180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
antkag
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2016 11:10 am

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό antkag » Κυρ Ιούλ 17, 2016 7:49 pm

ak84 έγραψε:Για τους αναπληρωτές:σε επικοινωνία που είχα με την διεύθυνση ανθρώπινου δυναμικού σήμερα μου απάντησαν ότι ακόμη δεν τους έχει επιστραφεί κάποιο υπηρεσιακό για την ολοκλήρωση των πιστώσεων έτσι ώστε να περάσει στην επόμενη φάση.δεν ξέρει κάν αν εγκρίθηκαν από τις πιστώσεις,μπορεί να μας βοηθήσει το παιδί που είχε επικοινωνήσει και του είχαν πει ότι έχουν ολοκληρωθεί?

Οταν μιλησα με ανθρωπινο δυναμικο ,με μια γυναικα υπαλληλο, με ενημερωσε οτι το ονομα μου ειναι στους φακελους που επεστρεψαν απο πιστωσεις και να περιμενω τοποθετηση περί τα τέλη Αυγούστου. Επίσης απο το τελευταίο σταδιο των πιστώσεων (γραφείο προϋπολογισμού) με ενημερωσαν οτι ο φακελος μου ειχε φυγει απο αυτους 29/6. Το πρωτόκολλο που ανέφερε παραπανω αλλη κοπελα αφορα 4 ΠΕ και 2 ΤΕ. Δεν ξερω για ποιον λογο εχεις αλλη ενημέρωση. Θα ξανακαλεσω την Τρίτη να μάθω.

ak84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2016 10:28 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό ak84 » Δευ Ιούλ 18, 2016 1:18 pm

Καλησπέρα ευχαριστω για την απάντηση!!εγώ μίλησα με Μίνη και μου είπε ότι δεν έχει ερθει κατι στα χέρια του,σημερα προσπαθώ απο το πρωι να μιλήσω με πιστώσεις και δεν υο σηκώνουν☹️Οταν μιλήσεις με την κυρία μπορεις να την ρωτήσεις αν έχουν επιστρέψει ΙΚΑ τα ονόματα εγω ανήκω σε ΤΕ.

ak84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2016 10:28 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό ak84 » Τρί Ιούλ 19, 2016 1:17 pm

Καλησπέρα σημερα επικοινώνησα με τον κ.Κόκκινο και με διαβεβαίωσε οτι όντως έστειλε τα ονόματα μας στις 29/06,ο Μίνης στην διεύθυνση προσωπικού ο οποίος εχει αναλάβει τον φάκελο μου απο την αρχή λείπει με καλοκαιρινή άδεια.

tp
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Παρ Οκτ 05, 2007 2:23 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό tp » Πέμ Ιούλ 28, 2016 8:27 pm

Υπάρχει κανένα νέο ως προς την προσωπική διαφορά για τους ήδη υπηρετούντες της 2κ/2014; έχει κάνει κανείς προσφυγή ; υπάρχει καμία συλλογική κίνηση προς την κατεύθυνση αυτή; Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας ενημερώσει

ak84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2016 10:28 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό ak84 » Παρ Ιούλ 29, 2016 11:13 am

Καλημέρα, πήρα σήμερα τηλ 210-3332635 στο γραφείο φακέλων του υπουργού όπου έχουν σταλεί οι φακελοί μας για να ρωτησω αν έχουν υπογραφεί, η απάντηση τουλάχιστον για μενα ηταν αρνητική..όποιος έχει νεότερα ας επικοινωνήσει και να μας ενημερώσει..πάντως όποτε έπαιρνα οταν άκουγαν 2κ/14 απορούσαν και μου έλεγαν σίγουρα δεν εννοείται τα 405 άτομα της 2κ/15;;για αυτήν την προκύρηξη έχουν υπογράψει απο οτι κατάλαβα...

pelisave
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 11:33 am

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό pelisave » Κυρ Αύγ 07, 2016 12:54 pm

tp έγραψε:Υπάρχει κανένα νέο ως προς την προσωπική διαφορά για τους ήδη υπηρετούντες της 2κ/2014; έχει κάνει κανείς προσφυγή ; υπάρχει καμία συλλογική κίνηση προς την κατεύθυνση αυτή; Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας ενημερώσει



Η μόνη συλλογική κίνηση tp είναι μια ομάδα στο fb 2Κ/2014 αν σε ενδιαφέρει να γίνεις και εσύ μέλος, και να δούμε από εκεί μετά πώς θα κινηθούμε..υπάρχει κάποιος που έχει διοριστεί Αθήνα;;μήπως από κεντρικά είναι κάπως καλύτερα; Γιατί και την προηγούμενη φορά που δόθηκε προσωπική διαφορά πέρασε με τροπολογία και όχι δικαστικά..

ak84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2016 10:28 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό ak84 » Τρί Αύγ 16, 2016 11:31 am

Καλημέρα, έχει καποιος νεότερο από εθνικό τυπογραφείο για δημοσίευσει των ΦΕΚ;;εμφανίζει ότι είναι σε επεξεργασία από 3/8.

vivika2004
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Φεβ 29, 2016 7:12 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό vivika2004 » Τρί Αύγ 16, 2016 6:06 pm

Δηλαδή έχουν υπογράφει απο τον υπουργό και είναι προς δημοσίευση;; Γιατί εγώ τελευταία επικοινωνία που είχα αρχές Αυγούστου μου είχαν πει ότι ακόμα δεν είχε υπογράψει ο υπουργός

ak84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2016 10:28 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό ak84 » Τρί Αύγ 16, 2016 7:46 pm

vivika2004 έγραψε:Δηλαδή έχουν υπογράφει απο τον υπουργό και είναι προς δημοσίευση;; Γιατί εγώ τελευταία επικοινωνία που είχα αρχές Αυγούστου μου είχαν πει ότι ακόμα δεν είχε υπογράψει ο υπουργός


Είχα μάθει οτι υπέγραψε αρχές Αυγούστου,τώρα αναμένουμε την δημοσίευση του ΦΕΚ!!

vivika2004
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Φεβ 29, 2016 7:12 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό vivika2004 » Τετ Αύγ 17, 2016 11:29 am

Καλημέρα. Σε σημερινή επικοινωνία με το γραφείο του υπουργού μου είπαν ότι ακόμα δεν έχουν υπογραφεί οι διορισμοί και ο υπουργός θα επιστρέψει τελος της ακμής εβδομαδας.

antkag
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2016 11:10 am

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό antkag » Πέμ Αύγ 18, 2016 8:11 am

vivika2004 έγραψε:Καλημέρα. Σε σημερινή επικοινωνία με το γραφείο του υπουργού μου είπαν ότι ακόμα δεν έχουν υπογραφεί οι διορισμοί και ο υπουργός θα επιστρέψει τελος της ακμής εβδομαδας.

Καλημέρα, εμένα μου έχουν δώσει ΚΑΔ και με ενημέρωσαν τόσο από το γραφείο του υπουργού οσο και απο το ανθρώπινο δυναμικό ότι η σχετικη απόφαση διορισμού έχει υπογραφεί. Κάλεσα και στο εθνικό τυπογραφείο και με διαβεβαίωσαν ότι το όνομα μου είναι στους διοριστέους. Η απόφαση ηταν στο τελευταίο στάδιο επεξεργασιας και από μέρα σε μέρα δημοσιεύεται. Δες το λίγο με τον Μίνη μήπως σου λένε κατι λάθος από το γραφείο του υπουργού.

ak84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2016 10:28 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό ak84 » Πέμ Αύγ 18, 2016 6:01 pm

antkag έγραψε:
vivika2004 έγραψε:Καλημέρα. Σε σημερινή επικοινωνία με το γραφείο του υπουργού μου είπαν ότι ακόμα δεν έχουν υπογραφεί οι διορισμοί και ο υπουργός θα επιστρέψει τελος της ακμής εβδομαδας.

Καλημέρα, εμένα μου έχουν δώσει ΚΑΔ και με ενημέρωσαν τόσο από το γραφείο του υπουργού οσο και απο το ανθρώπινο δυναμικό ότι η σχετικη απόφαση διορισμού έχει υπογραφεί. Κάλεσα και στο εθνικό τυπογραφείο και με διαβεβαίωσαν ότι το όνομα μου είναι στους διοριστέους. Η απόφαση ηταν στο τελευταίο στάδιο επεξεργασιας και από μέρα σε μέρα δημοσιεύεται. Δες το λίγο με τον Μίνη μήπως σου λένε κατι λάθος από το γραφείο του
υπουργού.


Καλησπέρα, έχουν δωσει και μενα ΚΑΔ εδώ και 15 μέρες αλλά ακόμη βρίσκεται σε στάδιο επεξεργασίας..είσαι στους ΤΕ ή στους ΠΕ;;

antkag
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2016 11:10 am

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό antkag » Πέμ Αύγ 18, 2016 6:46 pm

Ειμαι ΠΕ και σημερα που τηλεφωνησα με ενημερωσαν απο την Εφημεριδα της Κυβερνησεως οτι το εγγραφο μου βρισκεται στην γενικη γραμματεια της κυβερνησης στη Βουλη για νομικο ελεγχο. Ειναι το τελευταιο σταδιο πριν τη δημοσιευση. Αν καλεσεις με τον ΚΑΔ σου δινουν αναλυτικες πληροφοριες που δεν τις εμφανιζει στην ιστοσελιδα.

ak84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2016 10:28 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό ak84 » Πέμ Αύγ 18, 2016 9:32 pm

antkag έγραψε:Ειμαι ΠΕ και σημερα που τηλεφωνησα με ενημερωσαν απο την Εφημεριδα της Κυβερνησεως οτι το εγγραφο μου βρισκεται στην γενικη γραμματεια της κυβερνησης στη Βουλη για νομικο ελεγχο. Ειναι το τελευταιο σταδιο πριν τη δημοσιευση. Αν καλεσεις με τον ΚΑΔ σου δινουν αναλυτικες πληροφοριες που δεν τις εμφανιζει στην ιστοσελιδα.


Σε ευχαριστώ :D , εγώ είμαι ΤΕ και η κυρία στο ΕΤ που απάντησε με ενημερωςε ότι λόγω αδειών ακόμη το έγγραφο μου βρίσκεται στο τυπογραφείο. Δεν ήξερα ότι πρέπει να περάσει από τη γενική γραμματεία της Κυβερνήσεως παρά μόνο ότι πρέπει να δημοσιευτεί μεςα Σε 15 ημέρες από την έκδοση του ΚΑΔ..03/08/16 δημοσιεύτηκε ο ΚΑΔ..

ak84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2016 10:28 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό ak84 » Τρί Αύγ 23, 2016 1:24 pm

Καλησπέρα, είχατε κανένα νεότερο;; Την Παρασκευή είχα καλέσει στην γενική γραμματεία της Βουλής και μου είπαν ότι ακόμη δεν έχει ελεγχθεί ο δικός μου ΚΑΔ από τον νομικό.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 6 επισκέπτες