Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
atlos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 29, 2017 6:54 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό atlos » Δευ Οκτ 30, 2017 1:15 pm

Γεια σας...ειδα τα αποτελεσματα της 7 υπε...της 5 υπε δεν μου τα εμφανιζει ο υπολογιστης γιατι ειναι σε αλλη φορμα,και δεν εχω εικονα...
Εκεινο που μου προξενει εντυπωση στα προσωρινα αποτελεσματα ειναι ο μεγαλοε αριθμος αποριπτεων....ειδικα στην ΠΕ διοικητικου.
Μπορει καποιος απο τους απορριπτεους να μας πει για ποιο λογο αποριφτηκαν?λογοι ουσιας η για "ψυλλου πηδημα"...τι εννοω?αλλο να μην εχεις τα αναλογα προσοντα και αλλο νασε κοβουν γιατι η αριθμηση των δικαιολογητικων δεν τους αρεσει!!!!!!!!
Εχουμε την αγωνια μας και μεις περιμενοντας την 4 υπε...

lanast
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Δευ Οκτ 02, 2017 10:54 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό lanast » Δευ Οκτ 30, 2017 2:28 pm

καλησπέρα,

εγώ είχα κάνει αίτηση στη 2 Υ.ΠΕ. και βγήκα 7η στα προσωρινά. Δεν θυμάμαι να έχω κάνει αρίθμηση στα δικαιολογητικά. Είναι λόγος αυτός απόρριψης?

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό ap2 » Δευ Οκτ 30, 2017 2:33 pm

mar23 έγραψε:
OIKONOMOLOGOS1 έγραψε:
mar23 έγραψε:Καλησπέρα! Διάβασα πολύ προσεκτικά αυτά που είπες, αλλά δεν έχω ετοιμάσει ακόμα την ένσταση μου για να την υποβάλλω οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Αρχικά κάνε ένα τηλεφώνημα στην αρμόδια υπάλληλο της 5η Υπε Δευτέρα πρωί για να δούμε τι θα πει. Όταν θα μπω και εγώ στη φόρμα ( υπολογίζω Τετάρτη) θα σε ενημερώσω. Απαράδεκτο αν ισχύει κάτι τέτοιο. Όπως και να έχει ακόμα και να μην συμπληρωθούν στο σύστημα Υπε και κωδικός θέσης είναι υποχρεωμένοι να δεχτούν τις ενστάσεις. Φαίνεται σε ποια Υπε έκανε καθένας από εμάς αίτηση και όταν την αποστείλεις θα φαίνεται και στον φάκελο εξωτερικα Υπε και θέση. Να σε ρωτήσω όταν κάνεις ένσταση γίνεται δηλαδή να την συμπληρώσεις μεταγενέστερα; Να την ξεκινήσεις και να κάνεις οριστική υποβολή άλλη μέρα; Σε ρωτάω για να μην έχουμε προβλήματα μέχρι να μας απαντήσει κάποιος αρμόδιος υπάλληλος. Η ένσταση χρειάζεται παράβολο; Η αποστολή γίνεται μόνο στην Υπε που κάναμε αίτηση ή και στο υπουργείο υγείας;

Οι υποψήφιοι, σύμφωνα με την προκήρυξη, έχουν το δικαίωμα υποβολής ηλεκτρονικής ένστασης εντός αποκλειστικής προθεσμίας δέκα (10) ημερών από την επομένη της δημοσίευσης των παρακάτω προσωρινών πινάκων. Εντός του προκαθορισμένου χρονικού διαστήματος των δέκα (10) ημερών από τη δημοσίευση του Προσωρινού Πίνακα Προσληπτέων αποστέλλεται ταχυδρομικά (συστημένη αποστολή) ή προσκομίζεται αυτοπροσώπως στην αρμόδια Υγειονομική Περιφέρεια εκτύπωση της τελικής εξατομικευμένης φόρμας ένστασης, όπως αυτή θα προκύψει από το σύστημα. Η εκτυπωμένη αίτηση πρέπει να είναι υπογεγραμμένη και να συνοδεύεται με τα κατά περίπτωση υποστηρικτικά έγγραφα. Το εμπρόθεσμο κρίνεται από τη χρονική σήμανση της συστημένης αποστολής ή από τον αριθμό Πρωτοκόλλου σε περίπτωση αυτοπρόσωπης παράδοσης. Η αίτηση παραδίδεται σε κλειστό φάκελο που περιλαμβάνει εξωτερικά τα στοιχεία του αποστολέα, τα στοιχεία του παραλήπτη (Υγειονομική Περιφέρεια) και την ένδειξη "Ένσταση για ΤΟΜΥ- Κωδικός θέσης: …..".
Ο υποψήφιος που επιθυμεί να υποβάλει ηλεκτρονική ένσταση πρέπει να εισέλθει στην πλατφόρμα του Υπουργείου Υγείας (http://www.tomy.moh.gov.gr) πατώντας στο πεδίο «υποβολή αίτησης» και χρησιμοποιώντας τους κωδικούς Τaxisnet. Κατόπιν, πρέπει να επιλέξει το πεδίο «ένσταση» στα αριστερά της οθόνης.
ΕΑΝ ΟΜΩΣ, ΟΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ,ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΝΣΤΑΣΗ,ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ, ΛΟΓΩ ΤΟΥ Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΘΕΣΗΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΚΩΔΙΚΟ ΘΕΣΗΣ (ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΠΑΡΑΠΕΡΑ)ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΒΡΟΝΤΟ.


Φίλε μου θα τηλεφωνήσω αύριο στην 5η Υπε και θα αναφέρω το πρόβλημα. Αν μπορέσεις πάρε και εσύ, ώστε να διορθωθεί άμεσα.


Επικοινωνήσατε μαζί τους;

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Δευ Οκτ 30, 2017 2:53 pm

Βγηκαν τα προσωρινα της 2ης και το λες η εννοεις στους πινακες καταταξης?

mar23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 13, 2017 9:57 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό mar23 » Δευ Οκτ 30, 2017 6:41 pm

Ναι επικοινώνησα με 5η Υπε. Μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στην φόρμα ένστασης και μπήκα μετά στο σύστημα και μου περνάει κανονικά και θέση και Υπε. Λύθηκε τελικά το πρόβλημα σου; Πάντως για να ξέρετε με ενημέρωσε ότι δεν θα προσληφθούν όλα τα άτομα που φαίνονται στους προσληπτεους. Είναι μαζί και οι επιλαχόντες. Έτσι μου είπε έτσι σας λέω.

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό ap2 » Δευ Οκτ 30, 2017 7:50 pm

mar23 έγραψε:Ναι επικοινώνησα με 5η Υπε. Μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στην φόρμα ένστασης και μπήκα μετά στο σύστημα και μου περνάει κανονικά και θέση και Υπε. Λύθηκε τελικά το πρόβλημα σου; Πάντως για να ξέρετε με ενημέρωσε ότι δεν θα προσληφθούν όλα τα άτομα που φαίνονται στους προσληπτεους. Είναι μαζί και οι επιλαχόντες. Έτσι μου είπε έτσι σας λέω.


Για τα 100 μόρια ρωτήσατε;

Για το πόσους θα προσλάβουν; Οι υπόλοιποι ίσως στο μέλλον;

Σας είναι εύκολο να μου πείτε το τηλέφωνο που καλέσατε... και απάντησαν;

mar23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 13, 2017 9:57 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό mar23 » Δευ Οκτ 30, 2017 8:17 pm

Το τηλέφωνο είναι 2413500863. Ρωτήστε και εσείς για επιβεβαίωση. Πάντως μου είπε ότι δεν υπογράφουν σύμβαση όλοι όσοι είναι στη λίστα προσληπτεων. Παράλογο το βλέπω γιατί κανονικά οι υπόλοιποι έπρεπε να είναι σε λίστα επιλαχόντων. Τι να πω.. Αν μάθετε κάτι διαφορετικό μας ενημερώνετε αν θέλετε..

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό ap2 » Δευ Οκτ 30, 2017 8:42 pm

Ευχαριστώ.

Απλά, γιατί δεν ρωτήσατε για τα 100 μόρια;
Αφορούν δεύτερο τίτλο σπουδών, τελικά;

useranna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τρί Οκτ 03, 2017 7:44 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό useranna » Δευ Οκτ 30, 2017 9:39 pm

ap2 έγραψε:Ευχαριστώ.

Απλά, γιατί δεν ρωτήσατε για τα 100 μόρια;
Αφορούν δεύτερο τίτλο σπουδών, τελικά;


Το έχω γράψει σε προηγούμενο ποστ, το ίδιο το υπουργείο υγείας θα υποστηρίξει ότι αφορά δεύτερο πτυχίο, κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας που είχα μαζί τους αυτό άφησαν να εννοηθεί. Τα 100 μόρια δεν προσμετρήθηκαν κατά την υποβολή της αίτησης και επομένως η εκάστοτε ΥΠΕ δεν θα αμφισβητήσει το υπουργείο. Αφού το υπουργείο τους έδωσε την κατεύθυνση απλά ελέγξτε τους πίνακες που δεν λαμβάνουν υπόψη τα 100 μόρια από το πρώτο πτυχίο. Συνεπώς είναι δεδομένο ότι θα υποστηρίξουν ότι αφορά δεύτερο πτυχίο. Για αυτό μάλλον είναι μονόδρομος η ένσταση.

OIKONOMOLOGOS1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Οκτ 27, 2017 4:28 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό OIKONOMOLOGOS1 » Τρί Οκτ 31, 2017 8:27 am

mar23 έγραψε:Ναι επικοινώνησα με 5η Υπε. Μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στην φόρμα ένστασης και μπήκα μετά στο σύστημα και μου περνάει κανονικά και θέση και Υπε. Λύθηκε τελικά το πρόβλημα σου; Πάντως για να ξέρετε με ενημέρωσε ότι δεν θα προσληφθούν όλα τα άτομα που φαίνονται στους προσληπτεους. Είναι μαζί και οι επιλαχόντες. Έτσι μου είπε έτσι σας λέω.

Ναι λύθηκε το πρόβλημα γιατί πρωι πρωι πήρα κι εγω τηλέφωνο κι ενημέρωσα στην 5Η ΥΠΕ και μετά από μια ώρα το πρόβλημα είχε λυθεί.
ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ!!!
ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ.
ΟΧΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ !!!
ΟΛΟΙ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ!!!

lanast
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Δευ Οκτ 02, 2017 10:54 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό lanast » Τρί Οκτ 31, 2017 9:20 am

Βγηκαν τα προσωρινα της 2ης και το λες η εννοεις στους πινακες καταταξης?

οχι δεν βγήκαν άλλα επειδή κάποιος έγραψε οτι μπορεί να απορριφθεί για αυτο το λόγο, για αυτο ρώτησα.

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό ap2 » Τρί Οκτ 31, 2017 10:19 am

OIKONOMOLOGOS1 έγραψε:
mar23 έγραψε:Ναι επικοινώνησα με 5η Υπε. Μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στην φόρμα ένστασης και μπήκα μετά στο σύστημα και μου περνάει κανονικά και θέση και Υπε. Λύθηκε τελικά το πρόβλημα σου; Πάντως για να ξέρετε με ενημέρωσε ότι δεν θα προσληφθούν όλα τα άτομα που φαίνονται στους προσληπτεους. Είναι μαζί και οι επιλαχόντες. Έτσι μου είπε έτσι σας λέω.

Ναι λύθηκε το πρόβλημα γιατί πρωι πρωι πήρα κι εγω τηλέφωνο κι ενημέρωσα στην 5Η ΥΠΕ και μετά από μια ώρα το πρόβλημα είχε λυθεί.
ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ!!!
ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ.
ΟΧΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ !!!
ΟΛΟΙ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ!!!


Πού πήρατε τηλέφωνο; Εγώ δεν τους βρήκω ποτέ.

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τρί Οκτ 31, 2017 2:01 pm

Πηρα τηλεφωνο στην 1η ΥΠΕ και παλι μου ειπαν οτι θ αργησουν τ αποτελεσματα γιατι εχουν πολλες αιτησεις. Κι ειχα χαρει επειδη βγηκαν οι 7η και 5η αλλα οπως φαινεται δεν εχει σημασια

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Τρί Οκτ 31, 2017 2:32 pm

Σας παρακαλω απαντηστε μου την γνωμη σας εχω ξεχασει να βαλω εντοπιοτητα το συστημα δεν ειχε κουτακι διπλα για εντοπιοτητα στις πεντε περιοχες της ιδιας ΥΠΕ.Μπορω να στειλω τωρα ενσταση επι των πινακων καταταξης πριν βγουν τα προσωρινα?χανω θεση.

atlos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 29, 2017 6:54 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό atlos » Τρί Οκτ 31, 2017 10:37 pm

Εβγαλε αποτελεσμαυα καο η 3 υπε :D


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες