Ένσταση 1Κ Εμπειρια

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
Eliar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2017 11:27 pm

Ένσταση 1Κ Εμπειρια

Δημοσίευσηαπό Eliar » Τρί Οκτ 24, 2017 11:49 pm

Καλησπέρα,
Σήμερα κατέθεσα ένσταση για την προκήρυξη 1Κ/2017 επειδή δεν είχε αναγνωριστεί η εμπειρία μου (9 ετών) ως γραμματέας τοσο σε ΝΠΔΔ όσο και στον Ιδιωτικό τομέα. Είχα καταθέσει όλα τα απαιτούμενα έγγραφα καθώς και βεβαιώσεις των ασφαλιστικών φορέων μαζί με τις συμβάσεις εργασίας που αποδείκνυαν την εμπειρία. Παρόλα αυτά ειμαι στους πίνακες κατάταξης χωρίς εμπειρία και γι αυτο κάνω την ένσταση ενώ όλα τα προσόντα μου ειναι τα αιτούμενα.
Το πρόβλημα ειναι οτι στην επιστολή ένστασης κι ενώ έχω πληρώσει κανονικά το παράβολο σημείωσα το παραπάνω και επιπλέον οτι ανήκω σε ειδική κατηγορία ως τέκνο γονέων με αποδεδειγμένο ποσοστό αναπηρίας 67% (εκ παραδρομής έγραψα 70%, αυτο ειναι λάθος;;;!) που ωστόσο εξαιρεθεί της διαδικασίας επιλογής στην παρούσα προκήρυξη. Το ερώτημα ειναι αν θεωρείτε λάθος που το έγραψα αυτο και αν πρέπει να ακυρώσω την ένσταση που έκανα κ να την επαναλάβω ώστε να κριθεί έγκυρη...ας βοηθήσει κάποιος αν ξέρει! Ευχαριστώ!

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Ένσταση 1Κ Εμπειρια

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τετ Οκτ 25, 2017 2:58 pm

Eliar έγραψε:Καλησπέρα,
Σήμερα κατέθεσα ένσταση για την προκήρυξη 1Κ/2017 επειδή δεν είχε αναγνωριστεί η εμπειρία μου (9 ετών) ως γραμματέας τοσο σε ΝΠΔΔ όσο και στον Ιδιωτικό τομέα. Είχα καταθέσει όλα τα απαιτούμενα έγγραφα καθώς και βεβαιώσεις των ασφαλιστικών φορέων μαζί με τις συμβάσεις εργασίας που αποδείκνυαν την εμπειρία. Παρόλα αυτά ειμαι στους πίνακες κατάταξης χωρίς εμπειρία και γι αυτο κάνω την ένσταση ενώ όλα τα προσόντα μου ειναι τα αιτούμενα.
Το πρόβλημα ειναι οτι στην επιστολή ένστασης κι ενώ έχω πληρώσει κανονικά το παράβολο σημείωσα το παραπάνω και επιπλέον οτι ανήκω σε ειδική κατηγορία ως τέκνο γονέων με αποδεδειγμένο ποσοστό αναπηρίας 67% (εκ παραδρομής έγραψα 70%, αυτο ειναι λάθος;;;!) που ωστόσο εξαιρεθεί της διαδικασίας επιλογής στην παρούσα προκήρυξη. Το ερώτημα ειναι αν θεωρείτε λάθος που το έγραψα αυτο και αν πρέπει να ακυρώσω την ένσταση που έκανα κ να την επαναλάβω ώστε να κριθεί έγκυρη...ας βοηθήσει κάποιος αν ξέρει! Ευχαριστώ!

Δε θα έχετε θέμα,η εν λόγω κατηγορία ναι μεν δεν συμπεριλαμβανόταν στην 1Κ,αλλά το οτι το σημειώσατε δεν επιδρά στο κύρος της ένστασης.Η αναπηρία πρέπει να ειναι 67% και άνω,δεν έχει σημασία τι γραψατε.Αφού πληρωσατε το παραβολο θα εξετασθει,εξαλλου το αιτημα σας σχετιζεται με την μη προσμετρηση της αποδεδειγμενης εμπειριας και οχι με καποια ειδικη κατηγορια,σωστα;

Eliar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2017 11:27 pm

Re: Ένσταση 1Κ Εμπειρια

Δημοσίευσηαπό Eliar » Τετ Οκτ 25, 2017 5:16 pm

Ακριβώς αυτό. Αφορά στην μη προσμέτρηση της εμπειρίας και αυτός είναι ο λόγος της ένστασης. Η αναφορά μου ήταν στο πλαίσιο του γενικότερου προφίλ μου ως υποψήφιας και ουσιαστικά ήταν επιβεβαιωτικό της σειράς θέσεων που είχα δηλώσει στη σχετική αίτηση αρχικά. Ανέφερα ρητώς ότι ουσιαστικά το αναφέρω χωρίς να προσδοκώ καμία διαφορετική μεταχείριση από τους συνυποψηφίους.

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Riki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 26, 2017 6:06 pm

Re: Ένσταση 1Κ Εμπειρια

Δημοσίευσηαπό Riki » Παρ Οκτ 27, 2017 8:02 am

Καλημέρα!
Θέλω κι εγώ να κάνω ένσταση για την 1Κ 2017. Γνωρίζετε αν γίνεται ηλεκτρονικά όπως κάναμε και με την υποβολή της αίτησης? Πηγαίνω στο μενού Ενστάσεις αλλά δε μου εμφανίζει τη συγκεκριμένη προκήρυξη.Μήπως υπάρχει κάποιο τυποποιημένο έντυπο του ΑΣΕΠ που εγώ δε βρίσκω? Δεν έχω ξανακάνει ένσταση για αυτό ζητάω τα φώτα σας!! Επίσης μήπως είναι καλύτερα να μη γράψουμε συγκεκριμένο λόγο ή ονόματα...παρά μόνο να επανεξεταστεί.
Many thanks!

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Ένσταση 1Κ Εμπειρια

Δημοσίευσηαπό niki258 » Παρ Οκτ 27, 2017 10:21 am

Eliar έγραψε:Ακριβώς αυτό. Αφορά στην μη προσμέτρηση της εμπειρίας και αυτός είναι ο λόγος της ένστασης. Η αναφορά μου ήταν στο πλαίσιο του γενικότερου προφίλ μου ως υποψήφιας και ουσιαστικά ήταν επιβεβαιωτικό της σειράς θέσεων που είχα δηλώσει στη σχετική αίτηση αρχικά. Ανέφερα ρητώς ότι ουσιαστικά το αναφέρω χωρίς να προσδοκώ καμία διαφορετική μεταχείριση από τους συνυποψηφίους.

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Παρακαλώ!Δε θα έχετε κανένα πρόβλημα.Φαντάζομαι πως θα αλλάζει ουσιωδώς η συνολική σας βαθμολογία και κατάταξη,οπότε εύχομαι να ευδοκιμήσει!

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Ένσταση 1Κ Εμπειρια

Δημοσίευσηαπό niki258 » Παρ Οκτ 27, 2017 10:24 am

Riki έγραψε:Καλημέρα!
Θέλω κι εγώ να κάνω ένσταση για την 1Κ 2017. Γνωρίζετε αν γίνεται ηλεκτρονικά όπως κάναμε και με την υποβολή της αίτησης? Πηγαίνω στο μενού Ενστάσεις αλλά δε μου εμφανίζει τη συγκεκριμένη προκήρυξη.Μήπως υπάρχει κάποιο τυποποιημένο έντυπο του ΑΣΕΠ που εγώ δε βρίσκω? Δεν έχω ξανακάνει ένσταση για αυτό ζητάω τα φώτα σας!! Επίσης μήπως είναι καλύτερα να μη γράψουμε συγκεκριμένο λόγο ή ονόματα...παρά μόνο να επανεξεταστεί.
Many thanks!

Καλημέρα!Δε χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε ορισμένη φόρμα ή υπόδειγμα.Μπορείτε να τη στείλετε με συστημένη επιστολή,φαξ,μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.Πρέπει να αναφέρετε με σαφήνεια το λόγο της ένστασης για να μην είναι απορριπτέα ως αόριστη,την προκήρυξη,τον αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησής σας και τα πλήρη προσωπικά σας στοιχεία.Μην παραλείψετε να συγκεκριμενοποιήσετε το αίτημά σας στο τέλος.

Riki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 26, 2017 6:06 pm

Re: Ένσταση 1Κ Εμπειρια

Δημοσίευσηαπό Riki » Παρ Οκτ 27, 2017 2:35 pm

Οπότε εγώ δε θα έχω κάποιο αποδεικτικό ή αριθμό πρωτοκόλλου για την υποβολή της ένστασης. Θα δοκιμάσω να στείλω mail. Ευχαριστώ!!

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Ένσταση 1Κ Εμπειρια

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Κυρ Δεκ 24, 2017 4:08 pm

Χρόνια πολλά!!! Να ρωτήσω κάτι για τις ενστάσεις;; 1:Δεν υπάρχει πρότυπο ετσι; Απλο Α4 οπου γραφω επιχειρήματα σε περίπτωση που δεν επιασαν προϋπηρεσία;;Επίσης μήπως πρέπει να το στειλει/υπογράψει πληρεξούσιος δικηγόρος;;;

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Ένσταση 1Κ Εμπειρια

Δημοσίευσηαπό niki258 » Κυρ Δεκ 24, 2017 11:10 pm

dhmosio85 έγραψε:Χρόνια πολλά!!! Να ρωτήσω κάτι για τις ενστάσεις;; 1:Δεν υπάρχει πρότυπο ετσι; Απλο Α4 οπου γραφω επιχειρήματα σε περίπτωση που δεν επιασαν προϋπηρεσία;;Επίσης μήπως πρέπει να το στειλει/υπογράψει πληρεξούσιος δικηγόρος;;;

Χρόνια πολλά,με υγεία!Δεν υπάρχει πρότυπο ορισμένο,ούτε χρειάζεται υπογραφή από δικηγόρο.Απλώς αναφέρετε σύντομα και περιεκτικά το λόγο της ένστασης,την προκήρυξη στην οποια αφορά,καθώς και το αίτημά σας.

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Ένσταση 1Κ Εμπειρια

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Πέμ Δεκ 28, 2017 9:15 pm

Επίσης έχω και μια άλλη απορια:αν κανω ένσταση και δεν την αποδεχτούν, μπορώ μετά να κάνω και αίτηση θεραπείας κατά οριστικών;;


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες