2Κ/2017 Αποτελέσματα

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
daphne12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Φεβ 28, 2017 5:53 pm

2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό daphne12 » Δευ Απρ 03, 2017 7:30 pm

Καλησπέρα σας, έχει κανείς κάποια ενημέρωση για το πότε περίπου θα βγούν τα αποτελέσματα της 2κ/2017 ή μήπως γνωρίζει κάποιος πόσο καιρό χρειάζεται συνήθως;
Ευχαριστώ :wink:

Chrisbab
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Φεβ 06, 2017 10:11 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό Chrisbab » Τρί Μάιος 16, 2017 8:21 pm

Μετά από ερώτηση στον ΑΣΕΠ μου είπαν ότι συνήθως (με κάθε επιφύλαξη) χρειάζονται 2-3 μήνες για τα προσωρινά αποτελέσματα.
Οπότε μάλλον μετράμε αντίστροφα!

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό arpatr » Τρί Ιουν 27, 2017 3:09 pm

βγήκαν σήμερα τα προσωρινά για τους ΠΕ.. απ'οτι κατάλαβα αν δεν είχες διδακτορικό ως ΠΕ δεν είχες ελπίδες!! Φαντάζομαι οριακά χαμηλότερα θα παίξουν και οι ΤΕ.. λογικα τις επόμενες μέρες θα βγουν και αυτα..

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τρί Ιουν 27, 2017 4:26 pm

daphne12 έγραψε:Καλησπέρα σας, έχει κανείς κάποια ενημέρωση για το πότε περίπου θα βγούν τα αποτελέσματα της 2κ/2017 ή μήπως γνωρίζει κάποιος πόσο καιρό χρειάζεται συνήθως;
Ευχαριστώ :wink:


Γι' αυτό θα ξεκινήσω ένα δεύτερο διδακτορικό ώστε να συνεχίσω να διορίζομαι για καμιά δεκαετία ακόμα! χαχαχα! :D :D
Κάποια στιγμή όπως πάει το πράγμα θα θέλει πιστοποίηση ότι έχεις δουλέψει στη NASA για να διοριστείς στο Ελληνικό δημόσιο.

Πάντως πέρα από τη πλάκα, είναι κατάντια για τη χώρα, να μην έχει δομές να απασχοληθούν οι κάτοχοι διδακτορικών και να είναι "αναγκασμένοι" για τη διασφάλιση μιας σίγουρης εργασίας να μπαίνουν σε οποιαδήποτε θέση στο δημόσιο (και δεν εξαιρώ τον εαυτό μου).

thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 10:17 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό thes » Τρί Ιουν 27, 2017 5:15 pm

arpatr έγραψε:βγήκαν σήμερα τα προσωρινά για τους ΠΕ.. απ'οτι κατάλαβα αν δεν είχες διδακτορικό ως ΠΕ δεν είχες ελπίδες!! Φαντάζομαι οριακά χαμηλότερα θα παίξουν και οι ΤΕ.. λογικα τις επόμενες μέρες θα βγουν και αυτα..

Δεν νομίζω να δούμε τόσο ψηλά.εννοώ για θέση διορισμού.έστω και τις τελευταίες..Γιατί θα πρέπει να εμφανιστούν 10-15 διδακτορικά ενώ μέχρι τώρα από το διαγωνισμό της Τράπεζα της Ελλάδας και μετά max ήταν 2-3 άτομα..άποψή μου..Μόνο αν πέσουν μόνιμοι με προσόντα ώστε να αλλάξουν υπηρεσία και μέρος..

kosmasstath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 18, 2017 3:34 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό kosmasstath » Τρί Ιουν 27, 2017 10:52 pm

thes έγραψε:
arpatr έγραψε:βγήκαν σήμερα τα προσωρινά για τους ΠΕ.. απ'οτι κατάλαβα αν δεν είχες διδακτορικό ως ΠΕ δεν είχες ελπίδες!! Φαντάζομαι οριακά χαμηλότερα θα παίξουν και οι ΤΕ.. λογικα τις επόμενες μέρες θα βγουν και αυτα..

Δεν νομίζω να δούμε τόσο ψηλά.εννοώ για θέση διορισμού.έστω και τις τελευταίες..Γιατί θα πρέπει να εμφανιστούν 10-15 διδακτορικά ενώ μέχρι τώρα από το διαγωνισμό της Τράπεζα της Ελλάδας και μετά max ήταν 2-3 άτομα..άποψή μου..Μόνο αν πέσουν μόνιμοι με προσόντα ώστε να αλλάξουν υπηρεσία και μέρος..

Παθαίνεις σοκ όταν βλέπεις πως για να διοριστείς για ΠΕ είναι προαπαιτουμενο διδακτορικό. Πεθαίνεις πιο μεγάλο σοκ πως πολύτεκνοι και τριτεκνοι έχουν διδακτορικό κ μάστερ. Τώρα αν οι μόνιμοι έκαναν αίτηση , το βλέπω λίγο δύσκολο αλλά όπως και να έχει για να φύγουν από κάπου θα είχαν μεγάλη πίεση με συνέπεια να αφήνουν οργανικά κενά. Η τράπεζα της Ελλάδος είχε κ ηλικιακό όριο. ΤΕ σίγουρα όμως θα είναι πιο κάτω οι βάσεις διορισμού σε όλες τις κατηγορία . Τώρα το πόσο , Κυριακή κοντή γιορτή !

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό arpatr » Τετ Ιουν 28, 2017 1:01 am

DTINFINITY έγραψε:
daphne12 έγραψε:Καλησπέρα σας, έχει κανείς κάποια ενημέρωση για το πότε περίπου θα βγούν τα αποτελέσματα της 2κ/2017 ή μήπως γνωρίζει κάποιος πόσο καιρό χρειάζεται συνήθως;
Ευχαριστώ :wink:


Γι' αυτό θα ξεκινήσω ένα δεύτερο διδακτορικό ώστε να συνεχίσω να διορίζομαι για καμιά δεκαετία ακόμα! χαχαχα! :D :D
Κάποια στιγμή όπως πάει το πράγμα θα θέλει πιστοποίηση ότι έχεις δουλέψει στη NASA για να διοριστείς στο Ελληνικό δημόσιο.

Πάντως πέρα από τη πλάκα, είναι κατάντια για τη χώρα, να μην έχει δομές να απασχοληθούν οι κάτοχοι διδακτορικών και να είναι "αναγκασμένοι" για τη διασφάλιση μιας σίγουρης εργασίας να μπαίνουν σε οποιαδήποτε θέση στο δημόσιο (και δεν εξαιρώ τον εαυτό μου).


Είναι πραγματικά κατάντια.. τρελαίνομαι να τελειώσω μέσα στο καλοκαίρι γιατί δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται.. αλλά για δεύτερο ουτε αστείο δεν κάνω χαχα! Φοβερό, είμαι πολύ περίεργος για τους ΤΕ. Διδακτορικά πολλά δεν υπάρχουν αλλά υπάρχουν δυο μαστερ δυο πτυχία.. πιστεύω δύσκολα θα πέσουμε κάτω απο 1600-1650 μόρια για τις γενικές θέσεις.. Dtinfinity πως πάει ξεκινήσατε εσείς; εγκαταστάθηκες;

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τετ Ιουν 28, 2017 10:58 am

arpatr έγραψε:
DTINFINITY έγραψε:
daphne12 έγραψε:Καλησπέρα σας, έχει κανείς κάποια ενημέρωση για το πότε περίπου θα βγούν τα αποτελέσματα της 2κ/2017 ή μήπως γνωρίζει κάποιος πόσο καιρό χρειάζεται συνήθως;
Ευχαριστώ :wink:


Γι' αυτό θα ξεκινήσω ένα δεύτερο διδακτορικό ώστε να συνεχίσω να διορίζομαι για καμιά δεκαετία ακόμα! χαχαχα! :D :D
Κάποια στιγμή όπως πάει το πράγμα θα θέλει πιστοποίηση ότι έχεις δουλέψει στη NASA για να διοριστείς στο Ελληνικό δημόσιο.

Πάντως πέρα από τη πλάκα, είναι κατάντια για τη χώρα, να μην έχει δομές να απασχοληθούν οι κάτοχοι διδακτορικών και να είναι "αναγκασμένοι" για τη διασφάλιση μιας σίγουρης εργασίας να μπαίνουν σε οποιαδήποτε θέση στο δημόσιο (και δεν εξαιρώ τον εαυτό μου).


Είναι πραγματικά κατάντια.. τρελαίνομαι να τελειώσω μέσα στο καλοκαίρι γιατί δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται.. αλλά για δεύτερο ουτε αστείο δεν κάνω χαχα! Φοβερό, είμαι πολύ περίεργος για τους ΤΕ. Διδακτορικά πολλά δεν υπάρχουν αλλά υπάρχουν δυο μαστερ δυο πτυχία.. πιστεύω δύσκολα θα πέσουμε κάτω απο 1600-1650 μόρια για τις γενικές θέσεις.. Dtinfinity πως πάει ξεκινήσατε εσείς; εγκαταστάθηκες;


arpatr κι εγώ έπαθα πλάκα! Είχα μία άλλη εικόνα βάσει των διαγωνισμών μέχρι τώρα (για ΤΕ είναι η αλήθεια) αλλά δεν περίμενα αυτό το χαμό για τους ΠΕ! Πόσο καιρό είχε να βγεί κάτι για πε πληροφορικής? Νομίζω πάντωςότι στους ΤΕ θα είναι λίγο καλύτερα καθώς στους προηγούμενους διαγωνισμούς παίζαν πάνω κάτω τα ίδια ονόματα στις πρώτες θέσεις (dtinfinity για ποιον χτυπάει η καμπάνα!! :lol: :lol: :lol: ).
arpatr εσυ επιασες δουλειά ή ακόμα?

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τετ Ιουν 28, 2017 12:56 pm

arpatr έγραψε:Είναι πραγματικά κατάντια.. τρελαίνομαι να τελειώσω μέσα στο καλοκαίρι γιατί δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται.. αλλά για δεύτερο ουτε αστείο δεν κάνω χαχα! Φοβερό, είμαι πολύ περίεργος για τους ΤΕ. Διδακτορικά πολλά δεν υπάρχουν αλλά υπάρχουν δυο μαστερ δυο πτυχία.. πιστεύω δύσκολα θα πέσουμε κάτω απο 1600-1650 μόρια για τις γενικές θέσεις.. Dtinfinity πως πάει ξεκινήσατε εσείς; εγκαταστάθηκες;


Θα παραιτηθώ από τη δουλειά μου τη Παρασκευή 30/6. Γενικά είμαι σε διαδικασία μετακόμισης αυτές τις μέρες, γιατί περιμένουν 10/7 να αναλάβουμε.
Ωστόσο κλασσικά, πάω στα τυφλά, ούτε αποδοχές δεν έμαθα (άκουσα μόνο την ατάκα "Έχουμε πολύ καλούς μισθούς μην ανησυχείτε"), ούτε που θα δουλεύω.
Αλλά εντάξει το πολύ πολύ αν δω τα σκούρα, έχουμε να περιμένουμε αποτελέσματα για τις 2Κ/2017, 5Κ/2017 και 6Κ/2017.

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό arpatr » Τετ Ιουν 28, 2017 9:55 pm

Κι εγώ την ερχόμενη εβδομάδα ξεκινώ, καλή αρχή λοιπόν. Αφού σας καθησύχασαν για το μισθό τι άλλο θέλετε :lol: :lol: Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστούν τα υπόλοιπα αποτελέσματα! italos πως είσαι; Εν αναμονή έτσι;

kostas78
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 12, 2009 3:51 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό kostas78 » Πέμ Ιουν 29, 2017 11:00 am

Ξέρει κανείς πόσο καιρό μπορεί να πάρει από τα προσωρινά μέχρι τα οριστικά αποτελέσματα;

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό aldpn » Παρ Ιουν 30, 2017 9:07 am

Καμία ελπίδα...
Είμαι 1200 κάτι κατάταξη με 1100+ μόρια..

Δεν παίζει να ξανακάνω αίτηση σε ΑΣΕΠ αν δεν υπάρχει εντοπιότητα.. Είναι κοροιδία και χάσιμο χρόνου..

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό arpatr » Παρ Ιουν 30, 2017 1:50 pm

kostas78 έγραψε:Ξέρει κανείς πόσο καιρό μπορεί να πάρει από τα προσωρινά μέχρι τα οριστικά αποτελέσματα;


γύρω στο δίμηνο παίρνει

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό italos77 » Παρ Ιουν 30, 2017 8:38 pm

arpatr έγραψε:Κι εγώ την ερχόμενη εβδομάδα ξεκινώ, καλή αρχή λοιπόν. Αφού σας καθησύχασαν για το μισθό τι άλλο θέλετε :lol: :lol: Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστούν τα υπόλοιπα αποτελέσματα! italos πως είσαι; Εν αναμονή έτσι;


Arpatr καλή αρχή κ σε σένα λοιπόν, ελπίζω να κάνεις μία δουλειά που να σε γεμίζει και όλα τα άλλα θα έρθουν. Εγώ ναι σε αναμονή έχω κάνει μόνο σε 2κ και 5κ και ελπίζω. Δεν βιάζομαι ιδιαίτερα αν και στην εταιρεία που δουλεύω πέφτουν απολύσεις. Να πω την αλήθεια ή 5κ έχει κάτι πολύ κοντά στην πόλη μου (δεν χρειάζεται μετακόμιση) και κάνω το σταυρό μου μπας και κάτσει. Αν δεν είχα πρόβλημα με τη δουλειά μου πάντως δε θα σκεφτόμουν καν το ΑΣΕΠ. Μία χαρά είμαι εκεί, κωλοκριση!!!!!

kosmasstath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 18, 2017 3:34 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό kosmasstath » Τετ Ιούλ 05, 2017 11:12 am

Γεια σας παιδιά μήπως έχετε καμία εκτίμηση κάποια πληροφορία πότε θα βγουν τα προσωρινά για ΤΕ ?? Ευχαριστώ!


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες