Κοινωφελή Αποτελέσματα τρίτης προκήρυξης (19.101 θέσεων)

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Κοινωφελή Αποτελέσματα τρίτης προκήρυξης (19.101 θέσεων)

Δημοσίευσηαπό merm » Τετ Οκτ 28, 2015 11:07 am

Γνωρίζει κανείς πότε θα βγουν τα οριστικά αποτελέσματα της τελευταίας - τρίτης προκήρυξης της Κοινοφελούς με 19.101 θέσεις; Σημειώνω ότι τα προσωρινά αποτελέσματα έχουν βγει από τις 6/10.

Rudeboy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2015 4:31 pm

Re: Κοινωφελή Αποτελέσματα τρίτης προκήρυξης (19.101 θέσεων)

Δημοσίευσηαπό Rudeboy » Παρ Οκτ 30, 2015 5:12 pm

merm έγραψε:Γνωρίζει κανείς πότε θα βγουν τα οριστικά αποτελέσματα της τελευταίας - τρίτης προκήρυξης της Κοινοφελούς με 19.101 θέσεις; Σημειώνω ότι τα προσωρινά αποτελέσματα έχουν βγει από τις 6/10.


Δεν ξέρω αλλά μην ανησυχείς...έτσι είχε γίνει και σε προηγούμενες προκηρύξεις αλλά τα προσωρινά θα είναι ίδια με τα τελικά λίγο πολύ οπότε αν είσαι επιτυχών στα προσωρινά σχεδόν σίγουρα θα είσαι και στα τελικά.

Πάντως μετά την λήξη του 5μηνου θα πρέπει να ψάχνουμε πάλι για κάποιο πρόγραμμα όσοι έχουμε προσληφθεί.

Δεν είμαστε μόνιμοι. Κρίμα.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Κοινωφελή Αποτελέσματα τρίτης προκήρυξης (19.101 θέσεων)

Δημοσίευσηαπό merm » Δευ Νοέμ 02, 2015 11:18 am

Rudeboy έγραψε:
merm έγραψε:Γνωρίζει κανείς πότε θα βγουν τα οριστικά αποτελέσματα της τελευταίας - τρίτης προκήρυξης της Κοινοφελούς με 19.101 θέσεις; Σημειώνω ότι τα προσωρινά αποτελέσματα έχουν βγει από τις 6/10.


Δεν ξέρω αλλά μην ανησυχείς...έτσι είχε γίνει και σε προηγούμενες προκηρύξεις αλλά τα προσωρινά θα είναι ίδια με τα τελικά λίγο πολύ οπότε αν είσαι επιτυχών στα προσωρινά σχεδόν σίγουρα θα είσαι και στα τελικά.

Πάντως μετά την λήξη του 5μηνου θα πρέπει να ψάχνουμε πάλι για κάποιο πρόγραμμα όσοι έχουμε προσληφθεί.

Δεν είμαστε μόνιμοι. Κρίμα.


Για να δούμε λοιπόν, πότε θα βγουν...Σίγουρα μετά τη λήξη του 5μηνου θα ψάχνουμε, αλλά από το τίποτα κάτι είναι και αυτό...

Rudeboy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2015 4:31 pm

Re: Κοινωφελή Αποτελέσματα τρίτης προκήρυξης (19.101 θέσεων)

Δημοσίευσηαπό Rudeboy » Δευ Νοέμ 02, 2015 5:32 pm

merm έγραψε:
Rudeboy έγραψε:
merm έγραψε:Γνωρίζει κανείς πότε θα βγουν τα οριστικά αποτελέσματα της τελευταίας - τρίτης προκήρυξης της Κοινοφελούς με 19.101 θέσεις; Σημειώνω ότι τα προσωρινά αποτελέσματα έχουν βγει από τις 6/10.


Δεν ξέρω αλλά μην ανησυχείς...έτσι είχε γίνει και σε προηγούμενες προκηρύξεις αλλά τα προσωρινά θα είναι ίδια με τα τελικά λίγο πολύ οπότε αν είσαι επιτυχών στα προσωρινά σχεδόν σίγουρα θα είσαι και στα τελικά.

Πάντως μετά την λήξη του 5μηνου θα πρέπει να ψάχνουμε πάλι για κάποιο πρόγραμμα όσοι έχουμε προσληφθεί.

Δεν είμαστε μόνιμοι. Κρίμα.


Για να δούμε λοιπόν, πότε θα βγουν...Σίγουρα μετά τη λήξη του 5μηνου θα ψάχνουμε, αλλά από το τίποτα κάτι είναι και αυτό...


Εγώ έχω ξεκινήσει και δουλεύω ήδη.. πάντως δεν το θεωρώ απλά κάτι.. είναι αρκετά σημαντικό αυτό.. ειδικά όσοι είμαστε ΠΕ-ΤΕ καθώς θα έχουμε προϋπηρεσία μέσα από ένσημα στην ειδικότητά μας η οποία μπορεί να βοηθήσει και σε απασχόληση στον ιδιωτικό τομέα αλλά και σε επαναπρόσληψη στο δημόσιο με άλλη προκήρυξη.

Αλλοι υποτίθεται δουλεύουν στην ειδικότητά τους στον ιδιωτικό τομέα και δεν έχουν ούτε ένσημα ούτε τίποτα.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Κοινωφελή Αποτελέσματα τρίτης προκήρυξης (19.101 θέσεων)

Δημοσίευσηαπό merm » Τρί Νοέμ 03, 2015 10:15 am

Εγώ έχω ξεκινήσει και δουλεύω ήδη.. πάντως δεν το θεωρώ απλά κάτι.. είναι αρκετά σημαντικό αυτό.. ειδικά όσοι είμαστε ΠΕ-ΤΕ καθώς θα έχουμε προϋπηρεσία μέσα από ένσημα στην ειδικότητά μας η οποία μπορεί να βοηθήσει και σε απασχόληση στον ιδιωτικό τομέα αλλά και σε επαναπρόσληψη στο δημόσιο με άλλη προκήρυξη.

Αλλοι υποτίθεται δουλεύουν στην ειδικότητά τους στον ιδιωτικό τομέα και δεν έχουν ούτε ένσημα ούτε τίποτα.[/quote]

'Εχεις απόλυτο δίκιο. Και εγώ στην κατηγορία των ΠΕ είμαι. Να σε ρωτήσω μιας που έχεις ξεκινήσει ήδη (υποθέτω είσαι στην δεύτερη προκήρυξη) ο μισθός τελικά πού κυμαίνεται και ισχύει ακόμα το παλιό καθεστώς με τις άδειες;

Rudeboy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2015 4:31 pm

Re: Κοινωφελή Αποτελέσματα τρίτης προκήρυξης (19.101 θέσεων)

Δημοσίευσηαπό Rudeboy » Πέμ Δεκ 03, 2015 2:55 pm

merm έγραψε:Εγώ έχω ξεκινήσει και δουλεύω ήδη.. πάντως δεν το θεωρώ απλά κάτι.. είναι αρκετά σημαντικό αυτό.. ειδικά όσοι είμαστε ΠΕ-ΤΕ καθώς θα έχουμε προϋπηρεσία μέσα από ένσημα στην ειδικότητά μας η οποία μπορεί να βοηθήσει και σε απασχόληση στον ιδιωτικό τομέα αλλά και σε επαναπρόσληψη στο δημόσιο με άλλη προκήρυξη.

Αλλοι υποτίθεται δουλεύουν στην ειδικότητά τους στον ιδιωτικό τομέα και δεν έχουν ούτε ένσημα ούτε τίποτα.


'Εχεις απόλυτο δίκιο. Και εγώ στην κατηγορία των ΠΕ είμαι. Να σε ρωτήσω μιας που έχεις ξεκινήσει ήδη (υποθέτω είσαι στην δεύτερη προκήρυξη) ο μισθός τελικά πού κυμαίνεται και ισχύει ακόμα το παλιό καθεστώς με τις άδειες;[/quote]

Είμαι πάνω από 25 χρονών κατηγορία ΤΕ και δουλεύω με σύμβαση ορισμένου χρόνου στα πλαίσια 5 μηνου κοινωφελούς προγράμματος.
Ο μηνιαίος μισθός είναι 495 ? και λογικά ισχύει το νέο καθεστώς με τις άδειες,και στα υπάρχοντα κοινωφελή προγράμματα.


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες