Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Κυρ Μαρ 12, 2017 10:29 am

comando έγραψε:
italos77 έγραψε:
comando έγραψε:Καλησπερίζω


Για την προυπηρεσία θέλω να ρωτήσω κάτι!
Λαμβάνω ένα έγγραφο απο το ΙΚΑ και αναφερει ολα τα χρόνια που ειμαι ασφαλισμένος, υπολογίζω κανονικά και αυτά που μπορει να εχω εργαστεί και σαν σερβιτόρος ; Μιας και δεν αναφέρει προυπηρεσία συνφή με το αντικειμενο για τις θέσεις που ενδιαφλερομαι!


Μεγάλη σφαγη προβλέπετε για τη συγγεκριμένη προκήρυξη!


Οταν δηλώσεις τον εργοδότη πχ καφετέρια ταδε και αντικείμενο απασχόλησης σερβιτόρος δεν νομίζω ότι θα στην μετρήσουν. Ούτε μπορείς να γράψεις ότι να ναι γιατί στην ουσία υπογραφεις ότι αυτά που δηλώνεις είναι αληθή! Η συναφής προυπηρεσία εξυπακούεται! Άλλο η εξειδικευμένη που ζητάνε σε μερικές θέσεις!


Ωραία δηλαδή εκείνη την προυπηρεσία (σερβιτόρος) δεν την λαμβάνω υπόψην σωστά;; Επίσης κατι αναφέρει οτι προυπηρεσία λαμβάνει και τα χρόνια της στρατιωτικής θητείας ισχύει κατι τέτοιο; Πως το δείχνω αυτό;

Εγώ αυτό που σκεφτώμουν είναι να έβαζα μεσα στην αίτηση μια αναλυτική ενσήμων απο ΙΚΑ που φανερώνει τα έτη που είμαι ασφαλισμένος, και πόσα είναι κάθε χρονιά! ΠΧ το 2010 55
το 2013 88
το 2014 90 κτλπ

Με αυτή την προκήρυξη νοίζω θα κάνουν να βγάλουν αποτελέσματα κανα χρόνο! Εγω πρώτη φορά είπα να κάνω αίτηση στο δημόσιο και εχω πελαγώσει με όλα αυτα που διαβάζω!


Κοιτα για το στρατό δεν ξέρω αλλά λογικά θα πρέπει να έχεις κάποιο χαρτί που να αποδεικνύει τι έκανες εκεί και φυσικά να είχες πάρει πτυχίο!
Για την αναλυτική δες παραπάνω ότι δεν χρειάζεται, ίσα ίσα που φωνάζουνε για τσάμπα χαρτούρα όπως είπαν πιο πριν. Θες μόνο Βεβαίωση απο ΙΚΑ για τα ένσημα (εκει γράφει πόσα έχεις και την επωνυμία των εργοδοτών). Εννοείται μετά την κτήση πτυχίου. Επίσης στην αίτηση μετά θα δηλώσεις το χρονικό διάστημα και το αντικείμενο απασχόλησης στον κάθε εργοδότη περιγραφικά. Απλά δεν μπορείς να δηλώσεις ότι νά ναι (πχ σερβιτόρος για μηχανικός δικτύων). Οπότε ουσιαστικά θα αθροίσεις την σχετική προυπηρεσία.
Είναι λίγο μπέρδεμα αλλά μην αγχώνεσαι η πρώτη είναι πάντα δύσκολη. Εμένα είναι η δεύτερη και πάλι προσπαθω να διαβάζω όσο πιο αναλυτικά γίνεται, και φαντάσου ότι στην προυπηρεσία δεν έχω πολλά πολλά χαρτιά γιατί την μαζεύω όλη απο ένα εργοδότη! Την υπόλοιπη προυπηρεσία δεν τη βάζω καν κι ας φαίνεται στα ένσημα.
Τα υπόλοιπα χαρτιά δεν είναι τόσο δύσκολα απλά είναι η πρώτη φορά. Την επόμενη (αν ξαναβγάλουν πληροφορικής) θα τα έχεις ήδη μαζεμένα και δεν θα ταλαιπωρηθείς καθόλου. Απλά βιάσου γιατί τελειώνει η προθεσμία. Αν μπορώ να βοηθήσω κάπου αλλού ευχαρίστως.
Αλήθεια έχει ακούσει κανείς αν θα βγουν πουθενά κι άλλες θεσεις ΤΕ πληροφορικής? Ηταν να βγουν στα νοσοκομεία αλλά τελικά τις βγάλανε απο την προκήρυξη! Γνωρίζει κανείς τιποτα σχετικά με αυτό

nancypar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 11, 2017 10:51 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό nancypar » Κυρ Μαρ 12, 2017 10:37 am

Καλημέρα σε όλους!
Θα μπορούσε κάποιος να με καθοδηγήσει με την συμπλήρωση της εμπειρίας στην αίτηση?
Εκτός από την εμπειρία με ασφαλιστικό φορέα το ΙΚΑ, έχω και εμπειρία που αποδεικνύεται από τον ΟΑΕΕ. Δηλαδή, αρχικά ζητάει τον εργοδότη, ποιον εργοδότη; Αφού δεν υπάρχει όταν έχεις ΤΕΒΕ. Πρέπει δηλαδή να καταχωρήσεις με τη σειρά όλους αυτούς που κατά καιρούς συνεργάστηκες; Θα μπορούσε κάποιον να βοηθήσει; Εκτός αυτού έχω φοβερό πρόβλημα με τη σελίδα δεν με βάζει με τίποτα μέσα πια...
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Καλή επιτυχία σε όλους!

kana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 12:02 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό kana » Κυρ Μαρ 12, 2017 12:37 pm

Πόσο συνήθως καθυστερεί η ειδοποίηση επιτυχούς υποβολής στη διεύθυνση-email που δηλώνουμε;

tfv
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 03, 2010 6:14 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό tfv » Κυρ Μαρ 12, 2017 2:04 pm

Για την απόδειξη της εμπειρίας η προκήρυξη αναφέρει ότι απαιτείται "Βεβαίωση του οικείου ασφαλιστικού φορέα, στην οποία να αναγράφεται η χρονική διάρκεια της ασφάλισης."
Σε περίπτωση που η βεβαίωση του φορέα δεν περιλαμβάνει τα ένσημα του τελευταίου τριμήνου, η προϋπηρεσία αναγνωρίζεται; Τι κάνουμε με αυτό;

comando
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Μαρ 10, 2017 8:47 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό comando » Κυρ Μαρ 12, 2017 2:54 pm

italos77 έγραψε:
comando έγραψε:
italos77 έγραψε:
Οταν δηλώσεις τον εργοδότη πχ καφετέρια ταδε και αντικείμενο απασχόλησης σερβιτόρος δεν νομίζω ότι θα στην μετρήσουν. Ούτε μπορείς να γράψεις ότι να ναι γιατί στην ουσία υπογραφεις ότι αυτά που δηλώνεις είναι αληθή! Η συναφής προυπηρεσία εξυπακούεται! Άλλο η εξειδικευμένη που ζητάνε σε μερικές θέσεις!


Ωραία δηλαδή εκείνη την προυπηρεσία (σερβιτόρος) δεν την λαμβάνω υπόψην σωστά;; Επίσης κατι αναφέρει οτι προυπηρεσία λαμβάνει και τα χρόνια της στρατιωτικής θητείας ισχύει κατι τέτοιο; Πως το δείχνω αυτό;

Εγώ αυτό που σκεφτώμουν είναι να έβαζα μεσα στην αίτηση μια αναλυτική ενσήμων απο ΙΚΑ που φανερώνει τα έτη που είμαι ασφαλισμένος, και πόσα είναι κάθε χρονιά! ΠΧ το 2010 55
το 2013 88
το 2014 90 κτλπ

Με αυτή την προκήρυξη νοίζω θα κάνουν να βγάλουν αποτελέσματα κανα χρόνο! Εγω πρώτη φορά είπα να κάνω αίτηση στο δημόσιο και εχω πελαγώσει με όλα αυτα που διαβάζω!


Κοιτα για το στρατό δεν ξέρω αλλά λογικά θα πρέπει να έχεις κάποιο χαρτί που να αποδεικνύει τι έκανες εκεί και φυσικά να είχες πάρει πτυχίο!
Για την αναλυτική δες παραπάνω ότι δεν χρειάζεται, ίσα ίσα που φωνάζουνε για τσάμπα χαρτούρα όπως είπαν πιο πριν. Θες μόνο Βεβαίωση απο ΙΚΑ για τα ένσημα (εκει γράφει πόσα έχεις και την επωνυμία των εργοδοτών). Εννοείται μετά την κτήση πτυχίου. Επίσης στην αίτηση μετά θα δηλώσεις το χρονικό διάστημα και το αντικείμενο απασχόλησης στον κάθε εργοδότη περιγραφικά. Απλά δεν μπορείς να δηλώσεις ότι νά ναι (πχ σερβιτόρος για μηχανικός δικτύων). Οπότε ουσιαστικά θα αθροίσεις την σχετική προυπηρεσία.
Είναι λίγο μπέρδεμα αλλά μην αγχώνεσαι η πρώτη είναι πάντα δύσκολη. Εμένα είναι η δεύτερη και πάλι προσπαθω να διαβάζω όσο πιο αναλυτικά γίνεται, και φαντάσου ότι στην προυπηρεσία δεν έχω πολλά πολλά χαρτιά γιατί την μαζεύω όλη απο ένα εργοδότη! Την υπόλοιπη προυπηρεσία δεν τη βάζω καν κι ας φαίνεται στα ένσημα.
Τα υπόλοιπα χαρτιά δεν είναι τόσο δύσκολα απλά είναι η πρώτη φορά. Την επόμενη (αν ξαναβγάλουν πληροφορικής) θα τα έχεις ήδη μαζεμένα και δεν θα ταλαιπωρηθείς καθόλου. Απλά βιάσου γιατί τελειώνει η προθεσμία. Αν μπορώ να βοηθήσω κάπου αλλού ευχαρίστως.
Αλήθεια έχει ακούσει κανείς αν θα βγουν πουθενά κι άλλες θεσεις ΤΕ πληροφορικής? Ηταν να βγουν στα νοσοκομεία αλλά τελικά τις βγάλανε απο την προκήρυξη! Γνωρίζει κανείς τιποτα σχετικά με αυτό




Κοίτα όλα τα χαρτιά τα έχω μαζεμένα, οτι πτυχίο εχω το εχω σε φωτοτυπίες τα πάντα Αγγλικά Γερμανικά τα πάντα ! Έτσι και αλλιως φωτοτυπίες τα θέλουν σωστά; Δεν χρειάζετε να κάνω κάτι άλλο;

Απλά γενικά δεν εχω μπλέξει ποτέ με δημόσιο και ειναι αυτό που σου λέω οτι με πελαγώνει! Την αίτηση έτοιμη την έχω απλα δεν έχω πατησει οριστικοποιήση γιατι έχω κολλήσει με το θεμα προυπηρεσία και τι στην ευχή βάζω!
Την προυπηρεσία χωρις τα ένσημα πως την δείχνω ( πλάκα κάνω βέβαια);

Όπως και να έχει κάθε τι που διαβάζετε εδω μέσα είναι μια έξτρα πληροφορία για κάποιους!

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Κυρ Μαρ 12, 2017 5:24 pm

τι εννοεις φωτοτυπιες; φανταζομαι επικυρωμενα και μεταφρασμενα ετσι... προσοχη με τις γλωσσες!

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Κυρ Μαρ 12, 2017 5:45 pm

comando έγραψε:
italos77 έγραψε:
comando έγραψε:
Ωραία δηλαδή εκείνη την προυπηρεσία (σερβιτόρος) δεν την λαμβάνω υπόψην σωστά;; Επίσης κατι αναφέρει οτι προυπηρεσία λαμβάνει και τα χρόνια της στρατιωτικής θητείας ισχύει κατι τέτοιο; Πως το δείχνω αυτό;

Εγώ αυτό που σκεφτώμουν είναι να έβαζα μεσα στην αίτηση μια αναλυτική ενσήμων απο ΙΚΑ που φανερώνει τα έτη που είμαι ασφαλισμένος, και πόσα είναι κάθε χρονιά! ΠΧ το 2010 55
το 2013 88
το 2014 90 κτλπ

Με αυτή την προκήρυξη νοίζω θα κάνουν να βγάλουν αποτελέσματα κανα χρόνο! Εγω πρώτη φορά είπα να κάνω αίτηση στο δημόσιο και εχω πελαγώσει με όλα αυτα που διαβάζω!


Κοιτα για το στρατό δεν ξέρω αλλά λογικά θα πρέπει να έχεις κάποιο χαρτί που να αποδεικνύει τι έκανες εκεί και φυσικά να είχες πάρει πτυχίο!
Για την αναλυτική δες παραπάνω ότι δεν χρειάζεται, ίσα ίσα που φωνάζουνε για τσάμπα χαρτούρα όπως είπαν πιο πριν. Θες μόνο Βεβαίωση απο ΙΚΑ για τα ένσημα (εκει γράφει πόσα έχεις και την επωνυμία των εργοδοτών). Εννοείται μετά την κτήση πτυχίου. Επίσης στην αίτηση μετά θα δηλώσεις το χρονικό διάστημα και το αντικείμενο απασχόλησης στον κάθε εργοδότη περιγραφικά. Απλά δεν μπορείς να δηλώσεις ότι νά ναι (πχ σερβιτόρος για μηχανικός δικτύων). Οπότε ουσιαστικά θα αθροίσεις την σχετική προυπηρεσία.
Είναι λίγο μπέρδεμα αλλά μην αγχώνεσαι η πρώτη είναι πάντα δύσκολη. Εμένα είναι η δεύτερη και πάλι προσπαθω να διαβάζω όσο πιο αναλυτικά γίνεται, και φαντάσου ότι στην προυπηρεσία δεν έχω πολλά πολλά χαρτιά γιατί την μαζεύω όλη απο ένα εργοδότη! Την υπόλοιπη προυπηρεσία δεν τη βάζω καν κι ας φαίνεται στα ένσημα.
Τα υπόλοιπα χαρτιά δεν είναι τόσο δύσκολα απλά είναι η πρώτη φορά. Την επόμενη (αν ξαναβγάλουν πληροφορικής) θα τα έχεις ήδη μαζεμένα και δεν θα ταλαιπωρηθείς καθόλου. Απλά βιάσου γιατί τελειώνει η προθεσμία. Αν μπορώ να βοηθήσω κάπου αλλού ευχαρίστως.
Αλήθεια έχει ακούσει κανείς αν θα βγουν πουθενά κι άλλες θεσεις ΤΕ πληροφορικής? Ηταν να βγουν στα νοσοκομεία αλλά τελικά τις βγάλανε απο την προκήρυξη! Γνωρίζει κανείς τιποτα σχετικά με αυτό




Κοίτα όλα τα χαρτιά τα έχω μαζεμένα, οτι πτυχίο εχω το εχω σε φωτοτυπίες τα πάντα Αγγλικά Γερμανικά τα πάντα ! Έτσι και αλλιως φωτοτυπίες τα θέλουν σωστά; Δεν χρειάζετε να κάνω κάτι άλλο;

Επικυρωμένα αντιγραφα και αν δεν είναι στα ελληνικά και μεταφρασμένα απο δικηγόρο

Απλά γενικά δεν εχω μπλέξει ποτέ με δημόσιο και ειναι αυτό που σου λέω οτι με πελαγώνει! Την αίτηση έτοιμη την έχω απλα δεν έχω πατησει οριστικοποιήση γιατι έχω κολλήσει με το θεμα προυπηρεσία και τι στην ευχή βάζω!
Την προυπηρεσία χωρις τα ένσημα πως την δείχνω ( πλάκα κάνω βέβαια);

Κι εγω το ίδιο αλλα θα κάνω οριστικοποίηση αυριο μην τυχει καμία στραβη και κολλήσει το συμπαν!


Όπως και να έχει κάθε τι που διαβάζετε εδω μέσα είναι μια έξτρα πληροφορία για κάποιους!

karlita
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 11, 2017 7:34 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό karlita » Κυρ Μαρ 12, 2017 9:22 pm

jetry έγραψε:
arpatr έγραψε:
italos77 έγραψε:
Κι εγώ τους έχω φοβηθεί αλλά δεν θα τρελαθώ κιόλας!! Τώρα το ξαναδιάβασα και δεν κάνω τίποτα άλλο. Το λέει ξεκάθαρα βεβαίωση απο ΙΚΑ και να δηλώσω το είδος, τη χρονική διάρκεια και τα στοιχεία του εργοδότη στην αίτηση. Αμα τους στείλω όλα ένσημα θα το μετρήσουν δέμα στο ταχυδρομείο!!! Τίποτα παίδες μην τρελαίνεστε, ότι λέει η προκήρυξη, ούτε λίστα ενσήμων ούτε καδ ούτε τίποτα! Οι γυναίκες μπορούν να στείλουν και μία με μαγιώ για παραπάνω μόρια :lol: :lol:
Εξάλλου μόνο και με την επωνυμία του εργοδότη μπορεί να φανεί η συνάφεια ή όχι και αυτό που δηλώνεις


Εμένα για την υπεύθυνη δήλωση μου το είχαν πει από τον ΑΣΕΠ, γιατί μπορείς να γράψεις πιο αναλυτικά τι έκανες σε κάθε θέση. Αυτό με την επωνυμία του εργοδότη δεν είναι απόλυτο γιατί φαντάσου πχ κάποιος από μας να δούλευε σε ναυτιλιακή.. η πληροφορικη ειναι παντου! εχω εργοδότη που φαίνεται μόνο όνομα και επίθετο στην επωνυμία.. τι συναφεια να φανει :lol:


Συγνώμη που επεμβαίνω, δε με αφορά η συγκεκριμένη, αλλά επειδή αφορά σε όλες τις προκηρύξεις.. Μηπως δε θυμασαι καλα; Δεν παίζει αυτή η υπεύθυνη δήλωση.. γιατι το διάβασα κι εγώ στο forum και επικοινώνησα με το ασεπ και μόνο που δε με βρίσανε...επί λέξη μου είπαν εξτρα χαρτούρα που κανεις δεν λαμβάνει υπόψην από τη στιγμή που έχεις το μητρώο σου και την αίτησή σου. Φυσικά ΔΕΝ μπορείς άλλα να δηλώνεις στο μητρώο και άλλα σε υπεύθυνη δήλωση που ουτε καν δεν παρέχει επίσημα ο φορέας. Αν ήταν έτσι θα υπήρχε ειδική φόρμα συμπλήρωσης που θα αντιστοιχούσε στην υπεύθυνη δήλωση! Να βασίζεστε μόνο σε ότι αναφέρει το κάθε φεκ και όχι τι λέει ο καθένας!


Εγώ έχω παρατηρήσει ότι στο μητρώο δεν χωράνε όλες οι λέξεις της περιγραφής, στο αντικείμενο απασχόλησης, που ήθελα να γράψω και στην ηλεκτρονική αίτηση μου τα εμφάνιζε μισά. Έγραψα στην υπεύθυνη δήλωση ολόκληρη την περιγραφή που ήθελα και για την 3Κ/2016 και μου την έκαναν δεκτή. Νομίζω ότι αν γράψεις και στην υπεύθυνη δήλωση ότι συμπληρώνεις την περιγραφή θα σου την κάνουν δεκτή.

Michanikos123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Αύγ 30, 2016 2:19 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό Michanikos123 » Κυρ Μαρ 12, 2017 9:58 pm

DTINFINITY έγραψε:Στο τελευταίο που λες, το είχα ρωτήσει κι εγώ πριν κάνω ένσταση και μου είπαν ότι θα βγουν τα οριστικά και μετά από 5-7 ημέρες θα έρθει η απάντηση ταχυδρομικώς. Επίσης μου είπαν ότι αν δε γίνει δεκτή η ένσταση και δε με ικανοποιούν οι λόγοι, μπορώ να κάνω αίτηση θεραπείας κατά της διοικούσας αρχής που βγάζει τα αποτελέσματα (δηλαδή τον ΑΣΕΠ). Αλλά αν κατάλαβα σωστά αφού δεν έγινε δεκτή η ένσταση δε θα γίνει δεκτή ούτε η αίτηση θεραπείας. Μετά δίνεται ένα μικρό χρονικό διάστημα να κινηθείς δικαστικά.

Με λίγα λόγια, η ΤτΕ έχει δώσει το αντικείμενο των θέσεων στον ΑΣΕΠ κι ένα αυστηρό πλαίσιο να επιλεχθούν βάση των 2 γραμμών της περιγραφής της θέσης. Συνεπώς δύσκολα βγάζεις άκρη στο συγκεκριμένο διαγωνισμό, γιατί πολύ απλά πρέπει να τηρηθεί η γραμμή της ΤτΕ, όποια κι αν είναι αυτή. Ωστόσο επειδή είναι λίγες οι θέσεις, δείχνει κι ασύμφωρο να κινηθείς δικαστικά. Ήδη είμαστε στα 65 ευρώ όλοι εμείς που έχουν κάνει ενστάσεις και βλέπουμε...

Το συγκεκριμένο θέμα βέβαια αφορά τη 2κ/2017 κι εμείς το έχουμε αλλάξει σε 2κ/2016 :D :D :D

σε αυτο που ειναι bold underline , γενικά σε προκηρύξεις που ζητά εξειδικευμένη εμπειρία , με λιγα λόγια είναι το αντικείμενο που περιγράφεται σε πίνακα στα απαιτούμενα πρόσθετα προσόντα σε συνάρτηση του τι λέει η περιγραφή αντικειμένου θέσεων της κάθε προκήρυξης?
όπως π.χ. περιγραφή αντικειμένου για ΕΥΑΘ :

Οι πτυχιούχοι Πανεπιστημιακής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης διαφόρων κλάδων/ειδικοτήτων ασχολούνται με
δραστηριότητες που υποστηρίζουν λειτουργικές ανάγκες των μονάδων της ΕΥΑΘ Α.Ε. για την εξυπηρέτηση των
ανωτέρω σκοπών (π.χ. μελέτες, κατασκευές, συντηρήσεις, επεκτάσεις, ανανεώσεις), απαραίτητων για την εξασφά-
λιση της ύδρευσης και της αποχέτευσης ακαθάρτων και ομβρίων υδάτων και αντλιοστασιών, έργα διευθετήσεως
χειμάρρων αντιπλημμυρικής προστασίας, συντηρήσεως της περιφερειακής τάφρου της πόλεως Θεσσαλονίκης,
των σταθμών επεξεργασίας λυμάτων και βιομηχανικών αποβλήτων καθώς και επιμέλεια της λειτουργίας, διοική-
σεως και εκμεταλλεύσεως όλων των έργων. Προς τούτο απαιτείται να διαθέτουν εξειδικευμένες επιστημονικές
γνώσεις και εμπειρία σύμφωνα με τα προβλεπόμενα και στον Κανονισμό Εσωτερικής Λειτουργίας της ΕΥΑΘ Α.Ε..

karlita
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 11, 2017 7:34 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό karlita » Δευ Μαρ 13, 2017 12:44 am

Michanikos123 έγραψε:
DTINFINITY έγραψε:Στο τελευταίο που λες, το είχα ρωτήσει κι εγώ πριν κάνω ένσταση και μου είπαν ότι θα βγουν τα οριστικά και μετά από 5-7 ημέρες θα έρθει η απάντηση ταχυδρομικώς. Επίσης μου είπαν ότι αν δε γίνει δεκτή η ένσταση και δε με ικανοποιούν οι λόγοι, μπορώ να κάνω αίτηση θεραπείας κατά της διοικούσας αρχής που βγάζει τα αποτελέσματα (δηλαδή τον ΑΣΕΠ). Αλλά αν κατάλαβα σωστά αφού δεν έγινε δεκτή η ένσταση δε θα γίνει δεκτή ούτε η αίτηση θεραπείας. Μετά δίνεται ένα μικρό χρονικό διάστημα να κινηθείς δικαστικά.

Με λίγα λόγια, η ΤτΕ έχει δώσει το αντικείμενο των θέσεων στον ΑΣΕΠ κι ένα αυστηρό πλαίσιο να επιλεχθούν βάση των 2 γραμμών της περιγραφής της θέσης. Συνεπώς δύσκολα βγάζεις άκρη στο συγκεκριμένο διαγωνισμό, γιατί πολύ απλά πρέπει να τηρηθεί η γραμμή της ΤτΕ, όποια κι αν είναι αυτή. Ωστόσο επειδή είναι λίγες οι θέσεις, δείχνει κι ασύμφωρο να κινηθείς δικαστικά. Ήδη είμαστε στα 65 ευρώ όλοι εμείς που έχουν κάνει ενστάσεις και βλέπουμε...

Το συγκεκριμένο θέμα βέβαια αφορά τη 2κ/2017 κι εμείς το έχουμε αλλάξει σε 2κ/2016 :D :D :D

σε αυτο που ειναι bold underline , γενικά σε προκηρύξεις που ζητά εξειδικευμένη εμπειρία , με λιγα λόγια είναι το αντικείμενο που περιγράφεται σε πίνακα στα απαιτούμενα πρόσθετα προσόντα σε συνάρτηση του τι λέει η περιγραφή αντικειμένου θέσεων της κάθε προκήρυξης?
όπως π.χ. περιγραφή αντικειμένου για ΕΥΑΘ :

Οι πτυχιούχοι Πανεπιστημιακής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης διαφόρων κλάδων/ειδικοτήτων ασχολούνται με
δραστηριότητες που υποστηρίζουν λειτουργικές ανάγκες των μονάδων της ΕΥΑΘ Α.Ε. για την εξυπηρέτηση των
ανωτέρω σκοπών (π.χ. μελέτες, κατασκευές, συντηρήσεις, επεκτάσεις, ανανεώσεις), απαραίτητων για την εξασφά-
λιση της ύδρευσης και της αποχέτευσης ακαθάρτων και ομβρίων υδάτων και αντλιοστασιών, έργα διευθετήσεως
χειμάρρων αντιπλημμυρικής προστασίας, συντηρήσεως της περιφερειακής τάφρου της πόλεως Θεσσαλονίκης,
των σταθμών επεξεργασίας λυμάτων και βιομηχανικών αποβλήτων καθώς και επιμέλεια της λειτουργίας, διοική-
σεως και εκμεταλλεύσεως όλων των έργων. Προς τούτο απαιτείται να διαθέτουν εξειδικευμένες επιστημονικές
γνώσεις και εμπειρία σύμφωνα με τα προβλεπόμενα και στον Κανονισμό Εσωτερικής Λειτουργίας της ΕΥΑΘ Α.Ε..


Όμως σε κάθε διαγωνισμό στην αίτηση σου, πρέπει να αλλάζεις την περιγραφή σου?? Όταν το προσπάθησα στο μητρώο να κάνω διόρθωση δεν το αλλάζει, αλλά και ούτε το σβήνει τελείως να το γράψεις από την αρχή. Είναι λίγο μπέρδεμα αυτό, ίσως μέσα στο ΦΕΚ έπρεπε να γράφουν η περιγραφή δεν πρέπει να ξεπερνά κάποιο αριθμό λέξεων, αλλα και να μπορείς να το διορθώσεις. Σε μπερδεύουν γενικά με αυτό το θέμα, έχει και προβλήματα το σύστημα τους...

comando
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Μαρ 10, 2017 8:47 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό comando » Τρί Μαρ 14, 2017 10:42 am

arpatr έγραψε:τι εννοεις φωτοτυπιες; φανταζομαι επικυρωμενα και μεταφρασμενα ετσι... προσοχη με τις γλωσσες!




ναί ναί τα έχω δώσει σε ένα φιλαράκι δικηγόρο να μου τα ετοιμάσει αυτά! Αλλά και πάλι τις φωτοτυπίες θα τους στείλω οχι τα πρωτότυπα επικυρωμένα και μεταφρασμένα!

comando
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Μαρ 10, 2017 8:47 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό comando » Τρί Μαρ 14, 2017 11:46 am

comando έγραψε:
arpatr έγραψε:τι εννοεις φωτοτυπιες; φανταζομαι επικυρωμενα και μεταφρασμενα ετσι... προσοχη με τις γλωσσες!




ναί ναί τα έχω δώσει σε ένα φιλαράκι δικηγόρο να μου τα ετοιμάσει αυτά! Αλλά και πάλι τις φωτοτυπίες θα τους στείλω οχι τα πρωτότυπα επικυρωμένα και μεταφρασμένα!




Να ρωτησω κάτι ρε παιδια....

Κάνω έλεγχο στην αίτηση και μου βγάζει 3 error

Δεν μπορείτε να προβείτε σε οριστικοποίηση, αν ή αίτηση περιέχει λάθη.
Σφάλμα
ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ: - Αγγλική γλώσσα: Υποχρεωτική Επίκληση Δικαιολογητικών !
Σφάλμα
ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ: - Γερμανική γλώσσα: Υποχρεωτική Επίκληση Δικαιολογητικών !
Σφάλμα
ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ: - Τίτλος σπουδών: Υποχρεωτική Επίκληση Δικαιολογητικών



Τι εννοεί; Θέλει να τα επισυνάπτω το κάθε αρχείο και σε σκαναρισμένη μορφή; Αφού θα τα στείλω σε hard copy

Anthem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 04, 2016 5:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό Anthem » Τρί Μαρ 14, 2017 11:48 am

tfv έγραψε:Για την απόδειξη της εμπειρίας η προκήρυξη αναφέρει ότι απαιτείται "Βεβαίωση του οικείου ασφαλιστικού φορέα, στην οποία να αναγράφεται η χρονική διάρκεια της ασφάλισης."
Σε περίπτωση που η βεβαίωση του φορέα δεν περιλαμβάνει τα ένσημα του τελευταίου τριμήνου, η προϋπηρεσία αναγνωρίζεται; Τι κάνουμε με αυτό;



Δοκίμασε να στείλεις ΑΠΔ του διαστήματος που ενδιαφέρεσαι.

Στην δίνει ο εργοδότης ή ο λογιστής του εργοδότη σου.

Λογικά θα την δεχτεί ο ΑΣΕΠ, αν και προσωπικά δεν έχω εμπειρία από κάτι τέτοιο.

tfv
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 03, 2010 6:14 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό tfv » Τρί Μαρ 14, 2017 1:32 pm

Anthem έγραψε:
tfv έγραψε:Για την απόδειξη της εμπειρίας η προκήρυξη αναφέρει ότι απαιτείται "Βεβαίωση του οικείου ασφαλιστικού φορέα, στην οποία να αναγράφεται η χρονική διάρκεια της ασφάλισης."
Σε περίπτωση που η βεβαίωση του φορέα δεν περιλαμβάνει τα ένσημα του τελευταίου τριμήνου, η προϋπηρεσία αναγνωρίζεται; Τι κάνουμε με αυτό;


Δοκίμασε να στείλεις ΑΠΔ του διαστήματος που ενδιαφέρεσαι.
Στην δίνει ο εργοδότης ή ο λογιστής του εργοδότη σου.
Λογικά θα την δεχτεί ο ΑΣΕΠ, αν και προσωπικά δεν έχω εμπειρία από κάτι τέτοιο.


Απάντησαν σε συνάδελφο να ζητήσει από το γραφείο προσωπικού την κλασσική βεβαίωση εμπειρίας που να αναφέρει οτι εργάζεται μέχρι την ημερομηνία που θέλει. Αυτη να την επισυνάψει στην αίτηση μαζί με τα ένσημα του ΙΚΑ και θα αναγνωριστεί κανονικά.

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Τρί Μαρ 14, 2017 2:07 pm

comando έγραψε:
comando έγραψε:
arpatr έγραψε:τι εννοεις φωτοτυπιες; φανταζομαι επικυρωμενα και μεταφρασμενα ετσι... προσοχη με τις γλωσσες!




ναί ναί τα έχω δώσει σε ένα φιλαράκι δικηγόρο να μου τα ετοιμάσει αυτά! Αλλά και πάλι τις φωτοτυπίες θα τους στείλω οχι τα πρωτότυπα επικυρωμένα και μεταφρασμένα!




Να ρωτησω κάτι ρε παιδια....

Κάνω έλεγχο στην αίτηση και μου βγάζει 3 error

Δεν μπορείτε να προβείτε σε οριστικοποίηση, αν ή αίτηση περιέχει λάθη.
Σφάλμα
ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ: - Αγγλική γλώσσα: Υποχρεωτική Επίκληση Δικαιολογητικών !
Σφάλμα
ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ: - Γερμανική γλώσσα: Υποχρεωτική Επίκληση Δικαιολογητικών !
Σφάλμα
ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ: - Τίτλος σπουδών: Υποχρεωτική Επίκληση Δικαιολογητικών



Τι εννοεί; Θέλει να τα επισυνάπτω το κάθε αρχείο και σε σκαναρισμένη μορφή; Αφού θα τα στείλω σε hard copy


πρέπει να τα τραβήξεις από το μητρώο που τα έχεις περασμένα με το βελάκι που έχει δίπλα από τα πεδία.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 20 επισκέπτες