ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Donadeus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Παρ Οκτ 02, 2009 1:44 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό Donadeus » Σάβ Δεκ 02, 2017 7:58 pm

Δημοσιεύω και εδώ όσα έγραψα σε άλλο σχετικό θέμα που είχε ανοίξει ο/η freedom και μεταφέρθηκε με συνέπεια να ατονήσει:

Δεν θα κριθεί άκυρος ο διαγωνισμός. Οι πίνακες διοριστέων των χημικών θίγονται και μόνο ως προς την ένταξη του/ης προσφεύγοντος/προσφευγούσης στον οικείο πίνακα. Απ' ό,τι έχω δει στην περίπτωση αυτή απλά το/α πρόσωπο/α που προσέφυγε/αν εντάσσονται σε προσωποπαγείς θέσεις στον ίδιο φορέα και δεν αλλάζει τίποτε ως προς τους λοιπούς διοριστέους. Αλλά αυτά με πάσα επιφύλαξη.

Προς επίρρωση των παραπάνω βλ. άρθρο 18§9 εδ. β ν. 2190/94 και άρθρο 17§7 ν. 2190/94

nikpap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 25, 2015 12:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό nikpap » Σάβ Δεκ 02, 2017 9:08 pm

freedom1 έγραψε:Εγω ειχα ακουσει απο τον μαιο οτι θα πανε δικαστικα καποιοι γιατι ειναι αντισυνταγματικο να υπαρχει οριο ηλικιας...μετα το ξεχασα...τωρα που ανελαβα καθηκοντα στο χημειο με εμημερωσε η προισταμενη... εσυ εισαι απο τους διορισμενους?
Πολυ συντομα θα μιλησω με δικηγορο, αλλα παραλληλα θα ρωτησω περισσοτερα την προισταμενη


Δλδ σε ενημέρωσαν από το Γενικό Χημείο ότι υπάρχει ενδεχόμενο ακύρωσης του διαγωνισμού? Αν είναι έτσι, σημαίνει ότι δεν είναι απλά φήμες αλλά ότι έχουν ήδη ενημερωθεί στο ΓΧΚ ότι υπάρχει κάποια δικαστική διαδικασία.
Είμαι κι εγώ διορισμένος αλλά ακόμα δεν έχω αναλάβει.

nikpap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 25, 2015 12:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό nikpap » Σάβ Δεκ 02, 2017 10:08 pm


freedom1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 1:38 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό freedom1 » Κυρ Δεκ 03, 2017 2:41 pm

Donadeus σε ευχαριστω πολυ για τις πολυ χρησιμες πληροφοριες.

Nikpap Ναι ετσι με ενημερωσαν απο την Χημικη Υπηρεσια οπου ανελαβα. Εχω σκοπο να ρωτησω περισσοτερες λεπτομερειες, επισης να παρω τηλ και στο ΑΣΕΠ.
Πολυ χρησιμο αυτο που βρηκες, τα κραταω ολα.

Εχτες που μιλησα με εναν γνωστο μου δικηγορο, που σκοπευω να αναλαβει μου ειπε οτι καλο ειναι να μαθω, σε ποιο δικαστηριο εχουν καταφυγει, κατα ποιου στραφηκαν, ποιος ειναι ο αριθ. πρωτοκολλου της αιτησης και ο αριθμος της δικης.Εαν μπορεις να βρεις κι εσυ κατι απο αυτα θα ηταν σημαντικο.

Εχω θορυβηθει κι εγω με το θεμα αυτο, θα το κοιταξω οσο μπορω.
Εσυ αληθεια γιατι δεν εχεις αναλαβει ακομη? Απ' οτι φανταζομαι μαλλον της αθηνας καθυστερειτε λιγο?

nikpap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 25, 2015 12:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό nikpap » Δευ Δεκ 04, 2017 8:58 am

freedom1 έγραψε:Εχτες που μιλησα με εναν γνωστο μου δικηγορο, που σκοπευω να αναλαβει μου ειπε οτι καλο ειναι να μαθω, σε ποιο δικαστηριο εχουν καταφυγει, κατα ποιου στραφηκαν, ποιος ειναι ο αριθ. πρωτοκολλου της αιτησης και ο αριθμος της δικης.Εαν μπορεις να βρεις κι εσυ κατι απο αυτα θα ηταν σημαντικο.

Εχω θορυβηθει κι εγω με το θεμα αυτο, θα το κοιταξω οσο μπορω.
Εσυ αληθεια γιατι δεν εχεις αναλαβει ακομη? Απ' οτι φανταζομαι μαλλον της αθηνας καθυστερειτε λιγο?


Θα προσπαθήσω κι εγώ να βρω καμιά πληροφορία ακόμα.
Στην Αθήνα γίνεται πρώτα διορισμός και μετά τοποθέτηση, οπότε απαιτούνται μερικές υπογραφές παραπάνω. Μες στη βδομάδα θα παραλάβω κι εγώ το έντυπο για ανάληψη υπηρεσίας.

Donadeus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Παρ Οκτ 02, 2009 1:44 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό Donadeus » Δευ Δεκ 04, 2017 11:42 am

Νεότερες πληροφορίες:

Ο Συνήγορος του Πολίτη απάντησε στους προσφυγόντες σε αυτόν ότι το όριο ηλικίας δικαιολογημένα είχε τεθεί στην συγκεκριμένη προκήρυξη. Αυτό βέβαια σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί κρίση δεσμευτική για το όποιο Δικαστήριο, αλλά είναι ένα πρώτο δείγμα προς την κατεύθυνση της ενδεχόμενης απόρριψης του αιτήματος.

Donadeus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Παρ Οκτ 02, 2009 1:44 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό Donadeus » Τρί Δεκ 05, 2017 11:36 am

freedom1 έγραψε:Donadeus σε ευχαριστω πολυ για τις πολυ χρησιμες πληροφοριες.

Nikpap Ναι ετσι με ενημερωσαν απο την Χημικη Υπηρεσια οπου ανελαβα. Εχω σκοπο να ρωτησω περισσοτερες λεπτομερειες, επισης να παρω τηλ και στο ΑΣΕΠ.
Πολυ χρησιμο αυτο που βρηκες, τα κραταω ολα.

Εχτες που μιλησα με εναν γνωστο μου δικηγορο, που σκοπευω να αναλαβει μου ειπε οτι καλο ειναι να μαθω, σε ποιο δικαστηριο εχουν καταφυγει, κατα ποιου στραφηκαν, ποιος ειναι ο αριθ. πρωτοκολλου της αιτησης και ο αριθμος της δικης.Εαν μπορεις να βρεις κι εσυ κατι απο αυτα θα ηταν σημαντικο.

Εχω θορυβηθει κι εγω με το θεμα αυτο, θα το κοιταξω οσο μπορω.
Εσυ αληθεια γιατι δεν εχεις αναλαβει ακομη? Απ' οτι φανταζομαι μαλλον της αθηνας καθυστερειτε λιγο?


Freedom1 υπάρχει περίπτωση όλο αυτό να είναι ράδιο αρβύλα; Γιατί από μερικά τηλέφωνα που έκανα, οι υπηρεσίες του γεν. χημείου φαίνεται να έχουν μαύρα μεσάνυχτα...

ktin0S
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2017 1:55 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό ktin0S » Τρί Δεκ 05, 2017 1:28 pm

Με κάλεσαν κι εμένα (ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού) σήμερα από τη Δ/νση Ανθρ. Δυναμικού. Καλή μας αρχή!

Donadeus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Παρ Οκτ 02, 2009 1:44 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό Donadeus » Τρί Δεκ 05, 2017 1:59 pm

ktin0S έγραψε:Με κάλεσαν κι εμένα (ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού) σήμερα από τη Δ/νση Ανθρ. Δυναμικού. Καλή μας αρχή!


Αν επιτρέπεται πως σε κάλεσαν; Με επιστολή ή τηλεφωνικά;

freedom1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 1:38 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό freedom1 » Τρί Δεκ 05, 2017 4:09 pm

Donadeus έγραψε:
freedom1 έγραψε:Donadeus σε ευχαριστω πολυ για τις πολυ χρησιμες πληροφοριες.

Nikpap Ναι ετσι με ενημερωσαν απο την Χημικη Υπηρεσια οπου ανελαβα. Εχω σκοπο να ρωτησω περισσοτερες λεπτομερειες, επισης να παρω τηλ και στο ΑΣΕΠ.
Πολυ χρησιμο αυτο που βρηκες, τα κραταω ολα.

Εχτες που μιλησα με εναν γνωστο μου δικηγορο, που σκοπευω να αναλαβει μου ειπε οτι καλο ειναι να μαθω, σε ποιο δικαστηριο εχουν καταφυγει, κατα ποιου στραφηκαν, ποιος ειναι ο αριθ. πρωτοκολλου της αιτησης και ο αριθμος της δικης.Εαν μπορεις να βρεις κι εσυ κατι απο αυτα θα ηταν σημαντικο.

Εχω θορυβηθει κι εγω με το θεμα αυτο, θα το κοιταξω οσο μπορω.
Εσυ αληθεια γιατι δεν εχεις αναλαβει ακομη? Απ' οτι φανταζομαι μαλλον της αθηνας καθυστερειτε λιγο?


Freedom1 υπάρχει περίπτωση όλο αυτό να είναι ράδιο αρβύλα; Γιατί από μερικά τηλέφωνα που έκανα, οι υπηρεσίες του γεν. χημείου φαίνεται να έχουν μαύρα μεσάνυχτα...


εμενα παντως μου το ειπε η προισταμενη και ενας συναδελφος εδω στο χημειο...τι να πω, δεν εχω προλαβει ακομη να παρω και στο ασεπ που θελω γιατι δουλευω7-3 και δεν εχω βρει ευκαιρια...μπορει καποιος απο εσας να τους τηλεφωνησει?

ευχαριστο ειναι παντως που δεν ηξεραν κατι να σου πουν...

Donadeus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Παρ Οκτ 02, 2009 1:44 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό Donadeus » Τρί Δεκ 05, 2017 5:04 pm

freedom1 έγραψε:
Donadeus έγραψε:
freedom1 έγραψε:Donadeus σε ευχαριστω πολυ για τις πολυ χρησιμες πληροφοριες.

Nikpap Ναι ετσι με ενημερωσαν απο την Χημικη Υπηρεσια οπου ανελαβα. Εχω σκοπο να ρωτησω περισσοτερες λεπτομερειες, επισης να παρω τηλ και στο ΑΣΕΠ.
Πολυ χρησιμο αυτο που βρηκες, τα κραταω ολα.

Εχτες που μιλησα με εναν γνωστο μου δικηγορο, που σκοπευω να αναλαβει μου ειπε οτι καλο ειναι να μαθω, σε ποιο δικαστηριο εχουν καταφυγει, κατα ποιου στραφηκαν, ποιος ειναι ο αριθ. πρωτοκολλου της αιτησης και ο αριθμος της δικης.Εαν μπορεις να βρεις κι εσυ κατι απο αυτα θα ηταν σημαντικο.

Εχω θορυβηθει κι εγω με το θεμα αυτο, θα το κοιταξω οσο μπορω.
Εσυ αληθεια γιατι δεν εχεις αναλαβει ακομη? Απ' οτι φανταζομαι μαλλον της αθηνας καθυστερειτε λιγο?


Freedom1 υπάρχει περίπτωση όλο αυτό να είναι ράδιο αρβύλα; Γιατί από μερικά τηλέφωνα που έκανα, οι υπηρεσίες του γεν. χημείου φαίνεται να έχουν μαύρα μεσάνυχτα...


εμενα παντως μου το ειπε η προισταμενη και ενας συναδελφος εδω στο χημειο...τι να πω, δεν εχω προλαβει ακομη να παρω και στο ασεπ που θελω γιατι δουλευω7-3 και δεν εχω βρει ευκαιρια...μπορει καποιος απο εσας να τους τηλεφωνησει?

ευχαριστο ειναι παντως που δεν ηξεραν κατι να σου πουν...


Freedom πήρα και ΑΣΕΠ! Μου είπαν ότι δεν ξέρουν κάτι και αν υπήρχε κάτι θα ...το αναρτούσαν στο σάιτ τους. Αυτή την απάντηση δεν την παίρνω σοβαρά υπόψη. Σιγά μην αναρτάται κάθε δικόγραφο κατά του ΑΣΕΠ στο σάιτ! Ψάχνω τώρα τρόπο να επικοινωνήσω με το νομικό τμήμα του ΑΣΕΠ, αλλά το τηλέφωνό τους φαίνεται να είναι επτασφράγιστο μυστικό... Ίδωμεν.
Μήπως η προϊσταμένη σου και ο συνάδερφος σου λένε τι άκουσαν; Γιατί στις 3 χημ. υπηρεσίες που πήρα μίλησα με τους/ις προϊσταμένους. Αν μη τι άλλο επίσημη ενημέρωση δεν υπάρχει.

ktin0S
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2017 1:55 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό ktin0S » Τρί Δεκ 05, 2017 5:26 pm

Αν επιτρέπεται πως σε κάλεσαν; Με επιστολή ή τηλεφωνικά;[/quote]

Με πήρε τηλ. ένας κύριος, λογικά ο Παπαλύρας, για να με ενημερώσει ότι βγήκε το ΦΕΚ, το οποίο βέβαια το ήξερα ήδη από το forum. Θα μας στείλει ταχυδρομικά την επιστολή (μένω επαρχία) και θα έχουμε 10 ημέρες να παρουσιαστούμε στην υπηρεσία. Με ρώτησε αν μου αρκούν οι 10 ημέρες. Γενικά μου είπε ότι τηλεφωνεί για να μας ενημερώσει λίγες μέρες πριν, γιατί κατανοεί ότι πρέπει να κλείσουμε εκκρεμότητες με την τωρινή μας εργασία, να μετακομίσουμε κλπ.

freedom1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 1:38 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό freedom1 » Τρί Δεκ 05, 2017 5:30 pm

μπραβο donadeus, χαιρομαι για τις απαντησεις αυτες...τι να πω..ισως δεν ειναι επισημα ολα αυτα αλλα πληροφοριες που εχουν...παντως να μου τα ειπαν απο το μυαλο τους δεν νομιζω..εκτος...και αν θελουν να παραιτηθω χαχα :)

aann
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 7:11 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό aann » Δευ Δεκ 11, 2017 1:39 pm

Καλημέρα και συγχαρητήρια σε όλους τους διορισθέντες!
Με ειδοποίησαν και μένα τηλεφωνικά την Τετάρτη ότι θα λάβω την επιστολή για το διορισμό μου και σε δέκα ημέρες θα αναλάβω υπηρεσία. Δεν την έλαβα ακόμη. Είμαι στην κατηγορία ΠΕ Νομικών. Αν έχει κάποιος συνάδερφος πληροφορίες για τα διαδικαστικά από εδώ και περα, ας μας ενημερώσει!

freedom1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 1:38 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό freedom1 » Δευ Δεκ 11, 2017 4:07 pm

Δεν εμεινε τιποτε, παιρνεις την επιστολη και πας! Εγω τους πηρα ενα τηλεφωνο και συνεννοηθηκα ποτε να ειμαι εκει... την πρωτη μερα ορκιστηκα...μετα εχεις να μαζευεις χαρτουρα για την μισθοδοσια!
Καλη αρχη λοιπον!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες