4k/2017 ΕΥΑΘ.ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
fanmor
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τετ Οκτ 03, 2007 6:12 pm

4k/2017 ΕΥΑΘ.ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό fanmor » Τετ Απρ 05, 2017 1:15 pm

Καλησπέρα παιδιά, διάβασα την προκήρυξη της ΕΥΑΘ και αναμεσα στα απαραίτητα προσόντα για τις θεσεις ΔΕ Διοικητικού, λέει και
"ΚΩΔ. 003: Εμπειρία τριών (3) ετών ως υπάλληλος γραφείου ή λογιστηρίου" . Εγω παντα δουλευα ως υπαλληλος γραφείου, αλλα πως να το αποδειξω? Χρειάζεται κάποια χωριστή βεβαίωση? Η΄φαινεται καπως απο την βεβαιωση που θα μου δωσει το ΙΚΑ?

Anthem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 04, 2016 5:03 pm

Re: 4k/2017 ΕΥΑΘ.ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό Anthem » Παρ Μάιος 26, 2017 10:09 am

fanmor έγραψε:Καλησπέρα παιδιά, διάβασα την προκήρυξη της ΕΥΑΘ και αναμεσα στα απαραίτητα προσόντα για τις θεσεις ΔΕ Διοικητικού, λέει και
"ΚΩΔ. 003: Εμπειρία τριών (3) ετών ως υπάλληλος γραφείου ή λογιστηρίου" . Εγω παντα δουλευα ως υπαλληλος γραφείου, αλλα πως να το αποδειξω? Χρειάζεται κάποια χωριστή βεβαίωση? Η΄φαινεται καπως απο την βεβαιωση που θα μου δωσει το ΙΚΑ?


Αν έχεις ένσημα ως υπάλληλος γραφείου τότε ο ΑΣΕΠ θα το δει.

Εσύ απλά τους πηγαίνεις την βεβαίωση ενσήμων για ΑΣΕΠ από το ΙΚΑ.

Εγώ πάντως έστελνα και την αναλυτική κατάσταση των ενσήμων μου (από το ΙΚΑ) όπου φαίνεται λεπτομερώς ο κωδικός ειδικότητας των ενσήμων που σου κολλάνε. Αυτό το χαρτί όμως δεν το ζητάει ο ΑΣΕΠ. Εγώ το στέλνω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Επίσης στέλνω και τις βεβαιώσεις των εργοδοτών αν και επίσης δεν τις ζητάει (και πιθανότατα δεν λαμβάνει υπόψιν) ο ΑΣΕΠ.

fanmor
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τετ Οκτ 03, 2007 6:12 pm

Re: 4k/2017 ΕΥΑΘ.ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό fanmor » Παρ Μάιος 26, 2017 1:41 pm

Anthem έγραψε:
fanmor έγραψε:Καλησπέρα παιδιά, διάβασα την προκήρυξη της ΕΥΑΘ και αναμεσα στα απαραίτητα προσόντα για τις θεσεις ΔΕ Διοικητικού, λέει και
"ΚΩΔ. 003: Εμπειρία τριών (3) ετών ως υπάλληλος γραφείου ή λογιστηρίου" . Εγω παντα δουλευα ως υπαλληλος γραφείου, αλλα πως να το αποδειξω? Χρειάζεται κάποια χωριστή βεβαίωση? Η΄φαινεται καπως απο την βεβαιωση που θα μου δωσει το ΙΚΑ?


Αν έχεις ένσημα ως υπάλληλος γραφείου τότε ο ΑΣΕΠ θα το δει.

Εσύ απλά τους πηγαίνεις την βεβαίωση ενσήμων για ΑΣΕΠ από το ΙΚΑ.

Εγώ πάντως έστελνα και την αναλυτική κατάσταση των ενσήμων μου (από το ΙΚΑ) όπου φαίνεται λεπτομερώς ο κωδικός ειδικότητας των ενσήμων που σου κολλάνε. Αυτό το χαρτί όμως δεν το ζητάει ο ΑΣΕΠ. Εγώ το στέλνω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Επίσης στέλνω και τις βεβαιώσεις των εργοδοτών αν και επίσης δεν τις ζητάει (και πιθανότατα δεν λαμβάνει υπόψιν) ο ΑΣΕΠ.



Σ ευχαριστώ πολυ για την απάντησή σου. Τελικά έστειλα μονο την βεβαιωση του ΙΚΑ. Πολύ καλή ιδέα αυτη με το χαρτί που φαίνεται ο κωδικός. Δεν ειναι να το διακινδυνεύει κανείς

Anthem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 04, 2016 5:03 pm

Re: 4k/2017 ΕΥΑΘ.ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό Anthem » Παρ Μάιος 26, 2017 3:41 pm

fanmor έγραψε:
Anthem έγραψε:
fanmor έγραψε:Καλησπέρα παιδιά, διάβασα την προκήρυξη της ΕΥΑΘ και αναμεσα στα απαραίτητα προσόντα για τις θεσεις ΔΕ Διοικητικού, λέει και
"ΚΩΔ. 003: Εμπειρία τριών (3) ετών ως υπάλληλος γραφείου ή λογιστηρίου" . Εγω παντα δουλευα ως υπαλληλος γραφείου, αλλα πως να το αποδειξω? Χρειάζεται κάποια χωριστή βεβαίωση? Η΄φαινεται καπως απο την βεβαιωση που θα μου δωσει το ΙΚΑ?


Αν έχεις ένσημα ως υπάλληλος γραφείου τότε ο ΑΣΕΠ θα το δει.

Εσύ απλά τους πηγαίνεις την βεβαίωση ενσήμων για ΑΣΕΠ από το ΙΚΑ.

Εγώ πάντως έστελνα και την αναλυτική κατάσταση των ενσήμων μου (από το ΙΚΑ) όπου φαίνεται λεπτομερώς ο κωδικός ειδικότητας των ενσήμων που σου κολλάνε. Αυτό το χαρτί όμως δεν το ζητάει ο ΑΣΕΠ. Εγώ το στέλνω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Επίσης στέλνω και τις βεβαιώσεις των εργοδοτών αν και επίσης δεν τις ζητάει (και πιθανότατα δεν λαμβάνει υπόψιν) ο ΑΣΕΠ.



Σ ευχαριστώ πολυ για την απάντησή σου. Τελικά έστειλα μονο την βεβαιωση του ΙΚΑ. Πολύ καλή ιδέα αυτη με το χαρτί που φαίνεται ο κωδικός. Δεν ειναι να το διακινδυνεύει κανείς



Να σαι καλά!

Πάντως για να ξέρεις, επειδή έχω κάνει αίτηση σε αρκετές προκηρύξεις του ΑΣΕΠ και τα έχω συζητήσει με αρκετούς υποψήφιους, πέρα από την βεβαίωση του ΙΚΑ για τον ΑΣΕΠ, μετράει ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, το πως θα καταχωρίσεις την περιγραφή της προϋπηρεσίας στα αντίστοιχα κουτάκια της ηλεκτρονικής αίτησης.

Πρέπει να περιγράφεις την προϋπηρεσία σου με τρόπο ώστε να είναι όσο πιο κοντά σε αυτό που ζητάει ο ΑΣΕΠ, ακόμα και αν δεν προκύπτει άμεσα από τον κωδικό ειδικότητάς σου στο ΙΚΑ.

oaee
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Τρί Σεπ 10, 2013 1:28 pm

Re: 4k/2017 ΕΥΑΘ.ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό oaee » Τρί Φεβ 20, 2018 12:41 am

Θα βάλεις και υπεύθυνη δηλωση που θα αναφέρεις τα λοιπά . Οχι μονο απο ΙΚΑ .

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 4k/2017 ΕΥΑΘ.ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τρί Φεβ 20, 2018 10:41 am

oaee έγραψε:Θα βάλεις και υπεύθυνη δηλωση που θα αναφέρεις τα λοιπά . Οχι μονο απο ΙΚΑ .


Μετά από 3+ χρόνια λειτουργείας της ηλεκτρονικης αίτησης στις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ συνεχίζεται η ίδια παραπληροφόρηση.
Τέλος πάντων για ακόμα μια φορά να αναφέρουμε ότι δεν χρειάζεται υπεύθυνη δήλωση, θέση υπεύθυνης δήλωσης σε ολες τις προκηρύξεις για μόνιμο προσωπικό του ΑΣΕΠ επέχει η ηλεκτρονική σου αίτηση (αυτό που έχεις συμπληρώσει στο μητρώο σου με λίγα λόγια).
Αναφέρεται σε όλες τις προκυρηξεις στο ΚΕΦΑΛΑΙΟ Β’ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ II, άρθρο 1.

Δεν θα σε κόψουν αν στείλεις αλλά δε θα το λάβουν υπόψη τους.

Μόνο στις ΣΟΧ απαιτείται ακόμα η έξτρα υπεύθυνη δήλωση που αναφέρεις αναλυτικά την προϋπηρεσία σου.

kristal
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 28, 2017 7:16 pm

Re: 4k/2017 ΕΥΑΘ.ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό kristal » Τρί Φεβ 20, 2018 3:51 pm

DTINFINITY έγραψε:
oaee έγραψε:Θα βάλεις και υπεύθυνη δηλωση που θα αναφέρεις τα λοιπά . Οχι μονο απο ΙΚΑ .


Μετά από 3+ χρόνια λειτουργείας της ηλεκτρονικης αίτησης στις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ συνεχίζεται η ίδια παραπληροφόρηση.
Τέλος πάντων για ακόμα μια φορά να αναφέρουμε ότι δεν χρειάζεται υπεύθυνη δήλωση, θέση υπεύθυνης δήλωσης σε ολες τις προκηρύξεις για μόνιμο προσωπικό του ΑΣΕΠ επέχει η ηλεκτρονική σου αίτηση (αυτό που έχεις συμπληρώσει στο μητρώο σου με λίγα λόγια).
Αναφέρεται σε όλες τις προκυρηξεις στο ΚΕΦΑΛΑΙΟ Β’ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ II, άρθρο 1.

Δεν θα σε κόψουν αν στείλεις αλλά δε θα το λάβουν υπόψη τους.

Μόνο στις ΣΟΧ απαιτείται ακόμα η έξτρα υπεύθυνη δήλωση που αναφέρεις αναλυτικά την προϋπηρεσία σου.



Για την 3κ/2018 κατ' εξαίρεση χρειάζεται υπεύθυνη δήλωση την έχουν επισυνάψει σε pdf εντος της αίτησης για να αποσταλλεί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά.

oaee
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Τρί Σεπ 10, 2013 1:28 pm

Re: 4k/2017 ΕΥΑΘ.ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό oaee » Τετ Φεβ 21, 2018 12:31 am

[quote="kristal"][quote="DTINFINITY"][quote="oaee"]Θα βάλεις και υπεύθυνη δηλωση που θα αναφέρεις τα λοιπά . Οχι μονο απο ΙΚΑ .[/quote]

Μετά από 3+ χρόνια λειτουργείας της ηλεκτρονικης αίτησης στις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ συνεχίζεται η ίδια παραπληροφόρηση.
Τέλος πάντων για ακόμα μια φορά να αναφέρουμε ότι δεν χρειάζεται υπεύθυνη δήλωση, θέση υπεύθυνης δήλωσης σε ολες τις προκηρύξεις για μόνιμο προσωπικό του ΑΣΕΠ επέχει η ηλεκτρονική σου αίτηση (αυτό που έχεις συμπληρώσει στο μητρώο σου με λίγα λόγια).
Αναφέρεται σε όλες τις προκυρηξεις στο ΚΕΦΑΛΑΙΟ Β’ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ II, άρθρο 1.

Δεν θα σε κόψουν αν στείλεις αλλά δε θα το λάβουν υπόψη τους.

Μόνο στις ΣΟΧ απαιτείται ακόμα η έξτρα υπεύθυνη δήλωση που αναφέρεις αναλυτικά την προϋπηρεσία σου.[/quote]


Για την 3κ/2018 κατ' εξαίρεση [u]χρειάζεται υπεύθυνη δήλωση την έχουν επισυνάψει σε pdf εντος της αίτησης [/u] για να αποσταλλεί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά.[/quote]

Με μεμφεστε;; Εγω να βοηθήσω θελω . Αίσχος


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 21 επισκέπτες