Προκήρυξη 5Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Σάβ Νοέμ 18, 2017 7:55 am

tsipppp έγραψε:
niki258 έγραψε:
tsipppp έγραψε:Να κάνω μια ερώτηση σαν φρέσκος?Εμένα με έβγαλαν έξω με αιτιολογία μη καταβολή παραβόλου.Το θέμα είναι πως το παράβολο το έχω αγοράσει ηλεκτρονικά και μπορεί να αποδειχτεί εύκολα. Πως μπορώ να κάνω ένσταση γιατί το θεωρώ κοροιδία ενώ εχω πληρώσει...Δώστε μου τα φώτα σας παρακαλώ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Έχετε αναγράψει στο σχετικό πεδίο της ηλεκτρονικής αίτησης τον αριθμό του παραβόλου;

Μόλις τώρα μπήκα στο σύστημα και είδα στην αίτηση μου ότι το έχω αναγράψει..Τι μπορώ να κάνω?

Εφόσον το έχετε αναγράψει σωστά,το πληρώσατε μέσα στην προβλεπόμενη προθεσμία και έχετε απόδειξη πληρωμής,θα ετοιμάσετε μία ένσταση(δε χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε κάποιο υπόδειγμα),όπου θα αναφέρετε ότι αφορά στην 5Κ/2017 προκήρυξη.Θα πείτε ότι η αιτιολογία απόρριψής σας είναι εσφαλμένη και αβάσιμη,καθώς καταβάλλατε αποδεδειγμένα το παράβολο και αναγράψατε στο σχετικό πεδίο ορθώς τα στοιχεία αυτού.Θα ζητήσετε να αναγνωρισθεί η εμπρόθεσμη και νομότυπη καταβολή του παραβόλου και να ανακληθεί η απόρριψή σας από το διαγωνισμό,αφού δεν ευσταθεί η σχετική αιτιολογία.Να επισυνάψετε,περα απο το παράβολο των 20ευρώ,την απόδειξη πληρωμής.Καλή τύχη!

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ap2 » Σάβ Νοέμ 18, 2017 9:38 am

tsipppp έγραψε:
niki258 έγραψε:
tsipppp έγραψε:Να κάνω μια ερώτηση σαν φρέσκος?Εμένα με έβγαλαν έξω με αιτιολογία μη καταβολή παραβόλου.Το θέμα είναι πως το παράβολο το έχω αγοράσει ηλεκτρονικά και μπορεί να αποδειχτεί εύκολα. Πως μπορώ να κάνω ένσταση γιατί το θεωρώ κοροιδία ενώ εχω πληρώσει...Δώστε μου τα φώτα σας παρακαλώ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Έχετε αναγράψει στο σχετικό πεδίο της ηλεκτρονικής αίτησης τον αριθμό του παραβόλου;

Μόλις τώρα μπήκα στο σύστημα και είδα στην αίτηση μου ότι το έχω αναγράψει..Τι μπορώ να κάνω?


Αν έχετε πληρώσει το παράβολο, γράψατε τον κωδικό στο σχετικό πεδίο και στείλατε στο ΑΣΕΠ μαζί με όλα τα δικαιολογητικά την εκτυπωμένη σελίδα του παραβόλου "Για τον Φορέα" (ή κάπως έτσι) και όχι εκείνη που αναγράφει "Για τον πολίτη", τότε ναι, να κάνετε ένσταση.

marchri
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 26, 2017 10:05 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό marchri » Σάβ Νοέμ 18, 2017 1:47 pm

Εχω κανει πολυ μεγαλη βλακεια και παω να τρελαθω.... Στην Αιτηση στον βαθμο απολυτηρίου, στον παρονομαστή εβαλα 0 αντι για 10.....και ετσι αντι να φαινεται οτι εχω 18.9, φαινεται οτι εχω σκετο 18! και χανω τον διορισμο γιατι τωρα ειμαι περιπου στην θεση 180 ενω αν δεν ειχα κανει αυτο το λαθος θα ημουν γυρω στην θεση 58 στον πινακα καταταξης!!! Το ξερω οτι ειναι δικο μου λαθος, αλλα υπαρχει περιπτωση να ευδοκιμησει η ενσταση μου;

klapp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Φεβ 08, 2017 12:51 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό klapp » Σάβ Νοέμ 18, 2017 3:29 pm

ap2 έγραψε:στείλατε στο ΑΣΕΠ μαζί με όλα τα δικαιολογητικά την εκτυπωμένη σελίδα του παραβόλου "Για τον Φορέα" (ή κάπως έτσι) και όχι εκείνη που αναγράφει "Για τον πολίτη", τότε ναι, να κάνετε ένσταση.


Δεν χρειάζεται να στείλεις καμία εκτυπωμένη σελίδα παραβόλου μαζί με τα δικαιολογητικά.
Έχει απαντηθεί αρκετές φορές σε προηγούμενα post.
Σε κανένα σημείο η προκήρυξη δεν ζητά κάτι τέτοιο.
Εγω δεν εκτύπωσα να στείλω καμία σελίδα παραβόλου και δεν ακυρώθηκα, μόνο τον αριθμό παραβόλου συμπλήρωσα.

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Σάβ Νοέμ 18, 2017 4:27 pm

marchri έγραψε:Εχω κανει πολυ μεγαλη βλακεια και παω να τρελαθω.... Στην Αιτηση στον βαθμο απολυτηρίου, στον παρονομαστή εβαλα 0 αντι για 10.....και ετσι αντι να φαινεται οτι εχω 18.9, φαινεται οτι εχω σκετο 18! και χανω τον διορισμο γιατι τωρα ειμαι περιπου στην θεση 180 ενω αν δεν ειχα κανει αυτο το λαθος θα ημουν γυρω στην θεση 58 στον πινακα καταταξης!!! Το ξερω οτι ειναι δικο μου λαθος, αλλα υπαρχει περιπτωση να ευδοκιμησει η ενσταση μου;

Δυστυχώς όχι.Η ευθύνη της συμπλήρωσης της αιτησης είναι αποκλειστικά δική μας,πάγια διατύπωση του ΑΣΕΠ που διατυπώνεται ρητως σε καθε προκήρυξη.

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Σάβ Νοέμ 18, 2017 9:59 pm

niki258 έγραψε:
marchri έγραψε:Εχω κανει πολυ μεγαλη βλακεια και παω να τρελαθω.... Στην Αιτηση στον βαθμο απολυτηρίου, στον παρονομαστή εβαλα 0 αντι για 10.....και ετσι αντι να φαινεται οτι εχω 18.9, φαινεται οτι εχω σκετο 18! και χανω τον διορισμο γιατι τωρα ειμαι περιπου στην θεση 180 ενω αν δεν ειχα κανει αυτο το λαθος θα ημουν γυρω στην θεση 58 στον πινακα καταταξης!!! Το ξερω οτι ειναι δικο μου λαθος, αλλα υπαρχει περιπτωση να ευδοκιμησει η ενσταση μου;

Δυστυχώς όχι.Η ευθύνη της συμπλήρωσης της αιτησης είναι αποκλειστικά δική μας,πάγια διατύπωση του ΑΣΕΠ που διατυπώνεται ρητως σε καθε προκήρυξη.


Ίσως μετά την ένσταση, αν δε γίνει δεκτή, με αίτηση θεραπείας και στην τελική με δικαστική απόφαση υπάρχει περίπτωση να το κερδίσει; Είναι κρίμα να χαθεί διορισμός για κάτι τέτοιο. Χωρίς να είμαι Νομικός, νομίζω ότι σε ένα δικαστήριο, αν φανεί ότι έκανε αυτό το λάθος και ότι όλα τα άλλα είναι σωστά και υπέβαλε και ένσταση , ίσως έχει σοβαρές πιθανότητες να το κερδίσει...

Marchri, κυνήγησέ το αν δε δεχθούν την ένσταση. Μην το αφήσεις.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Σάβ Νοέμ 18, 2017 11:13 pm

xana έγραψε:
niki258 έγραψε:
marchri έγραψε:Εχω κανει πολυ μεγαλη βλακεια και παω να τρελαθω.... Στην Αιτηση στον βαθμο απολυτηρίου, στον παρονομαστή εβαλα 0 αντι για 10.....και ετσι αντι να φαινεται οτι εχω 18.9, φαινεται οτι εχω σκετο 18! και χανω τον διορισμο γιατι τωρα ειμαι περιπου στην θεση 180 ενω αν δεν ειχα κανει αυτο το λαθος θα ημουν γυρω στην θεση 58 στον πινακα καταταξης!!! Το ξερω οτι ειναι δικο μου λαθος, αλλα υπαρχει περιπτωση να ευδοκιμησει η ενσταση μου;

Δυστυχώς όχι.Η ευθύνη της συμπλήρωσης της αιτησης είναι αποκλειστικά δική μας,πάγια διατύπωση του ΑΣΕΠ που διατυπώνεται ρητως σε καθε προκήρυξη.


Ίσως μετά την ένσταση, αν δε γίνει δεκτή, με αίτηση θεραπείας και στην τελική με δικαστική απόφαση υπάρχει περίπτωση να το κερδίσει; Είναι κρίμα να χαθεί διορισμός για κάτι τέτοιο. Χωρίς να είμαι Νομικός, νομίζω ότι σε ένα δικαστήριο, αν φανεί ότι έκανε αυτό το λάθος και ότι όλα τα άλλα είναι σωστά και υπέβαλε και ένσταση , ίσως έχει σοβαρές πιθανότητες να το κερδίσει...

Marchri, κυνήγησέ το αν δε δεχθούν την ένσταση. Μην το αφήσεις.


Αν μιλάμε για ΔΕ Διοικητικού, τότε ο τελευταίος που διορίζεται από τον γενικό πίνακα είναι στη θέση 38 με 1862,5 μόρια. Εσύ λες θα ήσουν στη θέση 58 και χάνεις διορισμό. Τι δεν καταλαβαίνω;

marchri
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 26, 2017 10:05 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό marchri » Σάβ Νοέμ 18, 2017 11:47 pm

:cry: :cry: ναι θα την κανω την ενσταση και ο, τι γινει.... Ακριβως απο κατω, στην επικληση απο το μητρωο, φαινεται ο βαθμος, οπως και στα δικαιολογητικα που εστειλα βεβαια.. Αλλα τι να κανουμε; μας εφαγε η τεχνολογια... :x μπορει και να ειχα γραψει το 10 αλλα εκει που κολλαγε το συστημα, και μπαινοβγαινα καπως να εσβησα το 1 και εμεινε το 0.... Απλα ηθελα να ξερω αν εχει τυχει σε αλλον να γραψει λαθος το βαθμο του στην αιτηση, οταν ειναι ολοφανερο ποιος ειναι ο βαθμος.

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ap2 » Κυρ Νοέμ 19, 2017 5:39 am

xana έγραψε:
niki258 έγραψε:
marchri έγραψε:Εχω κανει πολυ μεγαλη βλακεια και παω να τρελαθω.... Στην Αιτηση στον βαθμο απολυτηρίου, στον παρονομαστή εβαλα 0 αντι για 10.....και ετσι αντι να φαινεται οτι εχω 18.9, φαινεται οτι εχω σκετο 18! και χανω τον διορισμο γιατι τωρα ειμαι περιπου στην θεση 180 ενω αν δεν ειχα κανει αυτο το λαθος θα ημουν γυρω στην θεση 58 στον πινακα καταταξης!!! Το ξερω οτι ειναι δικο μου λαθος, αλλα υπαρχει περιπτωση να ευδοκιμησει η ενσταση μου;

Δυστυχώς όχι.Η ευθύνη της συμπλήρωσης της αιτησης είναι αποκλειστικά δική μας,πάγια διατύπωση του ΑΣΕΠ που διατυπώνεται ρητως σε καθε προκήρυξη.


Ίσως μετά την ένσταση, αν δε γίνει δεκτή, με αίτηση θεραπείας και στην τελική με δικαστική απόφαση υπάρχει περίπτωση να το κερδίσει; Είναι κρίμα να χαθεί διορισμός για κάτι τέτοιο. Χωρίς να είμαι Νομικός, νομίζω ότι σε ένα δικαστήριο, αν φανεί ότι έκανε αυτό το λάθος και ότι όλα τα άλλα είναι σωστά και υπέβαλε και ένσταση , ίσως έχει σοβαρές πιθανότητες να το κερδίσει...

Marchri, κυνήγησέ το αν δε δεχθούν την ένσταση. Μην το αφήσεις.


Η αίτηση είναι δική μας ευθύνη. Ας κάνει ένσταση, αλλά πώς θα τεκμηριωθεί; Ένσταση στο σύστημα που υπολόγισε ό,τι εμείς, έστω λανθασμένα, δηλώσαμε;

tsipppp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 10:49 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό tsipppp » Κυρ Νοέμ 19, 2017 10:49 am

niki258 έγραψε:
tsipppp έγραψε:
niki258 έγραψε:Έχετε αναγράψει στο σχετικό πεδίο της ηλεκτρονικής αίτησης τον αριθμό του παραβόλου;

Μόλις τώρα μπήκα στο σύστημα και είδα στην αίτηση μου ότι το έχω αναγράψει..Τι μπορώ να κάνω?

Εφόσον το έχετε αναγράψει σωστά,το πληρώσατε μέσα στην προβλεπόμενη προθεσμία και έχετε απόδειξη πληρωμής,θα ετοιμάσετε μία ένσταση(δε χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε κάποιο υπόδειγμα),όπου θα αναφέρετε ότι αφορά στην 5Κ/2017 προκήρυξη.Θα πείτε ότι η αιτιολογία απόρριψής σας είναι εσφαλμένη και αβάσιμη,καθώς καταβάλλατε αποδεδειγμένα το παράβολο και αναγράψατε στο σχετικό πεδίο ορθώς τα στοιχεία αυτού.Θα ζητήσετε να αναγνωρισθεί η εμπρόθεσμη και νομότυπη καταβολή του παραβόλου και να ανακληθεί η απόρριψή σας από το διαγωνισμό,αφού δεν ευσταθεί η σχετική αιτιολογία.Να επισυνάψετε,περα απο το παράβολο των 20ευρώ,την απόδειξη πληρωμής.Καλή τύχη!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Κυρ Νοέμ 19, 2017 12:27 pm

marchri έγραψε::cry: :cry: ναι θα την κανω την ενσταση και ο, τι γινει.... Ακριβως απο κατω, στην επικληση απο το μητρωο, φαινεται ο βαθμος, οπως και στα δικαιολογητικα που εστειλα βεβαια.. Αλλα τι να κανουμε; μας εφαγε η τεχνολογια... :x μπορει και να ειχα γραψει το 10 αλλα εκει που κολλαγε το συστημα, και μπαινοβγαινα καπως να εσβησα το 1 και εμεινε το 0.... Απλα ηθελα να ξερω αν εχει τυχει σε αλλον να γραψει λαθος το βαθμο του στην αιτηση, οταν ειναι ολοφανερο ποιος ειναι ο βαθμος.

Ειναι άδικο,οντως το σύστημα ετσι οπως κολλαει μας κάνει πιο επιρρεπεις σε λαθη.Ωστόσο,η ευθυνη της ορθης συμπληρωσης των δεδομενων βαρυνει εμας και ειναι πρωταρχικη.Αυτο τονιζεται καθε φορα,δυστυχως οι πιθανοτητες δικαιωσης ειναι απειροελαχιστες,γιατι θα επρεπε,αν δικαιωθειτε,να δικαιωθουν αλλοι 100 που υπεπεσαν σε παρομοια σφαλματα.Φανταζεστε τι ανακαταταξεις θα επεφερε αυτο.Δε χανετε κατι με το να προσπαθησετε,απλως μην ελπιζετε σε πολλα.

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Κυρ Νοέμ 19, 2017 12:44 pm

tsipppp έγραψε:
niki258 έγραψε:
tsipppp έγραψε:Μόλις τώρα μπήκα στο σύστημα και είδα στην αίτηση μου ότι το έχω αναγράψει..Τι μπορώ να κάνω?

Εφόσον το έχετε αναγράψει σωστά,το πληρώσατε μέσα στην προβλεπόμενη προθεσμία και έχετε απόδειξη πληρωμής,θα ετοιμάσετε μία ένσταση(δε χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε κάποιο υπόδειγμα),όπου θα αναφέρετε ότι αφορά στην 5Κ/2017 προκήρυξη.Θα πείτε ότι η αιτιολογία απόρριψής σας είναι εσφαλμένη και αβάσιμη,καθώς καταβάλλατε αποδεδειγμένα το παράβολο και αναγράψατε στο σχετικό πεδίο ορθώς τα στοιχεία αυτού.Θα ζητήσετε να αναγνωρισθεί η εμπρόθεσμη και νομότυπη καταβολή του παραβόλου και να ανακληθεί η απόρριψή σας από το διαγωνισμό,αφού δεν ευσταθεί η σχετική αιτιολογία.Να επισυνάψετε,περα απο το παράβολο των 20ευρώ,την απόδειξη πληρωμής.Καλή τύχη!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Παρακαλώ!

marchri
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 26, 2017 10:05 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό marchri » Κυρ Νοέμ 19, 2017 1:25 pm

Αν μιλάμε για ΔΕ Διοικητικού, τότε ο τελευταίος που διορίζεται από τον γενικό πίνακα είναι στη θέση 38 με 1862,5 μόρια. Εσύ λες θα ήσουν στη θέση 58 και χάνεις διορισμό. Τι δεν καταλαβαίνω;[/quote]
Ειμαι στην ειδική κατηγορια πολυτεκνων....
Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας! :oops:

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Κυρ Νοέμ 19, 2017 4:53 pm

marchri έγραψε:Αν μιλάμε για ΔΕ Διοικητικού, τότε ο τελευταίος που διορίζεται από τον γενικό πίνακα είναι στη θέση 38 με 1862,5 μόρια. Εσύ λες θα ήσουν στη θέση 58 και χάνεις διορισμό. Τι δεν καταλαβαίνω;

Ειμαι στην ειδική κατηγορια πολυτεκνων....
Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας! :oops:[/quote]

Αν και θα συμφωνήσω με niki258 kai ap2 ότι ο υποψήφιος έχει την ευθύνη της ορθής συμπλήρωσης της αίτησής του (όπως αναφέρεται και στην προκήρυξη), θα σας παροτρύνω κι εγώ να κάνετε ένσταση κι αν δεν γίνει δεκτή να προχωρήσετε σε αίτηση θεραπείας (συνήθως όταν η ένσταση δε γίνεται δεκτή μειώνονται πολύ οι πιθανότητες να γίνει δεκτή η αίτηση θεραπείας).
Σας παροτρύνω για τους εξής λόγους: α) για να μην πείτε ότι δεν το παλέψατε και μάλιστα με το χαμηλό ποσό των 20€ (παράβολο) + έξοδα συστημένου (περίπου 3,5€), β) διότι είναι καλύτερα να μη "μπλέξετε" με δικαστήρια. Καλύτερα, κατά την άποψή μου, διότι είναι μια διαδικασία αρκετά χρονοβόρα όπως και ψυχοφθόρα. Πολύ όμως. Όσο κι αν πείτε ότι θα φτάσω στα δικαστήρια και θα το βγάλω από το μυαλό μου μέχρι να βγει η απόφαση, είναι μια ελπίδα που θα ελοχεύει μέσα σας καθημερινά. Πάντα θα έχετε την ελπίδα να δικαιωθείτε και την "περιέργεια" να δείτε τί έγινε με την απόφαση του Δικαστηρίου. Θα σας πω ότι είμαστε στα Δικαστήρια από 2011, με υπόθεση ΑΣΕΠ (για υπόθεση της συζύγου μου) και απόφαση δεν έχουμε ακόμη. Δεν έχει εκδοθεί ακόμη η απόφαση και μιλάμε για πρώτο βαθμό (δηλαδή Εφετείο). Σκεφτείτε να μη δικαιωθεί (που κατά κει πάει το πράμα αν κρίνω από την εισήγηση της εισηγήτριας) και να πούμε ότι θα συνεχίσουμε στο ΣτΕ (που δεν υπάρχει περίπτωση να διαθέσουμε άλλα χρήματα - προσωπικά δεν έχω ούτε ψυχολογία για τη διαδικασία αυτή, με έχει κουράσει η διαδικασία αυτή από το 2011 - προκήρυξη του 2009!). Πότε θα τερματίσει η κατάσταση αυτή; Το να μη θέλω να συνεχίσω, ίσως να έχει να κάνει με το γεγονός ότι έχει διοριστεί σε θέση ΙΔΑΧ κι έχει άλλους 2 διορισμούς σε εκκρεμότητα. Η θέση που διεκδικούμε με το Δικαστήριο είναι πολύ κοντά στην πόλη μας αλλά μετά από όσα διάβασα στην εισήγηση δε θεωρώ ότι έχουμε ελπίδες. Όχι γιατί έχουμε άδικο σ' αυτό που ζητάμε αλλά γιατί η εισηγήτρια δεν κατάλαβε τι ζητάμε και τα ερωτήματα που θέτει είναι άσχετα με τους λόγους προσφυγής (για να μην πω ότι ήταν μια εισήγηση γραμμένη στο χέρι, ούτε καν δακτυλογραφημένη, 1 1/2 σελίδας όπου στην 1η σελίδα έχει το ιστορικό και στη μισή πίσω σελίδα έχει τα ερωτήματα που ανακύπτουν, κατά τη γνώμη της και σύμφωνα με τη νοημοσύνη της. Πραγματικά, όταν διάβασα αυτή την τόσο πρόχειρη εισήγηση, μου δημιουργήθηκε η εικόνα της εισηγήτριας να γράφει στο μετρό, μέχρι να πάει από τη δουλειά στο σπίτι. Τόσο άθλια ήταν). Και να στεφτείτε ότι στην περίπτωση τη δική μας, είχε κάνει ένσταση, την κέρδισε στο 100% όσων ζητούσε, μπήκε στους διοριστέους, βγήκε και το ΦΕΚ κι έπειτα με αίτηση θεραπείας άλλου (η οποία στρεφόταν κατά της συζύγου και όχι κατά των δικών του προσόντων - μορίων) της αφαίρεσαν όσα μόρια της έδωσαν με την ένσταση και όσα της είχαν δώσει αρχικά, με τους προσωρινούς πίνακες, με το πρόσχημα ότι...έκαναν λάθος! Ελπίζω τώρα να καταλαβαίνεις πόσο ψυχοφθόρα είναι όλη αυτή η διαδικασία και ειδικότερα πόσο ψυχοφθόρο είναι να κρέμεσαι από τον δείκτη iq ενός ατόμου.
Θα σου προτείνω και πάλι να κάνεις τόσο ένσταση όσο και αίτηση θεραπείας (αχρείαστη να' ναι!). Καλή επιτυχία!

tsip2017
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιουν 12, 2017 2:46 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό tsip2017 » Κυρ Νοέμ 19, 2017 9:03 pm

maria101980 έγραψε:Βγηκαν!!
Για 10 μορια εχασα διορισμο!
Ουφ ατυχια...

Δηλαδη ποσα μόρια ειχες>?Εγω 1703 .Ξερει κανεις αν αξιζει να κανω ένσταση?


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες