Προκήρυξη 2Κ/2015

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
eva84
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2013 8:58 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό eva84 » Πέμ Ιαν 12, 2017 11:15 pm

Ποτε πιστευετε οτι θα μας καλεσουν απο το υπουργειο??για δικαιολογητικα ιατρικες εξετασεις κτλ??
Κ η τοποθετηση θεωρειτε οτι θα γινει μεχρι απριλιο μαιο ή πιο μετα?

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Παρ Ιαν 13, 2017 1:35 am

irastat έγραψε:Συγχαρητηρια σε ολους!! Εγω απο λαθος μου διοριζομαι βοιοτια...ενω μπορουσα κ αθηνα!! Πιστευω για γρηγορες μεταθεσεις!! Αντε να δουμε ποτε θ μας στειλουν τα χαρτια!!! Καλη σταδιοδρομια!!!
Υπομονη σε ολους κ ευχομαι γρηγορα καλα αποτελεσματα κ σε εσας!!!
eva84 έγραψε:
mitsakiiiii έγραψε:
Ευχαριστώ πολύ!! Πιστεύω πτι θα υπάρξουν αρκετές αναπληρώσεις ακόμα! Οπότε θα κανετε λιγο υπομονή!

Εγω διοριζομαι ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ![/quot. ] Συγχαρητήρια nop2005 είμαστε στο ίδιο τμήμα.και εγώ είμαι κεντρικό τομέα Αθηνών πε νομικής.Γνωριζεις ποιες δου υπάγονται εκει;;;ειμαι από επαρχία και δεν έχω ιδέα απο Αθήνα. Eva84 εσυ σε ποια θέση πέρασες;;; Καλη αρχή σε όλους όσους διορίστηκαν υπομονή στους υπόλοιπους.Δεν αργούν τα αποτελέσματα.θα έχετε και εσείς ευχάριστα σύντομα!!!


Εγω περασα στην αιτωλοακαρνανια πε οικονομικων με εμπειρια!!!!


Συγχαρητηρια iristat!!! Ολοι αυτό ελπίζουμε σε γρήγορες μεταθέσεις..!!! Αυτό όμως είναι άλλο θέμα συζήτησης. Νομίζω πως πρέπει με κάποιο τρόπο να επικοινωνήσουμε οι επιτυχόντες για να συζητησουμε τα διαδικαστικά γιατί δεν έχω ιδέα για το ποτε θ γινει ο διορισμός, για τις μεταθέσεις κλπ κλπ

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό ap2 » Παρ Ιαν 13, 2017 8:04 am

Καλημέρα και συγχαρητήρια!
Δεν είχα συμμετάσχει σε αυτήν την προκήρυξη. Μπορούν όσοι διορίστηκαν τώρα τελευταία να πουν με πόσα περίπου μόρια πέτυχαν;
Αναφέρομαι σε ΠΕ Οικονομικού και σε όσους ανήκουν σε γενική κατηγορία με εμπειρία (ή χωρίς).
Ευχαριστώ.

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Παρ Ιαν 13, 2017 8:06 am

Kαλημέρα!! Διορίζομαι κι εγώ ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ!!!
Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες και λίγη υπομονή ακόμα στα υπόλοιπα παιδιά. Εύχομαι να έχετε γρήγορα και καλά αποτελέσματα.
Μήπως γνωρίζετε ποια είναι η διαδικασία από δω και πέρα. Θεωρώ ότι σε πρώτη φάση θα λάβουμε κάποια επιστολή από το Υπουργείο??

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Παρ Ιαν 13, 2017 9:47 am

katia30 έγραψε:Kαλημέρα!! Διορίζομαι κι εγώ ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ!!!
Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες και λίγη υπομονή ακόμα στα υπόλοιπα παιδιά. Εύχομαι να έχετε γρήγορα και καλά αποτελέσματα.
Μήπως γνωρίζετε ποια είναι η διαδικασία από δω και πέρα. Θεωρώ ότι σε πρώτη φάση θα λάβουμε κάποια επιστολή από το Υπουργείο??
Συγχαρητήρια Katia30 στο ίδιο τμήμα είμαστε!!! Λογικά θα περιμένουμε ενα τηλ η επιστολή απο τ υπουργείο οικονομικών για να συγκεντρώσουμε τα χαρτιά μας και νομίζω ότι δίνεται μια προθεσμία του ενός μήνα;;;Και μετά δεν ξέρω ποσο χρονικό διάστημα θέλει το υπουργείο να ελέγξει τα δικαιολογητικά μας.Καπου στο τρίμηνο ήταν την άλλη φορά.Χονδρικα υπολογίζω Ιούνιο να ξεκινάμε δουλειά. Γνωρίζετε ποιες ειναι αυτές οι ιατρικές εξετάσεις και αν πρέπει να ειναι απο δημόσιο νοσοκομείο η ιδιώτη γιατρό;;;ευχαριστώ πολυ

KARA2007
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2017 1:12 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό KARA2007 » Παρ Ιαν 13, 2017 2:12 pm

mitsakiiiii έγραψε:Καλησπέρα σε όλους και καλά αποτελέσματα ελπίζω να είχατε όλοι. Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω πως είμαι σε αυτό τον πίνακα αναπλήρωσης!!!Εν τω μεταξύ είχα ένα ακροατήριο το πρωί και τελείωσε στις 2 το μεσημέρι. Μπήκα το πρωί από το κινητό μου και δεν είδα κάποιο νέο. Ετοίμαζα να γράψω την εργασία μου για το δεύτερο μεταπτυχιακό που κάνω και λέω για να δω τι γίνεται και πετάω από την χαρά μου. Βέβαια αυτό συνεπάγεται αλλαγή όλης μου της ζωής και μετακόμιση αλλά τουλάχιστον γλίτωσα από την δικηγορία. Υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι στραβά τώρα με τα δικαιολογητικά???

="mitsakiiiii"] συγχαρητήρια! και καλή σταδιοδρομία! είμαι καινούρια στο φόρουμ και βλέπω ότι έχεις ασχοληθεί πολύ με το θέμα των προκηρύξεων. Συμμετείχα ΓΙΑ ΠΡΏΤΗ ΦΟΡΆ στην 4κ/2016 στις κατηγορίες πολυτέκνων ως ΠΕ Νομικής. θα μπορούσες να μου πεις που κυμαίνονται περίπου τα μόρια των διοριστέων? μπορείς να μου πεις που να μπω για να σχηματίσω άποψη και να δώ αν έχω ελπίδες? (δικηγόρος γαρ!!! με καταλαβαίνεις....) Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή σταδιοδρομία σε όλους τους επιτυχόντες!!!

nikolopang
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2015 12:10 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nikolopang » Παρ Ιαν 13, 2017 6:27 pm

mitsakiiiii έγραψε:
katia30 έγραψε:Kαλημέρα!! Διορίζομαι κι εγώ ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ!!!
Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες και λίγη υπομονή ακόμα στα υπόλοιπα παιδιά. Εύχομαι να έχετε γρήγορα και καλά αποτελέσματα.
Μήπως γνωρίζετε ποια είναι η διαδικασία από δω και πέρα. Θεωρώ ότι σε πρώτη φάση θα λάβουμε κάποια επιστολή από το Υπουργείο??
Συγχαρητήρια Katia30 στο ίδιο τμήμα είμαστε!!! Λογικά θα περιμένουμε ενα τηλ η επιστολή απο τ υπουργείο οικονομικών για να συγκεντρώσουμε τα χαρτιά μας και νομίζω ότι δίνεται μια προθεσμία του ενός μήνα;;;Και μετά δεν ξέρω ποσο χρονικό διάστημα θέλει το υπουργείο να ελέγξει τα δικαιολογητικά μας.Καπου στο τρίμηνο ήταν την άλλη φορά.Χονδρικα υπολογίζω Ιούνιο να ξεκινάμε δουλειά. Γνωρίζετε ποιες ειναι αυτές οι ιατρικές εξετάσεις και αν πρέπει να ειναι απο δημόσιο νοσοκομείο η ιδιώτη γιατρό;;;ευχαριστώ πολυ


Καλησπερα κ συγχαρητήρια σε ολες και ολους σας!!
Ειναι λιγο ατυχης εποχη για δημοσιο, αλλα σιγουρα απο ανεργια, ελευθερο ή ιδιωτικο τομεα δεν συγκρινεται..
Εγω διοριστηκα μετα απο αναπληρωση τον 7/2016 κεντρικο τομεα αθηνων κ ειμαι απο επαρχια.
Αν μπορω να βοηθησω με τα διαδικαστικά ρωτηστε με ο,τι θελετε. :-)

irastat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2016 4:33 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό irastat » Παρ Ιαν 13, 2017 6:39 pm

Εγω ημουν στους προσωρινους του κεντρικου τομεα κ με ειδοποιησαν τοτε απο την εφορια στο σπιτι μου να παραλαβω τα χαρτισ για τον διορισμο μου κ επρεπε να κανω εξετασεις...βεβαια μετα μου τα εστειλαν πισω...υπηρχε διορια καποιον ημερων..εγω νομιζω ειχα παρει στον ασεπ πριν βγουν τα απιτελεσματα μας κ μου ειχαν πει τρεις μηνες περιπου για να παρουσιαστουμε αφου γινεται μετα ο ελεγχος των δικαιολογητικων... να παρουμε απο δευτερα υπουργειο να μαθουμε!!
mitsakiiiii έγραψε:
katia30 έγραψε:Kαλημέρα!! Διορίζομαι κι εγώ ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ!!!
Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες και λίγη υπομονή ακόμα στα υπόλοιπα παιδιά. Εύχομαι να έχετε γρήγορα και καλά αποτελέσματα.
Μήπως γνωρίζετε ποια είναι η διαδικασία από δω και πέρα. Θεωρώ ότι σε πρώτη φάση θα λάβουμε κάποια επιστολή από το Υπουργείο??
Συγχαρητήρια Katia30 στο ίδιο τμήμα είμαστε!!! Λογικά θα περιμένουμε ενα τηλ η επιστολή απο τ υπουργείο οικονομικών για να συγκεντρώσουμε τα χαρτιά μας και νομίζω ότι δίνεται μια προθεσμία του ενός μήνα;;;Και μετά δεν ξέρω ποσο χρονικό διάστημα θέλει το υπουργείο να ελέγξει τα δικαιολογητικά μας.Καπου στο τρίμηνο ήταν την άλλη φορά.Χονδρικα υπολογίζω Ιούνιο να ξεκινάμε δουλειά. Γνωρίζετε ποιες ειναι αυτές οι ιατρικές εξετάσεις και αν πρέπει να ειναι απο δημόσιο νοσοκομείο η ιδιώτη γιατρό;;;ευχαριστώ πολυ

desp29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 11:28 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό desp29 » Παρ Ιαν 13, 2017 6:47 pm

Καλησπέρα ! Μήπως μπορείτε να μου πείτε που πρέπει να κοιτάω για να δω την επόμενη δημοσίευση ανακλήσεων διορισμών. Ευχαριστώ !

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Παρ Ιαν 13, 2017 9:02 pm

KARA2007 έγραψε:
mitsakiiiii έγραψε:Καλησπέρα σε όλους και καλά αποτελέσματα ελπίζω να είχατε όλοι. Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω πως είμαι σε αυτό τον πίνακα αναπλήρωσης!!!Εν τω μεταξύ είχα ένα ακροατήριο το πρωί και τελείωσε στις 2 το μεσημέρι. Μπήκα το πρωί από το κινητό μου και δεν είδα κάποιο νέο. Ετοίμαζα να γράψω την εργασία μου για το δεύτερο μεταπτυχιακό που κάνω και λέω για να δω τι γίνεται και πετάω από την χαρά μου. Βέβαια αυτό συνεπάγεται αλλαγή όλης μου της ζωής και μετακόμιση αλλά τουλάχιστον γλίτωσα από την δικηγορία. Υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι στραβά τώρα με τα δικαιολογητικά???

="mitsakiiiii"] συγχαρητήρια! και καλή σταδιοδρομία! είμαι καινούρια στο φόρουμ και βλέπω ότι έχεις ασχοληθεί πολύ με το θέμα των προκηρύξεων. Συμμετείχα ΓΙΑ ΠΡΏΤΗ ΦΟΡΆ στην 4κ/2016 στις κατηγορίες πολυτέκνων ως ΠΕ Νομικής. θα μπορούσες να μου πεις που κυμαίνονται περίπου τα μόρια των διοριστέων? μπορείς να μου πεις που να μπω για να σχηματίσω άποψη και να δώ αν έχω ελπίδες? (δικηγόρος γαρ!!! με καταλαβαίνεις....) Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή σταδιοδρομία σε όλους τους επιτυχόντες!!!


Καλησπέρα!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!Εύχομαι και στα δικά σου γρήγορα!!!Σε καταλαβαίνω όσο τίποτα άλλο!!! Η δικηγορία δυστυχώς έσβησε!!! Στον 2κ/2015 επειδη και εγω ειμαι στην κατηγορια αυτη με τη δική σου στους με εμπειρια ειχαν παρει 15 ατομα μ τα μορια του τελευταιου να κυμαινονται στα 1350 περίπου και στους χωρίς εμπειρία 5 άτομα με μόρια να κυμαίνονται γυρω στα 850-900!!! Και στον 2κ/2015 αλλα και στον 2κ/2014 δεν πέρασα για ελάχιστα μόρια δυστυχώς και τώρα ευτυχώς δικαιώθηκα. Εσύ τι μόρια έχεις για την 4κ/2016???Επίσης τους 18 μηνες της άσκησης τους έβαλες μέσα??/Εγω δεν τους ειχα βάλει στις προηγουμενες προκηρυξεις και για αυτο εχασα μορια δυστυχως!!!

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Σάβ Ιαν 14, 2017 3:35 pm

desp29 έγραψε:Καλησπέρα ! Μήπως μπορείτε να μου πείτε που πρέπει να κοιτάω για να δω την επόμενη δημοσίευση ανακλήσεων διορισμών. Ευχαριστώ !


Ανέτρεξε στις προηγουμενες σελίδες του forum έχει αναφερθει αναλυτικα!

desp29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 11:28 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό desp29 » Σάβ Ιαν 14, 2017 3:43 pm

mitsakiiiii έγραψε:
KARA2007 έγραψε:
mitsakiiiii έγραψε:Καλησπέρα σε όλους και καλά αποτελέσματα ελπίζω να είχατε όλοι. Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω πως είμαι σε αυτό τον πίνακα αναπλήρωσης!!!Εν τω μεταξύ είχα ένα ακροατήριο το πρωί και τελείωσε στις 2 το μεσημέρι. Μπήκα το πρωί από το κινητό μου και δεν είδα κάποιο νέο. Ετοίμαζα να γράψω την εργασία μου για το δεύτερο μεταπτυχιακό που κάνω και λέω για να δω τι γίνεται και πετάω από την χαρά μου. Βέβαια αυτό συνεπάγεται αλλαγή όλης μου της ζωής και μετακόμιση αλλά τουλάχιστον γλίτωσα από την δικηγορία. Υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι στραβά τώρα με τα δικαιολογητικά???

="mitsakiiiii"] συγχαρητήρια! και καλή σταδιοδρομία! είμαι καινούρια στο φόρουμ και βλέπω ότι έχεις ασχοληθεί πολύ με το θέμα των προκηρύξεων. Συμμετείχα ΓΙΑ ΠΡΏΤΗ ΦΟΡΆ στην 4κ/2016 στις κατηγορίες πολυτέκνων ως ΠΕ Νομικής. θα μπορούσες να μου πεις που κυμαίνονται περίπου τα μόρια των διοριστέων? μπορείς να μου πεις που να μπω για να σχηματίσω άποψη και να δώ αν έχω ελπίδες? (δικηγόρος γαρ!!! με καταλαβαίνεις....) Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή σταδιοδρομία σε όλους τους επιτυχόντες!!!


Καλησπέρα!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!Εύχομαι και στα δικά σου γρήγορα!!!Σε καταλαβαίνω όσο τίποτα άλλο!!! Η δικηγορία δυστυχώς έσβησε!!! Στον 2κ/2015 επειδη και εγω ειμαι στην κατηγορια αυτη με τη δική σου στους με εμπειρια ειχαν παρει 15 ατομα μ τα μορια του τελευταιου να κυμαινονται στα 1350 περίπου και στους χωρίς εμπειρία 5 άτομα με μόρια να κυμαίνονται γυρω στα 850-900!!! Και στον 2κ/2015 αλλα και στον 2κ/2014 δεν πέρασα για ελάχιστα μόρια δυστυχώς και τώρα ευτυχώς δικαιώθηκα. Εσύ τι μόρια έχεις για την 4κ/2016???Επίσης τους 18 μηνες της άσκησης τους έβαλες μέσα??/Εγω δεν τους ειχα βάλει στις προηγουμενες προκηρυξεις και για αυτο εχασα μορια δυστυχως!!!





Καλησπέρα συγχαρητήρια και από μένα ! Είμαι δεύτερη στη κατάταξη στη κατηγορία ΠΕ ΝΟΜΙΚΗΣ με εμπειρία και ενδοπιότητα , η πρώτη τελικά δεν εμφανίστηκε όταν την κάλεσαν να αναλάβει. Μου είπαν ότι πρέπει να περιμένω να γίνει δημοσίευση της ανάκλησης διορισμού της πρώτης. Μήπως μπορείς να μου πεις που μπορώ να κοιτάω για να δω την επόμενη δημοσίευση ανακλήσεων διορισμών. Ευχαριστώ

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Σάβ Ιαν 14, 2017 3:45 pm

Αν έχω καταλάβει καλά η πορεία της διαδικασίας έχεξ ως εξής:
Θα πρέπει το ΑΣΕΠ να τους κοινοποιήσει την απόφαση μαζι με αντίγραφο των αιτήσεων μας. Το υπουργείο θα συντάξει επιστολές οπου θα μας καλεί να υποβάλλουμε δικαιολογητικά. Οι μεν κάτοικοι Αθηνών θα τα παρουν απευθείας από το υπουργείο οι κάτοικοι εκτος Αθηνών θα ειδοποιηθούν απο τη Δ.Ο.Υ. που ανήκουν.
Αφού στείλουμε τα δικαιολογητικά, θα αναζητήσουν αυτεπάγγελτα τα πρόσθετα στοιχεια που χρειάζονται ποινικο μητρωο, στρατολογίες κ.τ.λ.
Στη συνέχεια στέλνουν το φάκελο στο ΓΛΚ για έγκριση πιστώσεων, επιστρέφει ο φάκελος στο υπουργείο και πάει για υπογραφές στον Διοικητή πλέον, δημοσιευεται στο Φ.Ε.Κ. και από εκεί και πέρα συνεδριάζει το υπ.συμβούλιο για να αποφασίσει τις τοποθετήσεις μας όπου απαιτείται, μας κοινοποιειται απόφαση διορισμού για να αναλάβουμε υπηρεσία. Και αφού αναλάβουμε ξεκινάει ο έλεγχος των δικαιολογητικών.
Υπολογίστε κανα 4μηνο από την παραλαβη των δικαιολογητικών μας.

Το θέμα μας είναι να παει η απόφαση στο ΥΠΟΙΚ. Όποιος έχει νεότερα ας ενημερώνει!

Καλό ΣΚ

KARA2007
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2017 1:12 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό KARA2007 » Σάβ Ιαν 14, 2017 5:06 pm

KARA2007 έγραψε:
mitsakiiiii έγραψε:Καλησπέρα σε όλους και καλά αποτελέσματα ελπίζω να είχατε όλοι. Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω πως είμαι σε αυτό τον πίνακα αναπλήρωσης!!!Εν τω μεταξύ είχα ένα ακροατήριο το πρωί και τελείωσε στις 2 το μεσημέρι. Μπήκα το πρωί από το κινητό μου και δεν είδα κάποιο νέο. Ετοίμαζα να γράψω την εργασία μου για το δεύτερο μεταπτυχιακό που κάνω και λέω για να δω τι γίνεται και πετάω από την χαρά μου. Βέβαια αυτό συνεπάγεται αλλαγή όλης μου της ζωής και μετακόμιση αλλά τουλάχιστον γλίτωσα από την δικηγορία. Υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι στραβά τώρα με τα δικαιολογητικά???

="mitsakiiiii"] συγχαρητήρια! και καλή σταδιοδρομία! είμαι καινούρια στο φόρουμ και βλέπω ότι έχεις ασχοληθεί πολύ με το θέμα των προκηρύξεων. Συμμετείχα ΓΙΑ ΠΡΏΤΗ ΦΟΡΆ στην 4κ/2016 στις κατηγορίες πολυτέκνων ως ΠΕ Νομικής. θα μπορούσες να μου πεις που κυμαίνονται περίπου τα μόρια των διοριστέων? μπορείς να μου πεις που να μπω για να σχηματίσω άποψη και να δώ αν έχω ελπίδες? (δικηγόρος γαρ!!! με καταλαβαίνεις....) Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή σταδιοδρομία σε όλους τους επιτυχόντες!!!


[quote="mitsakiiiii"]Συγκεντρώνω περίπου 1320 μόρια οπότε μάλλον είμαι οριακά...όσον αφορά την εμπειρία έχω και τους 84 μήνες οπότε από κει είμαι εντάξει...Προφανώς παίζει ρόλο και η τύχη όσον αφορά τη σειρά των προτιμήσεων. Και από όσο είδα στη 2κ/2015 έγιναν και πολλές μη αποδοχές.

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Σάβ Ιαν 14, 2017 7:09 pm

nop2005 έγραψε:Αν έχω καταλάβει καλά η πορεία της διαδικασίας έχεξ ως εξής:
Θα πρέπει το ΑΣΕΠ να τους κοινοποιήσει την απόφαση μαζι με αντίγραφο των αιτήσεων μας. Το υπουργείο θα συντάξει επιστολές οπου θα μας καλεί να υποβάλλουμε δικαιολογητικά. Οι μεν κάτοικοι Αθηνών θα τα παρουν απευθείας από το υπουργείο οι κάτοικοι εκτος Αθηνών θα ειδοποιηθούν απο τη Δ.Ο.Υ. που ανήκουν.
Αφού στείλουμε τα δικαιολογητικά, θα αναζητήσουν αυτεπάγγελτα τα πρόσθετα στοιχεια που χρειάζονται ποινικο μητρωο, στρατολογίες κ.τ.λ.
Στη συνέχεια στέλνουν το φάκελο στο ΓΛΚ για έγκριση πιστώσεων, επιστρέφει ο φάκελος στο υπουργείο και πάει για υπογραφές στον Διοικητή πλέον, δημοσιευεται στο Φ.Ε.Κ. και από εκεί και πέρα συνεδριάζει το υπ.συμβούλιο για να αποφασίσει τις τοποθετήσεις μας όπου απαιτείται, μας κοινοποιειται απόφαση διορισμού για να αναλάβουμε υπηρεσία. Και αφού αναλάβουμε ξεκινάει ο έλεγχος των δικαιολογητικών.
Υπολογίστε κανα 4μηνο από την παραλαβη των δικαιολογητικών μας.

Το θέμα μας είναι να παει η απόφαση στο ΥΠΟΙΚ. Όποιος έχει νεότερα ας ενημερώνει!

Καλό ΣΚ


Δηλαδή πρωτα θα αναλάβουμε υπηρεσία και μετά θα γίνει ο έλεγχος των δικαιολογητικών μας???Και αν στη πορεία προκύψει κάποιο θέμα με τα δικαιολογητικά κάποιου???πχ κρίνουν ότι δν είναι γνήσια??τι γίνεται τότε απολύεται???Επιπλέον γιατί δεν στέλνει τα δικαιολογητικά μας το ΑΣΕΠ??? Οπότε υπολογίζεις σε ενα τετράμηνο από την παραλαβή των δικαιολογητικών μας να δουλεύουμε???


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης