Χρονικό περιθώριο για αποδοχή διορισμού

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
mirabilis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2016 12:21 pm

Χρονικό περιθώριο για αποδοχή διορισμού

Δημοσίευσηαπό mirabilis » Τετ Νοέμ 23, 2016 8:44 pm

Καλησπέρα φίλοι.
Μετά από χρόνια, βγήκαν τα αποτελέσματα σε έναν διαγωνισμό όπου με ειδοποίησαν με ηλεκτρονικό μήνυμα και με ρωτάνε αν θα κάνω αποδοχή.
Επειδή εργάζομαι σε άλλη υπηρεσία και θέλω να το σκεφτώ, πόσο περιθώριο έχω να το σκεφτώ;
Μπορώ να κάνω αποδοχή και όταν με καλέσουν να ορκιστώ, να το μετανιώσω κι να μην πάω; Θα έχω συνέπειες;

Φυσικά, η προυπηρεσία που έχω ως διοικητικός θα ληφθεί υπόψη. Η προϋπηρεσία που έχω ως εκπαιδευτικός θα ληφθεί υπόψη στο μισθολογικό;

akapsali
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Παρ Ιαν 19, 2007 12:22 pm

Re: Χρονικό περιθώριο για αποδοχή διορισμού

Δημοσίευσηαπό akapsali » Παρ Νοέμ 25, 2016 5:43 pm

Καλησπέρα

Στην ιδια περίπτωση ειναι και η γυναικα μου

Το ιδιο ερωτημα εκανα και εγω .Δες εδω http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic.php?f=6&t=19661

Μαζευεις τα χαρτια τα στελνεις ,οταν σε φωνάξουν να ορκιστείς ζητας με αιτηση παραταση αποδοχής (εως 6 μήνες) διορισμού για σοβαρους λογους ώστε να γινει αποδεκτή.
Αν δεν γίνει αποδεκτη θα πρέπει να πας να ορκιστείς αφου παραιτηθεις (ταυτοχρονα) απο την προηγουμενη υπηρεσία ,αν αργοτερα παραιτηθείς αποκλειεσε σε επομενους διαγωνισμους του ΑΣΕΠ για πεντε χρονια(νομίζω) και φυσικα χανεις και την προγουμενη θεση σε υπηρεσία που ειχες
Αν γινει αποδεκτή θα πρεπει με το περας των πχ 6μηνων να πας να ορκιζεστεις και πας για δουλεια , εαν δε πας σιωπηρα δεν αποδεχεσε τον διοριμό και η θεση αποδεμευετε για αναπληρωση απο τον επόμενο χωρίς εσυ να εχει καμια επίπτωση

Φυσικά μπορείς και εξακολουθείς να δουλευεις στην υπηρεσία που εισαι ακι φυσικά μπορείς να συμετεχεις χωρις κωλυμα σε διαγωνισμους του ΑΣΕΠ

Αν επιτρεπετε απο ποια προκυρηξη σε καλεσαν και για ποια θεση (Ψάχνω για αμοιβαια)

mirabilis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2016 12:21 pm

Re: Χρονικό περιθώριο για αποδοχή διορισμού

Δημοσίευσηαπό mirabilis » Πέμ Δεκ 01, 2016 3:47 pm

τελικά μπορώ να κάνω αποδοχή και αργότερα, όταν θα με καλέσουν να ορκιστώ, να μην πάω; :?

giotaarg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2016 6:04 pm

Re: Χρονικό περιθώριο για αποδοχή διορισμού

Δημοσίευσηαπό giotaarg » Πέμ Δεκ 01, 2016 4:56 pm

akapsali έγραψε:Καλησπέρα

Στην ιδια περίπτωση ειναι και η γυναικα μου

Το ιδιο ερωτημα εκανα και εγω .Δες εδω http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic.php?f=6&t=19661

Μαζευεις τα χαρτια τα στελνεις ,οταν σε φωνάξουν να ορκιστείς ζητας με αιτηση παραταση αποδοχής (εως 6 μήνες) διορισμού για σοβαρους λογους ώστε να γινει αποδεκτή.
Αν δεν γίνει αποδεκτη θα πρέπει να πας να ορκιστείς αφου παραιτηθεις (ταυτοχρονα) απο την προηγουμενη υπηρεσία ,αν αργοτερα παραιτηθείς αποκλειεσε σε επομενους διαγωνισμους του ΑΣΕΠ για πεντε χρονια(νομίζω) και φυσικα χανεις και την προγουμενη θεση σε υπηρεσία που ειχες
Αν γινει αποδεκτή θα πρεπει με το περας των πχ 6μηνων να πας να ορκιζεστεις και πας για δουλεια , εαν δε πας σιωπηρα δεν αποδεχεσε τον διοριμό και η θεση αποδεμευετε για αναπληρωση απο τον επόμενο χωρίς εσυ να εχει καμια επίπτωση

Φυσικά μπορείς και εξακολουθείς να δουλευεις στην υπηρεσία που εισαι ακι φυσικά μπορείς να συμετεχεις χωρις κωλυμα σε διαγωνισμους του ΑΣΕΠ

Αν επιτρεπετε απο ποια προκυρηξη σε καλεσαν και για ποια θεση (Ψάχνω για αμοιβαια)



αυτο που λες , οτι δηλαδη αν παραιτηθείς αποκλείεσαι για 5 χρονια απο διαγωνισμους ασεπ, από που προκύπτει?

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Χρονικό περιθώριο για αποδοχή διορισμού

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Πέμ Δεκ 01, 2016 8:13 pm

Το λένε όλοι οι διαγωνισμοί του ΑΣΕΠ, στις προϋποθέσεις συμμετοχής.


Επίσης καταθέτουν Υπεύθυνη δήλωση του άρθρου 8 του Ν. 1599/1986 ότι κατά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής της αίτησης συμμετοχής τους στη διαδικασία πλήρωσης θέσεων της παρούσας προκήρυξης, δεν κατείχαν θέση τακτικού υπαλλήλου του Δημοσίου, Ν.Π.Δ.Δ. ή Ο.Τ.Α. α΄ ή β΄ βαθμίδας, κατόπιν διορισμού τους με τις διατάξεις του Ν. 2190/1994, ή αν κατείχαν, ότι είχε παρέλθει κατά την ανωτέρω ημερομηνία πενταετία από το διορισμό τους.

mirabilis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2016 12:21 pm

Re: Χρονικό περιθώριο για αποδοχή διορισμού

Δημοσίευσηαπό mirabilis » Δευ Δεκ 05, 2016 11:31 pm

ρε παιδιά, μπορώ να κάνω αποδοχή και μετά να μην πάω να ορκιστώ; θα έχω κάποιες συνέπειες; :?

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Χρονικό περιθώριο για αποδοχή διορισμού

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τρί Δεκ 06, 2016 2:52 pm

Μα σύμφωνα με τον υπαλληλικό κώδικα η αποδοχή του διορισμού γίνεται με την ορκομωσία και την ανάληψη υπηρεσίας!
Πως εσυ θα κανεις αποδοχή χωρίς να ορκιστείς δε ξερω!
Συγκεκριμένα σου παραθέτω τα άρθρα.

Άρθρο 18
Κατάρτιση υπαλληλικής σχέσης
1. Η υπαλληλική σχέση καταρτίζεται με το διορισμό και την αποδοχή του.
2. Η αποδοχή δηλώνεται με την ορκωμοσία.

Άρθρο 19
Ορκωμοσία − Ανάληψη υπηρεσίας
1. Ο όρκος δίνεται ενώπιον του οργάνου που έχει εκ− δώσει την πράξη διορισμού ή του οργάνου που ορίζεται στο έγγραφο της κοινοποίησης. Ο όρκος έχει ως εξής: «Ορκίζομαι να φυλάττω πίστη στην πατρίδα, υπακοή στο Σύνταγμα και τους νόμους και να εκπληρώνω τιμί− ως και ευσυνειδήτως τα καθήκοντα μου.» Ο όρκος των αλλοδαπών έχει ως εξής: «Ορκίζομαι να φυλάττω πίστη στην Ελλάδα, υπακοή στο Σύνταγμα και τους νόμους της και να εκπληρώνω τιμίως και ευσυνειδήτως τα κα− θήκοντα μου.» Όσοι δηλώνουν ότι δεν πρεσβεύουν καμιά θρησκεία ή πρεσβεύουν θρησκεία που δεν επιτρέπει τον όρκο, παρέχουν, αντί όρκου, την ακόλουθη διαβεβαίω− ση: «Δηλώνω, επικαλούμενος την τιμή και τη συνείδηση μου, ότι θα φυλάττω πίστη στην Ελλάδα, υπακοή στο Σύνταγμα και τους νόμους και ότι θα εκπληρώνω τιμίως και ευσυνειδήτως τα καθήκοντα μου.»
2. Η ορκωμοσία βεβαιώνεται με πρωτόκολλο, που χρο− νολογείται και υπογράφεται από τον ορκιζόμενο και το όργανο ενώπιον του οποίου ορκίζεται. Η ανάληψη καθηκόντων πιστοποιείται με έκθεση, που υπογράφεται από τον προϊστάμενο της οικείας υπηρεσίας και τον υπάλληλο. Η έκθεση φέρει αριθμό πρωτοκόλλου της χρονολογίας ανάληψης καθηκόντων.
3. Αφετηρία υπολογισμού του χρόνου υπηρεσίας των υπαλλήλων αποτελεί η χρονολογία δημοσίευσης στο Φύλλο της Εφημερίδας της Κυβερνήσεως της πράξης διορισμού, με την προϋπόθεση ότι η ανάληψη υπηρεσί− ας γίνεται μέσα σε ένα (1) μήνα από την κοινοποίηση της πράξης διορισμού, αλλιώς η ημερομηνία ανάληψης υπηρεσίας.

Άρθρο 20 Ανάκληση διορισμού
1. Η πράξη διορισμού ανακαλείται υποχρεωτικά, εάν ο διοριζόμενος δεν αποδέχτηκε το διορισμό ρητώς ή σιωπηρώς ή δεν εκπλήρωσε άλλες νόμιμες πρόσθετες υποχρεώσεις πριν από την ανάληψη υπηρεσίας.

mirabilis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2016 12:21 pm

Re: Χρονικό περιθώριο για αποδοχή διορισμού

Δημοσίευσηαπό mirabilis » Τρί Δεκ 13, 2016 9:49 pm

αχμμ μου ζήτησαν να απαντήσω αν θα κάνω αποδοχή και να καταθέσω υπεύθυνη δήλωση ότι αποδέχομαι την θέση..

η ορκομωσία, όμως, θα γίνει αργότερα, ίσως και μήνες μετά (όταν θα ολοκληρωθούν οι διαδικασίες πρόσληψης)

όταν θα με καλέσουν να ορκιστώ, μπορώ να έχω αλλάξει γνώμη;.. (δηλαδή αφού τους έχω καταθέσει υπεύθυνη δήλωση ότι αποδέχτηκα την θέση;)

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Χρονικό περιθώριο για αποδοχή διορισμού

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τετ Δεκ 14, 2016 6:18 pm

Δεν υπάρχει σε κανένα νόμο οτι πρέπει να στείλεις υπεύθυνη δήλωση οτι αποδέχεσαι τη θέση!
Απο τη στιγμή που θα στείλεις όλα τα χαρτιά, πτυχία κλπ. Υπεύθυνη δήλωση για κώλυμα διορισμού, περιουσιακή κατάσταση, πιστοποιητικά στρατολογικής κατάστασης, βεβαίωση ψυχιατρικης Υγείας και γνωμάτευση παθολόγου, ειναι υποχρεωμένοι να στείλουν τα χαρτιά σου ΓΛΚ για πιστώσεις, μετα να βγάλουν απόφαση διορισμού και να τη δημοσιεύσουν σε ΦΕΚ. Μετα απο τη δημοσίευση πρέπει να πας να ορκιστείς και να αναλάβεις. Αν δε πας γίνεται ανάκληση διορισμού. Αυτά λέει ο δημοσιοϋπαλληλικός κώδικας, τώρα αν υπάρχει κάπου αλλου κάτι διαφορετικό αν κατέχεις ήδη θέση στο δημόσιο δε το γνωρίζω!
Μπορείς όμως να ρωτήσεις στο Υπουργείο Εσωτερικών και να σου πουν και τη νομοθεσία αν το επιθυμείς για να είσαι 100% σίγουρος!

minedu
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τετ Οκτ 05, 2016 12:27 pm

Re: Χρονικό περιθώριο για αποδοχή διορισμού

Δημοσίευσηαπό minedu » Παρ Δεκ 16, 2016 12:53 pm

DTINFINITY μην απαντας χωρις να ξερεις.οτι συμβαινει στο χρηστη mirabilis συνεβει και σε εμενα και σε αλλους.Οποτε σε παρακαλω μην παραπληροφορεις αν δεν ξερεις

akapsali
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Παρ Ιαν 19, 2007 12:22 pm

Re: Χρονικό περιθώριο για αποδοχή διορισμού

Δημοσίευσηαπό akapsali » Παρ Δεκ 16, 2016 2:10 pm

minedu έγραψε:DTINFINITY μην απαντας χωρις να ξερεις.οτι συμβαινει στο χρηστη mirabilis συνεβει και σε εμενα και σε αλλους.Οποτε σε παρακαλω μην παραπληροφορεις αν δεν ξερεις


Καλημέρα

Στην περίπτωση της γυναικας μου ισχυουν οτι εγραψε ο DTINFINITY ,δηλ την καλεσαν για διορισμό τηλεφωνικά , στην συνέχεια εστειλαν επιστολή και ζητασαν (εγγραφως ) Υπεύθυνη δήλωση για κώλυμα διορισμού, περιουσιακή κατάσταση, πιστοποιητικά στρατολογικής κατάστασης, βεβαίωση ψυχιατρικης Υγείας και γνωμάτευση παθολόγου ΔΕΝ ΖΗΤΑΝΕ Υπ Δηλωση Αποδοχής Διορισμού(Εστειλε τα χαρτιά πριν 1 μηνα)
Αυτο που ζητάνε ειναι σε περιπτωση που ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΕΣΕ τον διορισμό να τους στειλεις Υπ Δηλωση οτι δεν αποδεχεσε (εγγραφως.
Το κανουν αυτό για να "τρέξουν" οι διαδιασίες αναπληρωσης οιο γρηγορα χωρίς να περιμένουν να περάσει η προσθεμία που σου δινουν να αποστειλεις τα δικαιολογητικα .

Πάντως διορισμός νοειτε με την ορκωμοσία ,
Μπορεις να στειλεις τα χαρτιά σου και οταν σε καλέσουν να ορκιστεις επιλέγεις : α) να ορικιστεις και τοτε και μονον τοτε αποιδεχεσε τον διορισμό
β) να μην παρουσιαστείς στην ορκομωσία οποτε σιωπηρά δεν αποδεχεσε τον διορισμό (κανε και ενα τηλεφωνο στην υπηρεσία για ενημερωση) χωρίς καμια νομική η δοικητική επίπτωση.
και γ)μπορείς να ζητησεις παραταση αποδοχής διορισμού το μεγιστο μεχρι εξι μηνες( ειναι στην ευχερεια τηε υπηρεσίας για τον χρόνο που θα σου χορηγ'ησει) μετα θα πρεπει να επιλεξεις ενα απο τα α) ή β)

Αυτα απο εμενα και απο οσα γνωρίζω , επειδή δεν θελω ομως καμια ευθύνη παρε τηλεφνο στο Υπ. εσωτερικών ή στον ΑΣΕΠ για περισσοτερη και πιο εγκυρη ενημέρωση

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Χρονικό περιθώριο για αποδοχή διορισμού

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Παρ Δεκ 16, 2016 2:34 pm

DTINFINITY μην απαντας χωρις να ξερεις.οτι συμβαινει στο χρηστη mirabilis συνεβει και σε εμενα και σε αλλους.Οποτε σε παρακαλω μην παραπληροφορεις αν δεν ξερεις

minedu εγώ απάντησα με τη προσωπική μου εμπειρία. Τώρα αν εσύ έχεις να παραθέσεις κάποιο άλλο πδ/νόμο/φεκ κλπ που λέει κάτι διαφορετικό μπορείς να το κάνεις.
Και δε παραπληροφορισά κανένα, είπα, το τόνισα και το τονίζω πάντα σε όλες μου τις απαντήσεις, δε ξέρω άν υπάρχει κάτι διαφορετικό κάπου αλλού και να απευθυνθούν στο ΥΠΕΣ. Σίγουρα μπορεί να είναι διαφορετική η εμπειρία μου από τη συγκεκριμένη περίπτωση και γι αυτό τόνισα αυτά ακριβώς που ήξερα και είπα να ψάξουν αλλού για άλλες πληροφορίες.
Τώρα αν θέλουμε να φιλτράρουμε τμηματικά οτιδήποτε, το κάνουμε κατ'επιλογήν. Δώσε λοιπόν τα φώτα τα δικά σου μέσα από τις δικές σου πληροφορίες και σταμάτα να κρίνεις τους άλλους αν δε ξέρεις.

emrdk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 08, 2018 10:38 pm

Re: Χρονικό περιθώριο για αποδοχή διορισμού

Δημοσίευσηαπό emrdk » Τρί Μάιος 01, 2018 1:08 pm

mirabilis έγραψε:Καλησπέρα φίλοι.
Μετά από χρόνια, βγήκαν τα αποτελέσματα σε έναν διαγωνισμό όπου με ειδοποίησαν με ηλεκτρονικό μήνυμα και με ρωτάνε αν θα κάνω αποδοχή.
Επειδή εργάζομαι σε άλλη υπηρεσία και θέλω να το σκεφτώ, πόσο περιθώριο έχω να το σκεφτώ;
Μπορώ να κάνω αποδοχή και όταν με καλέσουν να ορκιστώ, να το μετανιώσω κι να μην πάω; Θα έχω συνέπειες;

Φυσικά, η προυπηρεσία που έχω ως διοικητικός θα ληφθεί υπόψη. Η προϋπηρεσία που έχω ως εκπαιδευτικός θα ληφθεί υπόψη στο μισθολογικό;


Καλησπέρα και καλή πρωτομαγιά!
Θα ήθελα να μου δώσεις τα φώτα σου, γιατί στα ερωτήματα που έθετες τότε, θέλω κι εγώ απάντηση αυτή την περίοδο. Εγώ είμαι στον προσωρινό πίνακα διοριστέων για μία προκήρυξη του ασεπ και μας κάλεσαν πριν 1,5μήνα να αποδεχτούμε ή όχι 8μηνη σύμβαση μη ανανεούμενη λόγω αναγκών σε προσωπικό μέχρι να βγουν τα οριστικά αποτελέσματα. Εγώ έστειλα υπεύθυνη δήλωση που έγραφε ότι αποδέχομαι να πάω στην 8μηνη σύμβαση που σημειώνω ότι είναι σε άλλη πόλη από την πόλη διαμονής μου. Το πρόβλημά μου είναι ότι τώρα δεν μπορώ να πάω και θέλω να περιμένω τα οριστικά αποτελέσματα, αλλά πρέπει να μάθω αν θα έχω κυρώσεις ή πως είναι η διαδικασία μη αποδοχής σε αυτή την περίπτωση (λχ.σιωπηρή μη αποδοχή, δεν παρουσιάζομαι την ημερομηνία που πρέπει ή υπάρχει κάτι άλλο). Σε παρακαλώ, θα εκτιμούσα αν μου απαντούσες από την προσωπική σου εμπειρία (αν και αντιλαμβάνομαι ότι δεν πρόκειται για ακριβώς ίδια περίπτωση).

kwskam
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 12, 2018 2:16 pm

Re: Χρονικό περιθώριο για αποδοχή διορισμού

Δημοσίευσηαπό kwskam » Πέμ Ιούλ 19, 2018 9:24 am

Καλημέρα,με κάλεσαν και εμένα για διορισμό έπειτα από αναπλήρωση κενή θέσης. Μεταξύ των δικαιολογητικών που μου ζήτησαν είναι και υπεύθυνη δήλωση περί αποδοχής του διορισμού. Αυτό που με ανησυχεί είναι αν για κάποιο λόγο δεν πάω τελικά μην έχω κυρώσεις με την δήλωση αυτή. Επίσης με ενημέρωσαν ότι η διαδικασία θα χρειαστεί να ολοκληρωθεί περίπου 3 μήνες. Ξέρει κάποιος ποιο είναι το ακριβές χρονικό διάστημα; Παράταση τελικά μπορώ να πάρω αν χρειαστεί και από την τωρινή μου δουλειά πότε πρέπει να παραιτηθώ;

emrdk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 08, 2018 10:38 pm

Re: Χρονικό περιθώριο για αποδοχή διορισμού

Δημοσίευσηαπό emrdk » Σάβ Ιούλ 21, 2018 12:43 pm

kwskam έγραψε:Καλημέρα,με κάλεσαν και εμένα για διορισμό έπειτα από αναπλήρωση κενή θέσης. Μεταξύ των δικαιολογητικών που μου ζήτησαν είναι και υπεύθυνη δήλωση περί αποδοχής του διορισμού. Αυτό που με ανησυχεί είναι αν για κάποιο λόγο δεν πάω τελικά μην έχω κυρώσεις με την δήλωση αυτή. Επίσης με ενημέρωσαν ότι η διαδικασία θα χρειαστεί να ολοκληρωθεί περίπου 3 μήνες. Ξέρει κάποιος ποιο είναι το ακριβές χρονικό διάστημα; Παράταση τελικά μπορώ να πάρω αν χρειαστεί και από την τωρινή μου δουλειά πότε πρέπει να παραιτηθώ;

Καλησπέρα! Αν και δεν είμαι ειδικός, μόλις χθες μου ανέφερε ένας γνωστός μου που διορίστηκε πριν μία 5ετία, ότι δικαιούσαι όταν σε καλέσουν για διορισμό να ζητήσεις 6μηνη παράταση για σοβαρό λόγο. Τώρα πως αυτό μπορείς να το δικαιολογήσεις, δεν ξέρω. Παρόλα αυτά κι εγώ αν διάβασες την περίπτωσή μου είχα στείλει υπεύθυνη δήλωση ότι αποδέχομαι την ΙΔΟΧ κι όταν με ξανακάλεσαν μετά από 2 μήνες τους είπα ότι δεν μπορώ τλκ να πάω στην ΙΔΟΧ και θα περιμένω τα οριστικά αποτελέσματα της προκήρυξης, οπότε μου ζήτησαν να τους ξαναστείλω μια υπεύθυνη δήλωση στην οποία έγραφα ότι δεν αποδέχομαι. Δεν υπάρχουν κυρώσεις. Φαντάζομαι και στη δική σου περίπτωση ισχύει το ίδιο.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες