ιδαχ τι είναι και 2κ/2017

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
dimitris20
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 27, 2017 9:41 am

ιδαχ τι είναι και 2κ/2017

Δημοσίευσηαπό dimitris20 » Πέμ Ιούλ 27, 2017 5:28 pm

Καλησπέρα σε όλους! Πρόσφατα έμαθα ότι ειμαι επιτυχών στον κλαδο τε πληροφορικης στα δικαστήρια (software). Ξέρει κάποιος μηπως να μου πει τι ανάγκες υπάρχουν στα δικαστήρια και συνήθως με τι ασχολούνται οι πληροφορικάριοι στο υπουργείο δικαιοσύνης; Υπάρχει περίπτωση να μας χώσουν σε γραφειοκρατικές διαδικασίες; (Το βλέπω να σκανάρουμε αποφάσεις! )

Επίσης ένα άλλο ερώτημα που έχω είναι το πόσο επίφοβος είναι κάποιος ιδαχ. Μισθολογικά είναι το ίδιο με έναν δημοσιο υπάλληλο με οργανική θέση; Αν αναλάβω την θέση ιδαχ μπορώ να παραιτηθώ ανα πάσα στιγμή ή πρέπει να περάσει κάποιος χρόνος όπως συμβαίνει με το αμιγώς δημόσιο;
Με ενημέρωσαν απο την ΗΔΙΚΑ οτι είμαι επιτυχών όποτε βρίσκομαι σε δίλημμα γιατί η αλήθεια είναι οτι στην ΗΔΙΚΑ είδα πιο ωραίο περιβάλλον εργασίας και πιο κοντά στο αντικείμενο μου και για μένα αυτό μετράει πολύ..Γενικά παίζει περίπτωση κατάργησης/συγχώνευσης του φορέα; Γενικά, η απόλυση ιδαχ είναι συχνό φαινόμενο;

Ευχαριστώ!

kosmasstath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 18, 2017 3:34 pm

Re: ιδαχ τι είναι και 2κ/2017

Δημοσίευσηαπό kosmasstath » Παρ Αύγ 04, 2017 10:00 pm

dimitris20 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους! Πρόσφατα έμαθα ότι ειμαι επιτυχών στον κλαδο τε πληροφορικης στα δικαστήρια (software). Ξέρει κάποιος μηπως να μου πει τι ανάγκες υπάρχουν στα δικαστήρια και συνήθως με τι ασχολούνται οι πληροφορικάριοι στο υπουργείο δικαιοσύνης; Υπάρχει περίπτωση να μας χώσουν σε γραφειοκρατικές διαδικασίες; (Το βλέπω να σκανάρουμε αποφάσεις! )

Επίσης ένα άλλο ερώτημα που έχω είναι το πόσο επίφοβος είναι κάποιος ιδαχ. Μισθολογικά είναι το ίδιο με έναν δημοσιο υπάλληλο με οργανική θέση; Αν αναλάβω την θέση ιδαχ μπορώ να παραιτηθώ ανα πάσα στιγμή ή πρέπει να περάσει κάποιος χρόνος όπως συμβαίνει με το αμιγώς δημόσιο;
Με ενημέρωσαν απο την ΗΔΙΚΑ οτι είμαι επιτυχών όποτε βρίσκομαι σε δίλημμα γιατί η αλήθεια είναι οτι στην ΗΔΙΚΑ είδα πιο ωραίο περιβάλλον εργασίας και πιο κοντά στο αντικείμενο μου και για μένα αυτό μετράει πολύ..Γενικά παίζει περίπτωση κατάργησης/συγχώνευσης του φορέα; Γενικά, η απόλυση ιδαχ είναι συχνό φαινόμενο;

Ευχαριστώ!
Καλησπέρα συμφωνα με την προκήρυξη 2Κ
Οι αρμοδιότητες των υπαλλήλων ΠΕ και ΤΕ Πληροφορικής των προκηρυσσόμενων θέσων είναι η οργάνωση, ο συντονισμός, η ενημέρωση των παραγομένων ή τηρούμενων σε ηλεκτρονική μορφή δεδομένων, η πλήρης ανάπτυξη και εφαρμογή πληροφοριακών συστημάτων, η απρόσκοπτη λειτουργία τους, η μελέτη, η ανάλυση η επίβλεψη και η δημιουργία αναλυτικών φακέλων τεκμηρίωσης, καθώς και η συντήρηση και υποστήριξη των τελούντων σε λειτουργία πληροφορικών συστημάτων στις Υπηρεσίες αρμοδιότητας του Υπουργείου Δικαιοσύνης (Δικαστήρια, Δικαστικές Υπηρεσίες, Άρειος Πάγος κ.τ.λ.).


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες