με δικηγορο...Ειχα ολη τη διαθεση να κινηθω νομικα αλλα ξυπνησατε αφου βγηκαν τα προσωρινα αποτελεσματα. Καποια στιγμη ,αργα ή γρηγορα θα φτασει η υποθεση στο Σ.Τ.Ε. θελοντας και μη. Ο καθενας ας πορευτει οπως νομιζει

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Τετ Ιουν 26, 2019 4:06 am

sakis198 έγραψε:Δεν θα κινηθω δικαστικα και ας ειμαι εγω αυτος που ανοιξα το θεμα. Να ξερετε παντως οτι ακομα και οι πρωην συμβασιουχοι κινουνται δικαστικα. Ενημερωσα ολα τα κομματα της αντιπολιτευσης,καναλια,μιλησα με δικηγορο...Ειχα ολη τη διαθεση να κινηθω νομικα αλλα ξυπνησατε αφου βγηκαν τα προσωρινα αποτελεσματα. Καποια στιγμη ,αργα ή γρηγορα θα φτασει η υποθεση στο Σ.Τ.Ε. θελοντας και μη. Ο καθενας ας πορευτει οπως νομιζει


Καλησπέρα
Γίνεται μία προσπαθεια προσφυγής από κάποιο δικηγορικό γραφείο Αθηνας...ομαδικής προσφυγής. Έχει συμμετάσχει κάποιος;

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Παρ Ιούλ 26, 2019 4:47 pm

Τώρα γίνεται η προσπάθεια προσφυγής κατά της ειδικής εμπειρίας; Μετά απο 1,5 σχεδόν χρόνο που τέλειωσαν οι αιτήσεις και έχουν εκδοθεί ήδη οι οριστικοί πίνακες; Δε ξέρω στη παρούσα στιγμή τη ''τύχη'' θα έχει η συγκεκριμένη προσφυγή. Κάντε την όμως αν μπορείτε. Γνωρίζω οτι προσφυγή κατά της ειδικής εμπειρίας έχει κατατεθεί απο τις 24 Μαιου και γιαν την 2κ 2019..

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τρί Σεπ 24, 2019 9:42 am

Από αυτά που ξέρω είναι ότι όντως πρόσφατα έχουν γίνει κάποιες προσφυγές για την 3Κ/2018 από επιλαχόντες .....
Επίσης έχει προκύψει και άλλο ζήτημα......Κοντεύουν 4 μήνες από την ανάρτηση των οριστικών πινάκων και όμως υπάρχουν δήμοι που δεν έχουν ακόμη καλέσει τους επιτυχόντες διότι όπως ισχυρίζονται περιμένουν τους νέους οριστικούς πίνακες που θα προκύψουν από τα όποια αποτελέσματα των αιτήσεων θεραπείας.....

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Τετ Οκτ 02, 2019 9:08 pm

sotinela έγραψε:Τώρα γίνεται η προσπάθεια προσφυγής κατά της ειδικής εμπειρίας; Μετά απο 1,5 σχεδόν χρόνο που τέλειωσαν οι αιτήσεις και έχουν εκδοθεί ήδη οι οριστικοί πίνακες; Δε ξέρω στη παρούσα στιγμή τη ''τύχη'' θα έχει η συγκεκριμένη προσφυγή. Κάντε την όμως αν μπορείτε. Γνωρίζω οτι προσφυγή κατά της ειδικής εμπειρίας έχει κατατεθεί απο τις 24 Μαιου και γιαν την 2κ 2019..

είναι εκπρόθεσμη

zorana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 04, 2019 12:27 pm

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό zorana » Πέμ Οκτ 10, 2019 1:35 pm

theod75 έγραψε:
sotinela έγραψε:Τώρα γίνεται η προσπάθεια προσφυγής κατά της ειδικής εμπειρίας; Μετά απο 1,5 σχεδόν χρόνο που τέλειωσαν οι αιτήσεις και έχουν εκδοθεί ήδη οι οριστικοί πίνακες; Δε ξέρω στη παρούσα στιγμή τη ''τύχη'' θα έχει η συγκεκριμένη προσφυγή. Κάντε την όμως αν μπορείτε. Γνωρίζω οτι προσφυγή κατά της ειδικής εμπειρίας έχει κατατεθεί απο τις 24 Μαιου και γιαν την 2κ 2019..

είναι εκπρόθεσμη



'Εχει γίνει προσφυγή και για την 3Κ την έχει αναλάβει γνωστό δικηγορικό γραφείο στην Αθήνα έγω δεν πρόλαβα να συμμετάσχω αλλά την προηγούμενη εβδομάδα που μίλησα μου είπαν ότι περιμένουν δικάσιμη και πιστεύαουν ότι η δίκη θα έχει θετική έκβαση. Δεν ξέρω τι θα γίνει αλλά δεν πάει άλλο αυτο με την ειδική εμπειρία.

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Σάβ Οκτ 12, 2019 11:25 pm

zorana έγραψε:
theod75 έγραψε:
sotinela έγραψε:Τώρα γίνεται η προσπάθεια προσφυγής κατά της ειδικής εμπειρίας; Μετά απο 1,5 σχεδόν χρόνο που τέλειωσαν οι αιτήσεις και έχουν εκδοθεί ήδη οι οριστικοί πίνακες; Δε ξέρω στη παρούσα στιγμή τη ''τύχη'' θα έχει η συγκεκριμένη προσφυγή. Κάντε την όμως αν μπορείτε. Γνωρίζω οτι προσφυγή κατά της ειδικής εμπειρίας έχει κατατεθεί απο τις 24 Μαιου και γιαν την 2κ 2019..

είναι εκπρόθεσμη



'Εχει γίνει προσφυγή και για την 3Κ την έχει αναλάβει γνωστό δικηγορικό γραφείο στην Αθήνα έγω δεν πρόλαβα να συμμετάσχω αλλά την προηγούμενη εβδομάδα που μίλησα μου είπαν ότι περιμένουν δικάσιμη και πιστεύαουν ότι η δίκη θα έχει θετική έκβαση. Δεν ξέρω τι θα γίνει αλλά δεν πάει άλλο αυτο με την ειδική εμπειρία.


Πολύ θετικό νέο, ομολογώ δεν το γνώριζα...ε ρε γλέντια, αν έχει θετική έκβαση θα γελάσουμε κ θα κλάψουμε μαζί....η προκήρυξη αυτή είναι τραγελαφος και οποιαδήποτε έκβαση της θα έχει παράπλευρες απώλειες....τουλάχιστον να γίνει παράδειγμα προς αποφυγήν για τις επόμενες(που δεν το βλέπω..) πάνε οι εποχές που εν μια νυκτί διόριζαν κόσμο με τροπολογίες κ νομιμοποιήσεις συμβασιούχων που φυσικά όμηροι ήταν κι αυτοί εν γνώσει τους όμως....τώρα υπάρχει αντίδραση και έστω λίγοι υπάρχουν και προσφεύγουν δικαστικά...η δικαστική οδός είναι δυστυχώς το μόνο που μπορεί να βάλει φρένο στη λαίλαπα της ειδικής εμπειρίας, αφού η κάθε κυβέρνηση θεωρεί τον ανεξάρτητο ΑΣΕΠ παραμαγαζο για να εξυπηρετεί τα πελατακια της...

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τρί Οκτ 15, 2019 2:29 pm

Εάν εχει γίνει κααι για την 3κ προσφυγή τότε το ΑΣΕΠ κάηκε. Ήδη απο τον Μαιο εχει γίνει προσφυγή για την ειδική εμπειρία της 2κ 2019 στο ΣτΕ οπότε προβλέπω να τρέχει και να μη φτάνει το ΑΣΕΠ. ΕκΤΌς αν η δικαιοσύνη βγάλει αρνητικές αποφάσεις πράγμα που θα δείχνει πολιτική καθοδήγηση.

zorana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 04, 2019 12:27 pm

Re: Δικαστικές προσφυγές έναντι της προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας στην προκήρυξη ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό zorana » Τρί Οκτ 15, 2019 7:01 pm

sotinela έγραψε:Εάν εχει γίνει κααι για την 3κ προσφυγή τότε το ΑΣΕΠ κάηκε. Ήδη απο τον Μαιο εχει γίνει προσφυγή για την ειδική εμπειρία της 2κ 2019 στο ΣτΕ οπότε προβλέπω να τρέχει και να μη φτάνει το ΑΣΕΠ. ΕκΤΌς αν η δικαιοσύνη βγάλει αρνητικές αποφάσεις πράγμα που θα δείχνει πολιτική καθοδήγηση.

Έχει γίνει σίγουρα για και για την 3Κ έχω μιλήσει προσωπικά με το Δικηγορικό γραφείο...μακάρι να πάρει τέλος το ρουσφέτι τις ειδικής εμπειρίας...φυσικά τώρα έχουμε και προσλήψεις έκτος ΑΣΕΠ δηλαδή απο το κακό στο χειρότερο.


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: gpt147689 και 3 επισκέπτες