Εμπειρία για την 1Κ/2017

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
A79Gougou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Οκτ 10, 2017 9:23 am

Εμπειρία για την 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό A79Gougou » Τρί Οκτ 10, 2017 7:53 pm

Καλησπέρα.Ειμαι απόφοιτος του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας, Πολεοδομίας και Περιφερειακής Ανάπτυξης από το 2006 και ασφαλισμένος στο ΤΣΜΕΔΕ από τον Ιούνιο του 2006 που έγινε εφκα τώρα.Στην προκήρυξη 1Κ/2017 έκανα τα χαρτιά μου για ΠΕ Γραμματεις σε δικαστήρια ως ταυτοσιμη ειδικότητα με ΠΕ Οικονομικης και Περιφερειακης Ανάπτυξης με βεβαίωση ταυτοσιμης ειδικοτητας.Εχω συμμετοχή σε ερευνητικό πρόγραμμα στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας με σύμβαση έργου με την επιτροπη ερευνων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας διάρκειας 6 μηνών το 2009.Εμεις ως Μηχανικοί ασφαλισμένοι στο τσμεδε διαθέτουμε και άδεια ασκήσεως επαγγέλματος που την έστειλα και αυτήν στο φάκελο με τα δικαιολογητικά για την 1Κ/2017.Σαν εμπειρία πόσα μόρια θα πάρω στην συγκεκριμένη προκήρυξη;Έβαλα μαζί με την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος και την βεβαίωση του ασφαλιστικού φορέα διάρκειας σαν ελεύθερος επαγγελματίας 10 ετών δηλαδή 120 μήνες.Και βέβαια βεβαίωση της επιτροπής ερευνών για την συμμετοχή σε ερευνητικό πρόγραμμα στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας διάρκειας 6 μηνών μαζί με βεβαίωση από τον επιστημονικό υπεύθυνο του ερευνητικού προγράμματος.Ποσα μόρια θα πάρω από την εμπειρία στην 1Κ/2017;

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Εμπειρία για την 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τετ Οκτ 11, 2017 12:55 am

A79Gougou έγραψε:Καλησπέρα.Ειμαι απόφοιτος του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας, Πολεοδομίας και Περιφερειακής Ανάπτυξης από το 2006 και ασφαλισμένος στο ΤΣΜΕΔΕ από τον Ιούνιο του 2006 που έγινε εφκα τώρα.Στην προκήρυξη 1Κ/2017 έκανα τα χαρτιά μου για ΠΕ Γραμματεις σε δικαστήρια ως ταυτοσιμη ειδικότητα με ΠΕ Οικονομικης και Περιφερειακης Ανάπτυξης με βεβαίωση ταυτοσιμης ειδικοτητας.Εχω συμμετοχή σε ερευνητικό πρόγραμμα στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας με σύμβαση έργου με την επιτροπη ερευνων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας διάρκειας 6 μηνών το 2009.Εμεις ως Μηχανικοί ασφαλισμένοι στο τσμεδε διαθέτουμε και άδεια ασκήσεως επαγγέλματος που την έστειλα και αυτήν στο φάκελο με τα δικαιολογητικά για την 1Κ/2017.Σαν εμπειρία πόσα μόρια θα πάρω στην συγκεκριμένη προκήρυξη;Έβαλα μαζί με την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος και την βεβαίωση του ασφαλιστικού φορέα διάρκειας σαν ελεύθερος επαγγελματίας 10 ετών δηλαδή 120 μήνες.Και βέβαια βεβαίωση της επιτροπής ερευνών για την συμμετοχή σε ερευνητικό πρόγραμμα στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας διάρκειας 6 μηνών μαζί με βεβαίωση από τον επιστημονικό υπεύθυνο του ερευνητικού προγράμματος.Ποσα μόρια θα πάρω από την εμπειρία στην 1Κ/2017;


Το ζήτημα της εμπειρίας μας έχει απασχολήσει όλους από τη στιγμή που δεν έχει διευκρινιστεί αν θα συνδεθεί με τους αποδεκτούς τίτλους σπουδών ή με το αντικείμενο της θέσης. Στη δεύτερη περίπτωση δε γνωρίζουμε καν αν θα πιαστούν θέσεις υπαλλήλων γραφείου ή θα είναι ακόμη πιο αυστηρά τα κριτήρια. Στον ΑΣΕΠ δε ξέρουν να απαντήσουν. Αν πιαστεί η εμπειρία σας θα βαθμολογηθεί σύμφωνα με την προκήρυξη, το σύνολο των μηνών μέχρι μαξ τα 7 έτη επί 7.

A79Gougou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Οκτ 10, 2017 9:23 am

Re: Εμπειρία για την 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό A79Gougou » Τετ Οκτ 11, 2017 2:07 pm

Δηλαδή αν μετρήσει η εμπειρία μου θα πάρω 7 χρόνια=12*7=84 μηνες*7=588 μόρια.Σωστά;;

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Εμπειρία για την 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τετ Οκτ 11, 2017 2:29 pm

A79Gougou έγραψε:Δηλαδή αν μετρήσει η εμπειρία μου θα πάρω 7 χρόνια=12*7=84 μηνες*7=588 μόρια.Σωστά;;


Ακριβως!


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες