Προκήρυξη 5Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Just
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2014 4:00 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Just » Τετ Δεκ 13, 2017 8:17 am

anna17571 έγραψε:ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΤΟ ΕΚΑΒ ΤΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΕΧΕΙ?
ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΒΑΡΔΙΕΣ Η ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΙΝΟ?

Το διοικητικό προσωπικό στο εκαβ δεν έχει βάρδιες. Το αντικείμενο έχει να κάνει με τιμολόγια, προμήθειες και διάφορα άλλα τέτοια διοικητικά.

siourock
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2017 5:35 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό siourock » Τετ Δεκ 13, 2017 11:46 pm

αργούν ...... !!

Thesger
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 07, 2018 12:33 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Thesger » Κυρ Ιαν 07, 2018 12:59 pm

Για σας , καλή χρονιά ,με υγεία χαρά και δημιουργικότητα :D
Ξέρει κανένας ποτέ θα βγούνε τα οριστικά ΔΕ .. :D
Και από την στιγμή που βγούνε τα οριστικά σε πόσο καιρό θα κληθούμε , να αναλάβουμε υπηρεσία!

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Κυρ Ιαν 07, 2018 6:41 pm

Thesger έγραψε:Για σας , καλή χρονιά ,με υγεία χαρά και δημιουργικότητα :D
Ξέρει κανένας ποτέ θα βγούνε τα οριστικά ΔΕ .. :D
Και από την στιγμή που βγούνε τα οριστικά σε πόσο καιρό θα κληθούμε , να αναλάβουμε υπηρεσία!


Ποσο διαστημα εχει περασει απο τοτε πιυ βγηκαν τα προσωρινα?

Thesger
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 07, 2018 12:33 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Thesger » Δευ Ιαν 08, 2018 1:29 pm

Τα προσωρινά ΔΕ είχαν βγεί στης 16/11 . ... Τα οριστικά πότε μπορεί να βγούνε??? :wink:

Thesger
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 07, 2018 12:33 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Thesger » Δευ Ιαν 08, 2018 1:43 pm

Τα προσωρινά ΔΕ στην 5κ/2017 για 144 θέσεις, είχαν βγεί στις 16/11 ... Τα οριστικά στο περίπου , σε πόσο καιρό???

Just
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2014 4:00 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Just » Τετ Ιαν 10, 2018 4:02 pm

Βγήκαν τα οριστικά!!!! Απ' ότι ξέρω τώρα πρέπει βγει ΦΕΚ.
Υπάρχει κάποια πηγή απ' την οποία να μπορώ να ενημερώνομαι γύρω απο τη φάση που βρίσκεται το ΦΕΚ?
Πόσο κρατάει η διαδικασία ΦΕΚ σε γενικές γραμμές?
Ευχαριστώ.... :D

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τετ Ιαν 10, 2018 5:32 pm

Καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλους τους οριστικά επιτυχόντες.

Παρατηρούσα τα οριστικά τα οποία για τις διοικητικές θέσεις είναι ίδια με τα προσωρινά.

Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μας πει τι μεσολαβεί μεταξύ προσωρινών και οριστικών;

Κάλεσαν αυτά τα άτομα να ξαναστείλουν τα πτυχία τους; Τους ρώτησαν αν θέλουν να ξεκινήσουν και δέχτηκαν;

Δεδομένου ότι κάποιοι από αυτούς έχουν περάσει και στην 6κ και στην 7κ και λογικά θα είναι και στην 8κ.

gf21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Οκτ 20, 2017 5:27 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό gf21 » Τετ Ιαν 10, 2018 6:50 pm

Ακριβώς την ίδια απορία έχω...Είμαι επιτυχών στα οριστικά, τώρα μας ενημερώνει ο φορέας για το χρονοδιάγραμμα διορισμού μας;;

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τετ Ιαν 10, 2018 7:37 pm

gf21 έγραψε:Ακριβώς την ίδια απορία έχω...Είμαι επιτυχών στα οριστικά, τώρα μας ενημερώνει ο φορέας για το χρονοδιάγραμμα διορισμού μας;;


Σε εσένα που ήσουν και στα προσωρινά και στα οριστικά είχες κάποια ''ενόχληση''; Σου ζήτησαν τα πτυχία ή να πεις ότι όντως αποδέχεσαι τη θέση;

ramker
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Ιαν 10, 2018 10:30 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ramker » Πέμ Ιαν 11, 2018 11:45 am

Συνάδελφοι καλημέρα. Τους τελευταίους μήνες παρακολουθώ εντατικά μεν σιωπηλά δε το φόρουμ και αγωνιώ όπως και πολλοί ακόμη, ελπίζοντας σε μια αναπλήρωση. Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό σημείο, μόλις χθες έκανα εγγραφή και είναι η πρώτη μου ανάρτηση. Τον τελευταίο χρόνο, σε μια σειρά από προκηρύξεις για ΤΕ πληροφορικής (μπορεί να συμβαίνει και για άλλες ειδικότητες αλλά παρακολουθώ αυτή που με ενδιαφέρει), τις πρώτες πρώτες θέσεις τις καταλαμβάνουν τα ίδια και τα ίδια άτομα.. και διαβάζω οτι συνάδελφοι αρνούνται θέσεις, ακυρώνουν αιτήσεις και γενικότερα παίζουν με τα νεύρα (το λέω χαριτολογώντας) όλων εμάς που περιμένουμε σε αναμμένα κάρβουνα κάποια εξέλιξη..

DTINFINITY χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω , σεβόμενος τον κόπο σου για να φτάσεις ως εδώ, και καθόλου επικριτικά , θέλω να κάνω μόνο μια ερώτηση...Για την 2Κ γνωστοποίησες τους λόγους για τους οποίους ακύρωσες την αίτησή σου (συγχώρεσέ με δεν έχω καταλάβει αν το έχεις κάνει και για άλλες προκ.), αναφέροντας οτι κάποιοι ήρθαν σε επαφή μαζί σου και προς τιμήν σου θέλησες να τους βοηθήσεις. Πως στο καλό κατάφεραν να επικοινωνήσουν μαζί σου; Εννοώ οτι δεν υπάρχουν στοιχεία επικοινωνίας στους πίνακες (εκτός αν μου διαφεύγει κάτι) και θα ήθελα πάρα πολύ να κάνω κάτι αντίστοιχο μιας και υπάρχουν άτομα που ανακυκλώνονται στις πρώτες θέσεις, και επειδή για λίγο χάνω θέση, τουλάχιστον όπως τα υπολογίζω, που μπορεί να κάνω και λάθος με τον τρόπο που τσεκάρω τις αναπληρώσεις, θα ήθελα πολύ να επικοινωνήσω κι εγώ με κάποια άτομα που με βάση άλλες προκ. και φεκ έχουν διοριστεί ή διορίζονται ήδη σε άλλους φορείς γιατί αγωνιώ απίστευτα. Πιστεύω θα ήταν πιο έντιμο για όλους που έχουν διοριστεί και είναι ικανοποιημένοι από τη δουλειά τους να ακυρώσουν τις αιτήσεις τους εφόσον φυσικά είναι σίγουροι για τη θέση που έχουν, και αντί να τα βάζουν με το σύστημα, να βοηθούν ουσιαστικά τους επόμενους. Αναρωτιέμαι επίσης αν μπορούμε να μάθουμε αν και άλλοι συνάδελφοι έχουν ακυρώσει πριν την έκδοση των οριστικών, αλλά για χ ψ λόγους δεν έχει ανανεωθεί η κατάταξη.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό italos77 » Πέμ Ιαν 11, 2018 3:11 pm

ramker έγραψε:Συνάδελφοι καλημέρα. Τους τελευταίους μήνες παρακολουθώ εντατικά μεν σιωπηλά δε το φόρουμ και αγωνιώ όπως και πολλοί ακόμη, ελπίζοντας σε μια αναπλήρωση. Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό σημείο, μόλις χθες έκανα εγγραφή και είναι η πρώτη μου ανάρτηση. Τον τελευταίο χρόνο, σε μια σειρά από προκηρύξεις για ΤΕ πληροφορικής (μπορεί να συμβαίνει και για άλλες ειδικότητες αλλά παρακολουθώ αυτή που με ενδιαφέρει), τις πρώτες πρώτες θέσεις τις καταλαμβάνουν τα ίδια και τα ίδια άτομα.. και διαβάζω οτι συνάδελφοι αρνούνται θέσεις, ακυρώνουν αιτήσεις και γενικότερα παίζουν με τα νεύρα (το λέω χαριτολογώντας) όλων εμάς που περιμένουμε σε αναμμένα κάρβουνα κάποια εξέλιξη..

DTINFINITY χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω , σεβόμενος τον κόπο σου για να φτάσεις ως εδώ, και καθόλου επικριτικά , θέλω να κάνω μόνο μια ερώτηση...Για την 2Κ γνωστοποίησες τους λόγους για τους οποίους ακύρωσες την αίτησή σου (συγχώρεσέ με δεν έχω καταλάβει αν το έχεις κάνει και για άλλες προκ.), αναφέροντας οτι κάποιοι ήρθαν σε επαφή μαζί σου και προς τιμήν σου θέλησες να τους βοηθήσεις. Πως στο καλό κατάφεραν να επικοινωνήσουν μαζί σου; Εννοώ οτι δεν υπάρχουν στοιχεία επικοινωνίας στους πίνακες (εκτός αν μου διαφεύγει κάτι) και θα ήθελα πάρα πολύ να κάνω κάτι αντίστοιχο μιας και υπάρχουν άτομα που ανακυκλώνονται στις πρώτες θέσεις, και επειδή για λίγο χάνω θέση, τουλάχιστον όπως τα υπολογίζω, που μπορεί να κάνω και λάθος με τον τρόπο που τσεκάρω τις αναπληρώσεις, θα ήθελα πολύ να επικοινωνήσω κι εγώ με κάποια άτομα που με βάση άλλες προκ. και φεκ έχουν διοριστεί ή διορίζονται ήδη σε άλλους φορείς γιατί αγωνιώ απίστευτα. Πιστεύω θα ήταν πιο έντιμο για όλους που έχουν διοριστεί και είναι ικανοποιημένοι από τη δουλειά τους να ακυρώσουν τις αιτήσεις τους εφόσον φυσικά είναι σίγουροι για τη θέση που έχουν, και αντί να τα βάζουν με το σύστημα, να βοηθούν ουσιαστικά τους επόμενους. Αναρωτιέμαι επίσης αν μπορούμε να μάθουμε αν και άλλοι συνάδελφοι έχουν ακυρώσει πριν την έκδοση των οριστικών, αλλά για χ ψ λόγους δεν έχει ανανεωθεί η κατάταξη.


Καλησπέρα συνάδελφε,
Μεγάλη κουβέντα άνοιξες! Καταλαβαίνω την αγωνία σου μιάς και είμαι κι εγώ στην ίδια θέση με σένα και περιμένω αναπλήρωση σε δύο μάλιστα διαγωνισμούς (στον ένα ήμουν και μέσα στα προσωρινά όχι όμως στα οριστικά, αυτό κι αν είναι ψυχοφθόρο!). Προσπαθώ απο τη διάυγεια να παρακολουθήσω τις αναπληρώσεις αλλά βλέπω ότι γενικά είναι χρονοβόρα διαδικασία και πιθανότατα έχει να κάνει και με το αν κάποιος συνάδελφος απορρίπτει αμέσως τη θέση ή για κάποιους λόγους κρατάει τη θέση για όσο μπορεί (με παραταση κλπ).
Είναι λογικό κάποιοι να αισθάνονται αβεβαιότητα ακόμη κι αν έχουν διοριστεί και δουλέυουν ήδη γιατί μπορεί να μην τους αρέσει εκεί και να θέλουν να μεταπηδήσουν αλλού. Σε αυτή την περίπτωση όμως πολύ φοβάμαι ότι η πρώτη θέση μένει κενή, δεν το λέω με σιγουριά.
Το θέμα της επικοινωνίας λύνεται με το facebook καθώς πιθανότατα θα βρεις το άτομο που σε ένδιαφέρει μόνο με το όνομα, γιατί έτσι κι αλλιώς άλλα στοιχεία δεν δίνονται στη δημοσιότητα.
Είναι αλήθεια ότι στην ειδικότητά μας ανακυκλώνονται τα ίδια άτομα στους διοριστέους αλλά μην ξεχνάς ότι όλοι οι διαγωνισμοί έγιναν σχετικά κοντά χρονικά οπότε ίσως και να μην είχαν βγει αποτελέσματα ακόμα.
Προτείνω λοιπόν ψυχραιμία και υπομονη, γιατί κάποιος που δεν θέλει να πάει σε μία θέση αργά η γρήγορα θα αρνηθεί. Μου φαίνεται δύσκολο να επηρεάσεις κάποιον να αρνηθεί πιο γρήγορα απο αυτό που έχει σκοπό γιατί πολύ απλά δεν θα τον νοιάζει (πλην εξαιρέσεων βεβαίως).

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Πέμ Ιαν 11, 2018 4:11 pm

Italos77 γιατι ησουν στα προσωρινα κ οχι στα οριστικα?
Τι αλλαξε?

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Πέμ Ιαν 11, 2018 5:59 pm

maria101980 έγραψε:Italos77 γιατι ησουν στα προσωρινα κ οχι στα οριστικα?
Τι αλλαξε?


Μαράκι συμπάσχουμε αυτό τον καιρό με την αγωνία για τα δικά μας με την 6κ...
Ειχα κι εγώ την απορία...
Γιατί άλλαξαν?

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Πέμ Ιαν 11, 2018 7:00 pm

Καλησπέρα,
Για το πως με βρήκανε. Είχαν δει ότι είχα επιτύχει σε ένα άλλο διαγωνισμό και επειδή είχαν γνωστό στην συγκεκριμένη υπηρεσία, ρώτησαν αν υπάρχω στο τηλεφωνικό μητρώο και επικοινώνησαν στο τηλέφωνο του γραφείου μου.
Μετά ο ένας έδωσε στον άλλον και επικοινώνησαν μαζί μου.

Για τη 5κ/2017 πάντως ήδη οι περισσότεροι από τους πρώτους στη κατάταξη πιστεύω έχουν ήδη απορροφηθεί ή θα απορροφηθούν από άλλες προκηρύξεις. Όποτε θα γίνονται συνέχεια αναπληρώσεις.

Υπομονή και καλά αποτελέσματα σε όλους.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες