Προκήρυξη 5Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
netroniovol
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μάιος 31, 2017 12:51 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό netroniovol » Τρί Νοέμ 07, 2017 3:13 pm

skavs έγραψε:
netroniovol έγραψε:
popign έγραψε:Προσπαθώ να επικοινωνήσω με ΑΣΕΠ, αλλά δεν τα καταφέρνω....

netroniovol δήλωσα Βόλο (1η επιλογή)!


ποια θεση? για πολυτεκνους η για τριτεκνους? απο Βολο εισαι και συ? Μορια ποσα εχεις? για να δω μη περιμενω τζαμπα τα αποτελεσματα :)


για βολο netroniovol για πολυτεκνους η τριτεκνους???ποσα μορια εχεις? δηλωσα κ εγω αλλα τεταρτη επιλογη



Για πολυτεκνους! εγω μονο αυτη τη θεση δηλωσα καθως δεν μπορω να φυγω να παω σε αλλη πολη! δεν εχω πολλα σαν Δ.Ε. που ειναι η θεση...γυρω στα 1300!

IreneIrene
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 4:18 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό IreneIrene » Τετ Νοέμ 08, 2017 1:35 pm

Καλησπερα κ Χρόνια Πολλά στους εορτάζοντες! Μολις ανακοινώθηκαν τα προσωρινά για την 6Κ/2017 των ΤΕ κ για τα ΔΕ τα δικα μας τιποτα ακομη.... :(

IreneIrene
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 4:18 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό IreneIrene » Παρ Νοέμ 10, 2017 2:56 pm

Των ΤΕ με των ΠΕ εβγαλαν τα προσωρινά με μια βδομαδα διαφορα που ηταν καμια 55ρια ατομα στην καθε Κατηγορία... εχουν περασει 20 μερες και παραπάνω κ για τους ΔΕ τιποτα που ειμαστε 100 κ κατι ...... αν εχει κανενας νεότερα ας αναρτήσει.

popign
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2017 3:37 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό popign » Δευ Νοέμ 13, 2017 3:42 pm

Έχει κάποιος κανένα νέο? Πότε επιτέλους θα βγάλουν προσωρινά για Δ.Ε.?

jeap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 2:46 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό jeap » Τρί Νοέμ 14, 2017 5:03 pm

Έχει κληθεί κανείς προσωρινά διοριστέος από την 5κ για 8μηνη σύμβαση; Προσωπικά περιμένω (ΤΕ ΕΟΦ)

jeap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 2:46 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό jeap » Τρί Νοέμ 14, 2017 6:40 pm

σε ποιο φορέα σε παρακαλώ; εοφ ή άλλο;

jeap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 2:46 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό jeap » Τετ Νοέμ 15, 2017 12:28 pm

Περιμένω μήπως και... Μέχρι στιγμής δεν είχα ενόχληση καμία

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τετ Νοέμ 15, 2017 5:06 pm

Σήμερα έλαβα κι εγώ τηλεφώνημα από τον φορέα που είναι διοριστεος βάση των προσωρινών αποτελεσμάτων ΤΕ.
Μου είπαν να στείλω τα χαρτιά μου και μια υπεύθυνη δήλωση αν αποδέχομαι τη θέση, διότι τους έχει στείλει εγκύκλιο το Υπουργείο Υγείας να προβούν στην συνέχεια της διαδικασίας με τα προσωρινά αποτελέσματα για να είναι όλα έτοιμα μόλις βγουν τα οριστικά.
Και τους απάντησα πολύ απλά:
Έχω συμμετάσχει σε μια προκήρυξη μέσω ΑΣΕΠ που ορίζεται ξεκάθαρα το νομικό πλαίσιο, ο τρόπος διεξαγωγής του διαγωνισμού και η πλήρωση των θέσεων. Όποτε δε με ενδιαφέρει τι λέει το Υπουργείο σας, εγώ θα τηρήσω τη διαδικασία και σας ενημερώνω ότι δε θα λάβετε καμία απάντηση αν δεν ολοκληρωθεί ο διαγωνισμός με τη δημοσίευση των οριστικών αποτελεσμάτων.

Και μου απάντησαν ότι θα μου αποστείλουν το γράμμα κι ας πράξω όπως θέλω, απλώς επιθυμούν να επιταχύνουν τη διαδικασία.

Just
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2014 4:00 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Just » Τετ Νοέμ 15, 2017 5:14 pm

jeap έγραψε:Έχει κληθεί κανείς προσωρινά διοριστέος από την 5κ για 8μηνη σύμβαση; Προσωπικά περιμένω (ΤΕ ΕΟΦ)


Εμένα όχι ακόμα.... Επίσης περιμένω...

giorgopap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Αύγ 15, 2005 5:10 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό giorgopap » Τετ Νοέμ 15, 2017 9:12 pm

ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΤΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕ?

Ultem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2017 7:19 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ultem » Πέμ Νοέμ 16, 2017 8:57 am

Συγνώμη βρε DTINFINITY, είσαι λίγο αντιφατικός σε αυτά που λες και αυτά που κάνεις ή είναι ιδέα μου?
Εσύ δεν καθόσουν και έγραφες σε άλλο τόπικ πως είσαι μια χαρά ικανοποιημένος εκεί που είσαι, δεν σε ενδιαφέρουν άλλες θέσεις και για αυτό παραιτήθηκες και από την 2Κ πάνω που θα έβγαιναν τα οριστικά?

Μήπως λοιπόν να στείλεις στο Ασεπ, για κάθε προκήρυξη που συμμετείχες, και στον φορέα Υπ.Δ παραίτησης, να κινηθεί και πιό γρήγορα η διαδικασία για τους επιλαχόντες που ΘΕΛΟΥΝ να διοριστούν (και θα τους καθυστερήσεις ΜΗΝΕΣ όταν παραιτήθείς με τα οριστικά), αντί να κάθεσαι και να αυτοθαυμάζεσαι σε ένα φόρουμ με το πως την "είπες" σε έναν υπάλληλο που έκανε τη δουλειά του?

Εκτός αν άλλαξε κάτι σε μια βδομάδα δηλαδή ή θέλεις παρακάλια πάλι από συνυποψηφίους.

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Πέμ Νοέμ 16, 2017 10:48 am

Ultem έγραψε:Συγνώμη βρε DTINFINITY, είσαι λίγο αντιφατικός σε αυτά που λες και αυτά που κάνεις ή είναι ιδέα μου?
Εσύ δεν καθόσουν και έγραφες σε άλλο τόπικ πως είσαι μια χαρά ικανοποιημένος εκεί που είσαι, δεν σε ενδιαφέρουν άλλες θέσεις και για αυτό παραιτήθηκες και από την 2Κ πάνω που θα έβγαιναν τα οριστικά?

Μήπως λοιπόν να στείλεις στο Ασεπ, για κάθε προκήρυξη που συμμετείχες, και στον φορέα Υπ.Δ παραίτησης, να κινηθεί και πιό γρήγορα η διαδικασία για τους επιλαχόντες που ΘΕΛΟΥΝ να διοριστούν (και θα τους καθυστερήσεις ΜΗΝΕΣ όταν παραιτήθείς με τα οριστικά), αντί να κάθεσαι και να αυτοθαυμάζεσαι σε ένα φόρουμ με το πως την "είπες" σε έναν υπάλληλο που έκανε τη δουλειά του?

Εκτός αν άλλαξε κάτι σε μια βδομάδα δηλαδή ή θέλεις παρακάλια πάλι από συνυποψηφίους.


Καθόλου αντιφατικός δεν είμαι, άλλο το να κάνω εξυπηρέτηση σε κάποιους που θέλουν τη θέση και βρέθηκαν σε άλλο μέρος εξαιτίας της διαδικασίας του διαγωνισμού κι άλλο μια απόφαση Υπουργού χωρίς να είναι στα πλαίσια του διαγωνισμού να αλλάζει τη διαδικασία.

Και στο κάτω κάτω, το τι θα κάνω εγώ με τις θέσεις που διορίζομαι είναι καθαρά προσωπικό θέμα, γιατί αφου μπηκες στο κόπο να απαντησεις ας εβλεπες ότι ήταν σε διαφορετικη τοποθεσια και μπορεί να με ενδιαφέρει καθαρά γεωγραφικά αυτός ο διαγωνισμός.
Εφόσον μου το επιτρέπει ο διαγωνισμός θα τους τα κάνω όλα όπως θεωρώ νόμιμα.

Ούτε ποτέ αυτόθαυμάστικα, αυτά είναι τα μόρια μου, γι αυτά πάλεψα και δούλεψα τόσα χρόνια. Όπως και αυτή είναι η διαδικασία, ας αλλάξουν τη διαδικασία και ας με απορρίπτουν ή ας μου βαθμολογούν λιγότερα. Εγώ απαιτώ να τηρηθούν οι προϋποθέσεις του διαγωνισμού οπως έλαβα μέρος κι όχι οι αποφάσεις που βγάζει ο κάθε Υπουργός εκ των υστέρων.

Και για να σου φύγει η απορία με τους επιλαχόντες, στην 3κ/2016 που παραιτήθηκα με τα οριστικά την ίδια μέρα, μέσα σε 10 μέρες έγινε η αναπλήρωση μου και όλα φαίνονται στο διαύγεια. Τους μήνες και τα λοιπά μάλλον σας τα είπαν να τα λέτε.
Και άλλο να κανείς ανακαταξη σε έναν ολόκληρο πίνακα κι άλλο απλώς να βγαίνει μια αναπλήρωση, αλλά τα θέλετε και τα λέτε μου φαίνεται.

Υ.Γ.
Το αρχικό μήνυμα το έγραψα για να κατανοήσουν μερικοί ότι δεν χρειάζεται να απαντήσουν για διορισμό με προσωρινά αποτελέσματα.

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mylw » Πέμ Νοέμ 16, 2017 11:49 am

DTINFINITY έγραψε:Σήμερα έλαβα κι εγώ τηλεφώνημα από τον φορέα που είναι διοριστεος βάση των προσωρινών αποτελεσμάτων ΤΕ.
Μου είπαν να στείλω τα χαρτιά μου και μια υπεύθυνη δήλωση αν αποδέχομαι τη θέση, διότι τους έχει στείλει εγκύκλιο το Υπουργείο Υγείας να προβούν στην συνέχεια της διαδικασίας με τα προσωρινά αποτελέσματα για να είναι όλα έτοιμα μόλις βγουν τα οριστικά.
Και τους απάντησα πολύ απλά:
Έχω συμμετάσχει σε μια προκήρυξη μέσω ΑΣΕΠ που ορίζεται ξεκάθαρα το νομικό πλαίσιο, ο τρόπος διεξαγωγής του διαγωνισμού και η πλήρωση των θέσεων. Όποτε δε με ενδιαφέρει τι λέει το Υπουργείο σας, εγώ θα τηρήσω τη διαδικασία και σας ενημερώνω ότι δε θα λάβετε καμία απάντηση αν δεν ολοκληρωθεί ο διαγωνισμός με τη δημοσίευση των οριστικών αποτελεσμάτων.

Και μου απάντησαν ότι θα μου αποστείλουν το γράμμα κι ας πράξω όπως θέλω, απλώς επιθυμούν να επιταχύνουν τη διαδικασία.

το κακό στο ότι θέλουν να επιταχύνουν την διαδικασία που είναι?

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Πέμ Νοέμ 16, 2017 2:37 pm

mylw έγραψε:
DTINFINITY έγραψε:Σήμερα έλαβα κι εγώ τηλεφώνημα από τον φορέα που είναι διοριστεος βάση των προσωρινών αποτελεσμάτων ΤΕ.
Μου είπαν να στείλω τα χαρτιά μου και μια υπεύθυνη δήλωση αν αποδέχομαι τη θέση, διότι τους έχει στείλει εγκύκλιο το Υπουργείο Υγείας να προβούν στην συνέχεια της διαδικασίας με τα προσωρινά αποτελέσματα για να είναι όλα έτοιμα μόλις βγουν τα οριστικά.
Και τους απάντησα πολύ απλά:
Έχω συμμετάσχει σε μια προκήρυξη μέσω ΑΣΕΠ που ορίζεται ξεκάθαρα το νομικό πλαίσιο, ο τρόπος διεξαγωγής του διαγωνισμού και η πλήρωση των θέσεων. Όποτε δε με ενδιαφέρει τι λέει το Υπουργείο σας, εγώ θα τηρήσω τη διαδικασία και σας ενημερώνω ότι δε θα λάβετε καμία απάντηση αν δεν ολοκληρωθεί ο διαγωνισμός με τη δημοσίευση των οριστικών αποτελεσμάτων.

Και μου απάντησαν ότι θα μου αποστείλουν το γράμμα κι ας πράξω όπως θέλω, απλώς επιθυμούν να επιταχύνουν τη διαδικασία.

το κακό στο ότι θέλουν να επιταχύνουν την διαδικασία που είναι?


Πρώτον δεν είμαι αντίθετος σε μια πιο γρήγορη διαδικασία. Είμαι αντίθετος στην επιβολή να αποφασίσεις κατά παρέκκλιση της νόμιμης διαδικασίας του διαγωνισμού. Το έγραψα εντελώς ενημερωτικά διότι είδα σε αρκετά ποστ από άλλους διαγωνισμούς που τους καλούσαν να απαντήσουν με τα προσωρινά αποτελέσματα.

Γενικά το κακό είναι να είσαι στα προσωρινά να σε φωνάζουν να μπεις στη διαδικασία με ότι περιλαμβάνει αυτή προσωπικά για τον καθένα και να αλλάξουν τα αποτελέσματα στο τέλος ή ακόμα και να παγώσει ο διαγωνισμός. Γιατί μη ξεχνάτε ότι και τα οριστικά αλλάζουν με τις αιτησεις θεραπειας και πολλά ακόμα συμβαίνουν.
Παρόλα αυτά ο καθένας μπορεί να πράξει όπως πιστεύει είναι καλύτερο για τη ζωή του. Αν θέλει να κινήσει τώρα τη διαδικασία το κάνει μπορεί μάλιστα να προσληφθεί ως ΣΟΧ μέχρι τα οριστικά, αν θέλει αργότερα το κάνει αργότερα με τα οριστικά, αν θέλει να πάρει παράταση επίσης η νομοθεσία του δίνει αυτό το δικαίωμα.

Αλλά για κάθε προκήρυξη πρέπει να ισχύει το ΦΕΚ με το οποίο έγινε η συμμετοχή των διαγωνιζομένων και το νομικό πλαίσιο που ορίζει τη λειτουργία του ΑΣΕΠ, ας βρουν λοιπόν το τρόπο να κάνουν διαφορετικές τις διαδικασίες των διαγωνισμών να βγαίνουν τα αποτελέσματα πιο γρήγορα. Εξάλλου πληρώνουν δεκάδες άτομα για τους διαγωνισμους στον ΑΣΕΠ και αλλα ποσά χρήματα για πληροφοριακά συστήματά και δεν έχουν αλλάξει τη γραφειοκρατική τους διαδικασία.
Αυτά και τα λέμε σε αρκετό καιρό πάλι γιατί θα είναι εκτός. Καλά αποτελέσματα και καλή σταδιοδρομία ο καθένας στη ζωή του.

kosmasstath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 18, 2017 3:34 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό kosmasstath » Πέμ Νοέμ 16, 2017 2:58 pm

DTINFINITY έγραψε:
Ultem έγραψε:Συγνώμη βρε DTINFINITY, είσαι λίγο αντιφατικός σε αυτά που λες και αυτά που κάνεις ή είναι ιδέα μου?
Εσύ δεν καθόσουν και έγραφες σε άλλο τόπικ πως είσαι μια χαρά ικανοποιημένος εκεί που είσαι, δεν σε ενδιαφέρουν άλλες θέσεις και για αυτό παραιτήθηκες και από την 2Κ πάνω που θα έβγαιναν τα οριστικά?

Μήπως λοιπόν να στείλεις στο Ασεπ, για κάθε προκήρυξη που συμμετείχες, και στον φορέα Υπ.Δ παραίτησης, να κινηθεί και πιό γρήγορα η διαδικασία για τους επιλαχόντες που ΘΕΛΟΥΝ να διοριστούν (και θα τους καθυστερήσεις ΜΗΝΕΣ όταν παραιτήθείς με τα οριστικά), αντί να κάθεσαι και να αυτοθαυμάζεσαι σε ένα φόρουμ με το πως την "είπες" σε έναν υπάλληλο που έκανε τη δουλειά του?

Εκτός αν άλλαξε κάτι σε μια βδομάδα δηλαδή ή θέλεις παρακάλια πάλι από συνυποψηφίους.


Καθόλου αντιφατικός δεν είμαι, άλλο το να κάνω εξυπηρέτηση σε κάποιους που θέλουν τη θέση και βρέθηκαν σε άλλο μέρος εξαιτίας της διαδικασίας του διαγωνισμού κι άλλο μια απόφαση Υπουργού χωρίς να είναι στα πλαίσια του διαγωνισμού να αλλάζει τη διαδικασία.

Και στο κάτω κάτω, το τι θα κάνω εγώ με τις θέσεις που διορίζομαι είναι καθαρά προσωπικό θέμα, γιατί αφου μπηκες στο κόπο να απαντησεις ας εβλεπες ότι ήταν σε διαφορετικη τοποθεσια και μπορεί να με ενδιαφέρει καθαρά γεωγραφικά αυτός ο διαγωνισμός.
Εφόσον μου το επιτρέπει ο διαγωνισμός θα τους τα κάνω όλα όπως θεωρώ νόμιμα.

Ούτε ποτέ αυτόθαυμάστικα, αυτά είναι τα μόρια μου, γι αυτά πάλεψα και δούλεψα τόσα χρόνια. Όπως και αυτή είναι η διαδικασία, ας αλλάξουν τη διαδικασία και ας με απορρίπτουν ή ας μου βαθμολογούν λιγότερα. Εγώ απαιτώ να τηρηθούν οι προϋποθέσεις του διαγωνισμού οπως έλαβα μέρος κι όχι οι αποφάσεις που βγάζει ο κάθε Υπουργός εκ των υστέρων.

Και για να σου φύγει η απορία με τους επιλαχόντες, στην 3κ/2016 που παραιτήθηκα με τα οριστικά την ίδια μέρα, μέσα σε 10 μέρες έγινε η αναπλήρωση μου και όλα φαίνονται στο διαύγεια. Τους μήνες και τα λοιπά μάλλον σας τα είπαν να τα λέτε.
Και άλλο να κανείς ανακαταξη σε έναν ολόκληρο πίνακα κι άλλο απλώς να βγαίνει μια αναπλήρωση, αλλά τα θέλετε και τα λέτε μου φαίνεται.

Υ.Γ.
Το αρχικό μήνυμα το έγραψα για να κατανοήσουν μερικοί ότι δεν χρειάζεται να απαντήσουν για διορισμό με προσωρινά αποτελέσματα.

Δημήτρη είσαι τόσο ειλικρινής και συμφωνώ μαζί σου αλλά έχεις κάνει ένα foul .Δεν χρειάζεται φίλε μου να προτρέπεις το κόσμο μέσα από ένα δημόσιο forum να κινηθούν νομικά κατά των αποτελεσμάτων και ειδίκα α) όταν δεν έχεις κάποιο εννομο συμφέρων και β) όταν δεν είσαι 100 % σίγουρος για το τι ισχύει . Ας απαντήσουν όμως οι άμεσα ενδιαφερόμενοι που τηρούν σιγή ιχθύος το τι έγινε και το τι ισχύει στο σχετικό link παρακαλώ viewtopic.php?f=17&t=19882&start=60 .


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Rini και 3 επισκέπτες