Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
vtz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τετ Σεπ 05, 2012 11:16 am

Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό vtz » Δευ Ιαν 16, 2017 10:51 am

Δημιούργησα αυτό το θέμα γιατί φαντάζομαι θα υπάρξει σχετική ανταπόκριση από υποψήφιους, απορίες, ερωτήσεις, ειδήσεις κλπ..και ίσως θα ήταν καλό να είναι όλα αυτά συγκεντρωμένα σε ένα topic για να υπάρξει πληρότητα ως προς την ενημέρωση και τις όποιες πληροφορίες..Η προκήρυξη για την ώρα αναφέρεται μόνο στη κατηγορία ΠΕ και σαν προσόντα θέτει μόνο το πτυχίο (ΠΕ) και την πιστοποίηση Η/Υ...

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό ap2 » Δευ Ιαν 16, 2017 4:14 pm

Καλησπέρα!

Σε προκηρύξεις αυτού του είδους πώς να καθορίσει τη σειρά προτιμήσεών του κάποιος που δεν έχει πρόβλημα όπου κι αν διοριστεί;
Υπό την έννοια πως υπάρχουν άτομα που δεν τα ενδιαφέρει αν θα βάλουν πρώτη προτίμηση μία Υπηρεσία ή μία πόλη, τους είναι αδιάφορο, και στο τέλος ενδέχεται να μην "περάσουν" πουθενά, ενώ αν είχαν άλλη σειρά προτίμησης θα είχαν πιθανότητες.

Ευχαριστώ.

Ms71
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Ιαν 16, 2017 4:00 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Ms71 » Δευ Ιαν 16, 2017 5:01 pm

Η προκήρυξη για τα δικαστήρια που θα δημοσιευθεί ήταν μεγάλη απογοήτευση γιατί:
1) πού είναι οι 670 θέσεις που όλα τα site έγραφαν; πού είναι οι θέσεις ΔΕ και ΤΕ; τι έγιναν αυτές οι θέσεις; τις "δώσανε" ήδη αλλού, τις κρατάνε για "άλλους", μήπως για συμβασιούχους που πρόκειται να μονιμοποιήσουν;
2) ο περιορισμός των πτυχίων ΠΕ είναι όχι απλά άδικος αλλά θα έλεγα σκανδαλώδης. Όλοι οι προηγούμενοι διαγωνισμοί του Δικ/νης αφορούσαν και τα πτυχία καθηγητικών σχολών όπως ελληνικής και ξένης φιλολογίας, δασκάλων κ.α. γιατί είναι απολύτως συναφή με το αντικείμενο ενός γραμματέα δικαστηρίου που απαιτεί σωστή χρήση της ελληνικής γλώσσας, σωστή ορθογραφία και σύνταξη στην καταγραφή των πρακτικών. Γιατί εξαιρέθηκαν αυτά τα πτυχία που παραδοσιακά ζητούνταν; το ΑΣΕΠ θεωρεί πιο συναφή πτυχία όπως "Μάρκετινγκ αγροτικών προιόντων" ή "Οργάνωσης και Διαχείρησης Αθλητισμού;" Στο νέο προσοντολόγιο δημοσίων υπαλλήλων αναφέρεται πως για γενικές θέσεις όλα τα πτυχία ΑΕΙ μπορούν να συμμετέχουν. Εξειδίκευση πτυχίων ζητείται μόνο σε περιπτώσεις που απαιτούνται συγκεκριμένα προσόντα, εδώ έγινε το αντίθετο, πτυχία όπως τα παραπάνω είναι πιο σχετικά για τη σύνταξη μιας δικαστικής απόφασης ή ενός δικαστικού εγγράφου!
Το Ασεπ είναι αρμόδιο για κάθε προκήρυξη, για τη νομιμότητά της και για τη διαφάνειά της. Είχαμε εμπιστοσύνη στο Ασέπ, αλλά νομίζω πως πια λειτουργεί ως πλυντήριο ανομιών συντεχνιακών ή κυβερνητικών! Το τελευταίο, κατά τη γνώμη μου, οχυρό διαφάνειας και αξιοκρατίας έπεσε, ντροπή τους!

annita1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 17, 2017 3:24 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό annita1 » Τρί Ιαν 17, 2017 5:00 pm

Ms71 έγραψε:Η προκήρυξη για τα δικαστήρια που θα δημοσιευθεί ήταν μεγάλη απογοήτευση γιατί:
1) πού είναι οι 670 θέσεις που όλα τα site έγραφαν; πού είναι οι θέσεις ΔΕ και ΤΕ; τι έγιναν αυτές οι θέσεις; τις "δώσανε" ήδη αλλού, τις κρατάνε για "άλλους", μήπως για συμβασιούχους που πρόκειται να μονιμοποιήσουν;
2) ο περιορισμός των πτυχίων ΠΕ είναι όχι απλά άδικος αλλά θα έλεγα σκανδαλώδης. Όλοι οι προηγούμενοι διαγωνισμοί του Δικ/νης αφορούσαν και τα πτυχία καθηγητικών σχολών όπως ελληνικής και ξένης φιλολογίας, δασκάλων κ.α. γιατί είναι απολύτως συναφή με το αντικείμενο ενός γραμματέα δικαστηρίου που απαιτεί σωστή χρήση της ελληνικής γλώσσας, σωστή ορθογραφία και σύνταξη στην καταγραφή των πρακτικών. Γιατί εξαιρέθηκαν αυτά τα πτυχία που παραδοσιακά ζητούνταν; το ΑΣΕΠ θεωρεί πιο συναφή πτυχία όπως "Μάρκετινγκ αγροτικών προιόντων" ή "Οργάνωσης και Διαχείρησης Αθλητισμού;" Στο νέο προσοντολόγιο δημοσίων υπαλλήλων αναφέρεται πως για γενικές θέσεις όλα τα πτυχία ΑΕΙ μπορούν να συμμετέχουν. Εξειδίκευση πτυχίων ζητείται μόνο σε περιπτώσεις που απαιτούνται συγκεκριμένα προσόντα, εδώ έγινε το αντίθετο, πτυχία όπως τα παραπάνω είναι πιο σχετικά για τη σύνταξη μιας δικαστικής απόφασης ή ενός δικαστικού εγγράφου!
Το Ασεπ είναι αρμόδιο για κάθε προκήρυξη, για τη νομιμότητά της και για τη διαφάνειά της. Είχαμε εμπιστοσύνη στο Ασέπ, αλλά νομίζω πως πια λειτουργεί ως πλυντήριο ανομιών συντεχνιακών ή κυβερνητικών! Το τελευταίο, κατά τη γνώμη μου, οχυρό διαφάνειας και αξιοκρατίας έπεσε, ντροπή τους!



έχεις δίκιο για τις θέσεις! σε προηγούμενο διαγωνισμό γίνονταν δεκτά όλα τα πτυχία ΠΕ στην κατηγορία Γραμματέων.
τώρα τι άλλαξε; Σχετικά με τις καθηγητικές σχολές που αναφέρεις, παρατήρησα ότι ζητούν από ορισμένες καθηγητικές σχολές πτυχία(πχ Μαθηματικών), ενώ απουσιάζουν καθ. σχολές ανθρωπιστικών σπουδών....

ANDRIANNA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 10:49 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό ANDRIANNA » Τετ Ιαν 18, 2017 12:21 am

annita1 έγραψε:
Ms71 έγραψε:Η προκήρυξη για τα δικαστήρια που θα δημοσιευθεί ήταν μεγάλη απογοήτευση γιατί:
1) πού είναι οι 670 θέσεις που όλα τα site έγραφαν; πού είναι οι θέσεις ΔΕ και ΤΕ; τι έγιναν αυτές οι θέσεις; τις "δώσανε" ήδη αλλού, τις κρατάνε για "άλλους", μήπως για συμβασιούχους που πρόκειται να μονιμοποιήσουν;
2) ο περιορισμός των πτυχίων ΠΕ είναι όχι απλά άδικος αλλά θα έλεγα σκανδαλώδης. Όλοι οι προηγούμενοι διαγωνισμοί του Δικ/νης αφορούσαν και τα πτυχία καθηγητικών σχολών όπως ελληνικής και ξένης φιλολογίας, δασκάλων κ.α. γιατί είναι απολύτως συναφή με το αντικείμενο ενός γραμματέα δικαστηρίου που απαιτεί σωστή χρήση της ελληνικής γλώσσας, σωστή ορθογραφία και σύνταξη στην καταγραφή των πρακτικών. Γιατί εξαιρέθηκαν αυτά τα πτυχία που παραδοσιακά ζητούνταν; το ΑΣΕΠ θεωρεί πιο συναφή πτυχία όπως "Μάρκετινγκ αγροτικών προιόντων" ή "Οργάνωσης και Διαχείρησης Αθλητισμού;" Στο νέο προσοντολόγιο δημοσίων υπαλλήλων αναφέρεται πως για γενικές θέσεις όλα τα πτυχία ΑΕΙ μπορούν να συμμετέχουν. Εξειδίκευση πτυχίων ζητείται μόνο σε περιπτώσεις που απαιτούνται συγκεκριμένα προσόντα, εδώ έγινε το αντίθετο, πτυχία όπως τα παραπάνω είναι πιο σχετικά για τη σύνταξη μιας δικαστικής απόφασης ή ενός δικαστικού εγγράφου!
Το Ασεπ είναι αρμόδιο για κάθε προκήρυξη, για τη νομιμότητά της και για τη διαφάνειά της. Είχαμε εμπιστοσύνη στο Ασέπ, αλλά νομίζω πως πια λειτουργεί ως πλυντήριο ανομιών συντεχνιακών ή κυβερνητικών! Το τελευταίο, κατά τη γνώμη μου, οχυρό διαφάνειας και αξιοκρατίας έπεσε, ντροπή τους!



έχεις δίκιο για τις θέσεις! σε προηγούμενο διαγωνισμό γίνονταν δεκτά όλα τα πτυχία ΠΕ στην κατηγορία Γραμματέων.
τώρα τι άλλαξε; Σχετικά με τις καθηγητικές σχολές που αναφέρεις, παρατήρησα ότι ζητούν από ορισμένες καθηγητικές σχολές πτυχία(πχ Μαθηματικών), ενώ απουσιάζουν καθ. σχολές ανθρωπιστικών σπουδών....



συμφωνώ κι εγώ!μεγάλη απογοήτευση απο τον ασεπ εδώ και πόσο καιρό δεν έχουν κάνει την ιστοσελίδα τους ακόμη.προσπαθώ να δώ τα αποτελέσματα απο παλαιότερους διαγωνισμούς που έχω συμμετάσχει και σειρές προτεραιότητας και πρέπει να μπαίνω απο αρχείο δελτίων τύπου και να ψάχνω ανα μήνα.αντί να διευκολύνουν τα κάνουν χρονοβόρα.είναι δυνατόν να μην μπορώ να δώ παλαιότερες αιτήσεις που έχω κάνει και αποτελέσματα?

sky12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιαν 18, 2017 12:18 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό sky12 » Τετ Ιαν 18, 2017 10:32 am

Γνωρίζει κανείς σε πόσο καιρό, μετά την αποστολή στο εθνικο τυπογραφειο, δημοσιεύεται η προκηρυξη;

anthie
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 3:54 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό anthie » Τετ Ιαν 18, 2017 12:27 pm

annita1 έγραψε:
Ms71 έγραψε:Η προκήρυξη για τα δικαστήρια που θα δημοσιευθεί ήταν μεγάλη απογοήτευση γιατί:
1) πού είναι οι 670 θέσεις που όλα τα site έγραφαν; πού είναι οι θέσεις ΔΕ και ΤΕ; τι έγιναν αυτές οι θέσεις; τις "δώσανε" ήδη αλλού, τις κρατάνε για "άλλους", μήπως για συμβασιούχους που πρόκειται να μονιμοποιήσουν;
2) ο περιορισμός των πτυχίων ΠΕ είναι όχι απλά άδικος αλλά θα έλεγα σκανδαλώδης. Όλοι οι προηγούμενοι διαγωνισμοί του Δικ/νης αφορούσαν και τα πτυχία καθηγητικών σχολών όπως ελληνικής και ξένης φιλολογίας, δασκάλων κ.α. γιατί είναι απολύτως συναφή με το αντικείμενο ενός γραμματέα δικαστηρίου που απαιτεί σωστή χρήση της ελληνικής γλώσσας, σωστή ορθογραφία και σύνταξη στην καταγραφή των πρακτικών. Γιατί εξαιρέθηκαν αυτά τα πτυχία που παραδοσιακά ζητούνταν; το ΑΣΕΠ θεωρεί πιο συναφή πτυχία όπως "Μάρκετινγκ αγροτικών προιόντων" ή "Οργάνωσης και Διαχείρησης Αθλητισμού;" Στο νέο προσοντολόγιο δημοσίων υπαλλήλων αναφέρεται πως για γενικές θέσεις όλα τα πτυχία ΑΕΙ μπορούν να συμμετέχουν. Εξειδίκευση πτυχίων ζητείται μόνο σε περιπτώσεις που απαιτούνται συγκεκριμένα προσόντα, εδώ έγινε το αντίθετο, πτυχία όπως τα παραπάνω είναι πιο σχετικά για τη σύνταξη μιας δικαστικής απόφασης ή ενός δικαστικού εγγράφου!
Το Ασεπ είναι αρμόδιο για κάθε προκήρυξη, για τη νομιμότητά της και για τη διαφάνειά της. Είχαμε εμπιστοσύνη στο Ασέπ, αλλά νομίζω πως πια λειτουργεί ως πλυντήριο ανομιών συντεχνιακών ή κυβερνητικών! Το τελευταίο, κατά τη γνώμη μου, οχυρό διαφάνειας και αξιοκρατίας έπεσε, ντροπή τους!



έχεις δίκιο για τις θέσεις! σε προηγούμενο διαγωνισμό γίνονταν δεκτά όλα τα πτυχία ΠΕ στην κατηγορία Γραμματέων.
τώρα τι άλλαξε; Σχετικά με τις καθηγητικές σχολές που αναφέρεις, παρατήρησα ότι ζητούν από ορισμένες καθηγητικές σχολές πτυχία(πχ Μαθηματικών), ενώ απουσιάζουν καθ. σχολές ανθρωπιστικών σπουδών....[/
Έχουν την διακριτική ευχέρεια να ορίσουν τα πτυχία που θεωρούν κατάλληλα για την θέση -προσωπικά δεν συμφωνώ με τον εν λόγω προσδιορισμό που έγινε. Οι φιλόλογοι ή οι ψυχολόγοι -παραδείγματος χάριν- δεν πιστεύω ότι υστερούν για την θέση αυτή σε σχέση με τον μαθηματικό, εφόσον κανένας τους δεν έχει τις απαιτούμενες νομικές γνώσεις. Απ' την άλλη πλευρά, ενώ οι οικονομολόγοι έχουν εξετασθεί σε κάποια νομικά μαθήματα στις σχολές τους, όμως επ' ουδενί μπορεί κανείς να ισχυρισθεί ότι κατέχουν το σύνολο των απαιτούμενων νομικών γνώσεων (ποιοτικά και ποσοστικά). Επομένως, πλην των πτυχίων των νομικών και μέχρι ένα βαθμό των πολιτικών επιστημόνων, τα λοιπά προβλεπόμενα πτυχία δεν εκπληρούν τα απαιτούμενα προσόντα για την θέση ΠΕ γραμματέων σε δικαστήρια. Στον προηγούμενο διαγωνισμό που ήταν γραπτός δέχονταν όλα τα πτυχία, διότι ο υποψήφιοι εξετάζονταν στη νομική ύλη, οπότε λογικά όλοι οι επιτυχόντες κατείχαν τις απαραίτητες γνώσεις για την θέση έχοντας μελετήσει σοβαρά την ύλη αυτή. Σε κάθε περίπτωση η επιλογή πτυχίων που έγινε δεν είναι αντικειμενική χωρίς να σημαίνει ότι υπήρχε κάποια σκοπιμότητα μεροληψίας.

annita1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 17, 2017 3:24 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό annita1 » Τετ Ιαν 18, 2017 3:22 pm

Ειδικότητες όπως:

Διοίκησης Επιχειρήσεων Αγροτικών Προϊόντων και Τροφίμων, Επιχειρησιακής Έρευνας και Στρατηγικής Πωλήσεων (Marketing), Μάρκετινγκ Αγροτικών Προϊόντων ή Μεσογειακών Σπουδών ή Ναυτιλίας και Επιχειρηματικών Υπηρεσιών ή Ναυτιλιακών Σπουδών ή Οργάνωσης
και Διαχείρισης Αγροτικών Εκμεταλλεύσεων ....κτλ....

έχουν σχέση με ειδικότητα ΠΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ; Δεν εννοώ να αποκλειστούν οι συγκεκριμένοι τίτλοι, αλλά απορώ με ποιό κριτήριο επιλέχθησαν.

gio_lam
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2005 5:05 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό gio_lam » Τετ Ιαν 18, 2017 5:35 pm

annita1 έγραψε:Ειδικότητες όπως:

Διοίκησης Επιχειρήσεων Αγροτικών Προϊόντων και Τροφίμων, Επιχειρησιακής Έρευνας και Στρατηγικής Πωλήσεων (Marketing), Μάρκετινγκ Αγροτικών Προϊόντων ή Μεσογειακών Σπουδών ή Ναυτιλίας και Επιχειρηματικών Υπηρεσιών ή Ναυτιλιακών Σπουδών ή Οργάνωσης
και Διαχείρισης Αγροτικών Εκμεταλλεύσεων ....κτλ....

έχουν σχέση με ειδικότητα ΠΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ; Δεν εννοώ να αποκλειστούν οι συγκεκριμένοι τίτλοι, αλλά απορώ με ποιό κριτήριο επιλέχθησαν.


Όλα αυτά είναι φωτογραφικές επιλογές, για να βολευτούν συγκεκριμένα άτομα, πιθανότατα σε κατά τόπους Ειρηνοδικεία ακριτικών περιοχών.

Δεν δικαιολογείται αλλιώς η επιλογή πτυχίων Ναυτιλίας και Μάρκετινγκ Αγροτικών Προϊόντων σε συνδυασμό με τον ταυτόχρονο αποκλεισμό πχ Φιλολόγων!

Κανονικά ή έπρεπε να βάλουν όλους τους τίτλους με εξετάσεις σε νομικό γνωστικό αντικείμενο ή να απαιτείται αποκλειστικά πτυχίο Νομικής ή με άλλο πολύ σχετικό αντικείμενο. Αλλιώς δεν εξασφαλίζεται η σαφής απαίτηση του νόμου για νομικές γνώσεις.

anthie
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 3:54 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό anthie » Τετ Ιαν 18, 2017 5:45 pm

annita1 έγραψε:Ειδικότητες όπως:

Διοίκησης Επιχειρήσεων Αγροτικών Προϊόντων και Τροφίμων, Επιχειρησιακής Έρευνας και Στρατηγικής Πωλήσεων (Marketing), Μάρκετινγκ Αγροτικών Προϊόντων ή Μεσογειακών Σπουδών ή Ναυτιλίας και Επιχειρηματικών Υπηρεσιών ή Ναυτιλιακών Σπουδών ή Οργάνωσης
και Διαχείρισης Αγροτικών Εκμεταλλεύσεων ....κτλ....

έχουν σχέση με ειδικότητα ΠΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ; Δεν εννοώ να αποκλειστούν οι συγκεκριμένοι τίτλοι, αλλά απορώ με ποιό κριτήριο επιλέχθησαν.


Εντάσσονται αυτοί οι τίτλοι σπουδών στην ειδικότητα ΠΕ Οικονομικού, και συσχετίζονται λόγω αντικειμένου με τις οικονομικές σπουδές. Προκύπτει μια έμφαση κατά πλειοψηφία στις εν γένει σπουδές Οικονομικών επιστημών ως προς τους προβλεπόμενους τίτλους σπουδών για την θέση ΠΕ Γραμματέων. Το ερώτημα είναι χρειάζονται τόσοι πολλοί "οικονομολόγοι" στα δικαστήρια; Στο τέλος θα διοριστούν λίγοι νομικοί και λοιπές ειδιότητες, και πολλοί "οικονομολόγοι" (εφόσον στην κατηγορία των "οικονομολόγων" εντάσσονται πολλοί διαφορετικοί τίτλοι σπουδών). Αυτό νομίζω ότι είναι λάθος. Γι' αυτό θα έπρεπε ο διαγωνισμός να ήταν γραπτός, και να δοκίμαζαν την τύχη τους όλες οι ειδικότητες ισάξια, αλλά και να επανδρώνονταν τα δικαστήρια με γνώστες της νομικής ύλης (είτε λόγω πτυχίου Νομικής είτε λόγω διαβάσματος επί της νομικής ύλης).

Armenistis2016
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2017 10:49 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Armenistis2016 » Παρ Ιαν 20, 2017 1:29 pm

Καλησπέρα κι από μένα. Όσον αφορά την συγκεκριμένη προκήρυξη..έχω τις εξής απορίες:
1) Είμαι πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών (ΑΠΘ) με μεταπτυχιακό στη Στατιστική κι Επιχειρησιακή Έρευνα(πάλι στο τμήμα Μαθηματικών), έχω δικαίωμα συμμετοχής;
2)Σε άλλες προκηρύξεις του παρελθόντος όταν ζητούσε γνώση χειρισμού Η/Υ επισύναπτα μία βεβαίωση από τη σχολή μου όπου
αναφέρεται ότι παρακολούθησα τουλάχιστον 4 μαθήματα Η/Υ κατά τη διάρκεια της φοίτησής μου κι έτσι αποδεικνύονταν οι γνώσεις σε αυτούς. Θα μπορέσω και σε αυτή την προκήρυξη να να την καταθέσω; Ή θα χρειαστεί ECDL; Το ρωτάω γιατί έχει χρόνια να συμμετέχω σε κάποιο διαγωνισμό.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλή Επιτυχία σε όσους συμμετέχουν.

kryst
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2017 2:39 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό kryst » Παρ Ιαν 20, 2017 2:37 pm

καλησπερα ηθελα να ρωτησω για αιτηση ασεπ τα ενσημα τοκετου γεννας που αναφερονται χωριστα στη βεβαιωση ικα ως εξευρεση κ προμηθεια προσωπικου τα βαζω στο εντυπο αποδειξης εμπειριας?αν ναι σε χωριστη γραμμη η στις υπολοιπες μερες ασφαλισης?κ οταν λεμε συναφης με το αντικειμενο δηλ τι θα μπορουσε στη συγκεκριμενη προκυρηξη?ευχαριστω

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Παρ Ιαν 20, 2017 6:55 pm

Armenistis2016 έγραψε:Καλησπέρα κι από μένα. Όσον αφορά την συγκεκριμένη προκήρυξη..έχω τις εξής απορίες:
1) Είμαι πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών (ΑΠΘ) με μεταπτυχιακό στη Στατιστική κι Επιχειρησιακή Έρευνα(πάλι στο τμήμα Μαθηματικών), έχω δικαίωμα συμμετοχής;
2)Σε άλλες προκηρύξεις του παρελθόντος όταν ζητούσε γνώση χειρισμού Η/Υ επισύναπτα μία βεβαίωση από τη σχολή μου όπου
αναφέρεται ότι παρακολούθησα τουλάχιστον 4 μαθήματα Η/Υ κατά τη διάρκεια της φοίτησής μου κι έτσι αποδεικνύονταν οι γνώσεις σε αυτούς. Θα μπορέσω και σε αυτή την προκήρυξη να να την καταθέσω; Ή θα χρειαστεί ECDL; Το ρωτάω γιατί έχει χρόνια να συμμετέχω σε κάποιο διαγωνισμό.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλή Επιτυχία σε όσους συμμετέχουν.


1) Ναι
2) Αρκεί η βεβαίωση με τα 4 μαθήματα

frosaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2014 1:53 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό frosaki » Σάβ Ιαν 21, 2017 3:18 pm

Καλησπέρα!! Τι μόρια πιστεύετε οτι θα πρέπει να έχει κάποιος για να τα καταφέρει; Πότε θα ξεκινήσουν οι αιτήσεις; Υπάρχει κάτι νεότερο;

anthie
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 3:54 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό anthie » Σάβ Ιαν 21, 2017 6:31 pm

frosaki έγραψε:Καλησπέρα!! Τι μόρια πιστεύετε οτι θα πρέπει να έχει κάποιος για να τα καταφέρει; Πότε θα ξεκινήσουν οι αιτήσεις; Υπάρχει κάτι νεότερο;

Ας υποθέσουμε γύρω στα 1.500 με 1400 μόρια (δηλαδή κατά μέσο όρο ένα μεταπτυχιακό, μια τουλάχιστον ξένη γλώσσα σε άριστο επίπεδο και το μέγιστο δυνατό χρόνο προϋπηρεσίας πιθανότατα 5 χρόνια και πάνω).


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες