21.161 θέσεις μονίμων για το 2016

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

21.161 θέσεις μονίμων για το 2016

Δημοσίευσηαπό abck122 » Παρ Ιαν 01, 2016 6:42 pm

Σύμφωνα με δημοσιεύματα του τυπου η κυβερνηση θα καταθέσει αίτημα στους θεσμούς για την πρόσληψη 21,161 νεων μόνιμων υπαλλήλων στο δημόσιο τομέα. Πληροφορίες αναφέρουνε οτι οι θεσμοί ορίζουνε πως και για φέτος 2016, θα πρέπει να γίνουνε 15.000 μόνιμες προσλήψεις και οχι 21.161. Βέβαια, πέρυσι, 2015, πάλι η κυβέρνηση έλεγε οτι θα προσλάβει 15.000 μόνιμους υπαλλήλους και μολις 2,062 θέσεις για νεους διαγωνισμούς προκηρύχθηκαν απο το ΑΣΕΠ. Οι υπολοιπες 12,938 θεσεις του 2015, πήγανε σε εναπαροσλήψεις και επιστροφές διαθεσίμων σύμφωνα με το νόμου κατρούγκαλου.
Μακάρι φέτος, οι 15,000 με 20,000 μόνιμες θέσεις να δοθούνε σε νεα άτομα που είναι άνεργα και να πάψει το παραμύθι της επαναπρόσληψης των αδιοριστων που τελικα δεν δεχονται νεες θεσεις κλπ. Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και διορισμό.

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Δευ Φεβ 15, 2016 4:45 pm

Για ποίες προσλήψεις λες φίλε μου???Η κυβέρνηση απίθανο μάλλον να ασχοληθεί εφέτος με το μείζον αυτό θέμα, παρόλο που πλέον υπάρχουν μεγάλες ελλείψεις σε προσωπικό σε διαφόρους τομείς του δημοσίου και του ευρύτερου δημόσιου τομέα.....Πιθανότατα και μάλλον σύντομα θα υπάρξουν βίαιες αλλαγές στην ευρύτερη περιοχή της ανατολικής Μεσογείου συμπεριλαμβανομένης ΚΑΙ του Αιγαίου.....

Ψάξε εσύ και οι λοιποί παρατηρητές το βίντεο με τίτλο ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ ! ΠΡΟΒΑ ΠΟΛΕΜΟΥ-ΝΕΑ ΙΜΙΑ 1996-2016

Μάλλον δεν νομίζω να προλάβουν οι οριστικές τοποθετήσεις των επιτυχόντων των ΑΣΕΠ διαγωνισμών των τελευταίων ετών...Αντίθετα θα μας προλάβουν οι εξελίξεις....

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Τρί Φεβ 16, 2016 2:11 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Για ποίες προσλήψεις λες φίλε μου???Η κυβέρνηση απίθανο μάλλον να ασχοληθεί εφέτος με το μείζον αυτό θέμα, παρόλο που πλέον υπάρχουν μεγάλες ελλείψεις σε προσωπικό σε διαφόρους τομείς του δημοσίου και του ευρύτερου δημόσιου τομέα.....Πιθανότατα και μάλλον σύντομα θα υπάρξουν βίαιες αλλαγές στην ευρύτερη περιοχή της ανατολικής Μεσογείου συμπεριλαμβανομένης ΚΑΙ του Αιγαίου.....

Ψάξε εσύ και οι λοιποί παρατηρητές το βίντεο με τίτλο ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ ! ΠΡΟΒΑ ΠΟΛΕΜΟΥ-ΝΕΑ ΙΜΙΑ 1996-2016

Μάλλον δεν νομίζω να προλάβουν οι οριστικές τοποθετήσεις των επιτυχόντων των ΑΣΕΠ διαγωνισμών των τελευταίων ετών...Αντίθετα θα μας προλάβουν οι εξελίξεις....


δεν εβγαλα απο το μυαλο μου αυτα που εγραψα. δημοσιευματα εφημεριδων ειναι, τα οποια τα γραφουνε, εντεταλμενοι δημοσιογραφοι στο υπουργειο εργασιας. δε τα κατεβασα απο το κεφαλι μου. τωρα αν ο τσιπρας θελει να αθετει συνεχως τις δεσμευσεις τους ειναι δικο τους το θεμα και οχι δικο μου.

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Κυρ Φεβ 28, 2016 5:21 pm

Το γνωρίζω ότι δεν τα επινόησες εσύ προσωπικά τα όσα ισχυρίζεσαι περι όλων αυτών των θέσεων ΔΥ ,αλλά για σκέψου και το άλλο, ότι δηλαδή ΚΑΙ τον περασμένο χρόνο ακριβώς τα ίδια υπόσχονταν.........

Εδώ ακόμη να τοποθετηθούν οι επιτυχόντες της πχ 3Κ/2014(Ο κύριος λόγος εδώ κατά πάσα πιθανότητα είναι οι μεγάλες οικονομικές ζημιές του ΔΕΔΔΗΕ λόγω των πολλών χιλιάδων ανεξόφλητων λογαριασμών...) ενώ το πάζλ που συμπληρώνει την κυβερνητική κοροϊδία είναι και το γεγονός της ...κρατήσου......της υπόσχεσης για πρόσληψη των επιτυχόντων του διαγωνισμού ΑΣΕΠ του........1998...Προφανώς η κυβέρνηση αγνοεί το γεγονός ότι κάποιοι από τους τότε επιτυχόντες βρίσκονται σχετικά κοντά στην συνταξιοδότηση κάτι που θα ήταν παντελώς αδύνατον αν περίμεναν την οριστική τοποθέτηση τους...


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες