Προκήρυξη 2Κ/2015

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
eva84
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2013 8:58 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό eva84 » Πέμ Δεκ 08, 2016 5:06 pm

nop2005 έγραψε:
eva84 έγραψε:Μαθατε τιποτα????


Έγω προσπάθησα να βρω κάποιο άλλο τηλ. Και μίλησα με μια κυρία μου είπε οτι έχουν πάρα πολλά αιτήματα απο διάφορους φορείς. Μου είπε μετά τις γιορτές να περιμένουμε και να την πάρω σε 15 μέρες που θα έχει καλύτερη εικόνα. Με τα πολλά έτσι όπως την άκουσα πιστεύω οτι ούτε καν το έχουν ξεκινήσει!


Εαν ειναι ποτε δυνατον!!!!!!!!να μην ξεκινησαν ακομη τη διαδικασια!!!!! απαραδεκτοι !!!!!!!!
Κ εμεις περιμενουμε ακομη...ενω ειχαν πει τελη νοεμβρη!!!

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Πέμ Δεκ 08, 2016 9:00 pm

Αφηστε τα παιδιά έχω εκνευριστεί και στεναχωρεθει παρα πολύ.περίμενα μέσα στις γιορτές να έχουμε ευχάριστα κ έλεγαν άμεσα και άμεσα.Αφηστε που με την ανεξάρτητη αρχή θα έχουμε και άλλες καθυστερήσεις απο εκεί.Εγω προσωπικά θα κάνω τα χαρτιά μου και στην 4κ/2016.Ισως έχω πιο πολλές ελπίδες εκεί εν τέλει!!!

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Δευ Δεκ 12, 2016 11:24 am

Kαλημέρα,

Μήπως μίλησε κανείς με ΑΣΕΠ??

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Δευ Δεκ 12, 2016 12:49 pm

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!!!Μίλησα μόλις με ΑΣΕΠ και μου είπαν μία από τα ίδια!!!Να κάνουμε υπομονή μετά τις γιορτές. Όταν ρώτησα εάν θα είναι μέσα στον Ιανουάριο τα αποτελέσματα μου είπαν λογικά ναι. Συγκεκριμένα μου είπαν ότι επεξεργάζονται πολλά αιτήματα αναπληρώσεων και από άλλους φορείς ταυτόχρονα.. Τι να πω έχουν το αίτημα ακριβώς 2 μήνες και αν πάμε και για Γενάρη 3 μήνες και κάτι, όταν υπολογίζαμε ότι το ΑΣΕΠ θα κάνει ένα μήνα, καθώς και οι ίδιοι μας έλεγαν άμεσα!!! Καλές γιορτές λοιπόν σε όλους με υγεία πάνω από όλα!! Και υπομονή άλλον ένα μήνα!!!
Χαιρετισμούς!!!

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Τρί Δεκ 13, 2016 3:19 pm

Μάλιστα... Τι να πω!! Συνέχεια άμεσα μας έλεγαν... Θα κάνουμε υπομονή. Καλές γιορτές σε όλους !!!

eva84
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2013 8:58 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό eva84 » Πέμ Δεκ 15, 2016 5:51 pm

Επομενως νεα θα εχουμε μεσα με τελη ιανουαριου ή μηπως αργοτερα????

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Πέμ Δεκ 15, 2016 7:29 pm

eva84 έγραψε:Επομενως νεα θα εχουμε μεσα με τελη ιανουαριου ή μηπως αργοτερα????



Τι να σου πώ μακάρι να ήξερα.. Γιατί όταν είχα μιλήσει αρχές Νοέμβρη με το ίδιο γραφείο μου είχαν πει άμεσα άμεσα και ότι μέχρι τέλος της χρονιάς οπωσδήποτε θα τα έχουν βγάλει, ενώ τώρα ήταν κάπως αόριστη και μου είπε να κάνω υπομονή μετά τις γιορτές. Αυτό το μετά τις γιορτές, ειδικά στη νοοτροπία των δημοσίων υπαλλήλων μεταφράζεται τέλη Ιανουαρίου. Όλο και κάποιος θα πάρει άδεια, θα λείπει ο αρμόδιος για την υπογραφή κλπ κλπ. Το έχω ξαναπεί και δεν ξέρω αν μπορούμε να ασκήσουμε κάποια πίεση όλοι μαζί συλλογικά (λίγο δύσκολο γιατί δεν ξέρουμε καν ποιους θα καλέσουν) να τους πιέσουμε για πιο γρήγορα αποτελέσματα. Το λέω γιατί έχω πληροφορηθεί ότι τα οριστικά αποτελέσματα της 2κ/2014 θα βγούνε μέχρι το τέλος της χρονιάς και αφορούν 54 άτομα, τα οποία τα έβγαλαν πάρα πολύ γρήγορα και έλεγξαν και τους επόμενους. Ήμουν και εγώ σ αυτή τη λίστα της 2κ/2014 και ενώ είχα 3-4 άτομα από πάνω μου βρέθηκα ξαφνικά πάλι πρώτη επιλαχούσα (κάποιος με κοροϊδεύει με το να είμαι επιλαχούσα ή είναι σημάδι να τα παρατήσω, τι να πω τέτοια ατυχία!!!) Πάντως θα πρέπει οπωσδήποτε να τα βγάλουν μέσα στον Ιανουάριο γιατί έχουν βγει πόσες προκηρύξεις, των οποίων οι προθεσμίες για υποβολή των δηλώσεων τρέχουν τώρα και θα πρέπει να βγάλουν αποτελέσματα. Αναρωτιέμαι ώρες ώρες πως ενώ στην αρχή ήταν πολύ θερμοί και σίγουροι ότι θα βγάλουν γρήγορα αποτελέσματα πως ξαφνικά πάγωσε το όλο θέμα. Λέτε να μυρίζουν εκλογές????

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Παρ Δεκ 16, 2016 10:39 am

Καλημέρα,

Δεν ξέρω εάν θα ήταν καλό να στείλουμε μία επιστολή και να τους ρωτάμε πότε θα βγουν τα αποτελέσματα. Πάντως για να μας δώσουν ημερομηνία, θεωρώ ότι πρέπει να υποβάλλουμε κάτι γραπτώς.
Πολλές φορές απαντούν και στις φόρμες επικοινωνίας που υποβάλλονται στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ.

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Παρ Δεκ 16, 2016 3:06 pm

Τουλάχιστον θα συντομέυσει κάπως η διαδικασία μετα, καθώς μετά το τελευταιο νομοσχέδιο που ψηφιστηκε το Νοέμβριο για την κινητικότητα στο δημόσιο, στο άρθρο 26 αναφέρει οτι ο έλεγχος γνησιότητας θα πραγματοποιείται μέσα σε τρείς μήνες ΜΕΤΑ από την πρόσληψη του υπαλλήλου!
Στο ΑΣΕΠ θέλουν και λίγο πίεση!
3 μήνες κάναν να βγάλουν τα οριστικα με 300 ενστασεις και έχουμε κολλησει σε 45 άτομα 2 μήνες τωρα!
Εγώ καλώ στο *249. Θα τους πάρω αρχές του έτους να δω τι θα μου πουν ξανα...

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Παρ Δεκ 16, 2016 8:56 pm

Ωραία εγώ συμφωνώ να στείλουμε κάτι γραπτό όλοι μαζί. Το θέμα είναι πως θα το οργανώσουμε...να γράψουμε τα e mail μας και να επικοινωνήσουμε από εκεί??το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τι έννομο συμφέρον έχουμε γιατί είμαστε επιλαχόντες με βάση τους οριστικούς πίνακες, αλλά δεν ξέρουμε αν όντως θα μας καλέσουν για το αίτημα αναπλήρωσης. Εγώ προσωπικά παίρνω τηλ πάντα στο ....223. Υπάρχει κάποιο άλλο αρμόδιο γραφείο να καλούμε?? Συγκεκριμένα σήμερα καλούσα και δεν μου απάντησε κανένας. Ήθελα να μάθω τι χρονικό περιθώριο δίνουν για τους οριστικούς πίνακες αναπλήρωσης της 2κ/2014 που αφορά το τελωνείο για να δω αν γ αυτή την προκήρυξη δίνουν κάποιο χρονοδιάγραμμα ή σε όλους λένε μετά τις γιορτές. Λες και μέσα στις γιορτές δεν υπάρχουν δύο εργάσιμες εβδομάδες να δουλέψουν?? Οι γιορτές πέφτουν Σκ και με αυτό τον τρόπο ουσιαστικά πάμε 3 βδομάδες πίσω!! Δηλαδή κάπου έλεος!!!

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Παρ Δεκ 16, 2016 8:58 pm

nop2005 έγραψε:Τουλάχιστον θα συντομέυσει κάπως η διαδικασία μετα, καθώς μετά το τελευταιο νομοσχέδιο που ψηφιστηκε το Νοέμβριο για την κινητικότητα στο δημόσιο, στο άρθρο 26 αναφέρει οτι ο έλεγχος γνησιότητας θα πραγματοποιείται μέσα σε τρείς μήνες ΜΕΤΑ από την πρόσληψη του υπαλλήλου!
Στο ΑΣΕΠ θέλουν και λίγο πίεση!
3 μήνες κάναν να βγάλουν τα οριστικα με 300 ενστασεις και έχουμε κολλησει σε 45 άτομα 2 μήνες τωρα!
Εγώ καλώ στο *249. Θα τους πάρω αρχές του έτους να δω τι θα μου πουν ξανα...


Εννοείς ότι θα γίνει πρόσληψη από το Υπουργέιο και μετά θα ελέγξουν την γνησιότητα των εγγράφων μας όσο δουλεύουμε??? Δεν ξερω τι να πώ πάντως με τους ρυθμούς που κινούνται τα πράγματα όχι καλοκαίρι, αλλά καλό Σεπτέμβρη θα ξεκινήσουμε δουλειά!!!

irastat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2016 4:33 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό irastat » Παρ Δεκ 16, 2016 9:23 pm

Γεια σας παιδια!! Θα γραψω μια επιστολη κ θα την στειλω δευτερα αν και δεν νομιζω να υπαρχει καποιο αποτελεσμα... υπαρχει κατι που μπορουμε να αναφερουμε για να πιεσουμε?
Εquote="mitsakiiiii"]
nop2005 έγραψε:Τουλάχιστον θα συντομέυσει κάπως η διαδικασία μετα, καθώς μετά το τελευταιο νομοσχέδιο που ψηφιστηκε το Νοέμβριο για την κινητικότητα στο δημόσιο, στο άρθρο 26 αναφέρει οτι ο έλεγχος γνησιότητας θα πραγματοποιείται μέσα σε τρείς μήνες ΜΕΤΑ από την πρόσληψη του υπαλλήλου!
Στο ΑΣΕΠ θέλουν και λίγο πίεση!
3 μήνες κάναν να βγάλουν τα οριστικα με 300 ενστασεις και έχουμε κολλησει σε 45 άτομα 2 μήνες τωρα!
Εγώ καλώ στο *249. Θα τους πάρω αρχές του έτους να δω τι θα μου πουν ξανα...


Εννοείς ότι θα γίνει πρόσληψη από το Υπουργέιο και μετά θα ελέγξουν την γνησιότητα των εγγράφων μας όσο δουλεύουμε??? Δεν ξερω τι να πώ πάντως με τους ρυθμούς που κινούνται τα πράγματα όχι καλοκαίρι, αλλά καλό Σεπτέμβρη θα ξεκινήσουμε δουλειά!!![/quote]

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Σάβ Δεκ 17, 2016 8:33 pm

irastat έγραψε:Γεια σας παιδια!! Θα γραψω μια επιστολη κ θα την στειλω δευτερα αν και δεν νομιζω να υπαρχει καποιο αποτελεσμα... υπαρχει κατι που μπορουμε να αναφερουμε για να πιεσουμε?
Εquote="mitsakiiiii"]
nop2005 έγραψε:Τουλάχιστον θα συντομέυσει κάπως η διαδικασία μετα, καθώς μετά το τελευταιο νομοσχέδιο που ψηφιστηκε το Νοέμβριο για την κινητικότητα στο δημόσιο, στο άρθρο 26 αναφέρει οτι ο έλεγχος γνησιότητας θα πραγματοποιείται μέσα σε τρείς μήνες ΜΕΤΑ από την πρόσληψη του υπαλλήλου!
Στο ΑΣΕΠ θέλουν και λίγο πίεση!
3 μήνες κάναν να βγάλουν τα οριστικα με 300 ενστασεις και έχουμε κολλησει σε 45 άτομα 2 μήνες τωρα!
Εγώ καλώ στο *249. Θα τους πάρω αρχές του έτους να δω τι θα μου πουν ξανα...


Εννοείς ότι θα γίνει πρόσληψη από το Υπουργέιο και μετά θα ελέγξουν την γνησιότητα των εγγράφων μας όσο δουλεύουμε??? Δεν ξερω τι να πώ πάντως με τους ρυθμούς που κινούνται τα πράγματα όχι καλοκαίρι, αλλά καλό Σεπτέμβρη θα ξεκινήσουμε δουλειά!!!
[/quote]


Θα την υπογράψεις μόνη σου η να υπογράψουμε όλοι μαζί??Τι λέτε οι υπόλοιποι?? Να αναφέρουμε ότι ήδη πέρασαν 2 μήνες και τόσο έκαναν για 465 άτομα και είναι πάρα πολύ μεγάλο τ χρονικό διάστημα και έχουν αργήσει και κυρίως να αναφέρουμε ότι καλό είναι να μας δώσουν μια ημερομηνία για να ξέρει ο καθένας να προγραμματίσει την ζωή του. Γιατί είμαστε όλοι σε μια αναμονή!!!

irastat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2016 4:33 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό irastat » Κυρ Δεκ 18, 2016 6:55 pm

Αν ειμαστε περισσοτεροι θεωρω ειναι καλυτερα... πως λετε να το οργανωσουμε?
mitsakiiiii έγραψε:
irastat έγραψε:Γεια σας παιδια!! Θα γραψω μια επιστολη κ θα την στειλω δευτερα αν και δεν νομιζω να υπαρχει καποιο αποτελεσμα... υπαρχει κατι που μπορουμε να αναφερουμε για να πιεσουμε?
Εquote="mitsakiiiii"]
nop2005 έγραψε:Τουλάχιστον θα συντομέυσει κάπως η διαδικασία μετα, καθώς μετά το τελευταιο νομοσχέδιο που ψηφιστηκε το Νοέμβριο για την κινητικότητα στο δημόσιο, στο άρθρο 26 αναφέρει οτι ο έλεγχος γνησιότητας θα πραγματοποιείται μέσα σε τρείς μήνες ΜΕΤΑ από την πρόσληψη του υπαλλήλου!
Στο ΑΣΕΠ θέλουν και λίγο πίεση!
3 μήνες κάναν να βγάλουν τα οριστικα με 300 ενστασεις και έχουμε κολλησει σε 45 άτομα 2 μήνες τωρα!
Εγώ καλώ στο *249. Θα τους πάρω αρχές του έτους να δω τι θα μου πουν ξανα...


Εννοείς ότι θα γίνει πρόσληψη από το Υπουργέιο και μετά θα ελέγξουν την γνησιότητα των εγγράφων μας όσο δουλεύουμε??? Δεν ξερω τι να πώ πάντως με τους ρυθμούς που κινούνται τα πράγματα όχι καλοκαίρι, αλλά καλό Σεπτέμβρη θα ξεκινήσουμε δουλειά!!!



Θα την υπογράψεις μόνη σου η να υπογράψουμε όλοι μαζί??Τι λέτε οι υπόλοιποι?? Να αναφέρουμε ότι ήδη πέρασαν 2 μήνες και τόσο έκαναν για 465 άτομα και είναι πάρα πολύ μεγάλο τ χρονικό διάστημα και έχουν αργήσει και κυρίως να αναφέρουμε ότι καλό είναι να μας δώσουν μια ημερομηνία για να ξέρει ο καθένας να προγραμματίσει την ζωή του. Γιατί είμαστε όλοι σε μια αναμονή!!![/quote]

irastat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2016 4:33 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό irastat » Δευ Δεκ 19, 2016 8:38 am

Καλημερα...πηρα τηλεφωνο ασεπ κ μου ειπαν μετα τς γιορτες κ οτι τους πιεζουμε κ εφορια δεν καταφερα να μαθω τα ονοματα των 4 που δεν εχει βγει φεκ ακομα. Οι μη αποδοχες ειναι 100 κ η διαδικασια μετα την εκδοση της αποφασης ειναι 3 μηνες κ οντως μετα γινεται ο ελεγχος των δικαιολογητικων!7



irastat έγραψε:Αν ειμαστε περισσοτεροι θεωρω ειναι καλυτερα... πως λετε να το οργανωσουμε?
mitsakiiiii έγραψε:
irastat έγραψε:Γεια σας παιδια!! Θα γραψω μια επιστολη κ θα την στειλω δευτερα αν και δεν νομιζω να υπαρχει καποιο αποτελεσμα... υπαρχει κατι που μπορουμε να αναφερουμε για να πιεσουμε?
Εquote="mitsakiiiii"]

Εννοείς ότι θα γίνει πρόσληψη από το Υπουργέιο και μετά θα ελέγξουν την γνησιότητα των εγγράφων μας όσο δουλεύουμε??? Δεν ξερω τι να πώ πάντως με τους ρυθμούς που κινούνται τα πράγματα όχι καλοκαίρι, αλλά καλό Σεπτέμβρη θα ξεκινήσουμε δουλειά!!!



Θα την υπογράψεις μόνη σου η να υπογράψουμε όλοι μαζί??Τι λέτε οι υπόλοιποι?? Να αναφέρουμε ότι ήδη πέρασαν 2 μήνες και τόσο έκαναν για 465 άτομα και είναι πάρα πολύ μεγάλο τ χρονικό διάστημα και έχουν αργήσει και κυρίως να αναφέρουμε ότι καλό είναι να μας δώσουν μια ημερομηνία για να ξέρει ο καθένας να προγραμματίσει την ζωή του. Γιατί είμαστε όλοι σε μια αναμονή!!!
[/quote]


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες