Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Παρ Μαρ 10, 2017 2:59 pm

Στο τελευταίο που λες, το είχα ρωτήσει κι εγώ πριν κάνω ένσταση και μου είπαν ότι θα βγουν τα οριστικά και μετά από 5-7 ημέρες θα έρθει η απάντηση ταχυδρομικώς. Επίσης μου είπαν ότι αν δε γίνει δεκτή η ένσταση και δε με ικανοποιούν οι λόγοι, μπορώ να κάνω αίτηση θεραπείας κατά της διοικούσας αρχής που βγάζει τα αποτελέσματα (δηλαδή τον ΑΣΕΠ). Αλλά αν κατάλαβα σωστά αφού δεν έγινε δεκτή η ένσταση δε θα γίνει δεκτή ούτε η αίτηση θεραπείας. Μετά δίνεται ένα μικρό χρονικό διάστημα να κινηθείς δικαστικά.

Με λίγα λόγια, η ΤτΕ έχει δώσει το αντικείμενο των θέσεων στον ΑΣΕΠ κι ένα αυστηρό πλαίσιο να επιλεχθούν βάση των 2 γραμμών της περιγραφής της θέσης. Συνεπώς δύσκολα βγάζεις άκρη στο συγκεκριμένο διαγωνισμό, γιατί πολύ απλά πρέπει να τηρηθεί η γραμμή της ΤτΕ, όποια κι αν είναι αυτή. Ωστόσο επειδή είναι λίγες οι θέσεις, δείχνει κι ασύμφωρο να κινηθείς δικαστικά. Ήδη είμαστε στα 65 ευρώ όλοι εμείς που έχουν κάνει ενστάσεις και βλέπουμε...

Το συγκεκριμένο θέμα βέβαια αφορά τη 2κ/2017 κι εμείς το έχουμε αλλάξει σε 2κ/2016 :D :D :D

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Παρ Μαρ 10, 2017 3:14 pm

arpatr έγραψε:Italos77 εννοώ 11 στους 10 γνωστούς μου! Σιγα μην ασχοληθουν μαζι μου τοσοι υπαλληλοι στο ΑΣΕΠ!! Κι εγώ με δικηγόρο προχώρησα εννοείται!

DTINFINITΥ πολύ σωστά. Να σημειώσω εδώ οτι τον περασμένο Μαϊο γινανε προσληψεις ΠΕ πληροφορικής και η επιλογή έγινε μετά από συνεντεύξεις των υποψηφίων.Όσο κι αν έχω ψάξει, δεν έχω καταφέρει να βρω κάπου τα αποτελέσματα. Φυσικά μπορεί να είναι και λάθος δικό μου, να υπάρχουν κάπου. Τουλάχιστον μέσω ΑΣΕΠ δεν μπορεί να παρακαμφθεί το γεγονός οτι υπάρχουν συνάδελφοι υποψήφιοι με διδακτορικό και προϋπηρεσία οι οποίοι ότι και να γίνει ότι και να συμβεί δεν μπορούν να βγουν χαμένοι, θα εκτεθεί ανεπανόρθωτα το σύστημα.. Η σφαγή γίνεται ένα επίπεδο κάτω. Φυσικά και κίνητρό μας είναι τα χρήματα, μιας και ειναι πολύ καλά, και για μένα είναι και το γεγονός οτι έχεις αντικείμενο και δουλειά πάντα. Ωστόσο τα υποκαταστήματα είναι σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας, οπότε μη ξέροντας που είναι οι ανάγκες των θέσεων, προσωπικά έχω έναν προβληματισμό παραπάνω. Σήμερα πάντως που τηλεφώνησα μου είπαν οτι οι ενστάσεις δεν έχουν εξεταστεί γίνεται χαμός αυτή την εποχή γιατί έχουν πέσει μαζεμένες αιτήσεις , πολλές ενστάσεις και τρέχουν ένα σωρό πράγματα ταυτόχρονα. Επίσης μου είπαν οτι πρώτα βγαίνει ο πίνακας των οριστικών και μετά παίρνεις την απάντηση για την ένσταση, γνωρίζετε κάτι; Μου φάνηκε λίγο περίεργο.


Θεώρησα ότι μπορεί να ήσουν λίγο υπερβολικός στο νούμερο!!!
Αυτά με τους ΠΕ ούτε κι εγώ βρήκα κάτι όμως γιατί δεν μου φαίνεται περίεργο??
Εννοείται επίσης ότι συνυπολογίζεις τη σταθερότητα στη δουλειά!
Αυτό που λες για τα υποκαταστήματα νομίζω δεν ισχύει για εμας (πληροφορική) γιατί όλες οι σχετικές υπηρεσίες θεωρώ ότι είναι στην Αθήνα. Μακάρι να ήταν έτσι κι ας ήμουν επαρχία όπου να ναι!!! οχι Αθήνα όμως! Τώρα έτσι που ακούω μέχρι να εξεταστούν οι ενστάσεις φεξε μου και γλίστρησα, θα πέσουν και τίποτα εκλογές, για να μην πώ τίποτα πιο σοβαρό έτσι που πάμε και ψάχνουμε στα σκουπίδια να φάμε!
Για το τελευταίο , αφού εξεταστούν οι ενστάσεις βγαίνουν τα οριστικά. Ομως μέχρι να λάβεις εσυ την επίσημη απάντηση περνάει κάποιο ευλογο διάστημα (ταχυδρομείο). Αν έχεις κάνει ηλεκτρονικά δεν ξέρω τι γίνεται. Πάντως έχεις 2 μήνες καιρό απο όσο ξέρω.
arpatr τι εννοείς έχεις προχωρήσει με δικηγόρο? Έχεις κάνει προχωρημένες συνομιλίες? Γιατί εγώ περιμένω τα οριστικά για να δώ τι παίζει!

Anthem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 04, 2016 5:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό Anthem » Παρ Μαρ 10, 2017 3:19 pm

arpatr έγραψε:Italos77 εννοώ 11 στους 10 γνωστούς μου! Σιγα μην ασχοληθουν μαζι μου τοσοι υπαλληλοι στο ΑΣΕΠ!! Κι εγώ με δικηγόρο προχώρησα εννοείται!

DTINFINITΥ πολύ σωστά. Να σημειώσω εδώ οτι τον περασμένο Μαϊο γινανε προσληψεις ΠΕ πληροφορικής και η επιλογή έγινε μετά από συνεντεύξεις των υποψηφίων.Όσο κι αν έχω ψάξει, δεν έχω καταφέρει να βρω κάπου τα αποτελέσματα. Φυσικά μπορεί να είναι και λάθος δικό μου, να υπάρχουν κάπου. Τουλάχιστον μέσω ΑΣΕΠ δεν μπορεί να παρακαμφθεί το γεγονός οτι υπάρχουν συνάδελφοι υποψήφιοι με διδακτορικό και προϋπηρεσία οι οποίοι ότι και να γίνει ότι και να συμβεί δεν μπορούν να βγουν χαμένοι, θα εκτεθεί ανεπανόρθωτα το σύστημα.. Η σφαγή γίνεται ένα επίπεδο κάτω. Φυσικά και κίνητρό μας είναι τα χρήματα, μιας και ειναι πολύ καλά, και για μένα είναι και το γεγονός οτι έχεις αντικείμενο και δουλειά πάντα. Ωστόσο τα υποκαταστήματα είναι σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας, οπότε μη ξέροντας που είναι οι ανάγκες των θέσεων, προσωπικά έχω έναν προβληματισμό παραπάνω. Σήμερα πάντως που τηλεφώνησα μου είπαν οτι οι ενστάσεις δεν έχουν εξεταστεί γίνεται χαμός αυτή την εποχή γιατί έχουν πέσει μαζεμένες αιτήσεις , πολλές ενστάσεις και τρέχουν ένα σωρό πράγματα ταυτόχρονα. Επίσης μου είπαν οτι πρώτα βγαίνει ο πίνακας των οριστικών και μετά παίρνεις την απάντηση για την ένσταση, γνωρίζετε κάτι; Μου φάνηκε λίγο περίεργο.


Ακόμα δεν έχουν εξεταστεί οι ενστάσεις;;;

Είναι δυνατόν;;;

Έχει περάσει ένας μήνας από τότε που βγήκαν τα οριστικά Δ.Ε.

kostas78
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 12, 2009 3:51 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό kostas78 » Παρ Μαρ 10, 2017 8:19 pm

Παιδιά συζητάτε σε λάθος θέμα. Λίγος σεβασμός σε αυτούς που διαβάζουν εδώ μέσα και ενδιαφέρονται για το θέμα του τίτλου.

comando
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Μαρ 10, 2017 8:47 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό comando » Παρ Μαρ 10, 2017 9:47 pm

Καλησπερίζω


Για την προυπηρεσία θέλω να ρωτήσω κάτι!
Λαμβάνω ένα έγγραφο απο το ΙΚΑ και αναφερει ολα τα χρόνια που ειμαι ασφαλισμένος, υπολογίζω κανονικά και αυτά που μπορει να εχω εργαστεί και σαν σερβιτόρος ; Μιας και δεν αναφέρει προυπηρεσία συνφή με το αντικειμενο για τις θέσεις που ενδιαφλερομαι!


Μεγάλη σφαγη προβλέπετε για τη συγγεκριμένη προκήρυξη!

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Παρ Μαρ 10, 2017 10:02 pm

kostas78 έγραψε:Παιδιά συζητάτε σε λάθος θέμα. Λίγος σεβασμός σε αυτούς που διαβάζουν εδώ μέσα και ενδιαφέρονται για το θέμα του τίτλου.


Εχεις δίκιο φίλε! Ανοιξα ήδη άλλο θέμα στα αποτελέσματα διαγωνισμών.

Να ρωτήσω κάτι άλλο? Γιατί έχουν φαγωθεί όλοι με την απόδειξη του αντικειμένου της προυπηρεσίας με χαρτιά υπευθυνες δηλώσεις κλπ. Εγω που είμαι μισθωτός στον ιδιωτικό πήρα μόνο βεβαίωση απο το ΙΚΑ και απο κει και μετά ότι δηλώσω και υπογράψω στην αίτηση έτσι δεν είναι? Δεν χρειάζομαι κάτι αλλο σωστά? Μου μπήκαν αμφιβολίες απο το πουθενά τώρα!

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Παρ Μαρ 10, 2017 11:29 pm

comando έγραψε:Καλησπερίζω


Για την προυπηρεσία θέλω να ρωτήσω κάτι!
Λαμβάνω ένα έγγραφο απο το ΙΚΑ και αναφερει ολα τα χρόνια που ειμαι ασφαλισμένος, υπολογίζω κανονικά και αυτά που μπορει να εχω εργαστεί και σαν σερβιτόρος ; Μιας και δεν αναφέρει προυπηρεσία συνφή με το αντικειμενο για τις θέσεις που ενδιαφλερομαι!


Μεγάλη σφαγη προβλέπετε για τη συγγεκριμένη προκήρυξη!


Οταν δηλώσεις τον εργοδότη πχ καφετέρια ταδε και αντικείμενο απασχόλησης σερβιτόρος δεν νομίζω ότι θα στην μετρήσουν. Ούτε μπορείς να γράψεις ότι να ναι γιατί στην ουσία υπογραφεις ότι αυτά που δηλώνεις είναι αληθή! Η συναφής προυπηρεσία εξυπακούεται! Άλλο η εξειδικευμένη που ζητάνε σε μερικές θέσεις!

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Παρ Μαρ 10, 2017 11:38 pm

Italos μιας και η προϋπηρεσία σου ειναι σαν μισθωτός, δε βάζεις και μια αναλυτική κατάσταση ενσήμων να φαίνεται και ο ΚΑΔ σου στο ικα καλού κακού;! Γιατί στη βεβαίωση πάνω δε φαίνεται ο καδ και μπορει να ειναι ένας λόγος να μη σου βάλουν συνάφεια.
Κι εμένα ένας φίλος μου το πρότεινε γιατί μετα τη προκήρυξη της ΤτΕ τους έχει φοβηθεί το μάτι αυτούς εκει στον ΑΣΕΠ.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Σάβ Μαρ 11, 2017 10:06 am

DTINFINITY έγραψε:Italos μιας και η προϋπηρεσία σου ειναι σαν μισθωτός, δε βάζεις και μια αναλυτική κατάσταση ενσήμων να φαίνεται και ο ΚΑΔ σου στο ικα καλού κακού;! Γιατί στη βεβαίωση πάνω δε φαίνεται ο καδ και μπορει να ειναι ένας λόγος να μη σου βάλουν συνάφεια.
Κι εμένα ένας φίλος μου το πρότεινε γιατί μετα τη προκήρυξη της ΤτΕ τους έχει φοβηθεί το μάτι αυτούς εκει στον ΑΣΕΠ.


Κι εγώ τους έχω φοβηθεί αλλά δεν θα τρελαθώ κιόλας!! Τώρα το ξαναδιάβασα και δεν κάνω τίποτα άλλο. Το λέει ξεκάθαρα βεβαίωση απο ΙΚΑ και να δηλώσω το είδος, τη χρονική διάρκεια και τα στοιχεία του εργοδότη στην αίτηση. Αμα τους στείλω όλα ένσημα θα το μετρήσουν δέμα στο ταχυδρομείο!!! Τίποτα παίδες μην τρελαίνεστε, ότι λέει η προκήρυξη, ούτε λίστα ενσήμων ούτε καδ ούτε τίποτα! Οι γυναίκες μπορούν να στείλουν και μία με μαγιώ για παραπάνω μόρια :lol: :lol:
Εξάλλου μόνο και με την επωνυμία του εργοδότη μπορεί να φανεί η συνάφεια ή όχι και αυτό που δηλώνεις

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Σάβ Μαρ 11, 2017 12:33 pm

italos77 έγραψε:
DTINFINITY έγραψε:Italos μιας και η προϋπηρεσία σου ειναι σαν μισθωτός, δε βάζεις και μια αναλυτική κατάσταση ενσήμων να φαίνεται και ο ΚΑΔ σου στο ικα καλού κακού;! Γιατί στη βεβαίωση πάνω δε φαίνεται ο καδ και μπορει να ειναι ένας λόγος να μη σου βάλουν συνάφεια.
Κι εμένα ένας φίλος μου το πρότεινε γιατί μετα τη προκήρυξη της ΤτΕ τους έχει φοβηθεί το μάτι αυτούς εκει στον ΑΣΕΠ.


Κι εγώ τους έχω φοβηθεί αλλά δεν θα τρελαθώ κιόλας!! Τώρα το ξαναδιάβασα και δεν κάνω τίποτα άλλο. Το λέει ξεκάθαρα βεβαίωση απο ΙΚΑ και να δηλώσω το είδος, τη χρονική διάρκεια και τα στοιχεία του εργοδότη στην αίτηση. Αμα τους στείλω όλα ένσημα θα το μετρήσουν δέμα στο ταχυδρομείο!!! Τίποτα παίδες μην τρελαίνεστε, ότι λέει η προκήρυξη, ούτε λίστα ενσήμων ούτε καδ ούτε τίποτα! Οι γυναίκες μπορούν να στείλουν και μία με μαγιώ για παραπάνω μόρια :lol: :lol:
Εξάλλου μόνο και με την επωνυμία του εργοδότη μπορεί να φανεί η συνάφεια ή όχι και αυτό που δηλώνεις


Εμένα για την υπεύθυνη δήλωση μου το είχαν πει από τον ΑΣΕΠ, γιατί μπορείς να γράψεις πιο αναλυτικά τι έκανες σε κάθε θέση. Αυτό με την επωνυμία του εργοδότη δεν είναι απόλυτο γιατί φαντάσου πχ κάποιος από μας να δούλευε σε ναυτιλιακή.. η πληροφορικη ειναι παντου! εχω εργοδότη που φαίνεται μόνο όνομα και επίθετο στην επωνυμία.. τι συναφεια να φανει :lol:

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Σάβ Μαρ 11, 2017 1:00 pm

από ΤΟ ΑΣΕΠ γιατί διάβασα οτι κάποιοι παρεξηγούνται όταν βλέπουν από ΤΟΝ ΑΣΕΠ :lol: :lol: :lol:

jetry
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 3:22 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό jetry » Σάβ Μαρ 11, 2017 1:26 pm

arpatr έγραψε:
italos77 έγραψε:
DTINFINITY έγραψε:Italos μιας και η προϋπηρεσία σου ειναι σαν μισθωτός, δε βάζεις και μια αναλυτική κατάσταση ενσήμων να φαίνεται και ο ΚΑΔ σου στο ικα καλού κακού;! Γιατί στη βεβαίωση πάνω δε φαίνεται ο καδ και μπορει να ειναι ένας λόγος να μη σου βάλουν συνάφεια.
Κι εμένα ένας φίλος μου το πρότεινε γιατί μετα τη προκήρυξη της ΤτΕ τους έχει φοβηθεί το μάτι αυτούς εκει στον ΑΣΕΠ.


Κι εγώ τους έχω φοβηθεί αλλά δεν θα τρελαθώ κιόλας!! Τώρα το ξαναδιάβασα και δεν κάνω τίποτα άλλο. Το λέει ξεκάθαρα βεβαίωση απο ΙΚΑ και να δηλώσω το είδος, τη χρονική διάρκεια και τα στοιχεία του εργοδότη στην αίτηση. Αμα τους στείλω όλα ένσημα θα το μετρήσουν δέμα στο ταχυδρομείο!!! Τίποτα παίδες μην τρελαίνεστε, ότι λέει η προκήρυξη, ούτε λίστα ενσήμων ούτε καδ ούτε τίποτα! Οι γυναίκες μπορούν να στείλουν και μία με μαγιώ για παραπάνω μόρια :lol: :lol:
Εξάλλου μόνο και με την επωνυμία του εργοδότη μπορεί να φανεί η συνάφεια ή όχι και αυτό που δηλώνεις


Εμένα για την υπεύθυνη δήλωση μου το είχαν πει από τον ΑΣΕΠ, γιατί μπορείς να γράψεις πιο αναλυτικά τι έκανες σε κάθε θέση. Αυτό με την επωνυμία του εργοδότη δεν είναι απόλυτο γιατί φαντάσου πχ κάποιος από μας να δούλευε σε ναυτιλιακή.. η πληροφορικη ειναι παντου! εχω εργοδότη που φαίνεται μόνο όνομα και επίθετο στην επωνυμία.. τι συναφεια να φανει :lol:


Συγνώμη που επεμβαίνω, δε με αφορά η συγκεκριμένη, αλλά επειδή αφορά σε όλες τις προκηρύξεις.. Μηπως δε θυμασαι καλα; Δεν παίζει αυτή η υπεύθυνη δήλωση.. γιατι το διάβασα κι εγώ στο forum και επικοινώνησα με το ασεπ και μόνο που δε με βρίσανε...επί λέξη μου είπαν εξτρα χαρτούρα που κανεις δεν λαμβάνει υπόψην από τη στιγμή που έχεις το μητρώο σου και την αίτησή σου. Φυσικά ΔΕΝ μπορείς άλλα να δηλώνεις στο μητρώο και άλλα σε υπεύθυνη δήλωση που ουτε καν δεν παρέχει επίσημα ο φορέας. Αν ήταν έτσι θα υπήρχε ειδική φόρμα συμπλήρωσης που θα αντιστοιχούσε στην υπεύθυνη δήλωση! Να βασίζεστε μόνο σε ότι αναφέρει το κάθε φεκ και όχι τι λέει ο καθένας!

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Σάβ Μαρ 11, 2017 2:01 pm

arpatr έγραψε:
italos77 έγραψε:
DTINFINITY έγραψε:Italos μιας και η προϋπηρεσία σου ειναι σαν μισθωτός, δε βάζεις και μια αναλυτική κατάσταση ενσήμων να φαίνεται και ο ΚΑΔ σου στο ικα καλού κακού;! Γιατί στη βεβαίωση πάνω δε φαίνεται ο καδ και μπορει να ειναι ένας λόγος να μη σου βάλουν συνάφεια.
Κι εμένα ένας φίλος μου το πρότεινε γιατί μετα τη προκήρυξη της ΤτΕ τους έχει φοβηθεί το μάτι αυτούς εκει στον ΑΣΕΠ.


Κι εγώ τους έχω φοβηθεί αλλά δεν θα τρελαθώ κιόλας!! Τώρα το ξαναδιάβασα και δεν κάνω τίποτα άλλο. Το λέει ξεκάθαρα βεβαίωση απο ΙΚΑ και να δηλώσω το είδος, τη χρονική διάρκεια και τα στοιχεία του εργοδότη στην αίτηση. Αμα τους στείλω όλα ένσημα θα το μετρήσουν δέμα στο ταχυδρομείο!!! Τίποτα παίδες μην τρελαίνεστε, ότι λέει η προκήρυξη, ούτε λίστα ενσήμων ούτε καδ ούτε τίποτα! Οι γυναίκες μπορούν να στείλουν και μία με μαγιώ για παραπάνω μόρια :lol: :lol:
Εξάλλου μόνο και με την επωνυμία του εργοδότη μπορεί να φανεί η συνάφεια ή όχι και αυτό που δηλώνεις


Εμένα για την υπεύθυνη δήλωση μου το είχαν πει από τον ΑΣΕΠ, γιατί μπορείς να γράψεις πιο αναλυτικά τι έκανες σε κάθε θέση. Αυτό με την επωνυμία του εργοδότη δεν είναι απόλυτο γιατί φαντάσου πχ κάποιος από μας να δούλευε σε ναυτιλιακή.. η πληροφορικη ειναι παντου! εχω εργοδότη που φαίνεται μόνο όνομα και επίθετο στην επωνυμία.. τι συναφεια να φανει :lol:


Εχεις δίκιο αλλά εννοώ σε συνδυασμό με αυτά που δηλώνεις και υπογράφεις στην αίτηση! Μας έχουνε κάνει και φοβόμαστε το παραμικρό πια!!

anthie
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 3:54 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό anthie » Σάβ Μαρ 11, 2017 2:26 pm

Στα πρόσθετα προσόντα αναφέρεται η άδεια άσκησης επαγγέλματος. Απαιτείται από το νόμο η εγγραφή των Μηχανικών ΤΕ σε επαγγελματικές οργανώσεις; Που απευθύνεται κανείς;

3. ΑΔΕΙΕΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ
- Άδεια άσκησης επαγγέλματος Μηχανικού αντίστοιχης ειδικότητας του τίτλου σπουδών.
Σημείωση: Οι υποψήφιοι της κατηγορίας ΠΕ και ΤΕ οι οποίοι προσκομίζουν Πράξη Αναγνώρισης Επαγγελμα-
τικής Ισοτιμίας από το Συμβούλιο Αναγνωρίσεως Επαγγελματικής Ισοτιμίας Τίτλων Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης,
εφόσον απαιτείται από το νόμο εγγραφή τους σε επαγγελματικές οργανώσεις, αρκεί βεβαίωση της οικείας επαγ-
γελματικής ενώσεως ότι υπέβαλαν αίτηση εγγραφής. Σε αυτήν την περίπτωση συμπληρώνουν τον κωδικό που
αντιστοιχεί στην άδεια ασκήσεως επαγγέλματος που απαιτείται από την προκήρυξη.
Η ανωτέρω άδεια πρέπει να είναι σε ισχύ τόσο κατά τον χρόνο υποβολής της ηλεκτρονικής αιτήσεως και
της λήξεως της προθεσμίας υποβολής αυτής όσο και κατά τον χρόνο διορισμού, επίσης, να αποδεικνύεται
πότε ακριβώς απέκτησε ο ενδιαφερόμενος τη συγκεκριμένη άδεια, που απαιτείται από την προκήρυξη, προκει-
μένου να προσμετρηθεί το κριτήριο της εμπειρίας από τη λήψη αυτής.

comando
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Μαρ 10, 2017 8:47 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό comando » Σάβ Μαρ 11, 2017 9:22 pm

italos77 έγραψε:
comando έγραψε:Καλησπερίζω


Για την προυπηρεσία θέλω να ρωτήσω κάτι!
Λαμβάνω ένα έγγραφο απο το ΙΚΑ και αναφερει ολα τα χρόνια που ειμαι ασφαλισμένος, υπολογίζω κανονικά και αυτά που μπορει να εχω εργαστεί και σαν σερβιτόρος ; Μιας και δεν αναφέρει προυπηρεσία συνφή με το αντικειμενο για τις θέσεις που ενδιαφλερομαι!


Μεγάλη σφαγη προβλέπετε για τη συγγεκριμένη προκήρυξη!


Οταν δηλώσεις τον εργοδότη πχ καφετέρια ταδε και αντικείμενο απασχόλησης σερβιτόρος δεν νομίζω ότι θα στην μετρήσουν. Ούτε μπορείς να γράψεις ότι να ναι γιατί στην ουσία υπογραφεις ότι αυτά που δηλώνεις είναι αληθή! Η συναφής προυπηρεσία εξυπακούεται! Άλλο η εξειδικευμένη που ζητάνε σε μερικές θέσεις!


Ωραία δηλαδή εκείνη την προυπηρεσία (σερβιτόρος) δεν την λαμβάνω υπόψην σωστά;; Επίσης κατι αναφέρει οτι προυπηρεσία λαμβάνει και τα χρόνια της στρατιωτικής θητείας ισχύει κατι τέτοιο; Πως το δείχνω αυτό;

Εγώ αυτό που σκεφτώμουν είναι να έβαζα μεσα στην αίτηση μια αναλυτική ενσήμων απο ΙΚΑ που φανερώνει τα έτη που είμαι ασφαλισμένος, και πόσα είναι κάθε χρονιά! ΠΧ το 2010 55
το 2013 88
το 2014 90 κτλπ

Με αυτή την προκήρυξη νοίζω θα κάνουν να βγάλουν αποτελέσματα κανα χρόνο! Εγω πρώτη φορά είπα να κάνω αίτηση στο δημόσιο και εχω πελαγώσει με όλα αυτα που διαβάζω!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες