ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΟΧ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΓΓΡΑΦΟΥ

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΟΧ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΓΓΡΑΦΟΥ

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τρί Μαρ 06, 2018 8:40 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Τα χαρτιά στις ΣΟΧ τα αξιολογεί μόνο ο φορέας που βγάζει την ΣΟΧ προκήρυξη και απλά αποστέλλει τα αποτελέσματα στον ΑΣΕΠ....Ο ΑΣΕΠ εξετάζει τα αυτό καθαυτό έγγραφα στις ΣΟΧ συνήθως μόνο έπειτα από ένσταση....

Γενικά αν γίνει ένσταση κατά ΣΟΧ αποτελεσμάτων ο φορέας είναι υποχρεωμένος να αποστείλει ταχυδρομικώς τα χαρτιά του πρώτου επιτυχόντα και αυτού που έκανε ένσταση, στον ΑΣΕΠ......

Συνήθως ο ΑΣΕΠ, σε τέτοιες περιπτώσεις, βγάζει απόφαση ένα μήνα έπειτα από την ένσταση και αυτό είμαι σε θέση να το γνωρίζω από πρώτο χέρι...

Τώρα από την άλλη να σου εξαφάνισαν επίτηδες κάποιο έγγραφο που είχες επισυνάψει, προφανώς για να "σπρώξουν" δικό τους άνθρωπο, δεν είναι και απίθανο αλλά από την άλλη πολύ δύσκολα κάποια δημόσια υπηρεσία θα τολμούσε κάτι τέτοιο διότι οι καμπάνες σε τέτοιες περιπτώσεις είναι πολύ βαριές....


Eιμαι ο μοναδικός που κόπηκε γι αυτο τον λόγο αν δεις τους απορριπτέους συνήθως αναφέρουν ή μη προσκόμιση διπλώματος αγγλικών ή έλλειψη μετάφρασης..έλλειψη πρωτοτύπου γράφουν αρα δέχονται οτι έστειλα τα αντίγραφα που σύμφωνα με τον νόμο του 2014 πρέπει να τα δεχθούν.. το μεγάλο μπέρδεμα όμως είναι οτι αυτοι τηλεφωνικά αρχικά μου είπαν πως δεν αναγνωρίζεται απο την προκύρηξη το πτυχιο και αφου τους είπα οτι αναγνωρίζεται να δουν καλύτερα την προκύρηξη τους με πήραν εκ νέου τηλ για να μου πουν οτι εστειλα μονο την μετάφραση...εγω δεν μπορω να καταλάβω τι συμβαίνει...σύμφωνα με νομικούς όρους η έλλειψη πρωτοτύπου σημαίνει οτι δεν εστειλα επικυρωμένα έγγραφα..ομως εγω εστειλα επικυρωμένα δεν μπορω να καταλάβω τι συμβαίνει

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΟΧ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΓΓΡΑΦΟΥ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Μαρ 07, 2018 9:47 am

Υποψιάζομαι τι μάλλον έγινε!!Έκαναν γκάφα με το πιστοποιητικό σου της Ξένης Γλώσσας και επειδή βαριούνται, για να μην μπαίνουν σε περαιτέρω διαδικασίες, αυτοί να στο πω μεταφορικά, έψαξαν και .............βρήκαν λαγούς στο Αιγαίο και συναγρίδες στον Όλυμπο.....

Σύμφωνα βέβαια με τα όσα έχεις γράψει έβγαλα το συμπέρασμα!!

Μην τους αφήσεις κυνήγησε τους όσο μπορείς.... ..

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΟΧ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΓΓΡΑΦΟΥ

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Πέμ Μαρ 08, 2018 2:12 am

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Υποψιάζομαι τι μάλλον έγινε!!Έκαναν γκάφα με το πιστοποιητικό σου της Ξένης Γλώσσας και επειδή βαριούνται, για να μην μπαίνουν σε περαιτέρω διαδικασίες, αυτοί να στο πω μεταφορικά, έψαξαν και .............βρήκαν λαγούς στο Αιγαίο και συναγρίδες στον Όλυμπο.....

Σύμφωνα βέβαια με τα όσα έχεις γράψει έβγαλα το συμπέρασμα!!

Μην τους αφήσεις κυνήγησε τους όσο μπορείς.... ..


Ιωάννη αν πας στους απορριπτεους για την θέση 105 θα βρεις εμένα.. Σύμφωνα πάντα με τον λογο που απορρίφθηκαν δεν στέκει έλλειψη πρωτότυπου ελπίζω ο ΑΣΕΠ να με δικαιωσει

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΟΧ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΓΓΡΑΦΟΥ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Μαρ 08, 2018 12:21 pm

Τα είδα γενικά τα αποτελέσματα!!Ω ρε μάνα μου τι "σκοτωμός" και αυτός που έγινε!!! :?

st100
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 08, 2017 9:01 pm

Re: ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΟΧ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΓΓΡΑΦΟΥ

Δημοσίευσηαπό st100 » Κυρ Μαρ 11, 2018 12:14 pm

Δυστυχως ειμαι και εγω την ιδια κατασταση.Εγω εστειλα μονο τη μεταφραση για συμμετοχη σε γραπτο διαγωνισμο και το συνειδητοποιησα προσφατα.Εχω ξεκινησει διαβασμα ,εχω πληρωσει φροντιστηριο ,αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα απορριφθω ακομα και αν γραψω καλα.Παρακαλω να ενημερωσεις για την πορεια της ενστασης για να πραξω αναλογως. Αυτη η αποφαση που αναφερεις στην ενσταση τι αφορα ?(488/2004 Μον.Πρ.Λάρισας)υπαρχει δεδικασμενο?ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας!!!

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΟΧ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΓΓΡΑΦΟΥ

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Κυρ Μαρ 18, 2018 10:22 pm

st100 έγραψε:Δυστυχως ειμαι και εγω την ιδια κατασταση.Εγω εστειλα μονο τη μεταφραση για συμμετοχη σε γραπτο διαγωνισμο και το συνειδητοποιησα προσφατα.Εχω ξεκινησει διαβασμα ,εχω πληρωσει φροντιστηριο ,αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα απορριφθω ακομα και αν γραψω καλα.Παρακαλω να ενημερωσεις για την πορεια της ενστασης για να πραξω αναλογως. Αυτη η αποφαση που αναφερεις στην ενσταση τι αφορα ?(488/2004 Μον.Πρ.Λάρισας)υπαρχει δεδικασμενο?ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας!!!

Γραπτός διαγωνισμός ? για ποιον λες? εγω εστειλα και το πρωτοτυπο αλλα καλο ειναι να παρεις ενα τηλεφωνο να ρωτησεις..καποιο δεδικασμενο δεν γνωριζω να υπαρχει..οσον αφορα την ενσταση αναμενω περασαν 17 μερες αναμενω απαντηση οποτε ερθει να σας ενημερωσω

st100
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 08, 2017 9:01 pm

Re: ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΟΧ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΓΓΡΑΦΟΥ

Δημοσίευσηαπό st100 » Δευ Μαρ 19, 2018 11:08 am

Αναφερομαι στον γραπτο ΑΑΔΕ (ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ).Αυτο που αναφερεις στην ενσταση για το μον.πρωτ.Λαρισας τι αφορα?

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΟΧ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΓΓΡΑΦΟΥ

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Παρ Ιαν 04, 2019 9:38 pm

st100 έγραψε:Αναφερομαι στον γραπτο ΑΑΔΕ (ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ).Αυτο που αναφερεις στην ενσταση για το μον.πρωτ.Λαρισας τι αφορα?


Καλησπερα μου την απορριψαν Επειδή η σφραγίδα πάνω δεν έπρεπε να γράφει μετάφραση από ακριβές πρωτότυπο ή φωτοαντίγραφο...Αν.Δεν.είχε την λέξη φωτοαντίγραφο θα δικαιωνομουν στη σφραγίδα δικηγόρου


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες