Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
kryst
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2017 2:39 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό kryst » Κυρ Ιαν 29, 2017 9:50 am

καλημερα,στην αιτηση εχει πεδια μηνες απασχολησης κ μηνες ασφαλισης ποια η διαφορα?επισης απο οικονομικο πως θα μπορουσε ναναι συναφη με το αντικειμενο των προς πληρωση θεσεων?

kryst
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2017 2:39 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό kryst » Κυρ Ιαν 29, 2017 10:05 am

καλημερα,στην αιτηση εχει πεδια μηνες απασχολησης κ μηνες ασφαλισης ποια η διαφορα?επισης απο οικονομικο πως θα μπορουσε ναναι συναφη με το αντικειμενο των προς πληρωση θεσεων?για την 1κ/2017

mar46
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 28, 2017 12:55 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό mar46 » Κυρ Ιαν 29, 2017 11:17 am

μηπως μπορειτε να με βοηθησετε προσπαθω να επισυνάψω το πτυχιο μου και την εργασιακη μου εμπειρια στην ηλεκτρονικη αιτηση του ασεπ και στο μητρωο
αλλα μου βγαζει συνεχεια σφαλμα χωρις να λεει τιποτα αλλο μπορειτε να βοηθησετε στο τι να κανω
μορφες αρχειων ειναι pdf και jpg για την 7Κ/2016 ΣΕ ΘΕΣΗ ΥΕ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟΥ
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΥ
ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ
ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ
ΜΕΤΑΦΟΡΕΩΝ
ΑΣΘΕΝΩΝ

Kostaspap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 28, 2017 10:05 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό Kostaspap » Κυρ Ιαν 29, 2017 12:56 pm

Καλησπερα οσον αφορα το μητρωο για την εργασιακη εμπειρια στις ημερες ασφαλισης ποσες μερες θα βαλω..? Η βεβαιωση απο το ΙΚΑ λεει οτι εχω 646 ημερες ασφαλισης οποτε εκανα (646/25 = 25,86) και στους μηνες εβαλα 25 ... ειναι σωστο..? αλλα στις ημερες ομως ποσες θα βαλω...?
μηπως για τους μηνες πρεπει να κανω (600/25 = 24) και το υπολοιπο 46 να το βαλω στις ημερες? παρακαλω μηπως γνωριζει κανεις κατι και μπορει να βοηθησει ευχαριστω....

Kostaspap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 28, 2017 10:05 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό Kostaspap » Κυρ Ιαν 29, 2017 3:36 pm

Καλησπερα παιρνω πρωτη φορα μερος σε διαγωνισμο και
εχω τις εξης αποριες/ερωτησεις :1. Στο μητρωο οσον αφορα την εργασιακη εμπειρια στην ημερομηνια ληξης ασφαλισης τι ημ/νια θα βαλω; (δουλευω ακομα κ η συμβαση μ ειναι αοριστου χρονου οποτε δν ξερω ποτε θα σταματησω για να ληξει η ασφαλιση μ) 2. Μπορω να παρω μερος στον διαγωνισμο και με το απολυτηριο λυκειου (Τ.Ε.Ε) ή μονο με το απολυτηριο γυμνασιου; ο κωδ 954 για Υ.Ε στους τιτλους σπουδων λεει απολυτηριο κατωτερης τεχνικης σχολης ..ποιο ειναι αυτο μηπως ειναι το απολυτηριο του Τ.ΕΕ; αν παρω μερος με του ΤΕΕ μηπως ειναι η ακυρη η αίτηση;
Μηπως γνωριζει καποιος και μπορει να βοηθησει;

Kostaspap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 28, 2017 10:05 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό Kostaspap » Κυρ Ιαν 29, 2017 3:40 pm

Καλησπέρα παιδια Οσον αφορα την εμπειρια εγω εχω 646 ημερες ασφαλισης (βεβαιωση ΙΚΑ) Δηλαδη το υπολογιζω (646/25 = 25,84) και για τις ημερες θα κανω (0,84*25 = 21) οποτε εχω 25 μηνες ασφαλισης και 21 ημερες ? το κανω σωστα ? η μηπως πρεπει να κανω (600/25 = 24) και οι υπολοιπες 46 που απομενουν ειναι η μερες .....δηλαδη 24 μηνες και 46 ημερες ποιος τροπος υπολογισμου απο τους δυο ειναι σωστος...? ευχαριστω

ChristosTheod
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 28, 2017 4:34 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό ChristosTheod » Κυρ Ιαν 29, 2017 4:00 pm

Στο αντιστοιχο πεδιο ζηταει μηνες ασφαλισης και μηνες προυπηρεσιας και η ημερες ασφαλισης. Η βεβαιωση γραφει μεχρι το νοεμβρη ομως εγω δουκευω μεχρι και τωρα.. Τι πρεπει να γραψω...? Αυτο δε καταλαβαινω... Οι μηνες ασφαλισης ειναι 40 πχ και οι μηνες προυπηρεσιες ειναι παραπανω γιατι το ικα ενημερωνει τα ενσημα ανα 3 μηνες...τι πρεπει να γραψω?

ChristosTheod
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 28, 2017 4:34 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό ChristosTheod » Κυρ Ιαν 29, 2017 4:28 pm

Επισης στην ημερομηνια ληξης της ασφαλισης στο μητρωο τι βαζεις αν ακομα εργαζεσαι στην ιδια επιχειρηση? Η βεβαιωση του ικα δε λεει ακριβη ημερομηνια για την ασφαλιση πχ λεει απο 10\2013 εως 11\2017? Στην υπευθυνη δηλωση που συμπληρωνεις σχετικα με το ειδος της εμπειριας που εχεις τη βαζεις ως χρονικη διαρκεια της εργασιας σου αν ακομα δουλευεις? Ρε παιδια μα την παναγια εχω πονοκεφαλιασει... Ελπιζω πιθανα λαθη να μην α
Ειναι σε θεση να ακυρωσουν τις δηλωσεις μας..

dql
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιαν 25, 2017 9:26 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό dql » Κυρ Ιαν 29, 2017 4:55 pm

Καλησπέρα σε όλους.

Σχετικά με το σκανάρισμα πτυχιών κτλ για να περαστούν στο μητρώο (σε δύο τηλ. επικοινωνίες που είχα με ΑΣΕΠ, μία τώρα και μία σε παλαιότερη προκήρυξη) μου είπαν ότι το σκανάρισμα δεν είναι υποχρεωτικό ακόμη γι' αύτο άλλωστε και στέλνουμε ταχυδρομικώς τα δικαιολογητικά.Θα μπορούσα να υποθέσω ότι το λένε ελαφρά την καρδία, αλλά και μέσα στο site του ΑΣΕΠ στην βοήθεια που επεξηγεί πλήρως πώς επεξεργάζεσαι στοιχεία στο Μητρώο, δεν αναφέρει τίποτα για σκανάρισμα και ανέβασμα αρχείων, οπότε έχει βάση αυτό που λένε.

Σχετικά με την ασφάλιση και τον χρόνο της μου είπαν, άσχετα αν δουλεύεις ακόμη κάπου (όπως και εγώ και αρκετοί φαντάζομαι και χάνουμε κάποια μόρια μερικών μηνών μέχρι να τα επεξεργαστεί το ΙΚΑ και να περαστούν στο σύστημα), στα αντίστοιχα πεδία συμπληρώνεις όσα μπορείς να αποδείξεις βάσει των βεβαιώσεων που έχεις στα χέρια σου. Να ταυτίζονται εν ολίγοις.

MATILDA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2005 2:01 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό MATILDA » Κυρ Ιαν 29, 2017 5:11 pm

ChristosTheod έγραψε:Επισης στην ημερομηνια ληξης της ασφαλισης στο μητρωο τι βαζεις αν ακομα εργαζεσαι στην ιδια επιχειρηση? Η βεβαιωση του ικα δε λεει ακριβη ημερομηνια για την ασφαλιση πχ λεει απο 10\2013 εως 11\2017? Στην υπευθυνη δηλωση που συμπληρωνεις σχετικα με το ειδος της εμπειριας που εχεις τη βαζεις ως χρονικη διαρκεια της εργασιας σου αν ακομα δουλευεις? Ρε παιδια μα την παναγια εχω πονοκεφαλιασει... Ελπιζω πιθανα λαθη να μην α
Ειναι σε θεση να ακυρωσουν τις δηλωσεις μας..




Δυστυχώς δεν είναι βιογραφικό σημείωμα ωστε να γραψεις οτι δουλευεις μεχρι σήμερα, θα γραψεις μόνο μεχρι την ημερομηνία που λεει η βεβαιωση ΙΚΑ εκτος αν προλαβαινεις να πας ΙΚΑ να πάρεις νεα αν εχει βγει η ΑΠΔ μεχρι την αλλη βδομαδα ( λογικα θα παρει παραταση μεχρι τελος της αλλης εβδομαδας ισως προλαβεις). Για τις ημερομηνιες μην αγχωνεσαι βαλε 01/10/2016 έως 30/11/2016.

ChristosTheod
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 28, 2017 4:34 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό ChristosTheod » Κυρ Ιαν 29, 2017 7:07 pm

Αν εχεις βαλει λαθος ημερομηνιες στην ηλεκτρονοκη αιτηση, το διορθωνουν και μετραει οτι λεει η βεβαιωση του ικα ή το ακυρωνεται εντελως η αιτηση?

dimitriskai
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 12:32 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό dimitriskai » Κυρ Ιαν 29, 2017 8:00 pm

Καλησπέρα σας και από εμένα θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με την αίτηση της συζύγου μου. Μήπως γνωρίζει κάποιος αν οι άδειες μητρότητας και κύησης προσμετρουνται ως εργασιακή εμπειρία προσκομίζοντας την βεβαίωση του ΙΚΑ ότι χορηγήθηκαν στην σύζυγο μου. Στα ένσημα του ΙΚΑ δεν φαίνεται κάτι μέσα για εκείνη την περίοδο. Ευχαριστώ και καλη επιτυχία σε ολους.

MATILDA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2005 2:01 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό MATILDA » Κυρ Ιαν 29, 2017 9:04 pm

ChristosTheod έγραψε:Αν εχεις βαλει λαθος ημερομηνιες στην ηλεκτρονοκη αιτηση, το διορθωνουν και μετραει οτι λεει η βεβαιωση του ικα ή το ακυρωνεται εντελως η αιτηση?



Αν είσαι στους διοριστεους με βάση αυτών που δήλωσες και ελεγχθεί ο φάκελος σου νομίζω θα σου αναγνωρίσουν οσα λεει η βεβαιωση, αν ακυρωθεί δεν ξέρω ρώτα ΑΣΕΠ καλυτερα.

kryst
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2017 2:39 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό kryst » Κυρ Ιαν 29, 2017 9:26 pm

ρωτησα τηλεφωνικα στον ασεπ μου ειπαν να τα βαλω κ θα αποφασισει η υπηρεσια.ειναι το διαστημα που λεει εξευρεση κ προμηθεια προσωπικου.

cpap2004
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 12:09 am

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ 5K/2017

Δημοσίευσηαπό cpap2004 » Πέμ Ιουν 15, 2017 1:30 am

Καλημέρα σας,

Θα ήθελα εάν είναι δυνατό κάποιες διευκρινήσεις για την παρακάτω περίπτωση συμμετοχής μου στην προκήρυξη 5Κ/2017:

Επιθυμώ τη συμμετοχή μου στον Κωδ. Θέσης 639 (ΔΕ ΤΕΧΝΙΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΟΔΗΓΩΝ) με τίτλους σπουδών (κύριος) με κωδικό 302. Σε αυτόν τον κωδικό αναφέρεται μεταξύ άλλων: "Δίπλωμα Επαγγελματικής Κατάρτισης ΙΕΚ ειδικοτήτων Εκπαιδευτή Υποψηφίων Οδηγών Αυτοκινήτων ή Εκπαιδευτή Υποψηφίων Οδηγών Αυτοκινήτων και Μοτοσικλετών".
Είμαι κάτοχος άδειας Εκπαιδευτού Υποψηφίων Οδηγών Αυτοκινήτων και Μοτοσυκλετών από 11/06/1997. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι δεν είμαι κάτοχος του αντίστοιχου διπλώματος Επαγγελματικής Κατάρτισης ΙΕΚ με ομώνυμο τίτλο καθώς ο συγκεκριμένος τίτλος σπουδών εντάχθηκε πολύ αργότερα στα ΙΕΚ. Για τη διατήρηση της άδειας του εκπαιδευτή μετά την ένταξη του ως τίτλου σπουδών στα ΙΕΚ απαιτήθηκε μέχρι 31/12/2003 η παρακολούθηση αντίστοιχου προγράμματος επιμόρφωσης σε κάποιο ΙΕΚ σύμφωνα με το άρθρο 13 του ΠΔ 208/2002, κάτι το οποίο και πραγματοποίησα.

Σχετικά ερωτήματα:

1. Είναι δυνατή η συμμετοχή μου στο συγκεκριμένο διαγωνισμό και θέση δηλώνοντας ως κύριο τίτλο σπουδών (302), και όχι επικουρικό (303,304), το απολυτήριο λυκείου που κατέχω επισυνάπτοντας παράλληλα την άδεια του εκπαιδευτή οδηγών καθώς και το σχετικό πιστοποιητικό επιμόρφωσης για την απόδειξη της ιδιότητας του Εκπαιδευτή οδηγών αντί του αντίστοιχου διπλώματος Επαγγελματικής Κατάρτισης ΙΕΚ; Σε αυτήν την περίπτωση η μοριοδότηση θα γίνει με τον βαθμό του απολυτηρίου;
2. Απαιτείται μήπως κάποιου άλλου είδους βεβαίωση από τον ΕΟΠΠΕΠ (πρώην ΟΕΕΚ) ή άλλη υπηρεσία αντί του διπλώματος Επαγγελματικής Κατάρτισης ΙΕΚ ειδικότητας Εκπαιδευτή Οδηγων; Εάν ναι τί θα πρέπει να αναγράφει; Η συμμετοχή μου στο διαγωνισμό θα γίνει με αυτή τη βεβαίωση ως τίτλο σπουδών ή πάλι με το απολυτήριο λυκείου;

Ευχαριστώ


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες