2Κ/2017 Αποτελέσματα

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Πέμ Νοέμ 02, 2017 3:38 pm

Γιατί χθες κατάφεραν να επικοινωνήσουν κάποια άτομα τα οποία θα βρεθούν μακριά από τον τόπο τους, ενώ εμενα προσωπικά δε με ενδιαφέρει η θέση, αφού έχω αναλάβει σε άλλη από την οποία είμαι ικανοποιημένος.
Όποτε είμαι της άποψης αφού μπορεί αρκετός κόσμος να βρεθεί στη καλύτερη γι αυτόν τοποθεσια είναι προτιμότερο να υπάρξει μια καθυστέρηση στην έκδοση, παρά να ψάχνουν αργότερα για μεταθέσεις.

kosmasstath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 18, 2017 3:34 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό kosmasstath » Πέμ Νοέμ 02, 2017 3:42 pm

kosmasstath έγραψε:
DTINFINITY έγραψε:Καλημέρα σε όλους τους συμφορουμίτες.
Σήμερα έστειλα υπεύθυνη δήλωση για την ακύρωση της αίτησης μου και τη διαγραφή μου από τους πίνακες διοριστέων και κατάταξης της εν λόγω προκήρυξης στη κατηγορία ΤΕ. Παρόλα αυτά μέσα από το σύστημα του ΑΣΕΠ δεν μου επιτρέπει να ακυρώσω την αίτηση μου (σύμφωνα με την αρ. σελ. 106 της προκήρυξης).

Σας το γνωστοποιώ αυτό για τους παρακάτω λόγους:

α) Να γνωρίζουν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι ότι σε περίπτωση που γίνει δεκτή η ακύρωση της συμμετοχής μου, οι οριστικοί πίνακες θα αλλάξουν μιας και είμαι πρώτος σε κατάταξη σε όλους τους γενικούς πίνακες.
β) Σε περίπτωση που δεν αλλάξουν οι πίνακες και παραμείνω μέσα, να γνωρίζουν όσοι θίγονται (δηλαδή διορίζονται σε άλλη θέση, πιθανόν και τοποθεσία μιας κι εγώ παίρνω τη πρώτη τους επιλογή, ενώ αυτό λογικά δημιουργεί "καραμπόλες" και σε άλλες θέσεις), μπορούν να κινηθούν νομικά κατά τον αποτελεσμάτων μιας και εγώ έχω ζητήσει πριν την έκδοση των οριστικών να μη συνεχίσω να συμμετέχω στον διαγωνισμό.

Καλή επιτυχία σε όλους σας και ελπίζω να βρεθεί ο καθένας εκεί που επιθυμεί.

DTINFINITY κατανοητά όλα αυτά και αναπόσπαστο σου δικαίωμα αλλά μία ερώτηση αν βέβαια μου επιτρέπεις :Γιατί τώρα δηλαδή στο παρά 1 (από τις πληροφορίες μου είναι έτοιμα τα τελικά);Αν δεν κάνω λάθος δεν έχεις κάποιο έννομο συμφέρον .Καταλαβαίνεις πως δημιουργείται μια κωλυσιεργία διορισμού και γενική αναμπουμπούλα από τις καραμπόλες για την συγκεκριμένη κατηγορία .Σε ευχαριστώ !!
Τωρα που το βλεπω μια παρατήρηση μονο, σε ποια σελίδα λέει ότι μπορείς να κάνεις ηλεκτρονική ακύρωση πριν την έκδοση των οριστικών ?Στην σελ 106 δεν οριζει χρονο !!

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό knts » Πέμ Νοέμ 09, 2017 7:02 am

DTINFINITY έγραψε:Καλημέρα σε όλους τους συμφορουμίτες.
Σήμερα έστειλα υπεύθυνη δήλωση για την ακύρωση της αίτησης μου και τη διαγραφή μου από τους πίνακες διοριστέων και κατάταξης της εν λόγω προκήρυξης στη κατηγορία ΤΕ. Παρόλα αυτά μέσα από το σύστημα του ΑΣΕΠ δεν μου επιτρέπει να ακυρώσω την αίτηση μου (σύμφωνα με την αρ. σελ. 106 της προκήρυξης).

Σας το γνωστοποιώ αυτό για τους παρακάτω λόγους:

α) Να γνωρίζουν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι ότι σε περίπτωση που γίνει δεκτή η ακύρωση της συμμετοχής μου, οι οριστικοί πίνακες θα αλλάξουν μιας και είμαι πρώτος σε κατάταξη σε όλους τους γενικούς πίνακες.
β) Σε περίπτωση που δεν αλλάξουν οι πίνακες και παραμείνω μέσα, να γνωρίζουν όσοι θίγονται (δηλαδή διορίζονται σε άλλη θέση, πιθανόν και τοποθεσία μιας κι εγώ παίρνω τη πρώτη τους επιλογή, ενώ αυτό λογικά δημιουργεί "καραμπόλες" και σε άλλες θέσεις), μπορούν να κινηθούν νομικά κατά τον αποτελεσμάτων μιας και εγώ έχω ζητήσει πριν την έκδοση των οριστικών να μη συνεχίσω να συμμετέχω στον διαγωνισμό.

Καλή επιτυχία σε όλους σας και ελπίζω να βρεθεί ο καθένας εκεί που επιθυμεί.


DTINFINITY καλημέρα.
Μετά την αποστολή της υπεύθυνης δήλωσης, υπήρξε κάποια εξέλιξη στο θέμα ακύρωσης της συμμετοχής σου στην προκήρυξη αυτή;

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Πέμ Νοέμ 09, 2017 2:00 pm

Όχι δεν έχω καμία ενημέρωση από τον ΑΣΕΠ, ίσως τα άτομα που ενδιαφέρονται ή κάποιος από αυτούς που είχα επικοινωνία και μου ζήτησαν να τους κάνω αυτή την εξυπηρέτηση αν παρακολουθούν το φόρουμ και έχουν κάποια πληροφόρηση θα μπορούσαν να τη γράψουν.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό knts » Πέμ Νοέμ 09, 2017 2:43 pm

DTINFINITY έγραψε:Όχι δεν έχω καμία ενημέρωση από τον ΑΣΕΠ, ίσως τα άτομα που ενδιαφέρονται ή κάποιος από αυτούς που είχα επικοινωνία και μου ζήτησαν να τους κάνω αυτή την εξυπηρέτηση αν παρακολουθούν το φόρουμ και έχουν κάποια πληροφόρηση θα μπορούσαν να τη γράψουν.


Σ' ευχαριστώ.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό italos77 » Πέμ Νοέμ 09, 2017 4:04 pm

DTINFINITY έγραψε:Όχι δεν έχω καμία ενημέρωση από τον ΑΣΕΠ, ίσως τα άτομα που ενδιαφέρονται ή κάποιος από αυτούς που είχα επικοινωνία και μου ζήτησαν να τους κάνω αυτή την εξυπηρέτηση αν παρακολουθούν το φόρουμ και έχουν κάποια πληροφόρηση θα μπορούσαν να τη γράψουν.


Καλησπέρα Dtinfinity ελπίζω να είσαι καλά.
Απο μία πρόχειρη ματιά που έριξα έιδα ότι τυχόν καραμπόλες στον πίνακα περιορίζονται μόνο στις 5-6 πρώτες θέσεις κι αυτές όχι με αλλάγή πόλης διορισμού. Ξαναλέω πρόχειρη ματιά, μπορεί κάτι να μου ξέφυγε και πάντα με βάση τα προσωρινά!

Infinity πως είναι στη θέση σου? Να μετανιώσω που δεν το κυνήγησα?

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Πέμ Νοέμ 09, 2017 9:32 pm

italos77 έγραψε:
DTINFINITY έγραψε:Όχι δεν έχω καμία ενημέρωση από τον ΑΣΕΠ, ίσως τα άτομα που ενδιαφέρονται ή κάποιος από αυτούς που είχα επικοινωνία και μου ζήτησαν να τους κάνω αυτή την εξυπηρέτηση αν παρακολουθούν το φόρουμ και έχουν κάποια πληροφόρηση θα μπορούσαν να τη γράψουν.


Καλησπέρα Dtinfinity ελπίζω να είσαι καλά.
Απο μία πρόχειρη ματιά που έριξα έιδα ότι τυχόν καραμπόλες στον πίνακα περιορίζονται μόνο στις 5-6 πρώτες θέσεις κι αυτές όχι με αλλάγή πόλης διορισμού. Ξαναλέω πρόχειρη ματιά, μπορεί κάτι να μου ξέφυγε και πάντα με βάση τα προσωρινά!

Infinity πως είναι στη θέση σου? Να μετανιώσω που δεν το κυνήγησα?


Προσωπικα μέχρι αυτή τη στιγμή είμαι ικανοποιημένος από την επιλογή, καθως πιστεύω ότι δε θα άξιζε σε καμία άλλη περίπτωση η μετακόμιση για θέση μέσω διαγωνισμών του ΑΣΕΠ.

working
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Σεπ 18, 2017 8:00 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό working » Τρί Νοέμ 14, 2017 9:19 pm

Υπάρχει κάποιος ΠΕ να γνωρίζει πως εξελίσσεται η διαδικασία μετά τα οριστικά αποτελέσματα;

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό knts » Τετ Νοέμ 15, 2017 12:32 am

Στο ΦΕΚ 1122/9-11-2017/τ.Γ δημοσιεύτηκε ο πίνακας διοριστέων κατηγορίας ΠΕ, της προκήρυξης 2Κ/2017.

working
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Σεπ 18, 2017 8:00 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό working » Τετ Νοέμ 15, 2017 6:57 pm

knts έγραψε:Στο ΦΕΚ 1122/9-11-2017/τ.Γ δημοσιεύτηκε ο πίνακας διοριστέων κατηγορίας ΠΕ, της προκήρυξης 2Κ/2017.

Ευχαριστούμε πολύ! Αυτό σημαίνει ότι εντός μήνα πρέπει ο φορέας να μας ειδοποιήσει; Και ως φορέα εννοούμε το υπουργείο ΔΙκαιοσύνης ή την κατά τόπους υπηρεσία που διοριστήκαμε;

Στη Διαύγεια βρήκα την πράξη αυτή:
https://diavgeia.gov.gr/decision/view/%CE%A986%CE%A46%CE%976-%CE%92%CE%A91

και το ΦΕΚ από το Ε.Τ. http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wEsrjP0JAlxBXdtvSoClrL8XL8tG9fmXDnnMRVjyfnPUeJInJ48_97uMz9TggzOs5WCiBSQOpYnTy36MacmUFCx2ppFvBej56Mmc8Qdb8ZfRJqZnsIAdk8Lv_e6czmhEembNmZCMxLMtd10FN3rXp3XsJP-UZZZJoSUBFjqZymIEFUECQtenOS3

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό knts » Τετ Νοέμ 15, 2017 10:29 pm

working έγραψε:
knts έγραψε:Στο ΦΕΚ 1122/9-11-2017/τ.Γ δημοσιεύτηκε ο πίνακας διοριστέων κατηγορίας ΠΕ, της προκήρυξης 2Κ/2017.

Ευχαριστούμε πολύ! Αυτό σημαίνει ότι εντός μήνα πρέπει ο φορέας να μας ειδοποιήσει; Και ως φορέα εννοούμε το υπουργείο ΔΙκαιοσύνης ή την κατά τόπους υπηρεσία που διοριστήκαμε;

Στη Διαύγεια βρήκα την πράξη αυτή:
https://diavgeia.gov.gr/decision/view/%CE%A986%CE%A46%CE%976-%CE%92%CE%A91

και το ΦΕΚ από το Ε.Τ. http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wEsrjP0JAlxBXdtvSoClrL8XL8tG9fmXDnnMRVjyfnPUeJInJ48_97uMz9TggzOs5WCiBSQOpYnTy36MacmUFCx2ppFvBej56Mmc8Qdb8ZfRJqZnsIAdk8Lv_e6czmhEembNmZCMxLMtd10FN3rXp3XsJP-UZZZJoSUBFjqZymIEFUECQtenOS3


Το Υπουργείο Δικαιοσύνης θα στείλει έγγραφο στις Υπηρεσίες, όταν όλα θα είναι έτοιμα και θα έχει δημοσιευθεί ο διορισμός σας στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως (άλλο ΦΕΚ).
Εσείς, ως προσωρινά διοριστέοι, είχατε στείλει έγγραφα (μεταξύ αυτών και πιστοποιητικό υγείας) στο Υπουργείο Δικαιοσύνης? Σας είχαν ζητηθεί?

working
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Σεπ 18, 2017 8:00 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό working » Πέμ Νοέμ 16, 2017 9:30 am

Όχι δεν είχα καμία ειδοποίηση ούτε από το υπουργείο, ούτε από την άμεση υπηρεσία που τοποθετουμαι. Με την τελευταία επικοινώνησα, αλλά δε γνώριζαν και με παρέπεμψαν στο υπουργείο όπου όμως δε μπορώ να τους πετύχω. Τα οριστικά βγήκαν 1/11 από ΑΣΕΠ και δεν έχω λάβει κανενός είδους ειδοποίηση για να καταθέσω το οτιδήποτε και φυσικά ούτε νωρίτερα όταν είχαν βγει τα προσωρινά μου είχε ζητηθεί κάτι.

vasilis_patra
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2014 2:09 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό vasilis_patra » Πέμ Νοέμ 16, 2017 9:52 am

Όχι, μετά την έκδοση των προσωρινών δεν είχε ζητηθεί κάτι.

Αν δεν κάνω λάθος, επόμενα βήματα μετά την έκδοση και του ΦΕΚ με τους πίνακες των οριστικών:
1. Ο φορέας ζητάει τίτλους σπουδών και πιστοποιητικά υγείας (παθολόγο και ψυχίατρο). Με το φορέας εννοώ τις κατά τόπους υπηρεσίες που έχει διοριστεί ο καθένας, όχι το Υπουργείο κεντρικά.
2. Αφού γίνει έλεγχος γνησιότητας των δικαιολογητικών εκδίδεται το ΦΕΚ διορισμού
3. Σε καλούν για ανάληψη υπηρεσίας και ξεκινάς δουλειά.

Χρονικά τώρα, από ότι καταλαβαίνω αυτό εξαρτάται από το κάθε υπουργείο πόσο θα τρέξει, σωστά; :?:

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό knts » Πέμ Νοέμ 16, 2017 1:25 pm

vasilis_patra έγραψε:Όχι, μετά την έκδοση των προσωρινών δεν είχε ζητηθεί κάτι.

Αν δεν κάνω λάθος, επόμενα βήματα μετά την έκδοση και του ΦΕΚ με τους πίνακες των οριστικών:
1. Ο φορέας ζητάει τίτλους σπουδών και πιστοποιητικά υγείας (παθολόγο και ψυχίατρο). Με το φορέας εννοώ τις κατά τόπους υπηρεσίες που έχει διοριστεί ο καθένας, όχι το Υπουργείο κεντρικά.
2. Αφού γίνει έλεγχος γνησιότητας των δικαιολογητικών εκδίδεται το ΦΕΚ διορισμού
3. Σε καλούν για ανάληψη υπηρεσίας και ξεκινάς δουλειά.

Χρονικά τώρα, από ότι καταλαβαίνω αυτό εξαρτάται από το κάθε υπουργείο πόσο θα τρέξει, σωστά; :?:


Οι Υπηρεσίες δεν έχουν καμία ενημέρωση για τη διαδικασία. Δεν ξέρω αν τον έλεγχο γνησιότητας θα τον κάνει κάθε Υπηρεσία ή το Υπουργείο. Σ' εμάς πάντως (δικαστική υπηρεσία) δεν ήρθε κάποιο έγγραφο που να μας λέει να προχωρήσουμε σε ενέργειες (αν έρθει κάτι θα ενημερώσω - περιμένουμε έναν ΠΕ Πληροφορικής). Προσωπικά πιστεύω ότι θα γίνει από το Υπουργείο. Αυτό, ΑΝ γίνει έτσι, θα είναι περισσότερο χρονοβόρο διότι σκεφτείτε τόσα έγγραφα-δικαιολογητικά να πρέπει να ελεγχθούν και τη διαδικασία να έχει αναλάβει μία υπηρεσία (=Υπουργείο)!. Σας συμφέρει να αναλάβουν τη διαδικασία αυτή οι Υπηρεσίες (φορείς) αλλά δεν ξέρω τι άποψη έχει το Υπουργείο. Στις δικαστικές Υπηρεσίες (δεν ξέρω τί γίνεται στην Αθήνα), δεν υπάρχουν τμήματα προσωπικού. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι δε μπορεί να γίνει ο έλεγχος γνησιότητας με ενέργειες των Υπηρεσιών.
Αφού γίνει έλεγχος γνησιότητας θα πρέπει να εκδοθεί Υπουργική Απόφαση κι αυτή να δημοσιευθεί σε ΦΕΚ. Μετά το ΦΕΚ διορισμού, το Υπουργείο θα στείλει έγγραφο σε κάθε Υπηρεσία να καλέσει προς ανάληψη υπηρεσίας τον διοριστέο, εντός εύλογης προθεσμίας (προσωπικά μου έδιναν 5 μέρες να παρουσιαστώ και να ορκιστώ, δηλαδή από την ημέρα που η Υπηρεσία έλαβε το έγγραφο που έλεγε να με καλέσουν για ορκωμοσία, μου έδιναν 5 μέρες. Από τη δημοσίευση του ΦΕΚ μέχρι τον ορκωμοσία είχαν μεσολαβήσει 12 μέρες, συμπεριλαμβανομένων των Σ-Κ).Αν βγει το ΦΕΚ διορισμού έχει "λήξει" η υπόθεση.

vasilis_patra
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2014 2:09 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό vasilis_patra » Πέμ Νοέμ 16, 2017 4:36 pm

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση! :)


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες