3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
mtrx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Απρ 20, 2016 9:54 am

Re: Μετα απο τα ιατρεια

Δημοσίευσηαπό mtrx » Κυρ Μάιος 15, 2016 3:32 pm

john79 έγραψε:
mtrx έγραψε:Εχω στειλει τα δικαιολογητικα απο τις 11 απριλιου στο ανθρωπινο δυναμικο, εστειλα τα αποτελεσματα εξετασεων των ιατρων στα πολυιατρεια της δεη στις 5 Μαιου και τωρα περιμενω να με ειδοποιησει το HR της συγγρου. Παντως για μενα που ασχοληθηκα για πρωτη φορα με αυτην την διαδικασια παρατηρω οτι ειναι αρκετα χρονοβορα. Μεσα Μαρτιου με ενημερωσαν για να μαζεψω δικαιολογητικα και πλησιαζει Ιουνιος τωρα.
Γνωριζει κανεις ποιο ειναι το χρονικο διαστημα να σε ειδοποιησουν αφοτου εχεις δωσει και τα αποτελεσματα ιατρικων εξετασεων;


εξαρτάται από πολλά, εσύ μπορείς να τελειώσεις πιο γρήγορα από μας. πχ εγώ τα έκανα όλα μέχρι αρχές Φεβρουαρίου και αρχίζω 16/5. Αν πέρασες επιτροπή στην Αθήνα τότε λογικά δεν θα αργήσεις πολύ.


Μακαρι γιατι θα δημιουργηθει προβλημα στην παρουσα εργασια μου. Πανε να με βαλουν σε εργο και δεν μπορω να το αποφυγω φυσικα( θα κινησω υποψιες), και αν το ξεκινησω και μετα τους παρατησω θα δημιουργηθει κατασταση εκει μεσα. Θα με πουνε αντιεπαγγελματια και δεν θα φταινε.
Καλα πως σε καθυστερησανε τοσο πολυ εσενα; απο Φεβρουαριο πηγε Μαιο; επ;ιξε δλδ ρολο που πηγες εκτος Αθηνων λες;

john79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 25, 2014 9:31 am

Re: Μετα απο τα ιατρεια

Δημοσίευσηαπό john79 » Κυρ Μάιος 15, 2016 5:37 pm

mtrx έγραψε:
john79 έγραψε:
mtrx έγραψε:Εχω στειλει τα δικαιολογητικα απο τις 11 απριλιου στο ανθρωπινο δυναμικο, εστειλα τα αποτελεσματα εξετασεων των ιατρων στα πολυιατρεια της δεη στις 5 Μαιου και τωρα περιμενω να με ειδοποιησει το HR της συγγρου. Παντως για μενα που ασχοληθηκα για πρωτη φορα με αυτην την διαδικασια παρατηρω οτι ειναι αρκετα χρονοβορα. Μεσα Μαρτιου με ενημερωσαν για να μαζεψω δικαιολογητικα και πλησιαζει Ιουνιος τωρα.
Γνωριζει κανεις ποιο ειναι το χρονικο διαστημα να σε ειδοποιησουν αφοτου εχεις δωσει και τα αποτελεσματα ιατρικων εξετασεων;


εξαρτάται από πολλά, εσύ μπορείς να τελειώσεις πιο γρήγορα από μας. πχ εγώ τα έκανα όλα μέχρι αρχές Φεβρουαρίου και αρχίζω 16/5. Αν πέρασες επιτροπή στην Αθήνα τότε λογικά δεν θα αργήσεις πολύ.


Μακαρι γιατι θα δημιουργηθει προβλημα στην παρουσα εργασια μου. Πανε να με βαλουν σε εργο και δεν μπορω να το αποφυγω φυσικα( θα κινησω υποψιες), και αν το ξεκινησω και μετα τους παρατησω θα δημιουργηθει κατασταση εκει μεσα. Θα με πουνε αντιεπαγγελματια και δεν θα φταινε.
Καλα πως σε καθυστερησανε τοσο πολυ εσενα; απο Φεβρουαριο πηγε Μαιο; επ;ιξε δλδ ρολο που πηγες εκτος Αθηνων λες;


όχι μόνο εμένα, με πολλούς έγινε. Εγώ κατέθεσα τα χαρτιά των γιατρών σε επιτροπή της επαρχίας (αλλά διορίζομαι στην αθήνα) και έμαθα ότι άργησαν να φτάσουν Αθήνα. Αν έπαιζαν και άλλοι λόγοι δεν το ξέρω.

pyrosd
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 08, 2016 9:03 pm

T4A

Δημοσίευσηαπό pyrosd » Δευ Μάιος 16, 2016 11:12 pm

καλησπερα συναδελφοι ,καλη αρχη στα παιδια (Τ4α) που ξεκινησαν την εκπαιδευση.

skok
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2016 10:08 am

Δημοσίευσηαπό skok » Τρί Μάιος 17, 2016 3:20 pm

giwrgoss έγραψε:
giwrgow έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ. ΕΝ ΟΨΕΙ ΤΩΝ ΥΠΟΓΡΑΦΩΝ ΣΥΜΒΑΣΕΣΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ Τ3/Α ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ (16/05) ΖΗΤΩ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΔΕΔΔΗΕ ΙΣΤΙΑΙΑΣ ΓΙΑ ΔΕΔΔΗΕ ΑΤΤΙΚΗΣ Η ΘΗΒΑΣ. ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ POST.


Γεια σου φιλε...ποτε σου ειπαν να πας για δουλεια? Απο που εισαι? Εγω απο Ευβοια ειμαι..Τ.Ε. για Αθήνα..



Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για αμοιβαία μετάθεση από Θήβα για Αθήνα (Τ3/Α). Αν υπάρχει σχετικό ενδιαφέρον, παρακαλώ στείλτε e-mail (ammeth8@gmail.com).

giwrgoss
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2015 5:57 pm

Δημοσίευσηαπό giwrgoss » Τετ Μάιος 18, 2016 1:44 pm

Γεια σας! Υπάρχει κανείς που έχει ξεκινήσει δουλεία στη διεύθυνση υλικών, προμηθειών και μεταφορών (Συγγρού);

mtrx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Απρ 20, 2016 9:54 am

Δημοσίευσηαπό mtrx » Δευ Μάιος 23, 2016 1:54 pm

η τελευταια πιστοποιηση γνησιοτητας που λειπει ειναι του ΤΕΕ. Ειναι στα εξερχομενα τους απο τις 13 του μηνα και ακομα (23) δεν εχει φτασει με τα ΕΛΤΑ στην ΔΕΔΔΗΕ. αθανατα ελληνικα ταχυδρομεια.
Εκτος και αν εννοουν οταν λενε εξερχομενα στο ΤΕΕ οτι...ειναι σε ενα <<κουβα>> και οταν μαζευτουν αρκετα τοτε αρχιζει η αποστολη με ατ ΕΛΤΑ...

saul_hadson
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2016 3:34 pm

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό saul_hadson » Τρί Ιούλ 12, 2016 11:26 am

υπαρχει παιδια κανενας επιλαχων που να τον καλεσανε?? περιμενω απο το μαρτιο να με καλεσουν αλλα τιποτα.....

tr15
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 28, 2016 1:41 am

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό tr15 » Πέμ Ιούλ 14, 2016 5:37 pm

Καλέσαν εμένα την προηγούμενη εβδομάδα αλλά θα αρνηθώ για προσωπικούς λόγους , επομένως κινείται η διαδικασία και μπορεί να καλέσουν και εσένα.

saul_hadson
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2016 3:34 pm

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό saul_hadson » Πέμ Αύγ 25, 2016 3:47 pm

saul_hadson έγραψε:υπαρχει παιδια κανενας επιλαχων που να τον καλεσανε?? περιμενω απο το μαρτιο να με καλεσουν αλλα τιποτα.....

με καλέσανε από το γραφείο προσωπικού της δεδηε και μου παν ότι κάνα δίμηνο θα πάρει η διαδικασία διορισμού.....

MariaBio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Σεπ 09, 2016 12:46 pm

Re:

Δημοσίευσηαπό MariaBio » Παρ Σεπ 09, 2016 1:42 pm

θα μπορούσα να ρωτήσω αν γνωρίζετε τα περσινα στατιστικά στην ΑΣΠΑΙΤΕ/ΕΠΠΑΙΚ?
Δηλ. ποσοι εκαναν αίτηση και τελικά πόσοι μπήκαν?
Και να ξέρει κάποιος με πόσα μόρια πριμοδοτούμαστε για αιτήσεις στους Αναπληρωτές?
Ευχααριστώ προκαταβολικά.

Michanikos123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Αύγ 30, 2016 2:19 pm

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Michanikos123 » Τετ Σεπ 21, 2016 11:02 pm

Υπάρχουν κάπου τα αποτελέσματα?Μπορούμε να τ δούμε?

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re:

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Σεπ 06, 2017 5:49 pm

nikos74 έγραψε:
sotiris73 έγραψε:
Karelboy έγραψε:Αγορια , εδω μεσα μπαινουμε να λεμε εγκυρες πληροφοριες.κανενας δεν ξερει τι μισθο θα παιρνουμε με ακριβεια και κανενας δεν ξερει τπτ.οπως κανεις δεν ξερει το αντικειμενο που θα εχει και ουτε καν τους συναδελφους που θα συναναστρεφετε! Αν τα γνωριζει καποιος αυτα τι να πω, μπραβο του και ας τα κρατησει για τον εαυτο του.Τωρα οσο για τους κλαψιαριδες και μιζερους που λενε οτι εχουν νοικια και υποχρεωσεις και χρωστανε της μιχαλους στα ΠΑΠΑΡΙΑ μας.Αν θελουν ας το καταλαβουν και ας πανε στην Πανια στο parole.
ρε παλικαρια θα τσακωθουμε πριν γνωριστουμε εδω μεσα.Ο καθενας μας εδω μεσα εχει την δικια του πορεια και ο ενας με τον αλλον εχει διαφορες οπως εγω ασχολουμαι 20χρονια επαγγελματικα με υπσταθμους και περιελιξεις σε γενητριες κλπ εχω τρια παιδια ο ενας ειναι φοιτητης υπαρχει περιπτωση να φτιαχνω υποσταθμους και να περνω 520.00 θα βαλω την μια ασφαλεια σημερα και την αλλη τον αλλον μηνα. μην πουλατε τρελα γιατι ημουν στο τσακ να μην παρω ουτε και τον φακελο με τοσα χρηματα και στο φιναλε με την ζωη μας παιζουμε για καθηστε καλα.


karelboy τα είπες μια χαρα!!!!!!

οσο για σένα Γιαννάκη (που έκανες και το μνημόσυνο του φίλου σου του σενιορ_8 μήπως βρεις συμπαράσταση) σε καταλαβαινω η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Δωσε τωρα σε όποιον διαγωνισμο του ΑΣΕΠ μπορεις μήπως και μπεις πουθενά και για τον ΔΕΔΔΗΕ ασε εμάς να πάμε τωρα και εσυ περίμενε τον επόμενο διαγωνισμο παλι σε μερικά χρονια να ερθεις να μας βρεις εάν θελεις φυσικα.

φιλε sotiri73 κατά την γνώμη μου πήρες την σωστη απόφανση, αλλα χαλάρωσε λιγο δεν κανεις και χαρη σε κανενα εάν θα πας, ισα ισα που υπάρχει ο Γιαννάκης στην γωνια να του φτιάξεις την μερα!!!!!!!!!!!!!!!


Έπειτα από πάρα πολύ καιρό και πραγματικά εύχομαι πέραν του χαμηλού βασικού μισθού που λαμβάνουν οι ΔΕ Ηλετροτεχνικοί των θυγατρικών της ΔΕΗ(πΧ οι οκταμηνίτες εναεριτες λαμβάνουν στο χέρι καθαρό μισθό 596 και κάτι ψιλά) να σου βάζουν το επίδομα της επιφυλακής και τα διάφορα των υπερωριών , των ΣΚ και των αργιών και έτσι να παίρνεις πάνω από 800 ευρώ το μήνα!!Το ομολογώ εκείνη την εποχή ότι είχα πέσει θύμα παραπληροφόρησης από το διαδίκτυο και απλά και αθώα αναμετέδιδα ότι βλακεία διάβαζα και ζητώ συγνώμη μιά και ΔΕΝ ήταν στις προθέσεις μου να δημιουργήσω κλίμα για να επωφεληθώ!!! ΔΕΝ ήμουν καν στους επιλαχόντες της 3Κ/2014 ως Τ4/Α διότι τα χαρτιά μου τα είχα κάνει ως Τ3/Α αλλά από καθαρή γκάφα μου βρέθηκα στους απορριπτέους(Και πάλι όμως ΔΕΝ θα πετύχαινα)!!!Άσε που ο ίδιος ο ΑΣΕΠ θα με έβαζε για πλάκα στους απορριπτέους ΚΑΙ στην κατηγορία των ΔΕ Εναερίων και υπογείων δικτύων αφού η βεβαίωση αναγγελίας του Εγκαταστάτη που έχω τώρα ΔΕΝ έχει προέλθει από το ΔΕ πτυχίο μου αλλά από το ΤΕ Μηχανικού,ήτοι υπάρχει ασυμβατότητα πτυχίου-άδειας κάτι που όπως δείχνει θα μου στοιχήσει μία αρκετά, βάσει των μορίων που δύναμαι να συγκεντρώσω, σίγουρη θέση ως ΔΕ στην 10Κ/2017 στον ΑΔΜΗΕ που λαμβάνω ήδη μέρος και είναι αδικία!!!Είναι όμως περίεργο που αυτήν την ασυμβατότητα ΔΕΝ την λαμβάνουν στα υπόψιν τους στις ΣΟΧ.....

fakiris
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Μάιος 19, 2015 10:26 pm

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό fakiris » Πέμ Οκτ 19, 2017 9:33 pm

σε ποιες περιοχές πάτε οι επιλαχόντες? και εκεί θέλατε να πάτε ρωτάω μήπως κανείς ψάχνει για αμοιβαία και τεριάξει

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Δευ Μαρ 19, 2018 3:42 pm

Επειδή τυγχάνω επιτυχών στα προσωρινά της προκήρυξης 10Κ/2017 για ΑΔΜΗΕ ως Τ4/Γ και γνωρίζω ότι μισθολογικά είναι το ίδιο με τον ΔΕΔΔΗΕ , τουλάχιστον όσον αφορά τον βασικό μισθό, μπορεί κανείς να με διαφωτίσει για τι ποσό πρόκειται;;;

ΥΓ
Έχω κάνει οκτάμηνο και στον ΔΕΔΔΗΕ ως Τ4/Α και ο βασικός μισθός ήταν 596.77 καθαρά και 750.18 μεικτά άλλά μόνο ως ΣΟΧ... Ευτυχώς που ήταν τα εξτραδάκια με τις έκτακτες βλάβες καθώς και το επίδομα αδείας και Χριστουγέννων, χώρια το ιδιαίτερα καλό επίδομα εκπαίδευσης...Τέτοια εξτραδάκια παίζουν στην ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ Τ4/Γ ή να κάνω ένσταση για Τ4/Α εναερίτης στον ΑΔΜΗΕ μιά και ήταν η πρώτη επιλογή μου και παρόλα αυτά πέρασε ένας με οριακά λιγότερα μόρια από εμένα σε θέση που δεν χρειαζόταν εξειδικευμένη εμπειρία ενός έτους, ούτε και η εμπειρία βαθμολογήθηκε ως προσόν....

pdiesel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 10:27 pm

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό pdiesel » Δευ Μαρ 19, 2018 5:05 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Επειδή τυγχάνω επιτυχών στα προσωρινά της προκήρυξης 10Κ/2017 για ΑΔΜΗΕ ως Τ4/Γ και γνωρίζω ότι μισθολογικά είναι το ίδιο με τον ΔΕΔΔΗΕ , τουλάχιστον όσον αφορά τον βασικό μισθό, μπορεί κανείς να με διαφωτίσει για τι ποσό πρόκειται;;;

ΥΓ
Έχω κάνει οκτάμηνο και στον ΔΕΔΔΗΕ ως Τ4/Α και ο βασικός μισθός ήταν 596.77 καθαρά και 750.18 μεικτά άλλά μόνο ως ΣΟΧ... Ευτυχώς που ήταν τα εξτραδάκια με τις έκτακτες βλάβες καθώς και το επίδομα αδείας και Χριστουγέννων, χώρια το ιδιαίτερα καλό επίδομα εκπαίδευσης...Τέτοια εξτραδάκια παίζουν στην ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ Τ4/Γ ή να κάνω ένσταση για Τ4/Α εναερίτης στον ΑΔΜΗΕ μιά και ήταν η πρώτη επιλογή μου και παρόλα αυτά πέρασε ένας με οριακά λιγότερα μόρια από εμένα σε θέση που δεν χρειαζόταν εξειδικευμένη εμπειρία ενός έτους, ούτε και η εμπειρία βαθμολογήθηκε ως προσόν....

Συγχαρητήρια!!! Δυστυχώς δεν μπορω να απαντήσω στα ερωτηματά σου γιατι στην προσπάθεια είμαι ακόμα. Θέλω να σε ρωτησω αν τυχον
είχες καμιά πληροφόρηση για τα αποτελέσματα ΤΕ, παίρνω στον ΑΣΕΠ για να μαθω ποτε θα βγουν αλλα δεν απαντάνε, επίσης παρατήρησες καποια κίνηση πριν βγουν τα αποτελεσματα που να κατάλαβες οτι κοιτάνε τον φακελό σου; π.χ στο μητρώο ενα ξενόγλωσσο πτυχίο που δήλωσες "το σε αναμονή των δικαιολογητικών" να γίνει "παραλήφθηκε"΄? sorry που ψάχνεις άλλα και σε ρωτάω άλλα!!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες