Προκήρυξη 2Κ/2015

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Πέμ Φεβ 09, 2017 12:28 am

mitsakiiiii έγραψε:
nop2005 έγραψε:Οι χωρίς εμπειρία δεν καταθέτουν τώρα δικαιολογητικά για εμπειρία. Θα τα καταθέσεις μετά στην υπηρεσία σου και θα αιτηθείς και την αναγνώρισή της για βαθμολογική εξέλιξη.
Το διευκρίνησα και εγώ!

Έχετέ στείλει δικαιολογητικά; Εγώ τα έστειλά την προηγούμενη εβδομάδα και ακόμα δεν τα έχουν παραλάβει. Είναι στο πρωτοκ.!

Ας ελπίσουμε οτι δεν θα γίνουν εκλογές. Σε αυτή την περίπτωση καθόλη την προεκλογική περίοδο και μέχρι να ορκιστεί νέα κυβέρνηση είναι νεκρός χρόνος!

Μου είπαν τελος ΜΑΙΟΥ με αρχές ΙΟΥΝΙΟΥ να περιμένουμε.

Για τα δικαιολογητικά μην περιμένετε την 20η μέρα της προθεσμίας καθώς να υπολογίζετε και κανά 20ήμερο να τα παραλάβουν!

Όσο αναφορά την επιλογή τοποθέτησης, με τι κριτήριο επιλέξατε; Εμένα αυτό με δυσκόλεψε!

Τέλος, έχουμε καμιά πληροφορία για την 9μηνη φοίτηση στη φορολογική ακαδημία;





nop2005 δεν τα εχω στειλει ακομα καθως παρελαβα στις 03-02 και εχω ραντεβου στον ψυχιατρο Παρασκευή. Επίσης, επειδή είμαι δικηγόρος και ειχα μεταφρασει και επικυρωσει εγω τα χαρτια μου ρωτησα σημερα και μου είπαν οτι καλό είναι ν έχει σφραγίδα άλλου. όχι ότι δεν θα μου τα δεχθούν, επομένως θα τα ολοκληρωσω ελπιζω μεχρι Παρασκευη και θα τα στειλω από βδομάδα. Επιπλέον περιμένω το χαρτί πολυτεκνίας και το μεγαλύτερο μου ζόρι είναι πως να επιλέξω της ΔΟΥ. Εσύ πως αποφάσισες??Επίσης έστειλες τα χαρτια έτσι όπως μας τα έστειλαν πίσω, εννοώ με συραφή, όσον αφορά την αίτηση προτίμησης και την αιτηση με τα επισυναπτόμενα. Επιπλέον έστειλες απλό αντίγραφο των πτυχίων σου έτσι??Εγώ έχω να στείλω: 1) αντίγραφο σπουδών 2) πτυχιο υπολογιστών και 3) μετάφραση ξενόγλωσσων. Το μεταπτυχιακό επειδή το πήρα αργότερα μου είπαν θα το δώσω μετά στην υπηρεσία. Είχα στο μυαλό μου να τα στείλω από βδομάδα γιατί θεώρησα ότι έχω χρόνο γιατί γράφει 20 ημερολογιακές ημέρες. Δεν θα είμαστε εκπρόθεσμοι απλά το λές για να τα παραλάβουν και έγκαιρα και να γίνει πιο γρήγορα ο έλεγχος σωστά???


Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. Είσαι κεντρικός τομέας Αθηνών σωστά???Τι έβαλες πρώτα???Έχει πάρα πολλές επιλογές και έχω μπερδευτεί!!!



Έστειλά την αίτηση και επισύναψα πτυχίο, μεταπτ., ξενες γλώσσες, υπολογιστές, ιατρικές γνωματεύσεις, υ/δ με όλο εκείνο το κατεβατό και γνήσιο, ταυτότητα και αίτηση προτίμησης. Επέλεξα πρώτα ΔΟΥ και μετά Ειδικές Υπηρεσίες γιατί πάνω κάτω λόγω επαγγέλματος έχω καλη εικόνα πως δουλεύουν και θα μου είναι πιο γνώριμο!
Για τα χαρτιά το είπα γιατί θα τα περιμένουν απ όλους(45) για να τα προωθήσουν.

Eva, ενημέρωσε πριν πάει σε ΦΕΚ ο διορισμός μέχρι τότε έχουμε δρόμο!!!

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Πέμ Φεβ 09, 2017 8:17 am

Kαλημέρα,

Κι εγώ δεν τα έχω στείλει ακόμη, τα έχω όμως σχεδόν ετοιμάσει και αρχές της επόμενης εβδομάδας θα τα στείλω. Θεωρώ πως όσο πιο σύντομα τα λάβουν, τόσο πιο γρήγορα θα ξεκινήσουν την διαδικασία.
nop2005, Μάιο με Ιούνιο σου είπαν θα βγει το ΦΕΚ ή θεωρούν ότι θα έχουμε τοποθετηθεί μέχρι τότε??

eva84
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2013 8:58 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό eva84 » Κυρ Φεβ 12, 2017 1:16 pm

Λοιπον η διδικασια των αναπληρωσεων λογικα ειναι η εξης:
1 Απόφαση αναπλήρωσης ΑΣΕΠ
2 Κλήση απο ΥΠΟΙΚ για συγκεντρωση των ίδιων δικαιολογητικών που έχει το ΑΣΕΠ, αλλά δεν του τα δίνει του κανει νερά, κάτι Υπ Δηλώσεις και δυο ιατρικες γνωματεύσεις
3 Έλεγχος Δικαιολογητικών -ένα ένα για κάθε υποψηφιο επικοινωνια με τον αρμόδιο φορέα που τα εξέδωσε
4 ΓΛΚ για έγκριση πιστώσεων
5 Υπογραφες Υπογραφες Υπογραφες
6 Φεκ Διορισμού
7 Σύγκληση Υπηρεσιακού για τοποθέτηση
8 Ανάληψη Υπηρεσίας

Μετα απο τηλ επικοινωνια με το υπουργειο με ενημερωσαν οτι η διαδικασια του ελεγχου της γνησιοτητας των δικαιολογητικων μπορει να ολοκληρωθει ακομη κ μετα τον τελικο διορισμο μας.
Οποτε λογικα θα μας διορισουν κατα το μαιο.....αν περιμενουμε τη διαδικασια απο το βημα 4 εως 7 ...
Εσεις εχετε κπ αλλη πληροφορηση????

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Κυρ Φεβ 12, 2017 8:52 pm

eva84 έγραψε:Λοιπον η διδικασια των αναπληρωσεων λογικα ειναι η εξης:
1 Απόφαση αναπλήρωσης ΑΣΕΠ
2 Κλήση απο ΥΠΟΙΚ για συγκεντρωση των ίδιων δικαιολογητικών που έχει το ΑΣΕΠ, αλλά δεν του τα δίνει του κανει νερά, κάτι Υπ Δηλώσεις και δυο ιατρικες γνωματεύσεις
3 Έλεγχος Δικαιολογητικών -ένα ένα για κάθε υποψηφιο επικοινωνια με τον αρμόδιο φορέα που τα εξέδωσε
4 ΓΛΚ για έγκριση πιστώσεων
5 Υπογραφες Υπογραφες Υπογραφες
6 Φεκ Διορισμού
7 Σύγκληση Υπηρεσιακού για τοποθέτηση
8 Ανάληψη Υπηρεσίας

Μετα απο τηλ επικοινωνια με το υπουργειο με ενημερωσαν οτι η διαδικασια του ελεγχου της γνησιοτητας των δικαιολογητικων μπορει να ολοκληρωθει ακομη κ μετα τον τελικο διορισμο μας.
Οποτε λογικα θα μας διορισουν κατα το μαιο.....αν περιμενουμε τη διαδικασια απο το βημα 4 εως 7 ...
Εσεις εχετε κπ αλλη πληροφορηση????


Σωστά!

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Τετ Φεβ 15, 2017 1:22 pm

Kαλησπέρα,

Τα έστειλα κι εγώ τα δικαιολογητικά την Δευτέρα. Γνωρίζουμε πόσα άτομα περιμένουν ακόμη, προκειμένου να προχωρήσει η διαδικασία?

eva84
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2013 8:58 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό eva84 » Τετ Φεβ 15, 2017 2:19 pm

katia30 έγραψε:Kαλησπέρα,

Τα έστειλα κι εγώ τα δικαιολογητικά την Δευτέρα. Γνωρίζουμε πόσα άτομα περιμένουν ακόμη, προκειμένου να προχωρήσει η διαδικασία?


Εγω τα εχω στειλει απο την προηγουμενη παρασκευη κ ακομη δεν τα πηραν.....Μου λενε να μην ανησυχω κ οτι εχει να περασει απο 2 πρωτοκολλα στο υπουργειο....

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Τετ Φεβ 15, 2017 2:35 pm

katia30 έγραψε:Kαλησπέρα,

Τα έστειλα κι εγώ τα δικαιολογητικά την Δευτέρα. Γνωρίζουμε πόσα άτομα περιμένουν ακόμη, προκειμένου να προχωρήσει η διαδικασία?


Καλησπέρα, ο δικός μου φάκελος τους παραδώθηκε στις 06.02 και ακόμα δεν έχει φθασει στα χέρια του ανθρώπινου δυναμικού.
Μέτα από δικά μου τηλεφωνήματα στο πρωτοκ. μου είπαν πως θα τον επιδώσουν άμεσα!
Από τη μέρα που τα στέλνετε περνάνε από διάφορα τμήματα μέχρι να φτάσουν στον τελικό αποδέκτη.
*Κρατήστε τον αριθμό της συστημένης επιστολής!*
Με το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού μου είπαν πως θα συγκεντρώσουν ένα ικάνο αριθμό φακέλων για να προχωρήσουν στην αναζήτηση των αυτεπάγγελτων δικαιολογητικών (ποινικα , στρατος κτλ) όχι μόνο από τη δική μας αναπλήρωση αλλα και από αυτή της 1Γ που βγήκε το Δεκέμβριο, και θα τα προωθήσουν. Για μένα που τη ρώτησα που λογικά μου είπε να υπολογίζω αρχές Ιουνίου για ανάληψη υπηρεσίας! Γι αυτούς που θα τα στειλουν στην εκπνοή του 20ημέρου, ισως να πανε παραπίσω αν τελικά τις κάνουν ανά γκρουπ!
Όποιος έχει περισσοτερες πληροφορίες, ας ενημερώσει!

eva84
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2013 8:58 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό eva84 » Τετ Φεβ 15, 2017 11:23 pm

nop2005 έγραψε:
katia30 έγραψε:Kαλησπέρα,

Τα έστειλα κι εγώ τα δικαιολογητικά την Δευτέρα. Γνωρίζουμε πόσα άτομα περιμένουν ακόμη, προκειμένου να προχωρήσει η διαδικασία?


Καλησπέρα, ο δικός μου φάκελος τους παραδώθηκε στις 06.02 και ακόμα δεν έχει φθασει στα χέρια του ανθρώπινου δυναμικού.
Μέτα από δικά μου τηλεφωνήματα στο πρωτοκ. μου είπαν πως θα τον επιδώσουν άμεσα!
Από τη μέρα που τα στέλνετε περνάνε από διάφορα τμήματα μέχρι να φτάσουν στον τελικό αποδέκτη.
*Κρατήστε τον αριθμό της συστημένης επιστολής!*
Με το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού μου είπαν πως θα συγκεντρώσουν ένα ικάνο αριθμό φακέλων για να προχωρήσουν στην αναζήτηση των αυτεπάγγελτων δικαιολογητικών (ποινικα , στρατος κτλ) όχι μόνο από τη δική μας αναπλήρωση αλλα και από αυτή της 1Γ που βγήκε το Δεκέμβριο, και θα τα προωθήσουν. Για μένα που τη ρώτησα που λογικά μου είπε να υπολογίζω αρχές Ιουνίου για ανάληψη υπηρεσίας! Γι αυτούς που θα τα στειλουν στην εκπνοή του 20ημέρου, ισως να πανε παραπίσω αν τελικά τις κάνουν ανά γκρουπ!
Όποιος έχει περισσοτερες πληροφορίες, ας ενημερώσει!


Nop2005 εγω τα εστειλα στις 3/2 κ ακομη δεν τα πηραν.Μπορεις να μου πεις το τηλ στο πρωτόκολλο να επικοινωνησω?

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Πέμ Φεβ 16, 2017 12:54 pm

eva84 έγραψε:
nop2005 έγραψε:
katia30 έγραψε:Kαλησπέρα,

Τα έστειλα κι εγώ τα δικαιολογητικά την Δευτέρα. Γνωρίζουμε πόσα άτομα περιμένουν ακόμη, προκειμένου να προχωρήσει η διαδικασία?


Καλησπέρα, ο δικός μου φάκελος τους παραδώθηκε στις 06.02 και ακόμα δεν έχει φθασει στα χέρια του ανθρώπινου δυναμικού.
Μέτα από δικά μου τηλεφωνήματα στο πρωτοκ. μου είπαν πως θα τον επιδώσουν άμεσα!
Από τη μέρα που τα στέλνετε περνάνε από διάφορα τμήματα μέχρι να φτάσουν στον τελικό αποδέκτη.
*Κρατήστε τον αριθμό της συστημένης επιστολής!*
Με το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού μου είπαν πως θα συγκεντρώσουν ένα ικάνο αριθμό φακέλων για να προχωρήσουν στην αναζήτηση των αυτεπάγγελτων δικαιολογητικών (ποινικα , στρατος κτλ) όχι μόνο από τη δική μας αναπλήρωση αλλα και από αυτή της 1Γ που βγήκε το Δεκέμβριο, και θα τα προωθήσουν. Για μένα που τη ρώτησα που λογικά μου είπε να υπολογίζω αρχές Ιουνίου για ανάληψη υπηρεσίας! Γι αυτούς που θα τα στειλουν στην εκπνοή του 20ημέρου, ισως να πανε παραπίσω αν τελικά τις κάνουν ανά γκρουπ!
Όποιος έχει περισσοτερες πληροφορίες, ας ενημερώσει!


Nop2005 εγω τα εστειλα στις 3/2 κ ακομη δεν τα πηραν.Μπορεις να μου πεις το τηλ στο πρωτόκολλο να επικοινωνησω?


21 0337 5108
Να έχεις τον αρ. Συστημένου μπροστά σου!

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Πέμ Φεβ 16, 2017 3:14 pm

eva84 έγραψε:
nop2005 έγραψε:
katia30 έγραψε:Kαλησπέρα,

Τα έστειλα κι εγώ τα δικαιολογητικά την Δευτέρα. Γνωρίζουμε πόσα άτομα περιμένουν ακόμη, προκειμένου να προχωρήσει η διαδικασία?


Καλησπέρα, ο δικός μου φάκελος τους παραδώθηκε στις 06.02 και ακόμα δεν έχει φθασει στα χέρια του ανθρώπινου δυναμικού.
Μέτα από δικά μου τηλεφωνήματα στο πρωτοκ. μου είπαν πως θα τον επιδώσουν άμεσα!
Από τη μέρα που τα στέλνετε περνάνε από διάφορα τμήματα μέχρι να φτάσουν στον τελικό αποδέκτη.
*Κρατήστε τον αριθμό της συστημένης επιστολής!*
Με το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού μου είπαν πως θα συγκεντρώσουν ένα ικάνο αριθμό φακέλων για να προχωρήσουν στην αναζήτηση των αυτεπάγγελτων δικαιολογητικών (ποινικα , στρατος κτλ) όχι μόνο από τη δική μας αναπλήρωση αλλα και από αυτή της 1Γ που βγήκε το Δεκέμβριο, και θα τα προωθήσουν. Για μένα που τη ρώτησα που λογικά μου είπε να υπολογίζω αρχές Ιουνίου για ανάληψη υπηρεσίας! Γι αυτούς που θα τα στειλουν στην εκπνοή του 20ημέρου, ισως να πανε παραπίσω αν τελικά τις κάνουν ανά γκρουπ!
Όποιος έχει περισσοτερες πληροφορίες, ας ενημερώσει!


Nop2005 εγω τα εστειλα στις 3/2 κ ακομη δεν τα πηραν.Μπορεις να μου πεις το τηλ στο πρωτόκολλο να επικοινωνησω?


Tα τηλέφωνα είναι 2103375112 και 2103375178, αλλά είναι δύσκολο να βρεις κάποιον.

eva84
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2013 8:58 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό eva84 » Πέμ Φεβ 16, 2017 7:00 pm

Σας ευχαριστω πολυ για τα τηλ.
θα καλεσω αυριο.

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Πέμ Φεβ 16, 2017 7:08 pm

Καλησπέρα, εγω τα έστειλα χθες γιατί είχα ένα θέμα με ένα ιατρικό έγγραφο δεν μου το είχαν γράψει σωστά. Το εμπρόθεσμο εντός του 20ημέρου κρίνεται από την ημέρα αποστολής σωστά?? Κατάλαβα αφου δεν παρέλαβαν τα δικά σας από 03-02 το δικό μου θα αργήσει κανα 2 βδομάδες ακόμα!!!

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Παρ Φεβ 17, 2017 10:26 am

Καλημέρα,

Μίλησα σήμερα με τη Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού αναφορικά με το πως θα προχωρήσει η διαδικασία και με ενημέρωσαν τα εξής:
Μόλις συγκεντρώσουν έναν ικανοποιητικό αριθμό αιτήσεων θα στείλουν αίτημα στις οικονομικές υπηρεσίες, καθώς επίσης θα προχωρήσουν και στον αυτεπάγγελτο έλεγχο.
Μόλις ολοκληρωθούν οι παραπάνω διαδικασίες θα προχωρήσουν με το ΦΕΚ.

desp29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 11:28 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό desp29 » Παρ Φεβ 17, 2017 5:34 pm

Επικοινώνησα σήμερα με την υπηρεσία Ανθρώπινου Δυναμικού. Έφυγε σήμερα νέο αίτημα αναπλήρωσης για 41 άτομα.

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Σάβ Φεβ 18, 2017 12:22 am

desp29 έγραψε:Επικοινώνησα σήμερα με την υπηρεσία Ανθρώπινου Δυναμικού. Έφυγε σήμερα νέο αίτημα αναπλήρωσης για 41 άτομα.


Σοβαρά???Άντε μπράβο!!!Οπότε τώρα είναι η σειρά σου. Μα καλά κανείς δεν πήγε εν τέλει στις υπηρεσίες???


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες