Προκήρυξη 2Κ/2015

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Τρί Ιαν 10, 2017 9:38 am

mitsakiiiii έγραψε:nop2005 και εσύ για πολυ λίγο δεν ήσουν στους οριστικούς.κρίμα.ελπιζω τωρα να σε πάρουν αμέσως.εγω ειμαι στους νομικούς και ειμαι 4 μόρια κάτω απο τον τελευταίο διορισθέντα. Οι υπόλοιποι τι κατηγορίες είστε;;;υποθέτω οι περισσότεροι οικονομολόγοι γιατί από οσο έψαξα ελάχιστοι νομικοί δεν αποδέχθηκαν.


Εγώ έχω αντίθετη αίσθηση! Αν αναλογιστει κανεις τις ανακλισεις που εχουν δημοσιευθει οι μισοι είναι νομικοί ενω η αναλογία τους στις προκυρρυσσομενες θεσεις ηταν μικρη σχετικα με τους οικονομολογους(νομιζω 70-30)!
Αισιοδοξια και ολα θα πανε καλά!!

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Τρί Ιαν 10, 2017 9:42 am

Εντάξει είσαι σίγουρα μέσα τότε είτε τώρα είτε στις επόμενες αναπληρώσεις...το που θα σε στείλουν είναι μόνο το ζητημα...εγώ είμαι οικονομολόγος ΓΕΝ με εμπειρία και με μόρια γύρω στα 1626 λες να έχω κάποια πιθανότητα; Καλά αποτελέσματα να έχεις![/quote]

Καλημέρα, επειδή παρακολουθώ τη διαδικασία τον τελευταίο χρονο οι περισσοτεροι που δεν δεχονται είναι οι ΜΕ ΕΜΠ επίσης η θέση σου στον πίνακα είναι πλασματική με την εννοοια οτι θα ανεβεις πιο γρηγορα απ οτι περιμενεις γιατι καποιοι ισως να διοριζονται σε αλλους πίνακες! Εγω είμαι στον Πίνακα ΧΕ ποσους έχεις ενδιαμεσά σου;

desp29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 11:28 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό desp29 » Τρί Ιαν 10, 2017 11:55 am

Καλημέρα και από μένα και καλή χρονιά. Είμαι καινούρια στην ομάδα. Μηπως μπορεί κάποιος να μου πει εαν έχω ελπίδα διορισμού; Συμμετείχα στην προκήρυξη 2Κ/2015 για την κατηγορία ΠΕ Νομικής. Στην κατάταξη ήμουν δεύτερη. Η πρωτη έστειλε φάκελο με δικαιολογητικά για διορισμό όμως τελικά τον Νοέμβρη όταν την κάλεσαν να εμφανιστεί δεν αποδέχτηκε. Πήρα τηλέφωνο στο Υπουργείο στο τμημα διορισμών και μου είπαν ότι πρώτα θα γίνει ανάκληση του διορισμού της πρώτης και μετά θα γινει η αναπλήρωση.έχω ελπιδα να με καλέσουν;

Ευχαριστω πολύ

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Τρί Ιαν 10, 2017 3:59 pm

desp29 έγραψε:Καλημέρα και από μένα και καλή χρονιά. Είμαι καινούρια στην ομάδα. Μηπως μπορεί κάποιος να μου πει εαν έχω ελπίδα διορισμού; Συμμετείχα στην προκήρυξη 2Κ/2015 για την κατηγορία ΠΕ Νομικής. Στην κατάταξη ήμουν δεύτερη. Η πρωτη έστειλε φάκελο με δικαιολογητικά για διορισμό όμως τελικά τον Νοέμβρη όταν την κάλεσαν να εμφανιστεί δεν αποδέχτηκε. Πήρα τηλέφωνο στο Υπουργείο στο τμημα διορισμών και μου είπαν ότι πρώτα θα γίνει ανάκληση του διορισμού της πρώτης και μετά θα γινει η αναπλήρωση.έχω ελπιδα να με καλέσουν;

Ευχαριστω πολύ


Αφου δεν αποδέχθηκε η αμέσως προηγούμενη από εσένα, λογικά είσαι μέσα!!!Αυτό περιμένουμε όλοι και ελπίζουμε να ήμασταν πχ όντως ακριβώς κάτω από τον τελευταίο διορισθέντα και να είναι σωστά τα μόρια μας και να μας καλέσουν!!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι.. Επειδή και εγώ είμαι ΠΕ Νομικής είσαι σε γενική ή σε ειδική κατηγορία αν επιτρέπεται??? Εγώ είμαι σε ειδική κατηγορία!!!

desp29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 11:28 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό desp29 » Τρί Ιαν 10, 2017 4:10 pm

nop2005 έγραψε:
mitsakiiiii έγραψε:nop2005 και εσύ για πολυ λίγο δεν ήσουν στους οριστικούς.κρίμα.ελπιζω τωρα να σε πάρουν αμέσως.εγω ειμαι στους νομικούς και ειμαι 4 μόρια κάτω απο τον τελευταίο διορισθέντα. Οι υπόλοιποι τι κατηγορίες είστε;;;υποθέτω οι περισσότεροι οικονομολόγοι γιατί από οσο έψαξα ελάχιστοι νομικοί δεν αποδέχθηκαν.


Εγώ έχω αντίθετη αίσθηση! Αν αναλογιστει κανεις τις ανακλισεις που εχουν δημοσιευθει οι μισοι είναι νομικοί ενω η αναλογία τους στις προκυρρυσσομενες θεσεις ηταν μικρη σχετικα με τους οικονομολογους(νομιζω 70-30)!
Αισιοδοξια και ολα θα πανε καλά!!




Σας χαιρετώ. Είμαι καινούρια στην ομάδα. Μηπως μπορεί κάποιος να μου πει εαν έχω ελπίδα διορισμού; Συμμετείχα στην προκήρυξη 2Κ/2015 για την κατηγορία ΠΕ Νομικής. Στην κατάταξη ήμουν δεύτερη. Η πρωτη έστειλε φάκελο με δικαιολογητικά για διορισμό όμως τελικά τον Νοέμβρη όταν την κάλεσαν να εμφανιστεί δεν αποδέχτηκε. Πήρα τηλέφωνο στο Υπουργείο στο τμημα διορισμών και μου είπαν ότι πρώτα θα γίνει ανάκληση του διορισμού της πρώτης και μετά θα γινει η αναπλήρωση.έχω ελπιδα να με καλέσουν;

Ευχαριστω πολύ

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Τρί Ιαν 10, 2017 4:36 pm

desp29 έγραψε:Καλημέρα και από μένα και καλή χρονιά. Είμαι καινούρια στην ομάδα. Μηπως μπορεί κάποιος να μου πει εαν έχω ελπίδα διορισμού; Συμμετείχα στην προκήρυξη 2Κ/2015 για την κατηγορία ΠΕ Νομικής. Στην κατάταξη ήμουν δεύτερη. Η πρωτη έστειλε φάκελο με δικαιολογητικά για διορισμό όμως τελικά τον Νοέμβρη όταν την κάλεσαν να εμφανιστεί δεν αποδέχτηκε. Πήρα τηλέφωνο στο Υπουργείο στο τμημα διορισμών και μου είπαν ότι πρώτα θα γίνει ανάκληση του διορισμού της πρώτης και μετά θα γινει η αναπλήρωση.έχω ελπιδα να με καλέσουν;

Ευχαριστω πολύ


Μπορεις να ελέγξεις τα ονοματα αυτών που δεν αποδέχτηκαν και έγινε ανακληση του διορισμού τους στην εφημερ. Της κυβερν. έχουν γινει δύο δημοσιευσεις. Αν ειναι εκεί το ονομά της και όντως εισαι η επόμενη και ο φάκελος σου είναι εντάξει, λογικα θα είσαι μέσα αλλα όχι στο πρώτο αίτημα γιατι αυτό περιλαμβάνει μη αποδοχές και οχι ανακλίσεις! Στα επομενα που θα ακολουθήσουν και αναλογα πότε δημοσιευτηκε η Ανακλισή της.

Pedza
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Μάιος 15, 2013 9:31 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό Pedza » Τρί Ιαν 10, 2017 5:34 pm

Καλησπέρα. Επειδή βρίσκομαι λίγο χαμηλότερα στον πίνακα των επιτυχόντων και μάλλον δεν έχω πιθανότητες να διοριστώ τώρα ήθελα να ρωτήσω αν κανείς έχει ακούσει κάτι πρόσφατα για το νέο διαγωνισμό. Πότε θα γίνει, αν θα είναι γραπτός ή με μοριοδότηση. Απ' ότι βλέπω στο διαδίκτυο υπάρχουν σχετικές δημοσιεύσεις μέχρι τον Αύγουστο- Σεπτέμβριο, από τότε τίποτα.

Ευχαριστώ πολύ.

desp29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 11:28 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό desp29 » Τρί Ιαν 10, 2017 8:23 pm

mitsakiiiii έγραψε:
desp29 έγραψε:Καλημέρα και από μένα και καλή χρονιά. Είμαι καινούρια στην ομάδα. Μηπως μπορεί κάποιος να μου πει εαν έχω ελπίδα διορισμού; Συμμετείχα στην προκήρυξη 2Κ/2015 για την κατηγορία ΠΕ Νομικής. Στην κατάταξη ήμουν δεύτερη. Η πρωτη έστειλε φάκελο με δικαιολογητικά για διορισμό όμως τελικά τον Νοέμβρη όταν την κάλεσαν να εμφανιστεί δεν αποδέχτηκε. Πήρα τηλέφωνο στο Υπουργείο στο τμημα διορισμών και μου είπαν ότι πρώτα θα γίνει ανάκληση του διορισμού της πρώτης και μετά θα γινει η αναπλήρωση.έχω ελπιδα να με καλέσουν;

Ευχαριστω πολύ


Αφου δεν αποδέχθηκε η αμέσως προηγούμενη από εσένα, λογικά είσαι μέσα!!!Αυτό περιμένουμε όλοι και ελπίζουμε να ήμασταν πχ όντως ακριβώς κάτω από τον τελευταίο διορισθέντα και να είναι σωστά τα μόρια μας και να μας καλέσουν!!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι.. Επειδή και εγώ είμαι ΠΕ Νομικής είσαι σε γενική ή σε ειδική κατηγορία αν επιτρέπεται??? Εγώ είμαι σε ειδική κατηγορία!!!


Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Είμαι σε γενική κατηγορία αλλά με εντοπιότητα

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Τρί Ιαν 10, 2017 10:59 pm

desp29 έγραψε:
mitsakiiiii έγραψε:
desp29 έγραψε:Καλημέρα και από μένα και καλή χρονιά. Είμαι καινούρια στην ομάδα. Μηπως μπορεί κάποιος να μου πει εαν έχω ελπίδα διορισμού; Συμμετείχα στην προκήρυξη 2Κ/2015 για την κατηγορία ΠΕ Νομικής. Στην κατάταξη ήμουν δεύτερη. Η πρωτη έστειλε φάκελο με δικαιολογητικά για διορισμό όμως τελικά τον Νοέμβρη όταν την κάλεσαν να εμφανιστεί δεν αποδέχτηκε. Πήρα τηλέφωνο στο Υπουργείο στο τμημα διορισμών και μου είπαν ότι πρώτα θα γίνει ανάκληση του διορισμού της πρώτης και μετά θα γινει η αναπλήρωση.έχω ελπιδα να με καλέσουν;

Ευχαριστω πολύ


Αφου δεν αποδέχθηκε η αμέσως προηγούμενη από εσένα, λογικά είσαι μέσα!!!Αυτό περιμένουμε όλοι και ελπίζουμε να ήμασταν πχ όντως ακριβώς κάτω από τον τελευταίο διορισθέντα και να είναι σωστά τα μόρια μας και να μας καλέσουν!!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι.. Επειδή και εγώ είμαι ΠΕ Νομικής είσαι σε γενική ή σε ειδική κατηγορία αν επιτρέπεται??? Εγώ είμαι σε ειδική κατηγορία!!!


Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Είμαι σε γενική κατηγορία αλλά με εντοπιότητα


desp29 εαν έχεις εντοπιότητα και η κοπέλα που ήταν πάνω από εσένα δεν αποδέχθηκε τον διορισμό της τότε είσαι σίγουρα στο αίτημα αναπλήρωσης!!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Τρί Ιαν 10, 2017 11:13 pm

[quote="Pedza"]Καλησπέρα. Επειδή βρίσκομαι λίγο χαμηλότερα στον πίνακα των επιτυχόντων και μάλλον δεν έχω πιθανότητες να διοριστώ τώρα ήθελα να ρωτήσω αν κανείς έχει ακούσει κάτι πρόσφατα για το νέο διαγωνισμό. Πότε θα γίνει, αν θα είναι γραπτός ή με μοριοδότηση. Απ' ότι βλέπω στο διαδίκτυο υπάρχουν σχετικές δημοσιεύσεις μέχρι τον Αύγουστο- Σεπτέμβριο, από τότε τίποτα.

Ευχαριστώ πολύ.[/quote

Περιμένουν την έγκριση απο το Υπ. Εσωτερικών! Έχουν εισηγηθεί γραπτό. Μπορεις να ενημερώνεσαι στο 2103375096 που είναι η Δνση Ανθρ. Δυναμικού

vasilis ser
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Τετ Μαρ 05, 2014 8:44 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό vasilis ser » Τετ Ιαν 11, 2017 10:55 am

10¨37 βγήκαν οι αναπληρώσεις (ΔΙΑΥΓΕΙΑ - ΑΣΕΠ)

συγχαρητήρια στους επιτυχόντες

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Τετ Ιαν 11, 2017 10:57 am

Kαλημέρα,

Ανακοινώθηκαν οι αναπληρώσεις στη Διαύγεια. Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες!!

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Τετ Ιαν 11, 2017 11:23 am

Καλημέρα,
Βγήκε η απόφαση! Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια για την υπομονή τους! Και σε αυτους που πλησιασαν λίγο ακόμα υπομονη!
Καλη μας σταδιοδρομία!

desp29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 11:28 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό desp29 » Τετ Ιαν 11, 2017 12:29 pm

mitsakiiiii έγραψε:
desp29 έγραψε:
mitsakiiiii έγραψε:
Αφου δεν αποδέχθηκε η αμέσως προηγούμενη από εσένα, λογικά είσαι μέσα!!!Αυτό περιμένουμε όλοι και ελπίζουμε να ήμασταν πχ όντως ακριβώς κάτω από τον τελευταίο διορισθέντα και να είναι σωστά τα μόρια μας και να μας καλέσουν!!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι.. Επειδή και εγώ είμαι ΠΕ Νομικής είσαι σε γενική ή σε ειδική κατηγορία αν επιτρέπεται??? Εγώ είμαι σε ειδική κατηγορία!!!


Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Είμαι σε γενική κατηγορία αλλά με εντοπιότητα


desp29 εαν έχεις εντοπιότητα και η κοπέλα που ήταν πάνω από εσένα δεν αποδέχθηκε τον διορισμό της τότε είσαι σίγουρα στο αίτημα αναπλήρωσης!!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!



Ευχαριστώ πολύ! αντεύχομαι και σε σένα καλή επιτυχία! δεν αντέχω άλλο τη δικηγορία!

eva84
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2013 8:58 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό eva84 » Τετ Ιαν 11, 2017 12:50 pm

Βγηκαν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες