Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Σάβ Νοέμ 18, 2017 10:16 am

Πάντως εγώ όταν είχα πάει στον ΑΣΕΠ τον Ιουλιο (είμαι ΠΕ) και ρώταγα για τα οριστικά αν θα βγουν από Σεπτέμβρη η κυρία εκεί μου είπε ότι δεν ήξερε αλλά μου έλεγε ότι υπάρχει και περίπτωση να μη τα βγάλουν και να βγάλουν πρώτα τα προσωρινά ΔΕ και ΥΕ. Και τη ρώταγα θα αργήσει δηλαδή να περιμένω από Οκτωβριο-Νοέμβριο και μου έλεγε βάλε κι άλλο. Δεν μου έλεγε κάτι σίγουρο, άλλα τώρα καταλαβαίνω ότι κάποια ιδέα έχουν αυτοί στην υποδοχή παρόλο που μπορεί να μην επιτρέπεται να πουν κάτι με βεβαιότητα.

Λέω να ξαναπάω μια βόλτα στον ΑΣΕΠ, αλλά δεν έχω προλάβει. Εάν κάποιος άλλος μένει κοντά στους Αμπελόκηπους ας πάει μπας και μάθουμε κάτι!

georgiask
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 14, 2017 6:15 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό georgiask » Κυρ Νοέμ 19, 2017 1:08 pm

Όσον αφορά τον αν ελέγχουν τα δικαιολογητικά πριν την έκδοση των προσωρινών εγω παρατήρησα το εξης: στον πινακα κατάταξης υπήρχε άτομο που το ειχαν καταχωρίσει και με μεταπτυχιακο και χωρίς μεταπτυχιακό. Με το μεταπτυχιακό είχε παραπάνω μόρια από εμένα και ήταν σχετικά υψηλά στον πίνακα κατάταξης. Χωρίς μεταπτυχιακό όμως τα μόρια ήταν πολύ λιγότερα και έμενε εκτός.πάντως μια φορά στους διοριστεους δεν ήταν. Οπότε εγω υποθέτω ότι ελεγξαν τα δικαιολογητικά και δεν το μέτρησαν. Η άλλη εκδοχή ειναι να έχει κάνει λάθος το σύστημα και να δικαιοθει με ένσταση. Όπως και να έχει δεν νομίζω να υπάρχουν πολλές διάφορες μεταξύ στα προσωρινά και στα προσωρινά εφόσον γίνονται ηλεκτρονικά οι αιτήσεις.

life77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2017 9:25 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό life77 » Κυρ Νοέμ 19, 2017 8:26 pm

Πραγματικά δεν ξέρω τελικά σε ποιο στάδιο γίνεται ο έλεγχος της εγκυρότητας των δικαιολογητικών, πριν ή μετά τους προσωρινούς πίνακες. Με βάση τη λογική γίνεται πριν αλλά και αυτό τελικά δεν προκύπτει από πουθενά. Μακάρι να ισχύει αυτό που μας είχε πει το μέλος vkoika210675 και να έχουμε άμεσα τα οριστικά αποτελέσματα!

vkoika210675, Δευ Νοέμ 06, 2017 11:58 am
Καλημέρα!
Μίλησα σημερα με το τμημα ενστασεων του ΑΣΕΠ και μου ειπαν οτι εχει ολοκληρωθει ο έλεγχος των ενστασεων των ΠΕ και τωρα συνεδριαζουν για να βγαλουν τα τελικα αποτελέσματα. Εκτίμηση χρονου σε καμια 10αρια μερες να τα αμακοινωνσουν κιλας ..αλλα με κάθε επιφύλαξη!!
Ας ελπίσουμε οτι θα ειναι ετσι!!

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό knts » Κυρ Νοέμ 19, 2017 10:13 pm

life77 έγραψε:Πραγματικά δεν ξέρω τελικά σε ποιο στάδιο γίνεται ο έλεγχος της εγκυρότητας των δικαιολογητικών, πριν ή μετά τους προσωρινούς πίνακες. Με βάση τη λογική γίνεται πριν αλλά και αυτό τελικά δεν προκύπτει από πουθενά. Μακάρι να ισχύει αυτό που μας είχε πει το μέλος vkoika210675 και να έχουμε άμεσα τα οριστικά αποτελέσματα!

vkoika210675, Δευ Νοέμ 06, 2017 11:58 am
Καλημέρα!
Μίλησα σημερα με το τμημα ενστασεων του ΑΣΕΠ και μου ειπαν οτι εχει ολοκληρωθει ο έλεγχος των ενστασεων των ΠΕ και τωρα συνεδριαζουν για να βγαλουν τα τελικα αποτελέσματα. Εκτίμηση χρονου σε καμια 10αρια μερες να τα αμακοινωνσουν κιλας ..αλλα με κάθε επιφύλαξη!!
Ας ελπίσουμε οτι θα ειναι ετσι!!


Έλεγχος από το Α.Σ.Ε.Π. (αντιπαραβολή δηλωθέντων προσόντων -προσκομισθέντων αποδεικτικών των προσόντων αυτών) γίνεται στο στάδιο κατάρτισης των προσωρινών πινάκων. Στην προκειμένη περίπτωση-προκήρυξη, έγινε και έλεγχος γνησιότητας των δικαιολογητικών των προσωρινά διοριστέων, μολονότι η προκήρυξη αναφέρει ότι αυτό γίνεται εντός τριών μηνών από την έκδοση των οριστικών πινάκων. Επομένως, ο έλεγχος εγκυρότητας που αναφέρεις, στην προκήρυξη αυτή προκύπτει από τα ανωτέρω. Άντε να δούμε... Θα έχουμε κάτι μέσα στο μήνα ή πάμε για... Merry Christmas?

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Δευ Νοέμ 20, 2017 1:27 pm

georgiask έγραψε:Όσον αφορά τον αν ελέγχουν τα δικαιολογητικά πριν την έκδοση των προσωρινών εγω παρατήρησα το εξης: στον πινακα κατάταξης υπήρχε άτομο που το ειχαν καταχωρίσει και με μεταπτυχιακο και χωρίς μεταπτυχιακό. Με το μεταπτυχιακό είχε παραπάνω μόρια από εμένα και ήταν σχετικά υψηλά στον πίνακα κατάταξης. Χωρίς μεταπτυχιακό όμως τα μόρια ήταν πολύ λιγότερα και έμενε εκτός.πάντως μια φορά στους διοριστεους δεν ήταν. Οπότε εγω υποθέτω ότι ελεγξαν τα δικαιολογητικά και δεν το μέτρησαν. Η άλλη εκδοχή ειναι να έχει κάνει λάθος το σύστημα και να δικαιοθει με ένσταση. Όπως και να έχει δεν νομίζω να υπάρχουν πολλές διάφορες μεταξύ στα προσωρινά και στα προσωρινά εφόσον γίνονται ηλεκτρονικά οι αιτήσεις.

Μήπως έχει δηλώσει μόνο κάποιες θέσεις πχ μόνο Αθήνα καίσως γι αυτό δεν είναι στους διοριστέους και δεν δήλωσε όλη την Ελλάδα δες λίγο και αυτήν την εκδοχή! Από τον πίνακα κατατάξης θα δεις τους κωδικους που δήλωσε

life77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2017 9:25 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό life77 » Δευ Νοέμ 20, 2017 1:54 pm

Μίλησα σήμερα με το ΑΣΕΠ για τα οριστικά ΠΕ και μου είπαν το εξής: " Πραγματικά δεν μας έχουν δώσει καμία εκτίμηση, να παρακολουθείτε τα Δελτία Τύπου..." :oops:

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό knts » Δευ Νοέμ 20, 2017 2:14 pm

life77 έγραψε:Μίλησα σήμερα με το ΑΣΕΠ για τα οριστικά ΠΕ και μου είπαν το εξής: " Πραγματικά δεν μας έχουν δώσει καμία εκτίμηση, να παρακολουθείτε τα Δελτία Τύπου..." :oops:


Καλά, αυτό το "δεν έχουμε καμία εκτίμηση" έχει καταντήσει αηδία! Καμία εκτίμηση; Ούτε σε 1 μήνα, σε 2 μήνες, σε 5 μήνες; Τίποτα; Σαν να λένε "κάπου έχουν παραπέσει κι αυτά της 7Κ/2016, όταν τα βρουν θα ασχοληθούν...".
Μ' αρέσει που την Παρασκευή το ΑΣΕΠ έβγαλε ανακοίνωση "Το ΑΣΕΠ ανακοινώνει ότι ειδικά για σήμερα 17 Νοεμβρίου 2017, το τηλεφωνικό κέντρο θα εξυπηρετεί τους πολίτες από τις 8:00 το πρωί έως τις 13:30 το μεσημέρι.", λες κι όταν απαντούν μας λένε και κάτι επί της ουσίας.

life77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2017 9:25 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό life77 » Δευ Νοέμ 20, 2017 4:07 pm

knts έγραψε:
life77 έγραψε:Μίλησα σήμερα με το ΑΣΕΠ για τα οριστικά ΠΕ και μου είπαν το εξής: " Πραγματικά δεν μας έχουν δώσει καμία εκτίμηση, να παρακολουθείτε τα Δελτία Τύπου..." :oops:


Καλά, αυτό το "δεν έχουμε καμία εκτίμηση" έχει καταντήσει αηδία! Καμία εκτίμηση; Ούτε σε 1 μήνα, σε 2 μήνες, σε 5 μήνες; Τίποτα; Σαν να λένε "κάπου έχουν παραπέσει κι αυτά της 7Κ/2016, όταν τα βρουν θα ασχοληθούν...".
Μ' αρέσει που την Παρασκευή το ΑΣΕΠ έβγαλε ανακοίνωση "Το ΑΣΕΠ ανακοινώνει ότι ειδικά για σήμερα 17 Νοεμβρίου 2017, το τηλεφωνικό κέντρο θα εξυπηρετεί τους πολίτες από τις 8:00 το πρωί έως τις 13:30 το μεσημέρι.", λες κι όταν απαντούν μας λένε και κάτι επί της ουσίας.


Όντως έχεις δίκιο, ποτέ δεν ξέρουν και τίποτα αλλά κατά τ'άλλα μας λένε πότε να θέτουμε τις ρητορικές μας ερωτήσεις...

gialog
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Οκτ 09, 2017 2:02 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό gialog » Δευ Νοέμ 20, 2017 4:11 pm

Στο παγνη ηρακλειο περιμενουν νεο προσωπικο μεχρι τελος Ιανουαριου.ετσι λενε κ μακαρι να αληθευει

georgiask
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 14, 2017 6:15 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό georgiask » Δευ Νοέμ 20, 2017 4:45 pm

MARIANTSAK έγραψε:
georgiask έγραψε:Όσον αφορά τον αν ελέγχουν τα δικαιολογητικά πριν την έκδοση των προσωρινών εγω παρατήρησα το εξης: στον πινακα κατάταξης υπήρχε άτομο που το ειχαν καταχωρίσει και με μεταπτυχιακο και χωρίς μεταπτυχιακό. Με το μεταπτυχιακό είχε παραπάνω μόρια από εμένα και ήταν σχετικά υψηλά στον πίνακα κατάταξης. Χωρίς μεταπτυχιακό όμως τα μόρια ήταν πολύ λιγότερα και έμενε εκτός.πάντως μια φορά στους διοριστεους δεν ήταν. Οπότε εγω υποθέτω ότι ελεγξαν τα δικαιολογητικά και δεν το μέτρησαν. Η άλλη εκδοχή ειναι να έχει κάνει λάθος το σύστημα και να δικαιοθει με ένσταση. Όπως και να έχει δεν νομίζω να υπάρχουν πολλές διάφορες μεταξύ στα προσωρινά και στα προσωρινά εφόσον γίνονται ηλεκτρονικά οι αιτήσεις.

Μήπως έχει δηλώσει μόνο κάποιες θέσεις πχ μόνο Αθήνα καίσως γι αυτό δεν είναι στους διοριστέους και δεν δήλωσε όλη την Ελλάδα δες λίγο και αυτήν την εκδοχή! Από τον πίνακα κατατάξης θα δεις τους κωδικους που δήλωσε

Κοίταξα τις θέσεις και είχαμε τις ίδιες σχεδόν. Είχε δηλώσει τα νοσοκομεία που είχα δηλώσει και εγώ στην Αθήνα και τα έβαλε όλα.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό knts » Δευ Νοέμ 20, 2017 5:31 pm

gialog έγραψε:Στο παγνη ηρακλειο περιμενουν νεο προσωπικο μεχρι τελος Ιανουαριου.ετσι λενε κ μακαρι να αληθευει


Ενδιαφέρουσα πληροφορία και σ' ευχαριστούμε γι' αυτή.
Διορίζεσαι εκεί gialog;

Elenjohn78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2017 8:43 am

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Elenjohn78 » Δευ Νοέμ 20, 2017 6:32 pm

Σε ποια κατηγορία απο τις 4;ΠΕ;

katsar00
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 4:23 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό katsar00 » Δευ Νοέμ 20, 2017 7:18 pm

Καλησπέρα παιδια.. τραυματιοφορείς στον ευαγγελισμό ΥΕ πήγα σήμερα....και ...δεν ειδοποιούν κανένα από το συγκεκριμένο νόσοκομειο αν δεν βγουν οριστικά.μονο αν θέλουμε να στείλουμε τα χαρτιά μας για να τα έχουν για να συντομευσουν όταν βγουν τα οριστικά και αν είμαστε σίγουροι ότι θα είμαστε τον οριστικό πίνακα....αυτά τα νέα.. καλή υπομονή

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Δευ Νοέμ 20, 2017 7:52 pm

georgiask έγραψε:
MARIANTSAK έγραψε:
georgiask έγραψε:Όσον αφορά τον αν ελέγχουν τα δικαιολογητικά πριν την έκδοση των προσωρινών εγω παρατήρησα το εξης: στον πινακα κατάταξης υπήρχε άτομο που το ειχαν καταχωρίσει και με μεταπτυχιακο και χωρίς μεταπτυχιακό. Με το μεταπτυχιακό είχε παραπάνω μόρια από εμένα και ήταν σχετικά υψηλά στον πίνακα κατάταξης. Χωρίς μεταπτυχιακό όμως τα μόρια ήταν πολύ λιγότερα και έμενε εκτός.πάντως μια φορά στους διοριστεους δεν ήταν. Οπότε εγω υποθέτω ότι ελεγξαν τα δικαιολογητικά και δεν το μέτρησαν. Η άλλη εκδοχή ειναι να έχει κάνει λάθος το σύστημα και να δικαιοθει με ένσταση. Όπως και να έχει δεν νομίζω να υπάρχουν πολλές διάφορες μεταξύ στα προσωρινά και στα προσωρινά εφόσον γίνονται ηλεκτρονικά οι αιτήσεις.

Μήπως έχει δηλώσει μόνο κάποιες θέσεις πχ μόνο Αθήνα καίσως γι αυτό δεν είναι στους διοριστέους και δεν δήλωσε όλη την Ελλάδα δες λίγο και αυτήν την εκδοχή! Από τον πίνακα κατατάξης θα δεις τους κωδικους που δήλωσε

Κοίταξα τις θέσεις και είχαμε τις ίδιες σχεδόν. Είχε δηλώσει τα νοσοκομεία που είχα δηλώσει και εγώ στην Αθήνα και τα έβαλε όλα.
πολύ παράξενο τότε αφού είχε όπως λες παραπάνω μόρια από εσενα και δεν διορίζεται, εσύ είσαι στους προσωρινά διοριστεους;

Live1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2017 7:18 am

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Live1 » Δευ Νοέμ 20, 2017 10:20 pm

Εγώ πάντως, πριν από δύο ημέρες έστειλα mail στον ΑΣΕΠ, ζητώντας τους να με ενημερώσουν για την πορεία της διαδικασίας εξέτασης των ενστάσεων, καθώς και για το πότε πρόκειται να βγουν τα οριστικά αποτελέσματα, στην κατηγορία Τ.Ε. Σήμερα κιόλας, έλαβα απάντηση, αφοπλιστική: " τα οριστικά αποτελέσματα θα ανακοινωθούν, μόλις ολοκληρωθεί ο έλεγχος των ενστάσεων ". Σώωωωωωωωπα! Κι εγώ που νόμιζα ότι ανακοινώνονται έτσι, χωρίς καν να γίνει έλεγχος στις ενστάσεις!!! ΑΣΕΠ το μεγαλείο σου. :mrgreen:


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες