ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 3Κ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
fani1984
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Σεπ 19, 2017 4:06 pm

ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 3Κ/2017

Δημοσίευσηαπό fani1984 » Τρί Σεπ 19, 2017 4:53 pm

Καλησπερα σε ολους!

Ειναι η πρωτη μου φορα που εδωσα δικαιολογητικα για προκηρυξεις με σειρα προτεραιοτητας,κατηγοριας ΠΕ,και εχω δωσει για 1Κ/2017, 3Κ/2017, 5Κ/2017 και 7Κ/2017.
Θα παρακαλουσα για την υπομονη σας,μιας και δεν εχω γνωστο που να γνωριζει,και δεν βρισκω κατι σχετικο στο ιντερνετ.
Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

1)Στα αποτελεσματα 3Κ/2017,στο αρχειο της λιστας ονοματων,υπαρχει το ονομα μου,αλλα δεν βρισκω πουθενα το ονομα μου στα αρχεια με τις λιστες απορριπτεων-διοριστεων.Τι σημαινει αυτο?Και εαν μπορω να κανω κατι?

2)Εαν σε καποια απο αυτες τις προκηρυξεις γινω δεκτη,ποια ειναι η διαδικασια που πρεπει να ακολουθησω?Με ενημερωνουν τηλεφωνικως (εκτος του οτι ψαχνω μονη μου τα αποτελεσματα).

3)Εχω παρει μερος σε τεσσερις προκηρυξεις..Εαν μακαρι (γιατι ειμαι ανεργη)περασω στη δευτερη προκηρυξη,τι πρεπει να κανω με την τριτη και τεταρτη που ακολουθησαν?Πρεπει να ενημερωσω καποιον?

4)Γιατι δυστυχως δεν λαμβανονται υποψιν και οι μηνες ανεργιας καποιου?Κριμα ειναι για τοσους ανεργους..

Σας ευχαριστω για την υπομονη σας,και καθομαι σε αναμενα καρβουνα για την απαντηση για την 3κ/2017.

Καλη επιτυχια σε ολους μας!

Με εκτιμηση,

Φανη

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 3Κ/2017

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τρί Σεπ 19, 2017 5:59 pm

1) Αν ήσουν στους απορριπτέους θα σήμαινε ότι είχες κάτι λάθος στην αίτηση σου και δε στην κάνανε δεκτή.
Αν ήσουν στους διοριστέους θα σήμαινε ότι πέτυχες να διοριστείς.
Τώρα είσαι πίνακα κατάταξη κι απλώς περιμένεις να μη δεχτούν οι πάνω από σένα ώστε να φθάσει στη σειρά σου για να διοριστείς.
Το μόνο που μπορείς να κανείς είναι ένσταση αν πιστεύεις ότι έπρεπε να έχεις περισσότερα μόρια από αυτά που σου βαθμολογεί ο ΑΣΕΠ.
2)Αν γινεις τελικά διοριστεα θα σε καλέσει ο φορέας που διορίζεσαι ώστε να ξανα καταθέσεις όλα τα χαρτιά σου συν κάποια επιπλέον δικαιολογητικά για να τα ελέγξουν και στη συνέχεια να σε φωνάξουν για να αναλάβεις.
3)Αν περάσεις σε όλες, μπορείς να διοριστείς και να αναλάβεις υπηρεσία στη πρωτη και αν αργότερα όταν θα βγουν τα αποτελέσματα στην επόμενη, πας σε αυτήν. Διαφορετικα κάθεσαι στη πρώτη σου θέση.
4) Λαμβάνεται υπόψη στις θέσεις ΥΕ που είναι γενικά θέσεις με κοινωνικά κριτήρια. Ετσι είναι η φύση των διαγωνισμών με σειρά προτεραιότητας, λαμβάνονται υπόψην μόνο τα τυπικά προσόντα των υποψηφίων. Αν είναι σωστό ή λάθος αυτό είναι μεγάλη κουβέντα.

vasilis_patra
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2014 2:09 pm

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 3Κ/2017

Δημοσίευσηαπό vasilis_patra » Τετ Σεπ 20, 2017 3:28 pm

Έτσι είναι τα πράγματα, όπως αναφέρεται παραπάνω.

Όσον αφορά το 4, απλά να συμπληρώσω ότι σε προκηρύξεις υπάρχουν κάποιες θέσεις στις οποίες ΔΕΝ λαμβάνεται υπόψη τυχόν προϋπηρεσία, επομένως κάποιος που δεν έχει εμπειρία (π.χ. λόγω κρίσης) ΑΛΛΑ αυξημένα τυπικά προσόντα έχει καλές ελπίδες.

Προσωπικά (κουβέντα να γίνεται) θεωρώ πως σωστά δε λαμβάνεται υπόψη ο χρόνος ανεργίας στους πίνακες καθώς μιλάμε για μόνιμες θέσεις! Αντίθετα, π.χ. στα οκτάμηνα που βγάζουν οι δήμοι, σωστά σου λέει να έρθει να δουλέψει ένας άνεργος μιας και κάποιος που έχει ήδη δουλειά (έστω και προσωρινή) βγάζει ένα εισόδημα :)

fani1984
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Σεπ 19, 2017 4:06 pm

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 3Κ/2017

Δημοσίευσηαπό fani1984 » Τετ Σεπ 20, 2017 6:44 pm

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις σας!

Σας εύχομαι το καλύτερο και καλή επιτυχία σε όλους μας!

Με εκτίμηση,

Φανή

sakis198
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 10:08 pm

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 3Κ/2017

Δημοσίευσηαπό sakis198 » Τετ Σεπ 27, 2017 4:05 pm

DTINFINITY έγραψε:1) Αν ήσουν στους απορριπτέους θα σήμαινε ότι είχες κάτι λάθος στην αίτηση σου και δε στην κάνανε δεκτή.
Αν ήσουν στους διοριστέους θα σήμαινε ότι πέτυχες να διοριστείς.
Τώρα είσαι πίνακα κατάταξη κι απλώς περιμένεις να μη δεχτούν οι πάνω από σένα ώστε να φθάσει στη σειρά σου για να διοριστείς.
Το μόνο που μπορείς να κανείς είναι ένσταση αν πιστεύεις ότι έπρεπε να έχεις περισσότερα μόρια από αυτά που σου βαθμολογεί ο ΑΣΕΠ.
2)Αν γινεις τελικά διοριστεα θα σε καλέσει ο φορέας που διορίζεσαι ώστε να ξανα καταθέσεις όλα τα χαρτιά σου συν κάποια επιπλέον δικαιολογητικά για να τα ελέγξουν και στη συνέχεια να σε φωνάξουν για να αναλάβεις.
3)Αν περάσεις σε όλες, μπορείς να διοριστείς και να αναλάβεις υπηρεσία στη πρωτη και αν αργότερα όταν θα βγουν τα αποτελέσματα στην επόμενη, πας σε αυτήν. Διαφορετικα κάθεσαι στη πρώτη σου θέση.
4) Λαμβάνεται υπόψη στις θέσεις ΥΕ που είναι γενικά θέσεις με κοινωνικά κριτήρια. Ετσι είναι η φύση των διαγωνισμών με σειρά προτεραιότητας, λαμβάνονται υπόψην μόνο τα τυπικά προσόντα των υποψηφίων. Αν είναι σωστό ή λάθος αυτό είναι μεγάλη κουβέντα.



Γιατι ζητανε εκ νεου τα δικαιολογητικα αφου τα εχουμε καταθεσει ηδη;

vasilis_patra
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2014 2:09 pm

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 3Κ/2017

Δημοσίευσηαπό vasilis_patra » Πέμ Σεπ 28, 2017 1:12 pm

Υποθέτω ότι τα ζητάνε α) για να γίνει δεύτερος έλεγχος τυπικών προσόντων (και καλά κάνουν αν ισχύει) και από τη δική τους υπηρεσία (cross check με τον ΑΣΕΠ) και β) μάλλον για να υπάρχουν και στο δικό τους αρχείο.

klea29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 10:04 pm

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 3Κ/2017

Δημοσίευσηαπό klea29 » Τετ Νοέμ 29, 2017 2:44 pm

Βλέπω στους πίνακες απορριπτέων ότι πολλοί απορρίφτηκαν λόγω ορίου ηλικίας.
Τι συμβαίνει μ'αυτό? Υποτίθετε ότι θα το ακύρωναν αυτό το κριτήριο.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες