Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Annapp126
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Δευ Δεκ 11, 2017 3:20 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Annapp126 » Τρί Μαρ 20, 2018 11:13 am

καλημέρα σε όλους,
Μίλησα σήμερα με υπάλληλο του ΑΣΕΠ και μου είπε τα οριστικά περίπου κατά το καλοκαίρι.Όσον αφορά το θέμα συνάφεια.... θα δούνε ξεχωριστά κάθε αίτηση από τους 404 του προσωρινού πίνακα.ΑΥΤΑ.
Εύχομαι καλή αρχή σε όσους δεχτούν την ΙΔΟΧ και καλή επιτυχία σε όλους μας.

Dkesp
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2018 2:53 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Dkesp » Τρί Μαρ 20, 2018 12:09 pm

Annapp126 έγραψε:καλημέρα σε όλους,
Μίλησα σήμερα με υπάλληλο του ΑΣΕΠ και μου είπε τα οριστικά περίπου κατά το καλοκαίρι.Όσον αφορά το θέμα συνάφεια.... θα δούνε ξεχωριστά κάθε αίτηση από τους 404 του προσωρινού πίνακα.ΑΥΤΑ.
Εύχομαι καλή αρχή σε όσους δεχτούν την ΙΔΟΧ και καλή επιτυχία σε όλους μας.

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Καλή επιτυχία!!

SOT11
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τετ Φεβ 14, 2018 9:18 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό SOT11 » Τρί Μαρ 20, 2018 12:18 pm

knts έγραψε:
xana έγραψε:
Αγαπητέ, μην προσπαθήσεις για άλλη μία φορά να αποδείξεις ότι... υπάρχει πρόβλημα. Δεν έχει νόημα.
Ζήσε το, απόλαυσέ το!
Είμαι σίγουρος ότι θα με καταλάβεις.
Σ' ευχαριστώ!


Αγαπητέ, καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να παραδεχτεί κανείς το λάθος του, ιδίως όταν μιλάει ως αυθεντία και ξαφνικά διαπιστώνει ότι θα έπρεπε να είναι λίγο πιο διαβασμένος, ιδίως ως αυθεντία, πριν δώσει τα "φώτα" του. Εγώ σου έδωσα στοιχεία, εσύ σφυρίζεις αδιάφορα και ειρωνεύεσαι...

Κατανοητό. Η ανθρώπινη φύση είναι αδύναμη...Τι να κάνουμε???

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό knts » Τρί Μαρ 20, 2018 12:53 pm

[quote="xana"]
Ναι αγαπητέ μου, επιβεβαιώθηκα. Μπορείς να το δεις και μόνος σου. Το πρόβλημα είναι εμφανές.

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό xana » Τρί Μαρ 20, 2018 2:05 pm

katm έγραψε:
mjspidy έγραψε:
Christos87 έγραψε:Υπάρχουν σαφείς οδηγίες στο έγγραφο που θα παραλάβεις. Πρέπει να απαντήσεις εντός δεκαημέρου από την κοινοποίηση, είτε αποδεχτείς είτε όχι την πρόσληψη με σύμβαση ΙΔΟΧ.


Βασικά τα έγγραφα τα αποστέλεις στο ΑΣΕΠ είτε αποδεχθείς είτε όχι την ΙΔΟΧ. Απλώς στη σχετική υπεύθ. δήλωση στη μία περίπτωση θα γράψεις ναι δέχομαι στην άλλην θα γράψεις όχι αρνούμαι!


Παρέλαβα και εγώ αντίστοιχη επιστολή. Εντος της επιστολής θα βρεις αναλυτικές οδηγίες.. Σε περίπτωση που αποδεχτείς τη θέση εκτός από τα δικαιολογητικά που καταθέσες ηδη στο ΑΣΕΠ θα χρειαστείς δύο γνωματεύσεις ψυχιάτρου και παθολόγου και θα συμπληρώσεις 3 υπεύθυνες δηλώσεις. Τα χαρτιά θα καταθέσεις στο υπουργείο δικαιοσύνης εντός 10 ημερών στο αρμόδιο τμήμα το οποίο αναγράφεται στην επιστολή. Δεν χρειάζεται να καταθέσεις κάτι επιπλέον στο ΑΣΕΠ..


Αν έχετε την καλοσύνη, πείτε λίγο και σε εμάς που είμαστε σε άλλη Προκήρυξη, να ξέρουμε τι να περιμένουμε από απαιτούμενα δικαιολογητικά: σε σχέση με αυτά που καταθέσαμε στο ΑΣΕΠ με την αίτηση, θέλουν ακριβώς τα ίδια; Τα ίδια αλλά πιο πρόσφατα;; Δηλαδή αν π.χ. δεν έχω το έγγραφο της Προϋπηρεσίας γιατί κατέθεσα το πρωτότυπο, υπάρχει κάποιο θέμα; Σας διευκρινίζει το έγγραφο τέτοια θέματα;

Ευχαριστούμε πολύ!!

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό knts » Τρί Μαρ 20, 2018 2:39 pm

xana έγραψε:
katm έγραψε:
mjspidy έγραψε:
Βασικά τα έγγραφα τα αποστέλεις στο ΑΣΕΠ είτε αποδεχθείς είτε όχι την ΙΔΟΧ. Απλώς στη σχετική υπεύθ. δήλωση στη μία περίπτωση θα γράψεις ναι δέχομαι στην άλλην θα γράψεις όχι αρνούμαι!


Παρέλαβα και εγώ αντίστοιχη επιστολή. Εντος της επιστολής θα βρεις αναλυτικές οδηγίες.. Σε περίπτωση που αποδεχτείς τη θέση εκτός από τα δικαιολογητικά που καταθέσες ηδη στο ΑΣΕΠ θα χρειαστείς δύο γνωματεύσεις ψυχιάτρου και παθολόγου και θα συμπληρώσεις 3 υπεύθυνες δηλώσεις. Τα χαρτιά θα καταθέσεις στο υπουργείο δικαιοσύνης εντός 10 ημερών στο αρμόδιο τμήμα το οποίο αναγράφεται στην επιστολή. Δεν χρειάζεται να καταθέσεις κάτι επιπλέον στο ΑΣΕΠ..


Αν έχετε την καλοσύνη, πείτε λίγο και σε εμάς που είμαστε σε άλλη Προκήρυξη, να ξέρουμε τι να περιμένουμε από απαιτούμενα δικαιολογητικά: σε σχέση με αυτά που καταθέσαμε στο ΑΣΕΠ με την αίτηση, θέλουν ακριβώς τα ίδια; Τα ίδια αλλά πιο πρόσφατα;; Δηλαδή αν π.χ. δεν έχω το έγγραφο της Προϋπηρεσίας γιατί κατέθεσα το πρωτότυπο, υπάρχει κάποιο θέμα; Σας διευκρινίζει το έγγραφο τέτοια θέματα;

Ευχαριστούμε πολύ!!


Στην 1Κ/2017 αναφέρει "Αντίγραφα". Υποθέτω καμία υπηρεσία δε ζητά τα πρωτότυπα.

Dkesp
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2018 2:53 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Dkesp » Τρί Μαρ 20, 2018 2:47 pm

xana έγραψε:
katm έγραψε:
mjspidy έγραψε:
Βασικά τα έγγραφα τα αποστέλεις στο ΑΣΕΠ είτε αποδεχθείς είτε όχι την ΙΔΟΧ. Απλώς στη σχετική υπεύθ. δήλωση στη μία περίπτωση θα γράψεις ναι δέχομαι στην άλλην θα γράψεις όχι αρνούμαι!


Παρέλαβα και εγώ αντίστοιχη επιστολή. Εντος της επιστολής θα βρεις αναλυτικές οδηγίες.. Σε περίπτωση που αποδεχτείς τη θέση εκτός από τα δικαιολογητικά που καταθέσες ηδη στο ΑΣΕΠ θα χρειαστείς δύο γνωματεύσεις ψυχιάτρου και παθολόγου και θα συμπληρώσεις 3 υπεύθυνες δηλώσεις. Τα χαρτιά θα καταθέσεις στο υπουργείο δικαιοσύνης εντός 10 ημερών στο αρμόδιο τμήμα το οποίο αναγράφεται στην επιστολή. Δεν χρειάζεται να καταθέσεις κάτι επιπλέον στο ΑΣΕΠ..


Αν έχετε την καλοσύνη, πείτε λίγο και σε εμάς που είμαστε σε άλλη Προκήρυξη, να ξέρουμε τι να περιμένουμε από απαιτούμενα δικαιολογητικά: σε σχέση με αυτά που καταθέσαμε στο ΑΣΕΠ με την αίτηση, θέλουν ακριβώς τα ίδια; Τα ίδια αλλά πιο πρόσφατα;; Δηλαδή αν π.χ. δεν έχω το έγγραφο της Προϋπηρεσίας γιατί κατέθεσα το πρωτότυπο, υπάρχει κάποιο θέμα; Σας διευκρινίζει το έγγραφο τέτοια θέματα;

Ευχαριστούμε πολύ!!

Ζητάνε όλα τα χαρτιά που είχαμε καταθέσει( πτυχίο, μεταπτυχιακό, υπολογιστές, ξένες γλώσσες, πιστοποιητικα), γνώματευση από παθολογο και Ψυχίατρο και τρεις υπεύθυνες δηλώσεις.

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό xana » Τρί Μαρ 20, 2018 3:36 pm

knts έγραψε:
xana έγραψε:
katm έγραψε:
Παρέλαβα και εγώ αντίστοιχη επιστολή. Εντος της επιστολής θα βρεις αναλυτικές οδηγίες.. Σε περίπτωση που αποδεχτείς τη θέση εκτός από τα δικαιολογητικά που καταθέσες ηδη στο ΑΣΕΠ θα χρειαστείς δύο γνωματεύσεις ψυχιάτρου και παθολόγου και θα συμπληρώσεις 3 υπεύθυνες δηλώσεις. Τα χαρτιά θα καταθέσεις στο υπουργείο δικαιοσύνης εντός 10 ημερών στο αρμόδιο τμήμα το οποίο αναγράφεται στην επιστολή. Δεν χρειάζεται να καταθέσεις κάτι επιπλέον στο ΑΣΕΠ..


Αν έχετε την καλοσύνη, πείτε λίγο και σε εμάς που είμαστε σε άλλη Προκήρυξη, να ξέρουμε τι να περιμένουμε από απαιτούμενα δικαιολογητικά: σε σχέση με αυτά που καταθέσαμε στο ΑΣΕΠ με την αίτηση, θέλουν ακριβώς τα ίδια; Τα ίδια αλλά πιο πρόσφατα;; Δηλαδή αν π.χ. δεν έχω το έγγραφο της Προϋπηρεσίας γιατί κατέθεσα το πρωτότυπο, υπάρχει κάποιο θέμα; Σας διευκρινίζει το έγγραφο τέτοια θέματα;

Ευχαριστούμε πολύ!!


Στην 1Κ/2017 αναφέρει "Αντίγραφα". Υποθέτω καμία υπηρεσία δε ζητά τα πρωτότυπα.


Εννοώ αν δεν έχω ούτε φωτοτυπία του εγγράφου του ΙΚΑ με την Προϋπηρεσία, που κατέθεσα. Τι γίνεται τότε;

Christos87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 3:05 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Christos87 » Τρί Μαρ 20, 2018 4:10 pm

mjspidy έγραψε:
Christos87 έγραψε:
mjspidy έγραψε:
Εγώ δεν το έβαλα το αρμόδιο τμημα αλλα δε νομίζω να παίζει σπουδαίο ρόλο ε?


Κανένα ρόλο δεν παίζει! Δέχτηκες ή αρνήθηκες την πρόσληψη με σύμβαση ΙΔΟΧ;


Δέχτηκα. Εσύ?


Αρνήθηκα.

katm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Μαρ 12, 2018 1:14 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό katm » Τρί Μαρ 20, 2018 4:15 pm

Κατεθεσα σήμερα τα δικαιολογητικά στο υπουργείο δικαιοσύνης. Μου εξήγησαν ότι αν κάτι λείπει θα επικοινωνήσουν οι ίδιοι,όποτε μην αγχώνεστε για τα δικαιολογητικά εσείς που θα αποδεχτείτε τη θέση ΙΔΟΧ. Επιπλέον ρώτησα σε πόσο καιρό θα ξεκινήσουμε όσοι αποδεχτούμε και μου είπαν ίσως και πριν το Πάσχα. Μου εξήγησαν ότι έχουν ανάγκη για προσωπικό στα δικαστήρια και θα επισπεύσουν την διαδικασία προσληψης με ΙΔΟΧ

Christos87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 3:05 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Christos87 » Τρί Μαρ 20, 2018 4:16 pm

xana έγραψε:
katm έγραψε:
mjspidy έγραψε:
Βασικά τα έγγραφα τα αποστέλεις στο ΑΣΕΠ είτε αποδεχθείς είτε όχι την ΙΔΟΧ. Απλώς στη σχετική υπεύθ. δήλωση στη μία περίπτωση θα γράψεις ναι δέχομαι στην άλλην θα γράψεις όχι αρνούμαι!


Παρέλαβα και εγώ αντίστοιχη επιστολή. Εντος της επιστολής θα βρεις αναλυτικές οδηγίες.. Σε περίπτωση που αποδεχτείς τη θέση εκτός από τα δικαιολογητικά που καταθέσες ηδη στο ΑΣΕΠ θα χρειαστείς δύο γνωματεύσεις ψυχιάτρου και παθολόγου και θα συμπληρώσεις 3 υπεύθυνες δηλώσεις. Τα χαρτιά θα καταθέσεις στο υπουργείο δικαιοσύνης εντός 10 ημερών στο αρμόδιο τμήμα το οποίο αναγράφεται στην επιστολή. Δεν χρειάζεται να καταθέσεις κάτι επιπλέον στο ΑΣΕΠ..


Αν έχετε την καλοσύνη, πείτε λίγο και σε εμάς που είμαστε σε άλλη Προκήρυξη, να ξέρουμε τι να περιμένουμε από απαιτούμενα δικαιολογητικά: σε σχέση με αυτά που καταθέσαμε στο ΑΣΕΠ με την αίτηση, θέλουν ακριβώς τα ίδια; Τα ίδια αλλά πιο πρόσφατα;; Δηλαδή αν π.χ. δεν έχω το έγγραφο της Προϋπηρεσίας γιατί κατέθεσα το πρωτότυπο, υπάρχει κάποιο θέμα; Σας διευκρινίζει το έγγραφο τέτοια θέματα;

Ευχαριστούμε πολύ!!


Τα ίδια. Σε (φωτο)αντίγραφα, όπως τα είχες στείλει και στο ΑΣΕΠ με την υποβολή της αίτησης. Ωστόσο, εγώ επειδή δεν είχα κρατήσει αντίγραφα των πιστοποιητικών/βεβαιώσεων της προϋπηρεσίας, πήρα καινούρια. Δε νομίζω ότι παίζει κάποιο ρόλο. Αρκεί να αποστείλεις το φάκελο εγκαίρως.

katm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Μαρ 12, 2018 1:14 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό katm » Τρί Μαρ 20, 2018 4:57 pm

Ζητούνται τα δικαιολογητικά που κατέθεσε στο ΑΣΕΠ φωτοτυπίες και 3 υπεύθυνες δηλώσεις και πιστοποιητικά από γιατρούς ψυχίατρο και παθολόγο του τελευταίου εξαμήνου. Εννοείται ότι για θέση με εμπειρία απαιτείται νχαρτι προϋπηρεσίας για χωρίς εμπειρία οχι, καθώς και για όσους ανήκουν στις ειδικές κατηγορίες τα απαραίτητα αποδεικτικά

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό knts » Τρί Μαρ 20, 2018 5:25 pm

xana έγραψε:

Εννοώ αν δεν έχω ούτε φωτοτυπία του εγγράφου του ΙΚΑ με την Προϋπηρεσία, που κατέθεσα. Τι γίνεται τότε;


Αν το είχες ανεβάσει στο μητρώο του ΑΣΕΠ, εκτύπωσέ το από εκεί.
Αν όχι ζήτησε ένα νέο για την ίδια χρονική περίοδο.
Αν δεν μπορούν να σου δώσουν για την ίδια χρονική περίοδο κι έχει και προϋπηρεσία που αποκτήθηκε μεταγενέστερα, δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα, αρκεί να μην αποδεικνύει λιγότερο χρόνο προϋπηρεσίας. Μπορείς να επισυνάψεις και το. δήλωση όπου θα δηλώνεις ότι δεν κράτησες αντίγραφο της υποβληθεισας στο ΑΣΕΠ βεβαίωσης και ότι τους ενδιαφέρει το χρονικό διάστημα από τότε έως τότε, το οποίο δηλώθηκε στην αίτηση συμμετοχής και μοριοδοτηθηκατε γι αυτό.

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Τρί Μαρ 20, 2018 8:00 pm

knts έγραψε:
xana έγραψε:

Εννοώ αν δεν έχω ούτε φωτοτυπία του εγγράφου του ΙΚΑ με την Προϋπηρεσία, που κατέθεσα. Τι γίνεται τότε;


Αν το είχες ανεβάσει στο μητρώο του ΑΣΕΠ, εκτύπωσέ το από εκεί.
Αν όχι ζήτησε ένα νέο για την ίδια χρονική περίοδο.
Αν δεν μπορούν να σου δώσουν για την ίδια χρονική περίοδο κι έχει και προϋπηρεσία που αποκτήθηκε μεταγενέστερα, δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα, αρκεί να μην αποδεικνύει λιγότερο χρόνο προϋπηρεσίας. Μπορείς να επισυνάψεις και το. δήλωση όπου θα δηλώνεις ότι δεν κράτησες αντίγραφο της υποβληθεισας στο ΑΣΕΠ βεβαίωσης και ότι τους ενδιαφέρει το χρονικό διάστημα από τότε έως τότε, το οποίο δηλώθηκε στην αίτηση συμμετοχής και μοριοδοτηθηκατε γι αυτό.


Υπερβολή η υπευθ. Δηλ. Νομίζω... ςγώ ό,τι εστειλα στο ΑΣΕΠ πρωτότυπο προσκομίζω καινούριο...
Με κούριερ δεχεται το Υπουργείο τα έγγραφα ή μονο με συστημένη επιστολη πάλι?

afriendforyou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Παρ Ιαν 22, 2010 4:54 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό afriendforyou » Τρί Μαρ 20, 2018 9:15 pm

katm έγραψε:Ζητούνται τα δικαιολογητικά που κατέθεσε στο ΑΣΕΠ φωτοτυπίες και 3 υπεύθυνες δηλώσεις και πιστοποιητικά από γιατρούς ψυχίατρο και παθολόγο του τελευταίου εξαμήνου. Εννοείται ότι για θέση με εμπειρία απαιτείται νχαρτι προϋπηρεσίας για χωρίς εμπειρία οχι, καθώς και για όσους ανήκουν στις ειδικές κατηγορίες τα απαραίτητα αποδεικτικά



Εαν κάποιος αρνηθεί να πάει ως ΙΔΟΧ, θα πρέπει και σε αυτή την περίπτωση να στείλει όλα τα δικαιολογητικά;

Ή στέλνει μόνο την υπεύθυνη δήλωση ότι αρνείται την θέση ορισμένου χρόνου και τα υπόλοιπα τα στέλνει αργότερα στη περίπτωση που είναι στο κατάλογο των οριστικών διοριστέων;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες